Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
28. dec 2009

babule, tak som sa vytocila, az ma zacalo boliet brucho, ten idiot nado mno ma zase vytopil, uz 8my krat za 3 roky 😠 😠 😠 , teda vlastne tie kravy co nado mnou maju ten byt prenajaty, som im isla povedat nech vypnu privod vody a zavolaju majitela a oni sa tusim isli este rychlo osprchovat a riady poumyvat, kedze vsetko pocujem, tenke steny, tak som pocula, ze este pustaju vodu 😠 , no ale uz to potom vypli...tak som aj ja pisala sms majitelovi
minule pred rokom ked mu prasklo kurenie a tieklo to potokom, to tam byvala v podnajme este ina baba, tak sme mu volali obidve ako besne, on sa lyzoval mimo BA, tak po prvom telefonate ked mu ona zavolala, co sa stalo si vypol na cely vikend mobil aby sme ho neotravovali a mal nas v pazi...volala som hasicov, ti povedali, ze oni s tym nic nemaju, nech volam havarijnu, ked som volala havarijnej, povedali, ze spravca a s nimi pred mesiacom neobnovil zmluvu, takze nedojdu...volala som polisov, tiez neochotni...no a nakoniec mi to poistovna ani nezaplatila, lebo sa nsrali, ze za 2 roky uz 7 ma poistna skoda, si mysleli, ze som sa asi so susedom dohodla a robim to naschval 😠 😠 😠

boooze preco si mi dal taky poj===ny zivot, sama smola, este ani len jedinykrat v zivote pekne Vianoce 😠
dufam, ze aspon Maxik sa narodi zivy a zdravy 😝
uz aj ja chcem byt aspon raz v zivote stastna ☹

saudi
28. dec 2009

stanusa - hej s vedierkom som bola velmi spokojna, teda hlavne mala 🙂 ani raz pri kupani neplakala, az ked sme ju utierali. bola v nom tusim do 8. mesiacov, ked sa uz vedela sama posadit, tak sme ju dali normalne do vane, do takeho sedatka. pre babo je to vraj prirodzene, ked je tak schulene vo vode, ako v brusku a je aj viac ponorene vo vode, takze mu nie je tak skoro zima, ako ked ma len namoceny chrbatik vo vanicke. a tiez to zaberie menej miesta 😀

saudi
28. dec 2009

zaujimave videa: http://www.clinic24.eu/Video/kategoria/102/teho...
tie porody si pripadne radsej pozrite len animovane.

vejula
28. dec 2009

🙂 Moni tak ja si tiež myslím že je to chalanisko podla tej fotky, pupočná šnura bola taká dlhá a troška inde.
Cheer no však uvidíme, ja už som v tom že chlapček... A ty uvidíš, no na tej tvojej foto to vyzerá tak rozporuplne aspon podla mna, ale tak ved už len 3 tt a bude to jasnejšie. Snád 😉

Ja určite radšej normálne ako cisarský. Fakt dúfam že ma nebudu musieť rezať 😖 Ale tak ked to bude nutné tak čo už.

nika12
28. dec 2009

dakujem za reakcie co sa tyka zavinovaciek...tak som sa rozhodla, ze si kupim zatial jednu( a potom podla potreby) ...presla som si stranky a pacia sa mi zavinovacky na www.pampyshop.sk .....a myslim, ze si vyberiem z tych vystuzenych, zdaju sa mi kvalitnejsie aj lepsie pre chrbatik babatka...

nika12
28. dec 2009

pomylila som sa, je to pampyshop.com, keby ste chceli mrknut... 😉

kika29
28. dec 2009

netvrdne vám niekedy bruško? ja mám pocit že mi niekedy stvrdne ked sa namáham. netrvá to dlho iba necelú minútku tak si sadnem alebo lahnem a ono to povolí. je to normálne? malé ma kopká tak nestresujem len neviem či to tak má byť.

zuzana1971
28. dec 2009

citala som si prave diskusie o cisarskom, asi ani ten nie je bohvieco podla prispevkov

vejula
28. dec 2009

no zuzi tak pekne. Musíš mať riadne nervy. Ja osobne by som to tiež ťažko zvládala. Na štedrý den zas jednej kočke čo som s nou na jednom fore tu na koniku sa zobudila člupla do vody... Sa vylial hron a ona komlet celý dom, všetko zaplavené a to práve dokončili prerábku. Chúda, tiež to ma ťažké. Navlhnuté mury všetko na prt. Hrozné.

saudi
28. dec 2009

no ja som mala dcerku otocenu zadockom, co mohlo velmi lahko skoncit cisarskym, ale ten som veru ani za svet nechcela, nastastie aj moj porodnik to bral ako poslednu moznost. som rada, ze som neskoncila pod nozom, je to fakt velka operacia, so vsetkymi moznymi komplikaciami.

vejula
28. dec 2009

kika mne brucho netvrdne ale viem že niektorým kočkám tvrdne. Ak to nieje často tak je to asi OK.

vejula
28. dec 2009

saudi ale som počula, že u chlapcov je to zadočkom nebezpečnejšie kvôli genitáliam. A preto chlapčekov zadočkom radšej nerodia.

moni
28. dec 2009

zuzi, co sa uz tebe nestane?! uz by si si trochu kludu zasluzila 🙄

veji, pupocna snura je ovela hrubsia..nasa mala ju mala (v 20tt) sirsiu ako nozicku 😅

kika, mne tvrdne brusko od uz dost dlho, ale tiez sa ukludnujem ze krpata sa vrti a vacsinou to rychlo prejde. mna to chyti hlavne vecer alebo v noci, to mam ako cele ako skala, normalne vidim pokial siaha maternica. mne lekarka povedala ze treba davat bacha na pitny rezim, a nestresovat pokial tych stahov nie je viac ako 10x denne.

zuzana1971
28. dec 2009

vejula aj ja som pocula, ze ked je chlapcek zadockom tak cisarsky...ale podla prispevkov tazko povedat ci je lepsi cisarsky alebo normalny porod, vsetky prispevky o obidvoch variantach su horrorove 😝

zuzana1971
28. dec 2009

moni keby som zacala hovorit vsetky moje smoly v zivote tak to je na 10 knih 😝
no ale aj vela srnadovnych a zaujimavych zazitkov z au-pairkovania 12 rokov vo Wien
tak ale nastastie som taka, ze som nasrata 5 minut, napriklad teraz ked ma vytopil a zacala som si citat o cisarskych, ver mi hned som zabudla na vytopenie 😝 a uz mam v hlave len cisarsky 😝

zuzana1971
28. dec 2009

jatiez neviem ci mi netvrdne brusko, parkrat som ho mala ako napnute, a neviem ci je to to tvrdnutie ci nie

moni
28. dec 2009

zuzi, ty si robis liecbu sokom? 😀 necitaj tie hororove zazitky, lebo maxika nebudes chciet von vypustit 😀
viem ze po tolkych zivotnych "zazitkoch" sa asi tazko mysli pozitivne, ale to je asi jedine co viem poradit.
silna baba si, a vsetko zvladnes! 😵

k tomu tvrdnutiu, tiez si nie som ista ci to co citim je tvrdnuti, lebo vacsinou baby spominaju ze maju aj krce. ja mam len blby pocit ako keby som mala kamene v bruchu, na to sa aj zobudim, a brusko mam uplne tvrde a male ako keby som loptu prehltla 🙂 tak sa asi chudina maternica pripravuje 😅 pokial ma to neboli a mala kopka, neriesim to velmi, lebo potom zacnem panikarit

zuzana1971
28. dec 2009

moni 😀 no povodne som si myslela, ze v teme o cisarskom sa dozviem len pekne veci a budem sa na cisarsky tesit, ak by sa podarilo 😀
ale medzitym som si precitala aj temu vyvolavane porody 😀 dozvedela som sa, ze sice kontrakcie su bolestivejsie a silnejsie, ale ze porod trva kratsie nez spontanny, tak aspon jedna pozitivna informacia na dnes 😀

moni
28. dec 2009

hehe, ty si nedas pokoj a citas dalej 😀 len aby si zle sny nemala...
idem sa ja pobrat z prace, ty hajde spat ved uz mte skoro polnoc 🙂

kika29
28. dec 2009

mňa to nebolí len tiež je napnuté a také tvrdšie než obvikle a hlavne okolo pupka. je to ked sa namáham alebo sa rozčúlim velmi ako dnes. beriem magne b6 ale len jednu na deň mi doktor dal že preventívne mám brať.

zuzana1971
28. dec 2009

kikus a ty si sa co rozculila?
ja to mam tiez tusim ked sa rozculim alebo namaham a mna to trochu boli, ale nie krce, skor asi take boelsti z napnutia alebo co

mne je dnes cely den nejako divne, cely den som pricucnuta na net, nechcem vidiet potom tu vysku faktury 😝 , vobec sa mi nechce spat a ani hladna nie som cely den 😝

zajtra mam tehu poradnu

moni a ty co tak dlho v robote? ci vy tam mate este len poobedie? 😀

michalag
28. dec 2009

Ahojte, teda pekny vecer 🙂

vy este nespite?

zuzi, tak to zajtra budem na teba mysliet 🙂 😉

ani mne sa velmi nechce spat, posledne 4 dni to mam stale 😅

malalady
29. dec 2009

dobré ránko prajem 🙂 😀

martina05
29. dec 2009

Ahojte, tak včera som bola na nákupoch v HMku, kúpila som jeden svetrík biely s kvietkami a jedno letné pletené body - babské sivé ale strááášne chutné...
Jedna kamoška rozprávala, že im 3 dni pred pôrodom /a to je lekárka/ hovorili že bude mať dievčatko a pri pôrode nemali ani chlapčenské meno a --- je to chalan..
Keď som bola na 3D tak mi tam presne opisovali, že ak je to baba, genitálie vypadajú ako kávové zrnko...

Inak všetkým kráásny deň....

yanika
29. dec 2009

Ahojte, dobre ranko,

odskocila som si ku vam z majoviek-hoci podla posledneho sona to skor vyzera, ze patrim k ku vam 😉 - chcem poprosit o radu: nemate skusensot s tvrdutim bruska? Za posledne 2 dni sa mi to stalo dost casto. A dnes v noci 3-4 krat. Co robit? 😨 Dakujem za radu...

malalady
29. dec 2009

yanika a berieš magnézium.. to je na to dobré 😉 😀

martina05
29. dec 2009

yani - Dávaj si Magné B6 mne lekár povedal, že môžem až do 3ks denne

yanika
29. dec 2009

Dakujem, magnesium tlacim, ale len v beznych davkach, ak nebude prechadzat pojdem radsej na pohotovost.
Clovek je taky vyplaseny pri prvom babatku, tak nechcem nic zanedbat 😉

kika29
29. dec 2009

zuzi čo som sa rozčúlila? no keby si mala mamu ako ja tak by si sa mi vôbec nečudovala. Ona mi vie tak dvihnúť krvný tlak a to mám skôr problémy s nízkim že ma ide poraziť. Ona strašne žiarli na moju svokru. Dopritom ja mám svokrovcov dobrých dobre spolu vychádzame. Mala chodí radšej ku ním ako ku mojej mame neviem prečo. Ale asi preto že svokra sa jej vela venuje a hrá a dovolí jej veľa čo moja mama je opak. Ona len aby pri nej sedela a rozprávala sa to je podľa mami venovanie. lenže decko sedieť nebude tam treba liezť po zemi naháňať sa kresliť skrývať sa a podobne ale toto moja mama nerobý. A svokra mi dakedy pripadá že je ako malé decko ked vydím čo vystrája s malou a jej sa to samozrejme páči. Tak asi preto má radšej svokru ako moju mamu lenže mama si môže za to sama. Ked dačo malá chcela od nej tak miesto toho aby zdvihla zadok a šla s ňou tak posielala vždy moje sestery aby s ňou išli. A teraz ked ku nej nechce ísť tak sa uráža.
V čera mala mama prísť ku nám ale išla si ešte vybavyť nejaké veci do mesta a potom že príde. No a svokra mi volala či môže ísť s malou trocha vonku na prechádzku do obeda kým bude obed. Tak som ju pustila. Mama ked sa to dozvedela ani neprišla že prečo som ju pustila ked viem že príde ona k nám. Tak jej hovorým že však kym prídeš už bude doma. No aj tak neprišla urazila sa a teraz sa nebude somnou rozprávať mesiac ked nie viac.

michalag
29. dec 2009

Ahojte tehulky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre