Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
3. jan 2010

podložky - lepšie sú tie pre dospelých, tie detské na prebaľovanie sú menšie - tie sa dajú kúpiť v drogériach, popôrodné vložky aj tie sieťkované nohavičky sa dajú kúpiť v zdravotníckych potrebách,

mydlo som používala tuším Johnson, ale vraj lepšia detská kozmetika je Bubchen, krém pre malú na tváričku teraz v zime mám od nich, ale nepoužívam často, len keď má veľmi suché líčka

silvia7
3. jan 2010

no šak to, ja chcem nadštandard, preto som aj rozmýšlala, že by som rodila v čechách v breclave, ale nejak sme to zavrhli...i keď finančne to vyjde tak ako tu..
jejda roxi ani nehovor, už som čítala všetky možné články o tom, že dieťa musíš dva roky pred nástupom do škôlky prihlásiť, aby mali miesto.. sila.. mne by sa páčila anglická škôlka, ale zase toľké peniaze to stojí.. a dosť silno sa bojím aj toho, že teraz som nezamestnaná, tak že ako potom si nájdem robotku, lebo som len so strednou školou a už teraz to bola hrôza zháňať job.. rozmýšľam, že by som si dala externe výšku pri mimi, no neviem ani že akú a či môžem, vďaka pomeneným zákonom a tak.. 😕

roxi
3. jan 2010

olejček môže byť aj aviril, ale v pôrodnici sme dostávali olivový a ten sa mi zdal dobrý a už som nechcela skúšať a meniť, mala som kupený aj aviril, ale nakoniec som dokúpila ten olivový,

celkovo, keď nám niečo sadlo, tak som už radšej neexperimentovala a neskúšala iné značky, niekedy sa to neoplatí, niektoré bábätka sa potom len zbytočne vyhádžu,

dejna3
3. jan 2010

babule, my sme si s kámoškou kupovali nie podložky pod pacienta, ale prebaľovacie podložky a tie sme mali na posteli... splnia temn istý účel, a tie čo neminiete pre seba, zúžitkujete pre bábätká... ja som ich vtedy kúpila v dm-ke, zn. babylove - balenie, myslím 10ks - použila som asi 3 -4 ks pre seba 🙂

cicimon
3. jan 2010

silvi http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

tu su tie podlozky,my sme tam kupili cestovnu postielku

roxi
3. jan 2010

silvia - tie anglické skôlky sú super, ale my na to tiež nemáme, ja viem anglinu celkom slušne, teda mám aj štátnice, aj som bola vonku aj učila na jazykovke, takže s malou od narodenia hovorím len anglicky, manžel len slovensky a zatiaľ je to super (teda na ihrisku som sa stretla aj s veľmi negatívnym postojom typu, že chcem byť moderná a podobné sprostosti), ale ja to robím kvôli mojej malej, nech sa nemusí s jazykom trápiť a podarilo sa, ukecaná už je až až v oboch jazykoch a úplne prirodzene prechádza z jedného do druhého, rozprávky pozerá len a ang. a tie slová, čo už hovorí úplne pekne nie detsky tak hovorí s krásnym prízvukom, vôbec tam nepočuť slovenský prízvuk, teda aspoň podľa mňa a ja mám teda prízvuk už otrasný, keďže osm už roky mimo angl. hovoriach krajín,
ale ak ti môžem poradiť aj helen doron je dobré riešenia, ak sa mu budeš venovať aj doma, iste toho veľa pochytí

kamilakd
3. jan 2010

dejni tak netreba tie pod pacienta?stacia tie prebalovacie????juj ako to bolo v TO tam tiez vsetko pre babo musis doniest ze?

ludka140281
3. jan 2010

sasurin....rodit budem v PO a pred 3 rokmi trebalo:teh.knizku,obciansky preukaz:ja som zabudla,tak pripominam
pre babo balik plienok jednorazovych a na kazdu napisat tvoje priezvysko,2bavlnene,ciapocku,rukavicky,ponozky a uz len oblecko na cestu domov....kto chcel,mohol davat aj oblecenie na kazdy den,ale oni ti daju.... 😀 tak nech peru.
pre teba:hyg.potreby,pyzamo,pribor,pohar,malu mysku na polievku,uterak,osusku,....vo stvrtok mam poradnu,tak zistim ako je to teraz
asi budem v starej nemocnici,lebo tam mam rizikovu poradnu....ty rodis kde?

roxi
3. jan 2010

ešte sa do nemocnice hodí kuchynská utierka, utrieť príbor a tak 😉

michalag
3. jan 2010

no baby uz len vsetko spysat co sa tu popisalo a mame celkom slusny zoznam co treba pre nas a babatko do porodnice 🙂

my sme tiez tie podlozky dostavali a daju sa kupit aj v zdravotnickych potrebach, ale najskor sme kupovali z DM Babylove a teraz este stale kupujem pod maleho podlozku, lebo obcas sa mu v noci stane nehoda, ale uz len v Zdravotnickych potrebach

michalag
3. jan 2010

fuuuj aka hnusna chyba normalne sa za seba hambim 😔

cicimon
3. jan 2010

a nie je lepsie kupit do postielky ochranu matracu?

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4014...

michalag
3. jan 2010

ani to nie je asi zle, ale toto odskusane nemam a kedze my sme nemali ani nebudeme mat prebalovak, tak sme ho prebalovali na posteli a vtedy sme si pod neho jednu podlozku pre istotu dali, alebo ak sme nahodou museli pouzit rektalnu rurku, lebo vtedy to bolo skoro vsade - iba prvy krat sme tak nespravili a nedopadlo to dobre 😝 😀

roxi
3. jan 2010

michalag- z toho si nič nerob, ja som sa tiež niekedy pozastavovala nad chybami, ale teraz ich už aj ja robím, hlavne keď chceš rýchlo niečo napísať, do toho sa okolo teba ešte moce bábo a pod. tak potom sa ani niet čo čudovať 😉 , hlavne že sa chápeme 😉

a fakt by mal niekto urobiť taký komplet zoznam, lebo sme to tu síce popísali, ale len tak po častiach 😅

michalag
3. jan 2010

ja by som ho kludne aj spravila, taketo veci rada robim, teda ak by ste suhlasili, lebo ja som tu taky pristahovalec s druhej temy 😅 😝 😀

roxi
3. jan 2010

cicimon, nevyzerá to zle, len či to dostatočne dýcha, lebo ja som mala pre malú do postieľky nepremokavú plachtu a na tej sa dosť potila, potom som kúpila nejakú inú, z iného materiálu, ale stála vyše 600 Sk a tá už bola v pohode.

dejna3
3. jan 2010

😝 😝 😝 nám vypadla v meste elektrika 😠

kami, v pohode stačili tie prebaľovacie, aj kočky, čo boli so mnou v porodke ich mali 😉
do TO si beriem veci len pre seba... pre bábo stačia len plienky,vlhčené obrúsky, krém na zadoček a vlastný lieh... všetká kozmetika je na izbách (aj vatové tampóny, tyčinka a pod.)... oblečko má bábo erárne, aj zavinovačku a látkové plienky

roxi
3. jan 2010

michalag - no jasné, keď sa ti chce, budeme ti len vďačné,
a v akej téme si sa túlala predtým, ja som väčšinou v júlovkách 2007, či aký názov to máme teraz, ale dnes ich totálne flákam už čakám, kedy si ma sem prídu vyzdvihnúť, že ich zanedbávam 😉 , no hádam mi dnes odpustia, keď tu riešime také dôležité veci,
ale už by som mala ísť, dnes tu celý deň okupujem pc, polovička si už zapla druhý - chúďa vôbec sa mu nevenujem, ráno idem na alergológiu - aspoň sa zas pokúsim, len neviem či nebudú mať ešte dovol., dúfam, že nie

ludka140281
3. jan 2010

druhe babulo si uzijeme ved uz sme sa na prvom naucili 😀 😀 😀
rektalnu rurku....na tu mam super spomienky,ked mi to mala vystrelila do tvare..... 😀 😀 😀

dejna3
3. jan 2010

ja mám tú ochranu matracu, tú dávam pod plachtu, ktorá nie je pogumovaná... keď dám pogumovanú plachtičku, tak samozrejme ju nedávam... inak ak je to presne taká, akú mám (cenovo by mohla zodpovedať) tak je, podľa mňa, určite viac priedušná, než tá pogumované plachtička 😉

michalag
3. jan 2010

roxi, ja som zalozila Maj2010, kedze som na rozhrani ale viac asi patrim sem ... podla mrchy mi TP vychadza na 1.5. a podla ovu na 30.4.

silvia7
3. jan 2010

roxi no o tej helen doron som teraz počula prvýkrát od teba, hneď som googlila a ono to vyzerá celkom dobre 😉 no ja mám síce len maturitu z angliny a to tiež, ako to nepoužívam, tak zabúdam a neviem už skoro nič zo seba dostať.. takže možno by som čo to aj ja pochytila, kebyže mimi učím ja anglicky a drahý slovensky.. môj názor na učenie sa angliny od malička je taký, že je to super vec, predsalen to ide oveľa ľahšie, nech si hovoria čo chcú, áno chceme byť moderné a uľahčiť život našim deťom predsa.. vkľude by som bola za, učiť mimi anglinu, nemčinu a aj iný jazyk ešte ako slovenčinu len.. 😉

takže v DMke? supeer, to okuknúť zbehnem potom..
cici - baby myslia do pôrodnice podložku pod seba, keď budeme krvácať... hentú nepremokavú plachtu do postielky pre mimi aj ja chcem, predsalen, istota je istota.. 😉

michalag
3. jan 2010

ludka 😀 😀

no nam sa stalo ze nas maly obserinkal obidvoch ked sme .... a kamaratke zase vystrelilo az na plafon, takze treba sa vtedy pre istotu chranit 😝 😀

cicimon
3. jan 2010

aha... tak to do porodnice asi kupim niekde v lekarni a to druhe....my mame taku podobnu na nasej posteli pre urcity ucel, nech sa neznici matrac a som s tym spokojna. Ono je to 2vrstvove - jedna je taka gumova a druha latkova, takze si myslim, ze aj priedusne a ani matrac sa neznici, takze pre babo do postielky asi tiez nieco take kupim

silvia7
3. jan 2010

a baaaaby, total blbá otázka asik.. ale tak nikdy som to nepoužila a ani neviem ako.. tá rektálna rúrka sa používa kedy?? 😕 😨

dejna3
3. jan 2010

to sú zážitky 😀 😀 😀
my sme rekt. rúrku, našťastie ani raz nepotrebovali, ani ju nemám kúpenú, uvidím, ako bude pri druhom....

ludka140281
3. jan 2010

super zazitky......
uuuuuuzzz sa tesiiiiim....
kocandy,starky prisiel z prace....idem........ved....no urobime mu vnutorny ultrazvuk 😀 😀 😀
dobru nocku 😉

cicimon
3. jan 2010

silvi - ta chranicka sa dava pod plachtu...cize ak by male aj pustilo, tak vyprat obe, ale vzdy lepsie ako znicit matrac...a 6e sa mi zda dobra cena

michalag
3. jan 2010

baby a kde ste to kupili?

silvia7
3. jan 2010

hej, je to super cena 😉 no budem musieť pospisovať, čo všetko nám treba a aj keby som ja nestihla, tak drahý sa poobšmieta po obchodoch a zoženie .. lebo teraz sa mu nikdy nechce chodiť nakupovať nič, že ešte je čas (!!!) a čo sa ponáhľam a tak.. tak nech si to potom on ob..rie narýchlo všetko pre mňa za mňa 😝 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre