Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
3. jan 2010

silvi, tá rúrka sa používa, keď sa mimi nemôže vykakať 😉

silvia7
3. jan 2010

inak závidím, že máte chuť na sex baby.. mňa to faaaakt silno obchádza a veruže sa mi nechce ani len nič robiť, čo sa tomu podobá 😖 odbehla som od témy.. ale na margo ludky 😅

roxi
3. jan 2010

silvia - inak teraz, keď už malá kecá, tak tie názoru sú už pozitívne, každý žasne ako super, že vie aj anglicky, ale na tie začiatky nerada spomýnam, nevravím, že tie negatívne názory boli časté, ale niekedy to poniektoré maminy podali dosť "zvláštnym" spôsobom, ale manžel ma v tom podporoval, aj niektoré kamošky, keď to postrehla naša pediatrička, tak mi v tom radila pokračovať a už som sa spoznala s viacerými ľuďmi čo sa takto snažia naučiť svoje deti cudzí jazyk, keĎ tu bola kamoška z anglicka s deťmi tak spolu celkom pekne kecali, určite zostanem v ang. aj pri malom, aspoň sa nebudú musieť drieť cudzí jazyk ako som musela kedysi ja 😉

s rektálnou rúrkou máme tiež zážitok, vystreklo to na mňa a ušpinila aj pol izby, nevedela som či skôr utierať ju, alebo prezliekať a sprchovať seba, alebo umývať nábytok či čistiť koberec 😀

cicimon
3. jan 2010

michala - ja to kupim v ikei, ale aj vo zvolene by sa malo dat http://www.deltatex.sk/katalog/chranice-matraco...

silvia7
3. jan 2010

a to sa im zavedie do zadočku a vystrekne to rovno??? keďže spomínate, že každého to zasiahlo priamym zásahom 😀

roxi.. no jasne, ono to príde čudné asi, keď na mimi v kočíku, ktoré ešte nehovorí, rozprávaš anglicky.. zase si to viem predstaviť, ale tak treba začať čím skôr, aby sme si aj my zvykli na to, že s ním hovoríme anglicky a aj mimi.. 🙂 no teraz to už musí byť super, keď si "spíkuje" Leuška 😉

dejna3
3. jan 2010

ja schvaľujem, ak sa dieťa učí cudzí jazyk (ja som bola vychovávaná dvojjazyčne a chcem aby aj maoje deti tak boli - ale to je trošku iný prípad)... no mám kámošku, ktorej malá zarecituje 5 básničiek po sebe v aj, ale slovenskú nevie ani jednu 😝 to sa mi teda napáči ☹

vejula
3. jan 2010

čavte kočky tak konečne som vás dočítala a teda tu už su riadne prípravy... Mbne sa to ešte nechce spisovať.... Však tak mesiac pred pôrodom si nájdem tieto stránky a pospisujem 😀 😀 😀

Inač dnes som dostala od krsnej celý ruksak deckých vecičiek aj tých najmenších aj trocha väčších... Ja uťž nemusím nič kuovať, čo sa vecičiek týka... takže teraz už len také väčšie investície ako kočík postielka a také srandy ale to plánujem až tak na koniec februára... Myslím že to tak stačí.

michalag
3. jan 2010

ja by som tu podlozku skor pre starsieho, pre mimi by mi stacila aj ta podlozka zo ZP

silvia7
3. jan 2010

babulky idem off, ma strašne hlava bolí dnes celý deň, už som si aj šošovky vybrala, ale nepomáha.. tak snáď len keď zalahnem konečne.. nie žeby som niečo extra robila dnes.. tak dobrúú a píšte píšte, nech máme čo čítať potom podaktoré.. 😉

cicimon
3. jan 2010

idem aj ja, zajtra vstavat do poradne - uz sa tesim...a potom do roboty...ako sa mi nechce :((

roxi
3. jan 2010

dejna - tak náš prípad to nie je, normálne s ňou síce vôbec nehovorí slovensky, ale keĎ prinesie nejakú slovenskú knižku, tak riekanky a rozprávky čítame aj v slovenčine, ale snažím sa, aby slovenské knihy s ňou čítal manžel, aby v tom nemala zmätok, takže je na tom so slov. aj ang. asi narovnako, ale boli časy, keĎ napr. nepoznala v slovenčine farby, ale v ang. áno, je jasné, že viac času trávila so mnou, takže mala z ang. širšiu slovnú zásobu, teraz to už slovenské okolie a deti, s ktorými sa hrá dorovnali 😉

roxi
3. jan 2010

lúčim sa aj ja baby, želám krásne sníčky a hlavne pokojné bába, nech nás v noci moc netrápia 😉 , lebo teda ja sa stále nad ránom budím na kopance

dejna3
3. jan 2010

roxi - tvoj manžel je cudzinec?
môj otec je tiež a tiež som neiktoré veci pomenovávala slovensky a iné cudzojazyčne 😉 ale, ako som písala, to je iný prípad
ja som myslela taký prípad - obaja slováci, žijú na slovensku, učia dietko angličtinu - všetko o.k. - ale zabúdajú aj na slovenské riekanky a pesničky... čo je smutné 😒 keby žili v cudzine, tak je to pochopiteľné...

roxi
3. jan 2010

silvi - rúrku som použila len asi 4x, keď už pár dní nekakala s zdalo sa mi, že ju bolí bruško, (kojené bábo nekaká niekedy aj 5-7 dní - ak si dobre pamätám), ale niekedy to môže byť zápchou, no asi to nebol ten prípad, lebo to čo vystreklo bolo poriadne riedke, asi by sa bola vykakala aj tak, len som mala ešte počkať a tou rúrkou som to len urýchlila 😅

kamilakd
3. jan 2010

baby aj ja a lucim idem spinkat...paa

roxi
3. jan 2010

dejna - nie, sme obaja slováci, teda manžel vraví, že je typický bratislavčan - mama moraváčka, otec maďar 😀 , ale celý život prežil v ba, maďarsky hovorí veľmi slabo a nerád, to len keď sa už fakt s niekým inak neviem dohovoriť 😉
a čo sa týka tých riekaniek, my malú učíme, dokonca počúva aj ľudové detské pesničky, ale zas deti sa to naučia v škôlke, takže myslím, že o nič neprídu

michalag
3. jan 2010

Tak co som sa docitala - CO TREBA DO PORODNICE:
PRE MAMINU:
- pyžamo (najlepšie nočné košele s rozopínaním v predu)
- župan
- prezuvky
- gumené slapky do sprchy
- 2x uterák
- hygienické potreby + toaletný (niekde davaju inde nie)
- pohár
- príbor
- 2-3ks jednorázové popôrodné nohavičky
- kojenecké tampóny
- popôrodné vložky 1-2 balenia
- Cicaderma masť na popraskané bradavky
- žiletku (pre istotu)
- nabíjačku

PRE MIMI:
- 1x plienky (2-5kg)
- rukavičky
- vlhčené utierky
- cumlík (netreba iba ak chcete)

U nas babo dostalo ostatne erarne
Ak som na nieco zabudla tak kludne skopiruje a dopiste 😉

roxi
3. jan 2010

a už fakt idem, pa 😉

michalag
3. jan 2010

idem aj ja lebo dnes som uplne ko z prechadzky
bruuu nocku 😔 😔 😔 😉

kika29
4. jan 2010

dobré ráno 🙄 táto noc bola hrozná. skoro nič som nespala len sa prehadzovala a mrvila. o poljednej v noci som ešte jedla lebo som dostála strašnú chuť na ryžový nákyp a tak som išla zobnúť niečo sladké do chladničky. Dnes si ho asi uvarým som zvedavá ako to dopadne ešte v živote som to nerobila. Musím pohľadať nejaký recept. 😅

michalag
4. jan 2010

Dobre ranko tehulky 🙂 🙂 🙂 ,,

kika29
4. jan 2010

tak sa mi drieme a niekto tu vrta do steny 🙄 ☹ 😔

kika29
4. jan 2010

baby z Košíc neviete ako sa volá obchod na blšáku či pri blšáku vraj tam predávajú kočíky a majú aj internetovú stránku. sestra dostála v lete vyzitku ale ju už stihla aj stratiť dal jej ju predavač z blšáka čo tam predáva kočíky. Neviete niektorá o tom?

cicimon
4. jan 2010

caute,
tak ja som sa dnes tiez nic nevyspala, este o 0.45 som sa bola prejst po byte, co som nevedela zaspat a potom este dlho nie a rano vstavat do poradne..
ale poradna ok, tlak zas divny 🙂) a 21. na cukor

stanusa
4. jan 2010

dobre rano tehulky,
miska dik za zoznam 😉
kika - co som nasla v KE: http://www.maderna.sk/nova-predajna/
neboli sme tam a nepoznam tak Kosice, tak neviem ci to je pri blsaku 😅

tak zatial sa majte 😵

michalag
4. jan 2010

no pozeram ze sme tu mali viacere blbu noc ... ja tiez, isla som dost neskoro spat a este potom som sa do vyse 1:00 prehadzovala a kym som zaspala tak bolo nieco po 1:30 lebo som pocula este Expresacke spravy o cestach ... a maly sa v noci o 2:00 zobudil ale nastastie hned aj zaspal a rano uz bol hore o 6:30, takze super noc ... asi je to predcasna priprava na malicke ... toto som mala aj pri Samkovi ale s tym rozdielom ze ked som zalahla tak som bola dostatocne vyspata aj ked som isla neskoro spat

michalag
4. jan 2010

cici, hlavne ze poradna dopadla oki 🙂
no mne rano volala sestricka od Dr. ale akosi neviem co chcela kedze som to zistila az neskor ... mala som vybity telefon ... ale predpokladam ze mi prehodi poradnu na iny den a zajtra nebudu robit

alicc
4. jan 2010

ahojte
ja idem na cukor 7.1. takže už pomaly dietujem po sviatkoch ale ja som si dávala pozor aj cez ne, takže dúfam, že bude všetko ok 🙂

cicimon
4. jan 2010

uz ste sa mala niektora objednavat na prietoky?

michala...tie poradne kde nerobia UTZ beriem trochu s rezervou, ale som rada, ze v pondelok idem na 3D kde aj nieco uvidim 🙂)

kika...v KE pri kauflande je babatkovo.....je to relativne blizko blsaku 🙂

oliinka
4. jan 2010

ahojte kočky.tak vidím,že preberáte čo porodnice a tak.ja to nechávam tak na mesiac pred porodom.zajtra idem do poradne a aj na ten cukor.myslíte,že ked mi sestrička nič nespomýnala o tom citrone,teda šťave,možem si ju tam vytlačiť aj tak?pretože pri malom som to nemohla vypiť bolo mi strašne zle stoho.inak mám zase výtok taký hustý,blely,a po sexe s manželom ma to svrbelo,ale mesiac dozadu som brala maxmimor tak žeby zase kvasinky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre