Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
5. jan 2010

no palacinky boli fajne aj malemu asi chutili bo kope do celeho bruska. 😀, ja som normalne zavisla od cukru 😠, dufam ze testy dopadnu dobre.

Miska na teba som myslela tak to potom bude niekto iny. 😨 Ja som teraz taka polepeta.

Kika a neda sa popliest s mocom 😕 a co ked to so mna naraz vyleti mam ist hned do nemocnice?
Inak diky s tym popisom na tlacenie 😀 😀 😀 .
A vraj mame aj oci zavriet ked budeme tlacit (toto jedine o celom porode viem) 😅

kika29
5. jan 2010

mám síce už jeden pôrod za sebou ale teraz mám pocit akoby som bola tehotná prvykrát 😀 v čera som mm hovorila že si ani poriadne nepamätám aké to prvé tehu bolo myslím nejaké detaily. Ale asi preto že som v tedy nemala takéto problémy ako teraz. Ale deň pôrodu si pamätám akoby to bolo včera 😀 ako som povedala mm že dnes budem rodiť a on zbledol skoro nedýchal že to tak cítim a odteká mi voda. To ste ho mali vidieť chudáka aký išiel do roboty nervozny a len každú chvílku vyvolával. V nemocnici som sedela na fitlopte a potom rodila a kecala s doktorom 😀 a nakoniec ked mi ukázal malú a ona neplakala len tak mrmčala a brada sa jej triasla od zimi tak na to sa nedá zabudnúť 😀 😀 to tá bolesť stojí za to ani ju potom nevnímate ked prvykrát uvidíte dieťa čo vás kopkalo 😀 a už umyté a v perinke mi ju dali do náručia tak to bol najkrajší pocit na svete aký som kedy zažila.

Sori ale som sa rozspominala až mám slzi v očiach 😅

civavava
autor
5. jan 2010

silvi mnaaaaam 😝 dala by som si takeeee

nebojite sa, mne kolegyna prvorodicka hovorila, ze to urcite spozname ked to na nas pride..a ze od odtecenia plodovej vody mozeme ratat s 10-12hodinami casu kym sa pobereme do porodnice /to jej povedal jej gyndo/

...jej zacala odtekat, este upratala doma, a sla do nemocky az niekedy o 8 hodin od odtecenia plodovej a porodila za dalsiu hodinku 😉

minius
5. jan 2010

kika aj mna tu rozplakvas ☹ ja som pocula vraj porod az tak velmi neboli ako strasne prestrasne bolavy zub! A ten som uz mala tak dufam ze to bude pravda 😵

silvia7
5. jan 2010

no ja sa už vidím ako budem stresovať keď mi plodovka odtečie.. a nieto ešte upratovať alebo ísť sadiť do záhradky dačo 😀 😀 ah jaaaj 😀

civi - no ja mám teraz opäť chuť to zajesť sladkým.. hmmmm...

michalag
5. jan 2010

civi, tak ja som potom asi vynimka z plodovou vodou 😅 , mne odtiekla a do hodiny bol maly von 😝 🙂

mini, ale si zlata ze si na mna myslela aspon poradna dopadla dobre, ale mozes aj v pondelok 😝 😀

kika29
5. jan 2010

minius nie nedá sa to popliesť s močom lebo ked cikáš tak to tak aj cítiš že cikáš ja som toto cítila len taký nával vody po nohách mi stekal teplý. Vôbec to nebolo ako ked cikáš to sa len tak asi hovorý lebo podomnou bola mláčka 😀 áno ked už plodová voda odtečie tak treba radšej ísť do nemocnice. Síce ešte hned nebudeš rodiť ale ked si z RA atreba ti cestovať tak radšej chod.
Oči treba mať zavreté kvôli tlaku aby nevykukli von 😀 ale to ti sestrička povie aby sisi zavrela oči a tak tlačila.

civavava
autor
5. jan 2010

michalka, asi je to individualne.....juj ale uz xcem mat po 🙂))
aj ja idem pondelok do poradne, tesim sa uz 🙂

silvi, ja som natlacila 4 horalky pred xvilou co som si doniesla z BA 😝

silvia7
5. jan 2010

a inak baby som počula, že nie všade dovolia rodiť so šošovkami v očiach... ale ja som inak slepáá - dovidím tak meter pred seba.. už ste sa o tom informovali?tie ktoré nosíte šošovky.. 😕

michalag
5. jan 2010

a plodova voda je bezfarebna a je bez pachu, teda aspon co viem, takze z pocikanim sa to pomylit neda 😉

silvia7
5. jan 2010

ciiivi - neeerob, lebo idem do obchodu hned a zaraz... ale ja mám milu dakde schovanú 😝 ohrejem čajík a dám si milu.. ale taká horalka dobrá.. s kofolkou.. ejha.. 😝

zuzana1971
5. jan 2010

jeeej my tu mame tolko andrejek? tak aj ja sa pripajam k meninovej gratulacii 🙂

michalag
5. jan 2010

baby a pijete aj kofolu, colu?

michalag
5. jan 2010

Vsetko najlepsie Andrejkam k meninam 🙂 😵 ... hlavne ze mame predbezne vybrate meno pre dievcatko Andrejku a ja som zabudla 😅 😀

silvia7
5. jan 2010

miška - ja občas hej.. teraz v poslednej dobe nie, lebo mi bolo z kofoly tak ťažko a aj sa mi zle zaspávalo, ale takú malú kofču raz týždenne .. si myslím že ok.. a ešte s mojim nízkym tlakom..

kika29
5. jan 2010

viem že sa prvorodičky bojíte pôrodu aj ja som sa velmi bála a pravdupovediac aj teraz sa bojím ale už teraz viem že čo ako ale ked už budete rodiť ten strach opadne ani si nespomeniete. Ja len čo som vošla do pôrodnice strach opadol a už to bolo ok. Ale kým som tam išla autom tak som sa klepala a triaslo sa mi celé telo od strachu. 😉 A tu sme. Vydržali iné vydržíte aj vy nebojte sa potom už budete len spomínať ako ja.

minius
5. jan 2010

aj ja sa na ten porod uz normalne tesim, ja som si pre istotu nepozrela ziaden na internete aby ma to nevystrasilo a ani nebudem pozerat. Ja uz sa tesim na ten pocit kedy budem mat maleho v naruci 😵 😵 😵, mozno po porode poviem "uz nikdy viac" 😀

Miiska tak dufam ze sa vam malicke pekne ukaze!

Vejulka aj mne sa to raz stalo ze som citila nieco teple stekat ked som este umyvala zem na styroch ale to bolo tak 3 tt dozadu a malicky je v poriadku, tak neboj urcite je vsetko v poriadku. 😉

michalag
5. jan 2010

ja som jupredtym milovala ale teraz som mala strach ju pit, vraj moze vyvolat porod, aspon tak mi povedal lekar

ak niektora objednavate z netu, ktore stranky su take prijatelne k cenam?

minius
5. jan 2010

ja si sem tam dam trosku koly ale iba vynimocne a to len ked mi je tazko od zaludka.

Ale 1 kavicky cez den sa vzdat neviem. 😕

silvia7
5. jan 2010

to fakt kofola urýchluje pôrod?? hmm.. tak to neviem, či budem ešte piť kofču.. až potom dakedy.. po kojení..

mamimo.sk, ramzes.sk - skús pozrieť.. a ja ešte aj tu z koníka niektoré veci z bazaru - ale majú aj nové veci 🙂

moni
5. jan 2010

tak aj ja pridavam hlasenie z poradne 🙂
v podstate nic nove, len nas popocuvala ...mala bola doma 😀 a mlela sa tam zase ako len ona vie 😉
na glukozu idem 2.2., vyfasovala som taku malu (150ml) flasticku sladkej vody s pomarancovou prichutou ktoru treba vypit pol hodinu pred vysetrenim 🙂
spomenula som jej ze mi tvrdne brusko, tak ma pre istotu pozrela ci sa neotvaram, ale vsetko je ok...takze michalag, myslim ze ty si sa pytala, magnezium nie je nutne vo vsetkych pripadoch 🙂
pytala sa ma, ci viem kolko kalorii denne zjem, ale to teda nemam ani tucha. tak ma len pochvalila ze pekne priberam, co mi ohromne dobre padlo 🙂
buduca poradna bude asi riadne dlha, okrem tej glukozy mam aj sono, a krvne odbery. no a potom kazde dva tyzdne, strasne to leti!

roxi, aj moj manzel je lev a ja baran 🙂 vam by sa zisiel dalsi barancek aby ste to mali pekne vyrovnane 🙂
michalag, ja pijem colu kedze kofola je pre mna uzkoprofilovy tovar 😀 ale je pravda ze uz pomenej ako na zaciatku tehotenstva.
zuzi super ze vsetko dobre dopadlo...teda az na to cestovanie, debilnych ludi a vysoke poplatky 😝

aha, a este aj ja blahozelam andrejkam k meninam!

vejula
5. jan 2010

no, ja som teraz mamine volala, že jej pri prvom bráškovi asi v 5-tom mesiaciked kašlala vždy trochu odtieklo trakej vodičky alekár jej zistil, že to bola plodovka, a potom išla do nemocky. Tak radšej to poviem vo štvrtok na poradni dokimu, on už snad bude vedieť čo s tým...

Samozrejme antrejkám všetko dobré k meninám!!!!

Moni super, že všetko dobre dopadlo 😵 Ani ja teda kalorie nepočítam, radšej 😅 😅 😅

No moni tak vravíš že kombinácia lev a baran saa dá??? Bo ja som lev a maličké bude baran. Tak snád bude OK... To skôr moj mm je kozorožec a jeho mama je barqan a najlepšie spolu nevychádzaju, tak sa bojí, že ako s malým 😅 Ale ja až tak tým znameniam nedávam význam... Inač moni ty budeš mať už býka.... Moja mamina je býk a je to ten najsvetovejší človek na zemi, moc si s nou rozumiem 😵

minius
5. jan 2010

vejulka tak daj potom vediet co ti poradil.

Moni tak super ze vsetko dobre dopadlo!
Ja som sa tiez dnes postazovala ze mam tlaky v brusku a pobolieva hlavne ked chodim viac ako pol hodinky ale doktor zahlasil ze to je v poriadku vsak babo rastie a vsetko sa to vo vnutri natahuje. 😠, tu ak nejdes private tak sa velmi nekaslu 🤐, ale popocuval male a vraj OK.

moni
5. jan 2010

veji, ja ti mam nejake tusenie ze stihnem barana 😉 ale beriem aj byka 😀
ja na znamenia verim, len ked nieco sedi, a vychadza 😀 ale zas mam teoriu ze je rozdiel v znameni muz a zena 🙂 moj otec je lev a odjakziva som bola jeho dcerenka, a asi preto mam k levom taky dobry vztah 🙂 kozorozec mi naozaj nesedi, ale vela ich nepoznam takze nemozem to zovseobecnit 🙂

moni
5. jan 2010

minius, toto bolo vlastne prvykrat co ma pocas tehotentsva vysetrili zospodu. na to tvrdnutie som si stazovala uz pred tym, ale vsetko bolo "perfectly normal" 😀
tam kam chodim ja je asi 5-6 lekarov, vsetci su ob/gyn a bezne patris k jednemu. akonahle otehotnies, mala by si rotovat po lekaroch, pretoze v den porodu bude mat jeden z nich sluzbu. cize nefunguje (aspon v tejto praxi) to, ze mas svojho lekara. zo zaciatku mi to prislo divne, ale teraz vidim tu vyhodu. viac hlav, viac rozumu 🙂 vsetci su velmi mili, ochotni, ale tato dnesna pani doktorka bola asi najlepsia 🙂

zuzana1971
5. jan 2010

pozerala som tu stranku ramzes, vsetko co sa mi pacilo bolo vypredane 😝

co sa tyka znamenia ja by som radsej rybu ako barana, moj foter je baran 😝

vejula
5. jan 2010

mini určite dám vedieť, čo na to doki...

moni, no ja čo som mala za života dva vážne vzťahy tak obaja kozorožci 😅 Asi sa nejko navzájom priťahujeme 😀 A baranov fakt moc nepoznám ,eln jedna kamarátka, ta je OK mno a teraz svokrička a s nou mám taký neutrálny vzťah, ale tak viem že je dosť komplikovaná osôbka a život berie dosť z negativnej stránky, ale nemyslím si že to je spôsobené znamením ale celkovo jej životom a postojom ku nemu... A je úúúplne iná ako tá moja kamarátka čo je baran. Tak neviem, možnože črty maju podobné ale každá to využíva uplne ináč... Inak TP mám presne na narodeniny svokričky 😀 😀 😀

minius
5. jan 2010

moni tak ti budem drzat palce aby si mala tuto doktorku aj pri porode, ale aspon mas moznost spoznat vsetkych 😀

My mame v rodine iba jednu aprilovku moju malu neter, no ale to je riadny zbojnik!!! Tak dufam ze to nase male bude omnoho lepsie 😀.

sasurin
5. jan 2010

ahoj dievčatá, práve som vás dočítala, všetko naj Andejkám k meninám.

zuzi - super že všetko je ok a si doma

maxii - tá tekutina čo ti vyteká z prsníkov je ok, aj mne už začína vytekať, tak to má byť áno je to to kolostrum

ja som zatiaľ pribrala 6 kg, pri synovi to bolo 10 kg a pri dcére 12 kg, ale ona aj bola väčšia 😀

dejna3
5. jan 2010

aj ja gratulujem všetkým andrejkám 😵
a tiež všetkýcm babuľkám, čo boli na poradni alebo vyšetrení, k dobrým správam

u nás hovoria doktori, že po odtečení plodovky sa treba dostaviť do nemocky do 2 hodín

ja som si teraz poobede tak super pospala 😉 malinká bolá zlatá.. dala som ju do postieľky s hračkami, pustila som jej rozprávky a ona sa pekne hrajkala a po hodine zaspala tiež, tak sme si takto fajne spoločne schrupli 🙂
ja som to veľmi potrebovala, lebo normálne vstávame až okolo 10,00, ale dnes som bola hore už od 6,15 - kvôli tomu vyšetreniu a večer som zaľahla o 1,30 😝 takže som bola total nevyspatá

drobček v brušku sa dnes veľmi mimoriadne hmýri... neviem, či je taký "naspídovaný" z toho cukru, či čo 😅 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre