Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
6. jan 2010

veve prave som si zadala do googlu zavesny prebalovaci pult a naslo mi ten za 3800 CZK
http://www.anabelka.cz/zbozi/380-zavesny-prebal...
akoze nech sa na mna nehneva nikto, ja robim s nabytkom, ale za takuto skrinku tolko pytat?!!!! a dokonca na jednej sk stranke som ho nasla za nejakych 198 eur!!!! To je zlodejina toto! Zas na druhej strane, si objendam od nasho dodavatela dosky a mm mi ho urobi a vyjde ma mozno na 50 eur! A ked ma nastvu tak ich budem robit na objednavku a predavat a basta! 😀
A este som nasla tieto, ale tiez strasne drahe:
http://www.atypbaby.cz/atypbaby/eshop/15-1-Preb...
http://www.silux.sk/Prebalovacie-pulty/-name-S1...

cicimon
6. jan 2010

veve - ktoru postielku z ikey chces?

sme boli teraz vonku a pozerala som aj po kocikoch...same 4 a asi len 1 3kolka a ta mala take malicke kolieska, ze to fakt vyzeralo, ze sa kazdu chvilu prekoti

ja tiez neplanujem prebalovaci pult, max nejaku podlozku

zuzana1971
6. jan 2010

silvi urcite nemam nic s mailovkou, ja som im pisala raz z azetu, potom z gmailu, aby nebolo ze furt otravuje ta ista a do tretice tu na konikovi mali inzerat v bazariku tusim pod petra klaasova alebo tak dako tak treti krat som pisala cez konika, tak to urcite museli aspon raz dostat
niekto sa pytal aka to je stranka tusim www.lacnejsie.nekupis.sk

cicimon pekne brusko aj vybavicka 🙂

michalag
6. jan 2010

ja tiez nebudem riesit prebalovak, podobne ako Lucka, tiez sme prebalovali maleho na posteli 😉 , podla mna je to zbytocnost ... 🤐

cicimon
6. jan 2010

zuzi - dakujem, zatial mam len samy textil 🙂 najvacsi problem vidim s kocikom, rozhodnut sa....uz by sa patrilo zacat nakupovat aj ine, ako oblecko 🙂)

inac...ja som v praci pred vianocami povedala len par ludom, ze som tehu a vcera si podaktori zacali hovorit, ze sa dajako zagulatujem 🙂) a celkom ostali prekvapeni, ze o 2 mes koncim 🙂)

silvia7
6. jan 2010

musím off, ideme do Grinavy 😝 jaaj baby, možno sa mi podarí vydražiť kočík, športovo hlboký, bez autosedačky za necelých 70eur vraj je nový, aj som jej písala, tak snáď to nebude ofajč.. 😎 paa zatim

kika - tak s takou bolesťou som sa nestretla ešte.. tak ti neviem poradiť.. ale mne dr. na začiatku tehu povedala, že prsia ma budú bolieť, aj hrčky aj tvrdé môžu byť.. ale neviem no.. drž saa aj na poradni zajtra
pa

zuzana1971
6. jan 2010

pipimiska gratulujem k chlapcekovi

domika 9 maly je na fotkach pekny ako babika

vejulka krasne brusko a chlpacik nadherny nema chybu

silvia7
6. jan 2010

Zuzi, pošli mi do IP, čo si z tej ich stránky chcela resp. čo si im písala a skúsim im to poslať aj ja 😀 človek nikdy neviee..

pipimiska
6. jan 2010

dakujem vsetkym 🙂

chcem sa vas opytat,vcera som bola vysetrena zo spodu,kontroloval mi krcok prstom,dlhsie ako zvycajne a ze mi zmakol trochu,plus mi bral vyter..ultrazvuk my robil z hora a len taky rychly..babo kope stale aj teraz...
pred chvilou som bola na wc a vysiel zo mna vytok uplne tmavy,myslim si ze zoxidovana krv,len flacik mozno 1cm na 2 cm...potom uz nic..urcite to nieje cerstvaa krv..
volala som mojmu dr,ale je vypnuty,dovolenku ma do pondelka..
volala som aj do nemocnice,kde poznam 2 dr,ale oni robia az zajtra..
co myslite,mam sa strachovat?mala to niektora z vas po vysetreni?krv asi nic nema spolocne z babatkom,ze?

michalag
6. jan 2010

pipimiska, po vysetreni kludne mozes spinit ale ci krv, no to neviem ... ale ked uz nic, tak sa nelakaj

grekyna23
6. jan 2010

pipi, asi ti len praskla cievka, raz to tu niekto spominal

kika29
6. jan 2010

pipimiska ja som mala podobný problém ale mňa doktorka vyšetrila železami a kým som prišla k mm do práce išla som na wc bola som špinavá a dosť. zlakla som sa a utekala ku nej a ona ma poslala hned na pôrodnicu kde mi robil prímar ultrazvuk a povedal že som v poriadku aj bábo len mi popraskali žilky v nútri tým ako ma vyšetrovala doktorka. ja som ale mala čistú čersvú krv.
neviem ale ked je to kúsoček tak asi sa netreba znepokojovať ale ked sa to zopakuje tak by som išla k lekárovi pre istotu.

sasurin
6. jan 2010

pipi - aj mne sa to stalo že po vyšetrení som trochu špinila, ale moja dr. ma na to upozornila, aby som sa nezľakla že ono to samo prestane a ked ťa nič neboli tak by to malo byť ok 🙂

domika9
6. jan 2010

dakujem 🙂 presne vieme nakoho sa podoba pusinku ma po tatikovi aj tvar hlavičky a noštek alíčka po maminke je to krasne stale dookolampozeram tie fotky ani nemožem uveriť že taketo drobatko mam v brušku 😉

blondy12
6. jan 2010

domi krasneho chlapceka mas 😉 to je az neuveritelne a clovek si hned uvedomi ze co to ma..ja asi na 3D uz nepojdem treba peniazky ..

domika9
6. jan 2010

blondy ked mm počul kolko to stoji tak mal dosť ale to sme už boli objednani 🙂 , ale je fakt že je to dosť drahe

pipimiska
6. jan 2010

dakujem vam,asi tak urobim,ze pojdem na pohotovost keby sa to opakovallo..nic neboli v daka bohu..

zuzana1971
6. jan 2010

pipimiska, ved pre klud duse mozes ist aj na pohotovost, ale ja som 2x krvacala velmi silno cerstvou krvou a hrozil mi potrat a bola som v nemocke a raz trochu cerstvou krvou a poslali ma domov, ze to nic...ale ja by som asi v pripade krvi isla vzdy na pohotovost

veve23
6. jan 2010

seuska/no tie som nasla aj ja, stasne drahe, aj mna napadlo ze mam znameho co robi vstavane skrine , nech mi nieco zmajstruje, este popozeram a prinajhorsom kupim ten z ikei, viac nedam, a z bazaru mam obavy, ked to uz bolo raz v stene, tak aj tie panty su opotrebovane, radsej neriskovat
cicimon-zatial sa i paci tak za 99 eur taka hneda, ale nemam presne este vybratu, len tie ikeacke sa mi zdaju take male sikovne, aj ked Ikea neni zamerana na deti maju tam celkom dobre veci za dobru cenu. Ja som si tam kupila taky valec-hracku, hrocha cico a to si davam na bok ked spim aby ma brucho netlacilo, sice pri spanivypadne spodomna ale aj pomoze

tarinka333
6. jan 2010

Ahojte dievcata,
juj ja som slamena vdova ☹ MM mi odisiel na sluzobku az do USA na 10 dni, momentalne ete sedi v lietadle, tak som fajne vystresovana uz tyzden, dufam, ze je malickemu dobre v brusku, lebo okrem psychickej nervozity mam aj riadne silnu nadchu, mala som dokonca mierne zvysenu teplotu, na co som pouzila paralen, tak moje malicke ma teda v brusku co robit, chudinko moje...
Inak idem zacinat kupovat vybavicku, okrem vybavicky do postielky nemam NIC... som niekde citala, ze tu ktosi hodil nejaky zoznam, co treba k vybavicke... ja mam nieco v albume, ale je to take chaoticke, nemate nieco???

cicimon
6. jan 2010

tari - skus aj toto, mna okrem toho ze co zaujimalo aj ze kolko kupit

http://www.maderna.sk/doporucena-vybavicka/

zuzana1971
6. jan 2010

gajanka, nasa jedina dvojickova mamina sa dlho neozvala

zuzana1971
6. jan 2010

tarinka tak este raz moj super dlhy maxi XXL zoznam 😀 😀 😀

NA SPINKANIE
koliska alebo kos na spanie
postielka
matrac
plachty
vypln do perinky
vypln do vankusika (az neskor)
gumena podlozka pod plachtu (aby neprecikalo az na matrac)
obliecky na perinky
spaci vak
hudobny kolotoc nad postielku
hniezdo
baldachyn
vreckar
polohovacia podlozka (aby mohlo spinkat naboku)
natahovacia hracka s hudbou
uspavanky

NA PRECHADZKU
kocik
nanoznik ku kociku
taska na veci ku kociku
slnecnik
traky aby babo nevyskocilo z kocika (neskor)
deka alebo perinka na prikrytie
moskytiera
ochrana proti dazdu
fusak
hracka (alebo hrkalkova snura, atd)

NA CESTY A NOSENIE
cestovna postielka
ochrana proti slnku na okna auta
autosedacka
fusak do autosedacky
klokanka
satka
babyvak

KUPANIE
vanicka
kyblik na kupanie
protismykova podlozka do vanicky
lehatko do vanicky
žinky
gumena kacicka
osusky
zupancek
sedadlo do vane (neskor)
teplomer do vanicky

PAPANIE A DOJCENIE
ohrievacka flias
sterilizator flias a cumlov (elektricky alebo do mikrovlnky)
odsavacka mlieka
stolicka na papanie (neskor)
vrecka alebo nadoby na uskladnenie materskeho mlieka v ladnicke alebo mraznicke
nadoba na flase
flase 125 a 250ml
cumle na flase (silikonove vydrzia dlhsie ako latexove)
odkvapkavac na flase
specialny uzaver na flasu aby nekvapkala
termoobal na flasu
termoska (na teplu vodu, na zarobenie suseneho mliecka vonku)
davkovac na susene mliecko
umelohmotne alebo silikonove lyzicky (na kvapky...)
podbradniky
vankus na kojenie
kefa na cistenie flias a cumlov
vaha
podprsenky na kojenie
klobuciky na kojenie
vlozky do podprsenky na kojenie
mast na bradavky (mamicka)
pohar so zobacikom na pitie (neskor)
(plus neskor detsky pribor, misticky, tanieriky, atd)

PREBALOVANIE
prebalovaci pult
prebalovacia podlozka
navleky na prebalovaciu podlozku
jednorazove podlozky na prebalovanie
jednorazove alebo bavlnene plienky
vlhcene utierky na zadocek
postolkove nohavicky
kybel na pouzite plienky
sacky na pouzite plienky (vraj maju v tescu vonave sacky na to)
dotykova lampa na nocne prebalovanie (taka tlmena)
(neskor - serblik, zmensovacia doska na WC, alebo schodiky s takou doskou, podstavcek k WC alebo k umyvadlu)

ROZNE DOPLNKY A OBLECENIE
zavinovacka
deky
bavlnene plienky (pod hlavicku, na odgrgnutie, atd)
bavlnene rukavicky proti poskriabaniu
baby plavky, alebo jednorazove plavkove plienocky (napr. DM) ak kurz plavania

BABY SPOMIENKY
fotoalbum
baby dennicek na zapisky kedy prve slovo, usmev, krocik...
krabicka so sadrou na otlacok nozicky a rucicky (da sa otlacit aj iba na papier farbou)
fotoramiky
kazeta - na nahravanie prvych slov, basniciek, pesniciek (odporucam!!!)

ROZNE
lehatko
ohradka
chodulka (tzv pavuk - ale neodporuca sa)
zavesne hopsadlo
zavesna hojdacka
sanky+operadlo

DROGERIA, LEKAREN, HYGIENA
detske mydlo
krabicka na mydlo
detsky olej
detske telove mliecko
krem na tvar proti vetru a chladu
pena do kupela (napr. Sebamed)
samponik
krem na zadocek (napr. Sudokrem)
specialne vatove tycinky do uska
obycajne vatove tycinky (do nosteka, na pupcek)
gaza 5x5cm (na pupcek, na oplachnutie ociek)
vatove tamponiky (ocka, uska, pupcek)
lieh (pupcek)
borova voda (ocka)
servitky v krabicke
digitalny teplomer
odsavacka soplikov
rektalna trubicka
zagulatene noznicky na nechtiky
kefa na vlasky
prva zubna kefka, aj na masirovanie dasien (neskor)
striekacka (asi na podavanie mliecka, ak nechce pit?)
puder na zadocek (ale neodporuca sa kvoli vdychnutiu)
cumliky
retiazka na cumlik
krabicka na cumliky

BEZPECNOST
monitor dychu
babyfon (vysielacky)
zabrana na schody
stuple do elektrickych zasuviek
rozne ochrany - rohov stola, okien, dveri, skriniek, suplikov, kvetinacov, videa, atd)
reflexne prvky a pasiky na vecernu vychadzku (na kocik, rukav...)

NA HRANIE
hracia deka
hrazdicka
(alebo obidvoje v jednom)
hracky
hrkalky
hryzadla
latkove plysaky (nie chlpate)
hrkalkove capacky na nozicky
hrkalkove pasiky na rucicky
zvukove hracky
prve knizky (leporelo, latkove, gumene)
hracky do vanicky
tipy na neskor - hupaci konik, odrazacie auticko, trojkolka, tabula na pisanie, detska kuchynka, detsky nafukovaci bazenik a specialne koleso na plavanie, hracky do piesku, drevene kocky, skladacky, Duplo, pyramida, atd, atd)

kika29
6. jan 2010

tolko tu rozoberáme tu výbavyčku že mám 100 chuti ísť do mecha a vybalovať po malej vecičky a pomáli ich začať poopierať a pripraviť. čo sa týka zoznamu do pôrodnice ešte nemám nič pripravené.

kika29
6. jan 2010

zuzi toto sa chystáš všetko kúpiť? 😕 😀 bože môj ved polovicu ani nebudeš potrebovať dá sa zaobísť aj bez toho.

tarinka333
6. jan 2010

Jej, Zuzi, Cicimon, dakujem 🙂 Idem si to hodit aj na papier 🙂

zuzana1971
6. jan 2010

kikus nie 😀 aj keby som na to mala nemam to kde vsetko dat 😀 nakoiec budem rada ak zozeniem aspon kocik 😀 😝

sasurin
6. jan 2010

ja som včera so Sofi vybrala nejaké veci čo mám po nich, ale zistila som že veľa je už takých obnosených, rozťahaných tak som 3 body dokúpila, 3 overaliky tenké a postupne ešte niečo dokúpim a kúpila som aj tekutý prášok na pranie tých detských vecičiek, aby som ich postupne poprala.
Ešte sme cez net objednali postieľku, obliečko do postieľky, matrac a zavinovačku 😀
.... a do púrodnice mám akurát tak vložky, uterák a osušku nočnú košeľu ale to všetko ešte v skrini 😀 😀

juliap
6. jan 2010

no ako tu citam a pozeram fotecky, tak uz vsetky pripravujete vybavicky. nejake veci sice mam po dievcatach odlozene, ale este sa mi zda skoro sa v tom hrabat. kociar sme boli ale uz omrknut, lebo mm ma uz len tento tyzden dovolenku a potom maka stale, sice som to chcela riesit tak ze ked budem v porodnici, tak pojde kupit s maminou, ale nakoniec ma prehovoril. a dobre tak, pri vybere sme sa nahodou zhodli aj v type aj vo farbe, netypicka orandzovo siva kombinacia a dovezu nam ho koncom januara.
sasurin, tak to mas dobre, ked mas aspon nieco uz do porodnice, ja mam zatial uterak, to je tak asi vsetko...
na to ze cakam 3 babo sa neponahlam ...
😅

veve23
6. jan 2010

ja nemam vobec nic, iba prehlad co by som chcela, este pockam ci to bude chlapcek alebo dievcatko. Ale ja sa stale uspokojujum ze mam cas, je januar a termin mame v aprili, ale tasku do nemocnice si planujem zariadit skorej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre