Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
6. jan 2010

ahojte babule,

idem vas len pozdravit, kym mi ide net, lebo nam menia providera a zatial nam dali docasny mobilny net ale u nas je len GPRS signal, bo sme v takej kotline a je to na h...., kazdu chvilu to vypadava...

dnes som nebola ani v praci, mala som volno, boi sme s mm v Ikei kupit pisaci stol a v baby obchode kupit ten specialny teplomer co mam v albume, kupili sme aj dudliky, baby vysielacky a 3 latkove plienky, co si dame na plece aby si malinke odgrckalo po krmeni 😵

zbezne som vas precitala, co sa dalo s tymto spomalenym netom, vitam nove tehulky a gratulujem k dobrym vysledkom v poradniach , pipimiske k chlapcekovi 🙂

jaaaj a mm vcera dokoncil Renkovu izbicku, sa s nou namakal, ale kraaasna je 😵

pa pa, pekny vecer , zajtra som tu ako na koni 😀

cicimon
6. jan 2010

julia - pochvalis sa aky kocik ste vybrali?

ja chcem omrknut, ci sa tie veci do porodnice a rozna drogeria oplati kupit viac v DM napr alebo v lekarni

sasurin
6. jan 2010

julia - ty si z Prešova? aj ja mám doma už 2 staršie deti a ako pozerám máme ich aj v rovnakom veku, len ja mám syna 13, a dcéra bude mať teraz v januári 10, a čakáme 3, ale nevieme presne čo to bude
------ kde ste boli pozrieť v PO kočiarik?

juliap
6. jan 2010

boli sme pozriet na jarkovej, aj na nete na bazose a na strankach s kociarmi a nakoniec sme objednali na svaboch v kocikoch, je to presne taky ako mas ty vo foteckach, len kombinacia orandzovo siva. som sa cudovala, ze sme sa s mm zhodli, lebo ma uplne iny vkus ako ja...xixi
ano som z presova, ja som tiez pozerala ze mame aj rovnako stare deti, nase chodia na mukacevsku, mensia hra futbal za safi
mrkla som aj na tvoje fotecky, ze mas tiez sportovcov doma

sasurin
6. jan 2010

dík za info takže na šváboch v tom rodinnom domčeku ste boli pozrieť a koľko stojí ten kočiarik, je to hlboký, športový a dá sa nakliknúť aj autosedačka?
no aj naši sú športovci a obaja chodia do školy na sv. Mikuláša - duklianska sme tam všetci traja pokope 😀

dejna3
6. jan 2010

babule, ani ja ešte zatiaľ nič nemám nachystané, ale davová psychóza na koníkovi na mňa tuším už pôsobí 😀 , tak asi z tejto materskej začnem nakupovať nejaké drobnosti, i keď som mala v pláne až od februára 😉
ja toho až tak veľa zas nebudem kupovať, ale aspoň pre začiatok zopár vecičiek a a pre mňa do pôrodky...

sasurin
6. jan 2010

juliap - a kedy máš termín? budeš rodiť v novej alebo starej pôrodnici? Ja asi pôjdem do novej ale nemám vybaveného žiadneho doktora, lebo ani predtým som nerodila pri tom čo som mala tak dúfam že aj teraz to dobre dopadne a nová sa mi zdá taká čistejšia, lebo ked som syna rodila v starej a po izbe nám lozili šváby tak mam dosť aj tie WC na chodbe boli brr, ja viem možno sa to už teraz zmenilo. 😀

minius
6. jan 2010

no ahojte babenky tak som vas konecne docitala 🙂 a viete si to predstavit co to bude ked budeme vsetky na materskej??? Nebudeme stihat ani pisat 😀

Dominika mate krasnucke babatko, a ta pusinka 😵

Vejulka ty mas krasnucke brusko uz sa to malicke riadne rozrasta 😉

Blondy no spomni "certika" a on za dverami 🙂 a uz si spat v Prahe?

stanusa
6. jan 2010

ahojte,
tak precitala som tak narychlo, ako vzdy v poslednej dobe 😀 ebe
domi pekne zabery vam vysli, este kuknem to vejuline brusko 😵
dejna ty mas isto kopec veci po malej, takze stihas to lavou zadnou

prave som citala v knizke o tehotenstve a chcem vas ukludnit s priberanim - ked sme to tu rozoberali: v 28 tt je normalne pribrat 9 kg, vaha potom pojde este hore a od 32 tt sa spomali az zastavi - ak by ste stale priberali tak treba obmedzit prijem cukrov a mliecnych napojov...

prebalovanie riesim zatial tak, ze kupim tu hrubu podlozku co sa da aj na postielku. a na kupanie vanicku so stojanom, aby sme boli pekne v kupelni v teplucku - mame tam elektricky ohrievac.
prave nam zblbol DVD rekorder a nechce vyplut DVD a to mm stiahol avatara a som sa tesila, ze kukneme.
tak zatial pa pa

juliap
6. jan 2010

sasurin, na svaboch ma aj dobre ceny, nas 185 eciek, je to kombinacia prenosna taska na dieta, hlboky, sportak a da sa tam dat aj autosedacka, a je na slovensku certifikovany, ma ich tam rozne, velmi pekne aj farebne kombinacie, ak nema prave taku, ktoru chces, tak kazde 2 tyzdne chodia po nove. ma tam aj osobitne autosedacky, sportove kociare, postielky, matrace do postielok, takze fain vyber, co su predajne v meste tak tam maju viac znackove, ale aj podstatne drahsie.
do porodnice pojdem do novej, obe kocky som tam rodila, doktora som nemala ani raz vybaveneho, pri 2 som chodila ku primarovi, bola som tiez na rizikovom ako teraz, chcel ma rodit, ale akosi som predbehla cas, mala som prist rano a emka sa ohlasila na svet uz v noci...
teraz som si tam tiez tyzden polezala v novembri, zmenili sa tam dr ale zda sa mi ten kolektiv teraz omladeny a celkom schopny
a byvate tiez niekde pri skole? my na III, klasika

domika9
6. jan 2010

dievčata dakujeme velmi pekne za pochvalu na našeho krasavca 😉

vejula
6. jan 2010

Ahojte kočky.... Tak som sa vrátila sme bvoli ešte aj u našich...

zuzi, mini ďakujem 🙂 No tak chlpáčika som takto prepašovala popri brušku aby ste videli aj jeho 😀 No a maličký zdá sa že pekne rastie, aspon podla bruška 🙂 A zajtra idem na poradnu na ten cukor a budu ma aj vážiť tak snád to nebude také strašne... Inač tu hranicu 9kg som presiahla už minulú poradnu a tá bola v 23 tt 😅 Tak som zvedavá čo ukáže ručička zajtra po tých sviatkoch... Dúfam že na mna nenakričia ☹ Ale som si povedala že už prestanem prežierať, lebo už sa za chvílu začnem kotulať vážne...

no blondy teba som tu nevidela.... Ale som si myslela že máš asi vela učenia. Ja zrejme začnem od budúceho týždna, tak som zvedavá, ako sa do toho dokopem 😅

blondy12
6. jan 2010

no minius uz som v prahe...

ale od februara ked budem doma tak budem sem chodit...musim lebo s vami sa citim dobre normalne ste mi chybali dievcata 😀 ....

ale musim nieco poriesit s tym netom aby sme mali wifi...len nam treba novsi modem lebo my mame doma stary..a neda sa to prepojist aby z toho pc nam to nejako vysielalo ci co...

no ja som inac znicena..teraz sa citim este dobre ale nezvladam uz tolko ...tak dufam ze to ucenie budem zvladat..ale tak bude sa mi musiet mala prisposobit.. 😝 ..nech sa uci uz od mala pocuvat 😀

ale uz dnes nezvladam viac iba do sprchy a kuknut nejaky filmik a spat..

.a kupila som si ten kojenecky vankus...ten velky v KIKE maju za 11eur tak to je super cena a s MM sa o neho bijeme 😀 ...teraz ma vie dost casto pobolievat chrbat..ale je zlaty mi vecer aj pomasiruje s takou masaznou gulickou co mame tak mi to trosku uvolni a mozem spat a to pritom nemam nejake velke brucho...co by ma tazilo ale MM hovori ze asi tie prsia...minule ma nastval co mi povedal ze to su 2 vedra...ale oproti tomu co som mala..takze mam C..cka take mensie...

no ja nekupujem zatial nic dievcata...ale v sobotu niektoru mi moja tetuska 😀 ...posle velky balik s vecickami pre malu...ona ma 3rocnu dcerku a teraz aj 4mesacneho chlapceka tak budem mat dost...aj odsavacku,aj lehatko,asi vsetko pokupila...ale asi budem kupovat postielku..myslela som ze nie ale je dost znicena ta nasa a strasne vrzga tak sa bojim aby to malicku nebudilo...

a veji ty si pisala tu pracu nie?ako uznali ti ju?teraz mas statnice?

vejula
6. jan 2010

a pipi byť tebou tak zajtra opäť zavolám do tej nemocky tým známym doktorom a dohodla sa s nimi... Neboj ak by bolo niečo treba určite ti povedia 😉

sasurin
6. jan 2010

julia - my bývame v nižnej šebastovej ale do školy autom aj busom je to blízko

..... ja som Sofi mala rodiť pri dr. Kyselom bol vtedy primár, ale Sofi sa tiež von ponáhľala tak ma odrodil Čop mal vtedy nočnú. 😀

Keď bude chcieť môj mm tak zajtra pôjdeme pozrieť na ten kočiar, lebo mm je zatiaľ doma ale potom chodí na týždňovky na Oravu, takže som potom s deckami sama. 😖

A kde chodíš do poradne? Ja chodím ku dr. Minárikovej u nás v NŠ ona je celkom fajn, len to čakanie 😒

grekyna23
6. jan 2010

veji, chlpacik je zlaty
moja svagrina bola na sviatky doma a tiez maju psika a tak si pri mne na gauci zdriemol 2 hodinky a uskom bol nalepeny na brusko, asi fakt pocuvaju co sa tam deje

vejula
6. jan 2010

no blondy to ešte neviem, či mi ju uznali, sa dozviem až buduci týžden tak dufam že áno...Lebo ppotom popri maličkom by som to už asi nezvládla, v júni, to by bol brutal, mno moja ty to tiež v tom juni nebudeš mať lahké tak držím palce.

Inač mne tiež krsná poslala celý ruksak vecičiek tak teraz sa to perie a potom čo to aj pofotím 🙂

blondy12
6. jan 2010

to nebude ale dam si iba 4 predmety a take lahsie..a potom tiez asi koncom augusta alebo zaciatkom septemnbra statice z vedlajsej specializacie....lebo ja mam este aj toto a to musime mam ucitelstvo..tak aspon budem mat to pedagogicke minimum..no veji urcite to dopadne dobre..tak tazke skusky v juny by boli ucite tazke aj s babtkom ale take celkom zvladnutelne by to slo aj s odretymi usami urobit..

moni
6. jan 2010

pipi, ja som bola vcera na prehliadke, pozerala mi krcok ci sa neotvaram kedze som sa stazovala na tvrdnutie bruska, zobrala mi vyter a povedala ze kedze je teraz sliznica prekrvena, mozem spinit. do 24 hodin by to malo prestat. a tak sa aj stalo. podla mna to mas aj ty z toho vysetrenia. pokial to nie je cerstva krv vo vacsich mnozstvach tak nie je dovod na paniku 🙂

veji, ty mas krasne brusko! 😵

kamilakd
6. jan 2010

babulky som len na skok...zajtra idem na poradnu a dufam ze bude vsetko ok dnes ma bolelo dost brusko baby ale tak ze ako keby ihly okolo pupka normalne ze krc tak sme sa prelakli lebo ja som zatial ziadne tazkosti nemala teraz uz je ok myslim ze to bolo z jedla boli sme na halusky...a inak ja som tak strasne smedna

vejulcek krasne brusenko a akeho mas ty ochranara 🙂

dominika gratulujem k chlapcekovi

moni
6. jan 2010

kami, drzim palce nech je vsetko OK 🙂

tie bodave bolesti su neprijemne, ja ich mam obcas tak nejako zospodu asi ked mala tlaci na cosi. vtedy sa ju snazim pohrkat aby zmenila polohu ale nie vzdy to zaberie 😅

kamilakd
6. jan 2010

moni aj ja to tak robim zahrkam s bruskom ci tam niekde netlaci a fakt to pomaha... 😀 ale dnes je domino daky kludny 😅 asi halusky nebudu jeho jedlo

moni
6. jan 2010

moja mala bola tiez kludna ale to preto ze ja som bola pekelne sustredena, tak ma asi nechcela vyrusovat 😀
vecer idem cvicit tak som zvedava ako sa jej to bude pacit 😅

kika29
6. jan 2010

aj moje dnes kludné celkom 🙂 teraz po nociach trocha kopká ale ono to vždy od 22:00h tak do polnoci 😀

zuzkabar1983
7. jan 2010

Ahojte babenky, len tak na rychlo. Uz som na nete nebola peknych par dni, co vobec nestiham. Ani netusim o com ste pisali .... buduci tyzden budem 2 dni cisto len na PC, aby som vas docitala (zatial je to ''len'' okolo 25 stran) 😀 😀 😀 V sobotu na mna myslite, mam ten den D a len dufam, ze to dobre dopadne, lebo nervozita je poriadna 😝

stanusa
7. jan 2010

dobre ranko,
zuzi drzim palce, tie pancuchy sa ti podarilo zohnat?

nam DVD prehravac uplne zamrzol a DVD vovnutri ☹

kika29
7. jan 2010

ahojte.
zuzkabar držím palce ukáž potom fotky aká si bola kočka 🙂
stanusa a aké dvd ti tam ostálo?
som tu len na skok lebo idem na kontrolu na 10h k dokimu. som kus nervozna že čo mi povie za tú placentu. ☹

kika29
7. jan 2010

stanusa ty si priamo z RA alebo okolia?

lucinka1104
7. jan 2010

zuzkabar aj ja držím palce 😉
domi malý je naozaj krásny
mne je dnes staršne zle od žalúdka 😝
ideme na nakup a potom ku kamoške pekný deň

kika29
7. jan 2010

zuzkabar v skratke sme rozoberali tieto témy: výbavička
čo si treba priniesť do pôrodnice
plodová voda ako budem vedieť že je to to
pôrod
kočíky
a tak dookola 🙂 jáj a ešte mená detičiek. Viaceré sme tak že mm sa nevedia rozhodnúť a bud sa im nepáči alebo sa nevedia rozhodnúť.
Ja som v čera dala mm návrh na meno Nelka ked by to bolo dievčatko tak sa mi smial či budeme mať Korneliu 😠 . To čisto len Nela nemôže byť alebo Nella? neviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre