Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
7. jan 2010

ahojte babulky.... pozerám že všetky ste zatial ok... no nám sa nejak nedarí...... v pondelok ma dr poslal do rizikovej ambulancie lebo nám Grétka nerastie....... tak idem zajtra na sono a podobné veci tak nám držte palce... ☹

kats
7. jan 2010

kika kludne moze byt len Nella :D mam kamosku co ma Nelly, dalsia ma zase Neli 😀
pri cudzokrajnych menach, ktore nie su u nas uznane v kalendari sa musi tusim doniest dake potvrdenie ze toto meno funguje v dakej inej krajine (z velvyslanectva) da sa to zistit na martike... 😅 ale s nelkou by nemal byt problem 😉

kats
7. jan 2010

tantama drzim velmi velmi palce nech sa to len tvojmu dr zdalo ze mala nerastie 😉
v majovkach mame jednu babulku co tiez v brusku nerastla a teraz je z nej velka kocka 😉

stanusa
7. jan 2010

kika napalovane verbatim, zijem priamo v RA
tantama to mi je luto, urcite budem mysliet na vas a drzim velmi palce 😔
nie kazde babo rastie tabulkovo, su aj take s nizkou porodnou hmotnostou, tak neviem...

nela je pekne meno, myslim ze to nebude problem ju takto zapisat

civavava
autor
7. jan 2010

dobre ranko 🙂)

domika, gratulujeem k nadhernemu chlapcekovi, juj aky je krasny, a ta pusinka 😵 😵

tantamka, moc vam drzim palce, nech je Gretka v poriadku! Daj potom vediet ako ste dopadli u lekara....

vejulka, krasne brusinko a aj chlpacik 😵

stanusa
7. jan 2010

vcera ma tiez pichalo a pobolievalo brusko, najviac vecer nieco ako spominane kontrakcie take slabsie - nastastie to preslo

kika29
7. jan 2010

utekám potom sa ozvem pááá

tantama
7. jan 2010

baby ďakujem za podporu.... no ona bola menšia už v 22tt a teraz sa to ešte zhoršilo... ja to podla "tabuliek" skoro o 3tt..... som z toho nešťastná..... ale hádam si to rozmyslí a bude rásť..... 😖

michalag
7. jan 2010

Ahojte 🙂

kika, tantami drzim vam palce aby vsetko dopadlo oki!!!

stanusa
7. jan 2010

tantama, este ma napadlo, ze ako si mala ovulku...alebo aky dlhy cyklus si zvykla mat...hm?

tantama
7. jan 2010

stanuška taký rozhádzaný.. niekedy 32 a niekedy 40....... ťažko to odhadnúť.....uvidíme čo povie doktorka na rizikovom a potom začnem robiť paniku 🙂

stanusa
7. jan 2010

kika drzte sa a tu som ti nasla: posledne riadky su to

Meno
Meno narodeného dieťaťa sa určuje dohodou rodičov; ak k takejto dohode nedošlo, meno sa určuje rozhodnutím súdu.

Meno dieťaťa sa určuje vyhlásením jedného z rodičov, ak druhý rodič nie je známy alebo zomrel.

Ak nie je známy ani jeden z rodičov, určí meno dieťaťa súd na podnet obce alebo mestskej časti, ktorá vedie matriku, v ktorého matrike sa vykonáva zápis o narodení dieťaťa. Toto platí aj v prípade, ak matka, ktorá zanechala dieťa po pôrode v zdravotníckom zariadení podľa osobitného predpisu, neurčila jeho meno.

Každému sa môže určiť viac mien, a to aj cudzojazyčných, najviac však tri mená. Pri zápise mena alebo mien do matriky sú rodičia povinní poskytnúť matričnému úradu súčinnosť.

Nemožno určiť

meno hanlivé, neosobné alebo domácku podobu mena,
alebo prvé meno totožné s menom žijúceho súrodenca uvedeným v matrike na prvom mieste,
alebo osobe mužského pohlavia určiť ženské meno a naopak.

Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na cudzojazyčné meno, ak je všeobecne známe, že takéto použitie mena je v súlade s tradíciou štátu, kde je takéto meno obvyklé. Na požiadanie matričného úradu tieto skutočnosti preukazuje rodič dieťaťa potvrdením zastupiteľského úradu cudzieho štátu.

stanusa
7. jan 2010

tantama tak potom aj ovulka bola posunuta...no, uvidime co povie lekarka 😉

sasurin
7. jan 2010

ahoj babule, tantama - neboj všetko bude ok a malá začne rásť ona už teraz dbá na svoju postavu 😀 ale držím palce nech dr. povie dobré správy

domika - zlaté babuľo to bude dáky fotomodel ked vyrastie a tie vecičky sú fakt chutné 😝

seuska
7. jan 2010

Dobre ranko.

Tamtami veeelmi drzim palceky.....daj vediet ako ste dopadli...Neboj Gretulka dorastie... hlavne sa nestresuj a klud...

carrie4
7. jan 2010

ahojte babulky,

tamtama držkaj sa, určite bude všetko v poriadku, budem ti držať paste, hlavne sa pokús nestresovať, to neprospieva tebe ani maličkej...

už vás akosi ani nestíham čítam, nie to ešte písať, ale som s vami 🙂. chcela som sa spýtať či nemáte podobný problém ako ja, možno ste to tu aj preberali. no ja prosto nemôžem spávať. neviem si nájst polohu na každej strane ma tlačí bruško (alebo už asi skôr brušisko), skúšala som vankúš, tlačí menej, ale dosť. a na chrbte ma bruško tahá ☹. noc je pre mna nočná mora, budím sa milionkrát za noc na také veci akože mám mokro a bojím sa, že mi odtiekla voda a samozrejme zlé sny... už som z toho na nervy... ak máte nejaké osvedčené rady alebo polohy na spanie, poradte mi

sasurin
7. jan 2010

carrie - no ja mám tiež noci kedy nemôžem spávať aj táto noc bola taká, je to asi normálne lebo tie babetuľka i z nás berú všetko , hýbu sa a možne niekdedy tlačia ne nejaký orgán, mne sa zasa na boku zle dýcha a ked ležím na chrbte to sa zase zle dýcha drobcovi a tie zlé sny majú nasvedomí hormóny len sa nestresuj a povedz si že všetko je ok,
.... o nejakých super polohách na spanie neviem lebo to si musí nájsť asi každá tú svoju ja tiež stále hľadám a najradšej by som to už mala za sebou kedby tu už bol aprííl 😀

malalady
7. jan 2010

tantama.. tak ti držím palčeky aby bolo všetko oki.. aj ja som také mala pri Tobkovi ☹ že nestel rást ach... tiež bol o pár tt menší..

veve23
7. jan 2010

carrie-to mam aj ja, jednu noc tak druhu trocha pospim, tiez som si kupila ten vankus, ale ked aj zaspim potom mi zas reba na wecko, ja som vzdy dlho hore do tej cca 1/nej, pri tv zaspavam , trocha pospim o 3-4 som zas hore no anajlepsie spim nad ranom ked polovicka vypadne do roboty a ja si vezmem pod seba jeho paplon a tak pospim aj do 10/tej

grekyna23
7. jan 2010

tantama aj ja drzim prsty nech je vsetko v poriadku a uvidis, nakoniec Gretka prerastia tych nasich drobcekov 😉
zuzkabar, tak to ti verim, ze mas zhon, tak len pekne vsetko pripravte, nech Vas den D dopadne tak, ako ste si ho vysnivali 🙂
a ja si tiez myslim, ze s menom Nella by nemal byt problem a je to velmi pekne meno, moj mm chcel dat dievcatu meno Petronela, aby sa mohlo volat aj Petka aj Nelka, ale ja nesuhlasim, lebo ja som krstena Petra,a ja mena po rodicoch neschvalujem a ked ma v minulosti niekto oslovil Petronela, tak som ho opravila, ze ja som len Petra a tak by potom v tom bol chaos 🤐

carrie4
7. jan 2010

trošku ste ma upokojili, že som v tom neni sama... ale tá predstava, že mám takto spať/nespať daľšie 3 mesiace... och jooooj...

malalady
7. jan 2010

carrie 😀 s toho si nič nerob ani ja nemožem spávat.. tiež nájst si polohu amen tma.. 😉 😀

cheerlady
7. jan 2010

ahojte 🙂
tantama drzim vam moc palceky,daj potom vediet ako ste dopadli,ale ja si myslim,ze to bude ok pri takych dlhych cykloch a 3tt nie je az taky hrozny rozdiel 😉 ja som mala kolegynu,co porodila malu normalne v 40tt a mala mala necelych 2,5kg a nikto neriesil pocas tehu,ci rastie podla tabuliek 😉

juliap
7. jan 2010

ahojte tehulky, vcera vecer mi spadol net, tak som uz nemohla odpisat

sasurin dnes mali ist z toho obchodu na svaboch majitelie na vyber kociarov tak neviem ci tam budu, asi lepsie zajtra. ja chodim v presove ku dr kosovej, to je ta co mala teraz tie siamske dvojcata, ale pri emke som presne chodila na rizikovu ku kyselemu, teraz je na starej porodnici, a na novej ma rizikove pitonak.

tantama drzim palceky, ale z vlastnej skusenosti viem, ze deticky nerastu tabulkovo, tak ako by chceli podla sona dr. moja ema v 6 mesiaci sa chcela dostat na svet a otocila sa tak, ze mi stale potom dr na poradniach hovoril, ze je mensia a este musim vydrzat, aby nemala nizku vahu, dokonca este pred porodom povedal, ze aspon 2 tyzdne, a ked sa vecer narodila, tak mala 3600kg, tak to aka nizka vaha. aj som tu pisala ze v 6 mesiaci uz sa zacinaju prejavovat geneticke dispozicie od rodicov co sa tyka vysky a vahy, takze ak ste s manzelom nizsej postavy, tak kludne moze byt dietatko mensie aj o 5 cm oproti tabulkam, ktore maju dr.

stanusa
7. jan 2010

moja najoblubenejsia poloha je na boku raz na jednom raz na druhom, nas krpec je celkom spokojny obcas kopne ale cez noc moc aktivny nie je. tiez sa pravidelne budim, potom opat zaspim a rano ked mm odide tak si fane pospime do tej pol deviatej
pripada mi to ako trening na zivot o par mesiacov 🙂

lucinka1104
7. jan 2010

kika jasné že môže byť NEla len ich je už neurekom ,ale je to krásne meno oslavuje mená na petronelu

lucinka1104
7. jan 2010

a so zapísaním toho mena nie je žiaden problém je to české meno u nas uznávané ako naše

mne bol luyk ako o 2 tt stále menší a tvrdili to aj po pôdore že sa nenarodil v 40 tt ale v 38 a to určite nebola pravda

Olívia je zatiaľ tabulková teším sa z toho,ale nezbláznim sa ked to nebude sedieť

veve aj aj som tak spávala s lukym teraz mi nedovolí spať on 😀

sasurin
7. jan 2010

juli -dik za info s kočiarikmi, o dr. pitoňákovi som čítala, že je celkom fajn taký príjemný človek aký sa zdá byť tebe?

juliap
7. jan 2010

no, pitonak, ked som bola s emou v nemocnici, tak uz vtedy bol asistent primara pre rizikovky, chodila som k nemu na sono, a tiez sa mi vidi velmi simpos, tak pekne sa rozprava. aj primar dr adam je simpos a aj jednu mladu dr tam maju volosinova lucka, ta je tiez fain, tak dufam ze sa dostanem k niekomu z nich, ked uz to bude.
pri pitonakovi je stale ta sestricka co mal aj kysely, ta je strasne zlata.

co sa tyka spania, ja problem zatial nemam, musim zaklopat, vacsinou zaspim uz pri telke a potom sa len akosi presuniem do postele, dokonca aj cez den zaspim kde pride. jedna znama mi povedala ze si dohanam dlh z casu ked som chodila do prace, lebo to som bola v robote od vidim do nevidim, este aj v noci na telefone.

sasurin
7. jan 2010

juli - tak to aj ja si prajem, aby som rodila pri jednom z nich a hlavne rýchlo, ľahko tak ako pri Sofi, 😀 😀
to by bola sranda keby sme sa stretli v pôrodnici, ja mám termín 7. - 10.4. zatiaľ keď sa nezmení a ty? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre