Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
7. jan 2010

stanusa ten môj doky má okolo 33-34rokov 😅

juliap
7. jan 2010

kika v nemocnici som bola 1 tyzden na injekciach 2x do dna az ma zadok bolel, ze som nevedela na ktorej strane mam spat. dali ma do nemocnice, lebo sa mi sktatil krcek na 2.5 a mala sa otocila do polohy na porod, tak nechcela dr nic riskovat, vsetko ma dole tlacilo, takze ked som isla na poradnu som vtedy vedela, ze nieco nie je o.k., povedala som jej to a hned mi to aj potvrdila, isla som zbalit domov veci a do nemocnice. potom som dalsie 3 tyzdne lezala s nohami hore, to nadvihli celu postel, minimalne som mohla chodit. domov ma nechceli pustit, ale som ukecala vtedy primara, ze aj doma mi tak manzel urobi postel a ze budem lezat, bolo to v lete a doma som mala martinku 4 rocnu, tak som nechcela, aby bola cele leto sama u babky. no a doma som tiez potom oddychovala, menej chodila, nesmela som dvihat nic tazke, ale poradnu som mala kazde 2 tyzdne. ty to mas este celkom fain, len fakt treba sa setrit, ked sa malinke narodi, tak si uzijes dost aj dvihania...

cheerlady
7. jan 2010

ja mam CS1 a doteraz som mavala 0.to CS znamena ci je krcok uzavrety,alebo ci je tvrdy a podobne? 😕

sasurin
7. jan 2010

ano to znamená či sa otvára alebo nie, ja som na poslednej oiradni mala tiež CS 0 a teraz neviem lebo idem do poradne v pondelok 11.1. ale kdesi som čítala že u druhorodičiek môže byť aj CS 1 😉

cheerlady
7. jan 2010

ale v tehu knizke je napravo taka tabulka a tam su uvedene do kolko moze byt CS pri prvom tehu a pri dalsich..teda aspon myslim,ze je to ono 😕

michalag
7. jan 2010

asi som blba, ale ta tolerancia co je na boku v TK ako to je? Primi je prve a multi asi viacrodicky ze ... a co tie cisla 😅 ?

sasurin
7. jan 2010

dievčatá dajte si www.mamatata.sk a tam sú vysvetlené všetky skratky v tehu knihe 😕

lucinka1104
7. jan 2010

kika mne sa skrátil na 3,0 tak mi ho zašili

sasurin
7. jan 2010

práve mi prišla sms, že zajtra príde postieľka a ďalšie objednané vecičky, so Sofi sme sa potešili a aj kočiarik pôjdme pozrieť zajtra 😀 😀

moju kolegyňu museli zašívať hned na začiatku tehu lebo sa otvárala, a to pri obidvoch deťoch ale všetko dobre dopadlo a dievčatá donosila 🙂

ludka140281
7. jan 2010

ahoj kocky,vcera mi nefungoval konik ☹ bolo mi smutno
konecne mam vychadzky,tak to uz tiez zacnem nakupovat nejake drobnosti... 😀 😀 😀
na kocik asi pojdeme do Bardejova,tu na bazare su odtial inzereraty a veeeelmi sa mi pacia 😀
dnes som mala poradnu a vsatko je ok,tvrdne mi brusko,ale 3x do dna je to vraj normalne

moni
7. jan 2010

ahoj dievcata, som tu len na skok. vcera som bola prvykrat na prenatalnej joge, ale teda moc ma to nedojalo 😕 zato malej v brusku sa to ohromne pacilo, lebo kopala o dusu, aj v noci 😅

tantama, drzim palce nech je malicka v poriadku 🙂

zuzkabar, tebe zas nech dobre dopadne den D, aby ste boli taki stastni cely zivot ako budete v sobotu 😵

tu sa tehu knizka ani nedava, tak som rada ze nemusim patrat (a zbytocne stresovat, ako sa poznam) co tie skratky znamenaju 🙂

grekyna23
7. jan 2010

joj tehulky treba sa nam setrit, lebo aj ked si myslime, ze este hocico zvladneme, nase telo to citi inak ... vsak nech sa nasi mm trochu postaraju 😉 a nech si nas rozmaznavaju, vsak oni za to mozu 🙂 🙂 😉
inac pridala som par fotiek babatka z 3D a aj bruska a tiez par kusov vybavicky 😵

sasurin
7. jan 2010

ludka - julia z prešova bola pozrieť a kúpila kočiarik v prešove na šváboch vraj tam majú aj celkom dobré ceny tak mi zajtra ideme pozrieť tam, aj ja som pozerala na tie kočiariky v BJ ale keď sa dá kúpiť aj v PO tak nebudeme cestovať a už vieš čo to bude? chlapček či dievčatko? 😕

ludka140281
7. jan 2010

sasurin....potom daj vediet priblizne ceny....a potrebujem i vajicko..
netusim co to bude,podla mna dievcatko,mam skaredu plet a tak sa vravi,ze dievcata odoberaju krasu 😀 😀 😀 😀 rodit mam v starej porodnici a ty?

grekyna23
7. jan 2010

ludka, veru ten konik v poslednom case najak blbne, aj mne vcera straaaaasne dlho nacitavalo stranku a nie vzdy mi ju aj nacitalo, tak som to tiez vecer zabalila
a sarka je teda riadna princeznicka a male v brusku pekne rastie

ludka140281
7. jan 2010

uz som pribrala 10kg....uz staciiiiii.....velmi mi chuti kapusta a masko

grekyna23
7. jan 2010

ja som priblala tiez tak podobne, a kapustu teda aj ja mozem a cez Vianoce jej bolo pozehnane, bez mäska by sme nevydrzali, hlavne hydina, a sladkost nikdy neodmietneme 😉

sasurin
7. jan 2010

ludka - julka včera písala že jej kočiar stál 198e ale neviem či je aj s vajíčkom, aj ja chcem 3 kombináciu - hlboký, športiak a vajíčko podľa mňa sa to bude pohybovať tak do 250e ale dám ti zajtra vedieť

rodiť sa chystám do novej pôrodnice tam sa mi viac páčilo

ja som zatiaľ pribrala 6 - 7 kg ráno menej a večer viac ked sa vážim 😀 😀

ludka140281
7. jan 2010

tak to mame rovnake,teraz sa tiez napchavam.....len dufam,ze mi ta pazravost neostane aj po porode 😅 aj v noci,ked idem na wcko okupujem chladnicku.....aspon platok sunky ale ked musis,tak musis 😀

ludka140281
7. jan 2010

sasurin.......nekaz nam vahu a poriadne sa napapaj 😀 tiez som chcela do novej,Sarku som rodila tam,ale sme sa prestahovali do Sabinova a na rizikovu chodim do starej ☹ ta doktorka ma bude aj rodit a prav

ludka140281
7. jan 2010

blbne to zas...... pravdepodobne cisarak.....vsade mi pise,ze som trombofilny stav

kika29
7. jan 2010

ja som sa dnes u doktora vážila tak mám 67kg pribrala som len 2kg od poslednej poradne. Od začiatku som pribrala 8kg tak celkom dobre nie?
mne tiež blbne koník. 😠

vejula
7. jan 2010

čavte kočandy 😎 Tak na mna nemáte ani jedna... Od poslednej poradne 3kg a od začiatku..... Teraz sa podržte už 13 kg 😕 No ja totiž priberám uplne od začiatku, ako siom ostala tehotná hned mi začalo vééélmi chutiť papať a vôbec mi nebolo zle, takže to dopadlo takto. Hrôza... Ale nejdem sa znepokojovať, aj ked myslím že do konca tehu to bude aj 20 kg 😅

inač čo sa týka tej tehu knižky, vy ste hovorili že máte 3,5cm krčok a už vám hrozia nemockou???? Mno ja neviem ako sa to značí, ale ja mám v knižke niečo také ako x/3cm a myslím že to môže byť krčok, ale tak neviem na isto ale to x/ 3cm mi tam píše od začiatku tehu, tak je možné že tá dlžka závisí aj od výšky, alebo tak????

A ludka ty prečo cisarak??? čo je trombofilný stav, to akože ti hrozí niečo s cievami alebo čo???

juliap
7. jan 2010

ahoj ludka, tak v tej predajni na svaboch maju vselijake kociariky a ku vacsine je mozne si zobrat aj vajicko, len som si nevsimla, ci je v cene, ale ak nie tak je to cca do tych 50 e.

ja s vahou trosku zaostavam, aj ked brusko mam riadne, pri prvych 2 som pribrala len po 5 kg za cele tehotenstvo, teraz som do 4 mesiaca schudla 4kg, tak to teraz pomaly naberam, uz mam svoju vahu spat, takze mam pribrate 4 kilecka, vsetko len na brusko. vraj si vsetko taha maly, tak dufam ze to nebude nejaky valibuk, podla sona je presne tabulkovy, tak uvidime.

ludka140281
7. jan 2010

vejula ty si moj clovek 😀 pekne ti chuti
juliap dakujem,asi stoji zato ist sa tam pozriet...
po malej som hlboky kocik predala,tak si kupim novy,krajsi,lepsi a podla terajsej mody,len muzik ze naco zas novy a furt lendaco chcem.......typicky uhundrany chlap...vsetko chce kupit na poslednu chvilu 😠

moni
7. jan 2010

tak ja mam asi +8kg a kedze som drobna vyzeram ako tucniak 😀 vcera som bola na cviceni s babami ktore rodia v marci a moj pupok bol najvacsi 😵
chuti aj mne, nie ze za dvoch, ale aj za troch ale nic si z toho nerobim, kedze jem zdrave veci 😵
uvidim ako mi dopadne ten cukor, lebo teda dietu by som nechcela drzat 😝

kika29
7. jan 2010

ludka môj síce velmi nehundre ale sú veci ktoré vie poriadne ofrflať 😒

ludka140281
7. jan 2010

mam recept ako mi ten moj prislubi aj modre z neba a kupi bez reci vsetko.....staci mu povedat milacik vecer sda tesim.... 😀 😀 😀 😀 ale on sa chce tesit kaaazdy den..tak mi treba to preto,ze je mladsi 😀

juliap
7. jan 2010

ludka, tak to ja mam asi opacneho chlapa, to ja mam skor na take veci cas, chcela som ist pozriet kociky az v aprily, len on ze uz teraz podme, co potom budes neskoro chodit...
a dobre ze ma prehovoril, aspon toto budem mat z krku
😀

vejula
7. jan 2010

ldka, no to su tí chlapi, ten môj je tiež taký... Všetko sa mu zdá prehnané, mno čo, ale takého som si vybrala, takže to vydržím 😵 a on so mnou tiež...

moni, no ja som tiež zvedavá či mi zajtrA nezazvoní telefon, že mám tehu cukrovku, to by bolo dosť blbé. Ja si to ani neviem predstaviť, že nič sladké. Ale tak samozrejme, že pre drobca, to vydržím a basta.

Ja už od budúceho týždna začnem chodiť na tú predpôrodnú príprava, tak som zvedavá...

Juli, no tak ty máš o jeden problém menej, ked máš sdtále štíhlu postavičku... Ale zas tie nevolnosti v prvých týždnoch si si určite odtrpela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre