Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
7. jan 2010

ludka, tak takýto máš ty trik 😀 Ale tak vždy& lepšie akoby si ho musela ty do toho dokopávať a pripadať si ako nymfomanka 😅 .... Lebo poznám aj také kočky čo maju problém dostať chlapa od telky do postele...

Akoten môj ma chvalabohu tiež na to chuť dosť často, tak snad mu to ešte nejaký ten rôčik vydrží, lebo vraj muži maju najväčší sexuálny apetít okolo 20-tky a ženy po tridsiatke okolo 40-tky, tak radšej teraz nebudem baviť princeznu aby mi to potom o 10 rokov nevrátil aj s úrokmi 😀

juliap
7. jan 2010

vejulka to viez ze to bol horor 3 mesiace som nevedela co mam jest, aby mi nebolo zle. pri mojich kockach mi bolo sice zle, ale som sa vyzvracala rano a potom uz bolo o.k., ale teraz mi bolo zle komplet cele dni, nemozes ziadny liek, nevedela som co mam zjest ani pit mi nechutilo, tak po troske som jedla, jak vrabec.

pozerala som, ze dost vela z vas poslali na test na cukor, to ste mali zvysenu hodnotu glukozy, alebo vas posielaju preventivne?

monva
7. jan 2010

baby ja mam napisane, ze "hrdlo dlzky 2,5 cm" hmm, je to to iste ako krcok?
Pri prvom tehu som 7 mesiacov len lezala s podlozenym zadkom (mala som nizko polozenu maternicu a oslabeny krcok), teraz som zmenila lekara, stale sa ho pytam, ci nemam pokles maternice a on to nejako neriesi, vraj to nie je problem, ktory by ma mal ulozit do postele.
Problemov som mala aj v tomto tehu neurekom, krvacanie v 7 tt = syndrom miznuceho dvojcata, potom som striedavo spinila a krvacala, ustalo to az koncom novembra, pocas toho som stale behala k lekarovi alebo na pohotovost, uz mi robili doteraz 13x UZV. Byvala doky mi nasadila ascorutin, nepovedala ako dlho ho mam brat, no na dalsej poradni ma sprdla, preco ho este beriem 😠 potom zistila, ze som chudokrvna (no zelezo som mala zvysene, len ostatne hodnoty boli nizke, tusim erytrocyty a trombo ... a hematokryt...) a predpisala mi antianemika, ktore sa pri zvysenom zeleze nesmu brat (este stastie, ze som si precitala letak) zabudla ma poslat na kombinovany test v 12 tt, tak som zmenila rychlo lekara (isla som k tomu, ktory mi odrodil aj Danka). Ten ma uz rychlo poslal na komb. test, no na 3D mali dovolenku, tak som sla do inej nemocnice a tam mi vysli zle vysledky na Downa (1:250). Preto mi odporucali amnio, no nesla som. Na 3D tusim v 21.tt vyzeralo byt babo o.k., tam mi aj povedali, ze cakame dievcatko a vraj ten doky, ktory mi robil komb. test na to nema certifikat. Uz to neriesim, naplakala som sa dost vtedy. Aj teraz mam este trochu nizsie placentu, scasti prekryva krcok, tak dufam, ze este vylezie nahor. Uz vyse mesiaca klop-klop nespinim ani nekrvacam, no setrim sa maximalne, upratovanie nechavam na MM alebo ignorujem neporiadok. Len mi je luto Danka, ze s nim nemozem chodit von, vidno, ze mu prechadzky chybaju. Uff, som sa nejako rozpisala.
Ozaj chcela som sa spytat, nesvrbi vas niektoru brusko??? Lekar ma totiz nastrasil, ze to moze byt problem s pecenou, no uz sa to trochu skludnilo. Menili sme ale aj vodu - zo studnovej na obecnu (chlorovanu) mozno je to sposobene tym. A aj brusko sa mi zda poklesnute, jeho najsirsia cast je pod pupkom, neviem, ci by nemala byt uz nad nim.
Idem si trosku lahnut k telke a k tomu bodnem nejake jabko alebo hrusku, zatim paa

vejula
7. jan 2010

juli, mna poslali preventívne, a myslím že väčšinu kočiek posielajú preventívne, tak okolo 27 - 28tt

lucinka1104
7. jan 2010

ludka to maš fajn no my ťuťu muťu nemôžme tak môj chudák manžel musí abstinovať, no aj keby sme mohli už mame doma živú antikoncepciu , ktorá takmer nespáva takže mame smolu .....krásny vyraz, že tešiť ... 😵

mne byvalo zle aj slukym dlho ,ale teraz je to horšie však preto som pribrala len 4 kg 😝

ja už kupovať nepotrebujem nič zišlo by sa oblečko len nie su love no neni nutné mam veľa po malom no chcem mať parádnicu nie len v chlapčenskom

monva
7. jan 2010

juli ja som bola na glukoz. test teraz v utorok, vraj sa robi medzi 24. a 28 tt a asi preventivne, nemala som doteraz problemy s cukrom, vysledky este neviem, poslu ich mojmu lekarovi

juliap
7. jan 2010

ja som mala pri odbere cukor 4.2 takze trochu nizsi, ale to aj moja dr vie, ze na lacno mi klesa cukor a som zlostna ked som hladna. ale na tuto hodnotu povedala ze je to v poriadku a ze na test na cukor ma nebude posielat.
no uvidim, teraz mi dala poradnu dost neskoro az 21.1. ale vzhladom na to ze pri emke som mala problemy v 6 mesiaci tak tiez povedala, ze ak by sa mi nieco nepozdavalo, tak mam prist hned alebo rovno do nemocnice. mm sa stale vypytuje ci mi nieco nie je aj ked si viacej odfuknem, ale tvrdne mi zatial brusko tak normalne, magnezium mam a maly kope ostosest, len sa mi niekedy nepozdava, ze uz by sa nemal tolko otacat v brusku, pri dievkach ma kopali vzdy na jednej strane a tento huncut sa otaca az mam pocit ze sa mi melie brucho
😀

blondy12
7. jan 2010

caute babenky ...

tantami drzim palce nech s gretkou bude vsetko ok...

monva aj tebe aj vasej princeznicke..

no co sa tyka u nas..tak to sa ja musim premahat aby tutu mutu bolo..mne pocas tehotenstva ten sex nejako neberie..a to predtym ajajaj 😀 😝 ...

mna tiez posielaju na ten glukozovi test..ale nestiham kvoli skole do 28tt tak pojdem niekedy okolo 30tt ze vraj aj vtedy mozem mozno tie vysledky budu musiet brat do uvahy ze je to neskor..neviem..dost ma zaujima ako to tam vydrzim vraj nemam do 6ej vecer nic nejest a nepit..a potom tam si odsediet bohviekolko kym mi urobia vsetky testy...no neporazi vas..a tu glukozu si mam priniest...

kika29
7. jan 2010

ja idem do poradne 3.2 ráno na lačno lebo mi idú brať krv komplet a to budem 30tt.

no ja som mala do teraz sexík zakázaný a dnes mi už doktor dovolil tak som zvedavá či sa mm bude túiť 😀

blondy12
7. jan 2010

juliap no co sa tyka toho kopania a akoby ze sa male melie v brusku tak to je u mna..moja mala je ako vrtula posledny tyzden take silne pohyby som nemala..a to mam na prvorodicku uz od nejakeho 16tt...

ale ked ma tie dlhsie nozky tak asi preto..som zvedava aka velka bude... 😀

cheerlady
7. jan 2010

ja si myslim,ze ten glukozovy test je povinny,je napisany aj v tehu knizke 😒
no co sa tyka sexiku,tak to uz nepoznam teda riadne dlho-odkedy mi zacalo rast brusko,tak sa tomu vyhyba,coro-moro bolo len raz aj to po tme a ked som chcela po dlhej dobe minule,co som si myslela,ze preboha ved je chlap,hadam mu to uz bude chybat,tak mi povedal,ze on sa velmi boji,aby mimcu neublizil 😠 tak som mu povedala,ze donesiem atlas tela a ukazem mu obrazok kde je vlastne mimi ulozene,nech si to vie predstavit a on,ze ne ne ne,ziadny atlas nenos-asi si myslel,ze tam bude neviem co nakreslene 😀 😀 😀 no sa mi teraz smeje,ale este 3mesiace cakat...a potom samozrejme sestonedelie a ktovie kedy potom sa vobec k tomu dostaneme.. 😔 to som mu hned povedala,ze nech si nemysli,ze maly sa narodi a hned sa na mna vrhne 😠

grekyna23
7. jan 2010

ja idem na glukoz. test 12.1., u nas tam posielaju vsetky tehu preventivne, mojej sestre tak zistili tu tehotensku cukrovku, tak dufam, ze u mna to bude v poriadku, lebo si to neviem predstavit bez sladkosti 😕
tak sa chystam, ze odteraz do utorka obmedzim sladke, ale akosi to stale posuvam, ze od zajtra a od pozajtra....
a tu glukozu mi daju tam, lebo pri objednavani mi nespominala, ze si mam doniest

cheerlady
7. jan 2010

grekyna ked ti nepovedala,ze si mas kupit,tak ti ju daju tam.a ja som si tiez povedala,ze obmedzim sladke,no nakoniec sa mi to nepodarilo,ale mama volala so znamou-sestrickou na gynde a ta jej povedala,ze sa vobec ani den pred nemusim obmedzovat,ze mam jest normalne to co vzdy 😉

grekyna23
7. jan 2010

moj mm ma tiez starost aby sme s tutu mutu neublizili babu, ale kedze si cita v casopise Mama a ja tyzden po tyzdni, co sa deje so mnou a babom a v 27 tyzdni su tam vypisane aj sex. polohy s tehulkou tak ho to trochu upokojilo 😵

cheerlady
7. jan 2010

no ja toho mojho uz do konca tehu asi nepresvedcim 😠 jedine,ze by som chcela v 9.mes.privolat porod,tak potom ho uz aj znasilnim,je mi to jedno 😀 😀 😀

grekyna23
7. jan 2010

ja viem, ze sa moze jest normalne, mozno tak den pred testom nejest sladke, ale tak chcela som to urobit aj pre seba, vsak nemusim sa stale obzierat 😝
ale sa mi nejak nedari, ked este aj mm po obede, ze dajme si nieco mnam mnam a tak sme si otvorili bonbonieru a jasne ze vacsinu som spackala ja 😅

kika29
7. jan 2010

ja po prvom pôrode som mala také šťastie že ked som išla na kontrolu po šestonedelí tak som dostála v ten deň po obede krámy a bolo po sexe 😠
aj môj mm sa bál pri prvom. my sme neboli spolu v tedy asi polroka ☹ ja nadržaná jak ťava 😀 a on tiež že sa bojí že ublíži bábu. ked som ho ako tak konečne nahovorila že dačo bude tak som na ňom videla že je to na silu a bol napätý tak som to vzdala to sex o ničom bol. teraz síce chce ale naposledy síce sme mali zakázané ale raz chuť bola silnejšia ale tiež sa bál a radšej sme to nechali tak. 😒

ludka140281
7. jan 2010

monva.....mas to pestre.......a mna tiez svrbi brusko az je cele cervene....pomaha mi ked ho nakremujem 🙂 🙂 doktorke som to spomenula a ta vraj sa mi napina pokozka tak preto 😠
test na cukrovku mam ok 😀

moni
7. jan 2010

blondy, tak to naozaj neviem ako vydrzis hladna do 6 do vecera...to by mi nehrozilo 😝 ci to bol len preklep?

vcera som stretla kocku, ktora ma netoleranciu glukozy. tiez jej to zistili v 28tt a ked vravela o diete ktoru ma, no zbohom! mne by nevadilo prestat jest sladke, ale prestat jest ovocie a vsetko kde je skrob, nehrozi 😝

blondy12
7. jan 2010

jaj moni prekle nie do 6ej ale od 6ej vecer predtym ako tam pojdem a ani nepit..tak to je jedno nie?aby som sla hned spat...a ja som do 12ej horfe...tak nepi a nejedz..

moni
7. jan 2010

blondy, cistu vodu mozes 😀
ja to mam az o 8, ale tiez to bude tazke 😅

zuzana1971
7. jan 2010

ahojte

tamtamka drzim palce, aj monve

cheer aj ja som chudokrvna a beriem zelezo 2x denne ale tiez az od minuleho tyzdna...ktovie ci to nemam este odvtedy ked som krvacala silno v 11-13 tt a 15-16tt

ja som dnes doobeda pra;a a 2 hodiny zehlila a normalne ma to unavilo 😝 , poobede som dozehlila dalsie 2 hodky (aj detske veciciky, som sa v tom vyzivala 😀 ), umyla riady, trochu upratala...no a na dnes staci s aktivitami 😀

petulka777
7. jan 2010

Ahojte tehulky,ja Vas sem chodim len citat,ale teraz musim napisat,co sa tyka toho glukozoveho testu.Tak ja idem na to 19.1 a sestricka mi kazala den pred dietovat,ziaden cukor,ovocie,sladke napoje...A rano hodinu pred odberom mam zjest 2 biele rozky+smotanovy syrokrem.To je sranda,ze ako vsetky pisete,musite ist nalacno a ja sa mam najest...

moni
7. jan 2010

peti, tie kocky ktore nemaju jest maju asi odber aj predtym (co je podla mna uplne irelevantne). podstatne je ako vie telo spracovat glukozu, preto nalacno vypijes nejaku davku (v tvojom pripade zjes rozteky) a po hodine/dvoch urobia odber 🙂
ja mam polhodinu vopred vypit tu zbrndu co mi dali, tak som zvedava 🙂
kazdy lekar ma iny system, tak dufajme ze vsetky vysledky budu OK 😵

petulka777
7. jan 2010

tak to som potom stastny clovek,ked mam rozky,namiesto tej sladkej vody,hehe.Jasne,je to jedno,hlavne,nech to bude v poriadku 🙂

ludka140281
7. jan 2010

zuzana ja mam zelezo101 a je to stredny stupen anemie...tabletky zeleza uz beriem od zaciatku tehu a stale to len klesa....teraz mi navrhuju transfuziu krvy.......ci bude,uvidim o dva tyzdne 😢 dufam ze hodnoty stupnu...tiez to beriem 2x denne 😒

vejula
7. jan 2010

no kočky mne teda nepavadala že mám dietovať den vopred a ešte večer okolo desiatej som zjedla nejaký koláč a puding... Myslíte že to môže nejako skresliť tie glukozové testy????

Ludka, tak držím prsty nech stupaju tie hodnoty...

čo píšete že vaši mm sa boja že ublížia bábu, no tak môjmu to vôbec nehrozí, skôr ja ked mu poviem že ale tak trošku kludnejšie aby sa bábatko nebálo 😀 😀 😀 Neviem z nás dvoch som jednoznačne ja tá vystresovanejšia...

moni
7. jan 2010

veji, keby ti to nahodou vyskocilo, tak to spomen. ak ti vyjdu dobre vysledky, netrap sa s tym. ja mam v pokynoch (tu dostanes navod na vsetko 😀 ), ze minimalne 12 hodin pred testom sa nema jest.
pamatam si ako decko ked vyplasili moju mamu ze mam cukrovku, ale to iba preto ze som si dala glg sladeneho caju a nepriznala som sa 😀

na zelezo som aj ja zevdava, mavala som anemiu tak uvidime ako som na tom teraz.

vejula
7. jan 2010

jj moni, priznám sa im, keby niečo nebolo v poriadku 😅 Ale viem že pri mne aj pri najmladšom bráškovi mamins mala tehotenskú cukrovku, tak kto vie či aj toto nemôže byť dedičné????
A ozaj kedy si sa potom priznala s tým sladeným čajom???? Robili ti ešte nejaké vyšetrenia?

zuzana1971
7. jan 2010

babule konik je zasa ako spomaleny film a ja total unavena, v noci toho moc nenaspim, tak sa na dnes lucim

inak ked citavam ako vam robia tie glukozove testy, tak mi az vlasy dupkom na hlave stavaju 😝 , ja ako diabeticka nieco o tejto teme viem, aj ked len amatersky...podla mna by ste mali pred testom 1 den normalne jest, to co vzdy, vsak inak je to skreslene...no ale nebudem fusovat lekarom do remesla 😝

dobru nocku, cmuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre