Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
8. jan 2010

marika, ja som ta nechcela vystrasit! 😔
tvoj lekar urcite vie ze si tehotna, a nepredpisal by ti nieco co by mohlo ublizit babatku. a v lekarni by ti tiez isto povedali keby to nebolo ok. mozes skusit zavolat gynekologovi, ale neviem ci dostanes odpoved, ved je piatok vecer.

ber to tak, ze liekmi pomahas sebe, a ty sa musis vyzdravit aby sa babatko malo dobre. druhy trimester je co sa tyka liekov "najlepsi".

veve23
8. jan 2010

marika/ u mna sa dr. vzdy radil s gyn. , ale nemyslim si ze by si sa mala obavat. Rizikovy je 1 trimester, teraz je uz babo maly cloviecik, nemyslim ze by mu to ublizilo

marika1902
8. jan 2010

no asi to necham tak a ked pojdem do poradne tak mu to poviem ze som brala niake antibiotika sice uz s tym nic nespravi ale mozno ma aspon upokoji no uvidime. mne dr.povrdala ze nelieceny zapal moze tak isto sposobit sarapatu drobcovi. vsak hadam vie co robi

juliap
8. jan 2010

sasurin tak to ti dovezu asi vtedy ako nam ten kocik. dnes som sa dozvedela ze je nova predajna kociarov v opale na sekcove tak mozno pojdem pozriet len tak pre info.

tie 3 dnove antibiotika neznamena ze su slabsie, prave naopak, a maju ucinok este dalsich 7 dni, teda do 10 dni od 1 uzitia ale su lepsie lebo su sirokospektralne s pomalym uvolnovanim ucinnych latok. kazdopadne babatku menej uskodi, ze beries antibiotika, ako keby ti to malo prerast do nejakeho zapalu pluc.

sasurin
8. jan 2010

juli to stačí na ten február, lebo nemala ku kočiariku vajíčko tak že ho doobjednajú ten náš je 3-kombinácia a stojí 290E. fakt tam majú dobré ceny ked si spomenieš tak tam pri dverách bol taký zelený pestrej farby tak ten sme vybrali 😀

juliap
8. jan 2010

no tak sa tam mozno stretneme, ked dovezu tie nase kociariky

sasurin
8. jan 2010

juli, no by bolo fajn 😀, veď mi sa môžme stretnúť len tak niekde na čaj/kávu 😀

sasikas
8. jan 2010

Marika a co mas na tych antibiotikach uvedene ako ucinnu latku?...robim v lekarni tak skusim poradit .....🙂
ale v podstate musi vzdy lekar zvazit mozny prinos lieku nad potencialnym rizikom....niekedy je pre babatko horsie ak mamina prekona infekciu ako to ze uzije neaky liek.... 🙂

ste tu toho zase popisali....ani nestiham citat...
tantama- takisto drzim palce, nech je malinka v poriadku....ale zas v nemocnici urcite na teba daju pozor, a mozno je lepsie ze budes pod dohladom ako by sa malo volaco podcenit.... 🙂

ja vecicky pre malinke zacnem prat asi tiez az tak vo februari, tiez mi to pride ze sa to este moze zaprasit...zas je pravda ze mozno uz neskor nebudem tolko vladat, ale sak hadam pomalicky poperiem pozehlim....a hlavne ja mam zatial toho strasne malo pokupene, takze ani nemam poriadne co prat... 😀 😀

a tie co ste uz maminy, viete poradit neaky dobry detsky prasok?....

ja mam neska straaasnu zravku.... 😀 😀 stale len beham do chladnicky a spat....uz neviem co by som si dobreho dala.... 🙂

blondy12
8. jan 2010

jaj dievcata konecne pokoj..nechce sa mi ucit.. 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ale uz si davam od pauzu od pol 3 stacilo..jaj tak do konca januara no ale to s malou zvladneme..normalne ked sa ucim je kludnejsia...ja si rada aj hovorim nahlas tak mozno pocuva 😀 ...inac kope ako blazonko 😝 😅

veji no ja neviem ale ja si dam obcas poharik vinka..a na silvestra som za cely den toho dost vypila sice som pila iba lambrusco ma to iba 7% ale dala som si...a podla mna ani potom pri kojeni to zas nebudem prehanat z kazdeho trosku..ja nemam az tak nejake jedlo ktore vylozene by som musela mat casto takze z kazdeho nieco po troske...

silvi a ty si teda ten kocik vyhrala?na tom mimibazare???super to ti gratulujem a pekny kociarik to je...aspon mas pokoj a usetrene peniazky..

sasurin juli a to je ta predajna v PO s takymi lacnymi kocikmi?

sasikas
8. jan 2010

no ja na silvestra som dala tiez pripitok...co som sa rozpravala so znamym gyndosom tak zevraj ani poharik vinka z casu na cas nemoze uskodit...ale vsetko s mierou sam ozrejme....🙂
ale ja na ten alkohol teda vobec nemam chut..ani na kavu...zato colu by som pila na litre 🙂 musim sa riadne krotit.... 😀 😀

juliap
8. jan 2010

blondy ta predajna je v presove, na svaboch, urxova ulica, je to v rodinnom domceku, ja mam objednany novy ale bez vajicka za 185 e a ak by sme chceli k nemu vajicko tak + 50 e. maju tam pekne kociariky, farebne kombinacie aj typy ake len chces, ak nemaju farbu, ktoru by si chcela a je z tohto druhu moznost objednat, tak to ma velmi mila pani s manzelom a dohodnu sa presne, co by si chcela. maju tam aj postielky, madrace, sedacky pre vacsie deticky, nosice na deticky ...

sasurin, ja mam len vychadzky, lebo som na rizikovom, ale urcite by sa to dalo nejako zladit, to stretko.

vejula
8. jan 2010

marika nestrachuj sa.... Bábatká su silnejšie ako si myslíme... Moja mamina ked čakala mladšieho bráška a nevedela o tom tak v 3 mesiaci tehotenstva dostala silnu chrípku a užívala ATB ako keby nebola tehu do toho ešte mna kojila, bo nevedela ýže je tehu a do toho začala krvácať. A bráško je zdravý ako buk 😉

blondy ja tiež nemá bniečo čo musím ale tak kapustičku by som si j´ku knedlíku občas rada dala... Ale vraj bábo z toho nafukuje a bolí ho bruško ☹

moni
8. jan 2010

podla mna je kazde babatko ine, niektorym napriklad vobec kapusta nevadi 🙂 ani pikantne, ani paprika, ani fazula, mamicky kludne mozu jest vsetko.
na druhej strane moja kamaratka bola na rozkoch s maslom vyse roka 😝
nie ze by som chcela robit z malej pokusneho kralika (toho mam dost v praci 😀 ), ale urcite skusim po troske ako bude reagovat.

minius
8. jan 2010

tamtamka drzime Vam velmi prevelmi palceky, ale hlavne sa skus nestresovat a oddychuj mozno iba to treba 😉 a ako tu niekto uz spomenul ked doteraz vydrzla urcite vydrzi az do konca!

Babenky co sa tu tak strachujete s pranim zatiahneme do toho druhe polky, no nie? 😀 No to by bolo asi vsetko popalene a o dva cisla mensie 😵 😵 😵

Ja si stale myslim ze nemame takmer nic iba kopec somarin a ked sa vyberiem nakupit nieco poriadne tak len skoncim a kupim dalsiu haraburdu. Asi poslem tata so zoznamom do obchodu, on je taky praktickejsi 🙂

marika1902
8. jan 2010

sasikas tak je tam napisane ze je to azitromycin dalej to obsahuje kukuricny skrob, sodna sol kroskarmelozy, hydrogenfosforecnan vapnaty, magneziumstearat, natriumlaurylsufat , hypromeloza a este kopec inych cudnych nazvou

adasik
8. jan 2010

tantama-velmi vam držím vsetky palce, urcite to bude ok a da sa to vsetko doporiadku 😉

sasurin-odkial ste objednavali postielku? Daj do albumu fotecku, pozrieme sa, aj my teraz hladame... 😝

sasikas-vraj praci prasok Lovela je ok-kolegyna ho pouzivala a bola spokojna a detska kozmetika Penatem je vraj tiez ok...

zuzi-Manesovo namestie je v Petrzke, nedaleko TPDcka, na terase v 1 panelaku..2hy terasovity panelak od TPDcka -smer od BILLY..

vejula
8. jan 2010

joj moni, tak to ja tiež neplánujem byť rok na rožkoch s maslom ☹ ani nestraš.... Dufam že ten môj chlapákovi bude chutiť toho viac....

veve23
8. jan 2010

moni- plne tebou suhlasim, kazde babo je ine, kazdemu vyhovuje nieco ine, vsak niektore cele tehu aj potom chlastaju, nechodia k dr. a deti maju zdrave ako buk, ale to je kazdeho osobna vec, zas netreba byt extremne opatrna, potom bude na vsetko haklive, vsetko s mierou

cicimon
8. jan 2010

caute,

tak ja som bola dnes pozret nejake kociky....konecne 🙂) a musim povedat, ze ten HABERKORN ma nazivo vobec nezaujal....takze prip mu dam este sancu na "druhy pohlad" a zaroven hladam nieco ine. uz konecne musim ist pozret nejake veci nazivo a nie len cez net..

blondy12
8. jan 2010

juliap a mohla by si mi presne aj cislo domu zistit?lebo to je super cena za kociky a nemaju stranku?alebo ponuku nejaku ake tam maju kociky?lebo to by som ani do polska nemusela chodit a nejdes tam nahodou?si spominala..nezistila by si mi cenu postielky aj s matracom?bola by som ti vdacna...

moni
8. jan 2010

minius, to je aj moj plan, zapojit manzela. ale vlastne on pomaha stale, a vo vsetkom takze ja si starosti o varenie a pranie urcite nerobim 🙂

marika, ja som len zbezne pozrela azitromycin a docitala som sa ze je to najcastejsie podavane atb pre kojencov (len neviem v ktorej krajine), takze ak to mozu deticky, tak aj tehulky by mali byt v poho, nie? 🙂

marika1902
8. jan 2010

moni mne doktorka cosi spominala ze sa podava detom alebo nieco s porodom ked je niaka infekcia no ona je vzdy taka rychla ze som ju nestihla registrovat

blondy12
8. jan 2010

no mne napr.teraz toho dost nechuti ako chuti..nic pikantne nic kysle...uz ani nejake omacky s knedlikmi ako gulas..a moj jedalnicek je taky ze smotanove omacky,zemiaky na vsetky sposoby,a iba kuracie masko tak snad to bude lepsie po porode..

moni
8. jan 2010

cicimon, hehe len aby si nedopadla ako ja. mne sa na prvy pohlad chicco vobec nepacil, a potom na druhy raz (uz v inej farbe), som sa nevedela od neho odlepit 😀 este cakam ze ma cosi ine oslovi, alebo pride nejaky novy model ktory by vyhovoval vsetkym mojim poziadavkam (co je nemozne 😅 ), ale viac-menej som rozhodnuta.

ja si myslim, ze kazda sme tu zodpovedna buduca mamicka, snazime sa mat prehlad (aj ked sa niekedy vyplasime), urobit si nazor, cosi sa naucit, ale aj tak sa nakoniec budeme musiet prisposobit tomu zazraku co si donesieme z porodnice 😵

sasikas
8. jan 2010

marika- v tehotenstve je azitromycin relativne bezpecny v indiikovanych pripadoch, tj. ked lekar usudi ze je pre plod menej nebezpecne uzitie antibiotika nez prekonanie infekcie u matky, ziadne strachy....urcite je pre babo lepsie ked sa z choroby rychlo dostanes ako by si mala horuckovat neviem kolko dni....🙂 a najrizikovejsi je prvy trimester, a ten uz mame uspesne za sebou... 🙂 🙂

hej tu Lovelu som uz pocula ze chvalili.....a este sa opytam ze tie veci detske to treba prat i zvlast, ze?....oddelene od ostatnych.... 🙂

juliap
8. jan 2010

blondy, cislo domu neviem, ale ked vojdes z hlavnej ulice, zo svabskej na urxovu, tak su na pravej strane panelaky a na lavej rodinne domceky a je to 3 domcek, maju tam aj velky nadpis, tak sa to neda prehliadnut.
ak chces pozriet ake typy kociarikov maju, tak si daj do googlu babyborn.sk, tam maju tie druhy vsetky a este aj nejake ine, len maju v presove nizsie ceny, niektore aj o 20-30 e.
v sobotu neviem ci maju otvorene, ale ak sa nam podari, tak pojdem mrknut tu postielku a napisem ti ceny.

cicimon
8. jan 2010

moni - je pravda, ze to mali take divne farby - taka kriklavo zelena a druhy bol taka divna kombinacia hnedej....zajtra chceme ist pozret do rakuska, tak mozno na daco narazime. Vidim , ze nastal cas zacat chodit pozerat 🙂

marika1902
8. jan 2010

baby diky za upokojenie vsak ja si myslim ze dr. by mi nepredpisala nieco co by poskodilo babatko vsak ona je sama matkou tak vie ake stresy prezivame ked nieje nieco v poriadku

vejula
8. jan 2010

booože kočky mna tak páli záha. brrrr. Ešte že som si bola kupiť Fatru ta jediná mi pomáha... Len ona obsahuje aj sodik, tak snad mi to moc nezvýši tlak 😅 Ale bez nej by mi ta kyselina asi celé hrdlo zožrala 😖

marika1902
8. jan 2010

vejula a neskusala si malox mna ked palila zaha tak som ziedla 4tabletky a hned ma to preslo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre