Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
10. jan 2010

babulky idem ja driemat...moni vidim ze mas nove fotky v albumceku krasne ti rastie brusko

majtesa krasne a neponocujte

vejula
10. jan 2010

miši, pekné je v pohodičke. Mne sa tiež to moje zdá moc velké... A už aj ťažké 😅 Ale tak čo aspon si to poriadne užijeme naplno to naše tehotenstvo 🙂

minius
10. jan 2010

dejna no tiez sa mi to nepozdavalo, asi ta druha stranka iba chcela laicky ako ja presvedcit na drahsie. Hned sa mi bude lepie spat 😀
Tak este raz dobru nocku 😔 😵

moni
10. jan 2010

no veru mala sa uz aj na lodi vytriasla, teraz zase vo vzduchu....mi to zrata ked vylezie 😀

dejni, moja gynekologicka povedala ze do 32tt je to v pohode, potom by uz neodporucala. ale zavisi to na leteckej spolocnosti, ja som tiez pocula ze vacsinou je to do 28tt. inak nechapem ako mozu vediet v ktorom tt si, asi len podla velkosti bruska si ta vytipuju 🙄 pre istotu som mala papier od lekara, len samozrejme ze som ho zabudla doma, trubka 🙄

dejna3
10. jan 2010

kami, mini, dobrúúú 😔
moni, šak to je super 😵 aká cestovateľka, etše ani nevyliezla 😀

michalag
10. jan 2010

babenky bruuu nocku 😔

dejna3
10. jan 2010

dobrúúú 😉

monva
10. jan 2010

Baby ja na vas normalne nestiham, kym som docitala, co ste vsetko popisali, zabudla som, na co som chcela reagovat 🙂
Myslim, ze sa tu preberali latkove plienky. Mam doma 20 ks, z toho 10 je uz vyse 35 rocnych, no kvalita, ktora ani casom neochabla, tie nove su skutocne ako gaza, na stare sa netahaju. Inak vdaka za typ na tie zn. hybler, vyzeraju dobre, skusim najst v obchode, ak nenajdem, asi objednam z netu spolu s paplonikom pre Danka a plachtou.
Niekto sa tu pytal aj na siroke balenie, nam ortoped odporucal balit nasiroko do 4. mesiaca, kym sa nevyvinu poriadne klbiky, ja som balila az do pol roka, je to fajn, to tu uz niekto spominal, lepsie sa babo drzi a aj male nehody sa "zastavia" na latkovej plienke, nejdu rovno na oblecko (sem-tam sa maly prekakal az po lopatky 😀 ).

Odsavacku na materske mlieko som mala Canpol Babies, bola som s nou velmi spokojna. Pouzila som ju najma pri rozbiehani laktacie a potom pri laktacnej krize v 3. a 8. mesiaci, ked sa mi znizila tvorba mlieka. Aj sterilizacku som mala do mikrovlnky, taku lacnejsiu cca za 500,- Sk a pomohla neskor aj na sterilizovanie flasiek od caju (po polroku) pripadne cumlov. Popritom som z casu-na cas, ked trebalo brala aj homeopatika Ricinus communis 5CH, najma ked malemu rastli zubky, bol nervny a slabo tahal, tak aby mliecka neubudalo.

Odsavacku na sopliky sme mali najskor uz tu spominanu dvojrurkovu so zasobnikom za 30,- sk. Pri malom babatku bola vyborna, stale k dispozicii, netrebalo v noci hucat vysavacom. Neskor, ked danko bol vacsi a ochorel sme ale kupili aj tu na vysavac a nie je to take hrozne. Ono sa to pouzivat zvykne najma pri chorobe, vtedy pekne vycisti nosove dutiny, nesteka to na priedusky a po par dnoch je klud. Dlhodobe pouzivanie sa neodporuca kvoli vysusovaniu sliznice, no je to popisane vsetko v navode. Pri silnych soplikoch mi to totiz s tou obycajnou odsavackou neslo vsetko vytahat a jednak uz bol vacsi. Popritom malemu davam Sterimar (spray s morskou solou, vhodny na kazdodenne pouzivanie, teraz si ho pyta aj sam, ked mu to treba 🙂

Uz sa tesim, co zajtra napisete, precitam si vas pri rannej kave 😀 (pijem taku slabu az priesvitnu kavu 2-3 krat do tyzdna a pomaha mi udrzat nervy a creva v cviku 😀 )

Majte sa pekne babulky, prajem prijemnu noc, prijemne sny, pracujucim dobry pracovny tyzden ... babatka nech nam pekne rastu ... hadam stihnem aj zajtra nieco napisat postupne, aby som vas tu "nezatazovala" dlhanskymi jednorazovymi prispevkami 😉

veve23
11. jan 2010

dobre rano,
strasna noc, uz len raz na wc cikat to je super, ale celu noc som si nevedela najst polohu, a nieco akokeby sa mi zaseklo v bruchu, od 6-tej som hore a pozeram telerano a mam cudny pocit v zaludku, no to zas bude den, najradsej by som bola doma, len musim ist s autom do servisu 😒

michalag
11. jan 2010

Dobre ranko 🙂

monva, z toho si nic nerob ze nestihas ani ja 😅 😀

veve, asi bolo nieco vo vzduchu, ja som sa tiez v noci prehadzovala k tomu sa aj maly budil hadam kazdu hodinu ale nie uplne len si stale skopaval paplon na zem co inak nezvykne, ale asi sa uz velmi tesil do skolky tak mozno preto 🙂 ...

Vsetkym dnes drzim palce co maju poradnu, sono a 3D 🙂 😉

michalag
11. jan 2010

este som chcela neviete nahodou porovnat (drohomaminy) ci je lepsia piestova alebo pakova odsavacka?

blondy12
11. jan 2010

caute dievcata dobre ranko prajem 😀

ach vcera som mala debilny den az som pomaly rusila svadbu.......ale lepsie to este stale nie je ..

ach a potrebujem ist do mesta a tu v prahe uz 4 den stale snezi ..to je az zazrak, vsak ani u nas doma nie je sneh vraj pomaly 10stupnov a tu?

ja tiez planujem kupit nejakych 10obycajnych pleinok ale este pozriem doma co ostalo po braskovi a potom aj tie pekne s obrazkami chcem kupit 😀 ...

a odsavacku dostanem od tety v nedelu mi posle veci z chorvatska nejake na zaciatok pre malicku tak uvidim aka bude 😀

silvia7
11. jan 2010

Bré ránko 🙂
no mne sa spalo super, normálne som sa zobudila na cikanie (čo ma už od pol 7mej ťahalo tam) ale vstala som pred 9 a úplne super som čulá a vyspinkaná..
malý začal včera večer o 23:09 sa tak prevaľovať, až bolo vidieť aj nožičku odtlačenú na brušku, tak sa drahý tešil a sledoval mi bruško vyše polhodiny, čo sa malý mrvil a hmýril, neviem či sa mi riťkou natlačil na ľavú stranu alebo hlavičkou, zrazu celé bruško spľaslo akoby a len na ľavo bola vypuklina 😀 zlaté to bolo.. jaj baby, ja idem teraz 14.1. na poradňu a aj sono budeme mať, tak sa neviem dočkať už 😉

práve som si urobila také cappucino vanilkové, tak tu pochlípkavam, kto sa pridá? 🙂) pekný deň babule

silvia7
11. jan 2010

blondy a kde ste videli také plienky s obrázkami?? ja si nejak neviem vybaviť v pamäti, že či som ich dakde zaregistrovala...
a čo ste sa povadili s budúcim mm? my sme sa v piatok riadne chytili teda, som sa vyziapala a tak a potom mi bolo ľúto, že malý to všetko znáša spolu so mnou a že bude hysterik ako ja (aj ked len občasná hysterička som..aspoň podľa mňaa) 😖 vraj sa to celé prenáša na deti, kamoška sa v tehu stále hádala s tým jej a malý je strašný nervák.. tak dúfaam, že to nebude aj u nás tak... kruci..

alicc
11. jan 2010

ahojte,
ja sa pridávam, aj ja popíjam slabú kávičku s mliečkom. malá je už po troch týždnoch v skole, normálne mi bolo ráno lúto, ked som ju isla zaniest. druhá slecna v brušku sa prevaluje a kopka, tiez je vidiet ked sa hmýri, , nadskakuje mi celé bruško.
apropo baby kolko ste už pribrali?
co sa týka odsávaciek, ja som pri prvej mala ale nešlo mi to vobec cez nu a mna to veľmi bolelo, takže som ju ani nepoužívala, a moja malá bola dobrá odsávačka, takze som potom inú ani nepotrebovala. 😉

silvia7
11. jan 2010

ahoj alicc 🙂 môj mrňavý ráno dospáva, on sa hýbe fakt až tak navečer okolo 6tej začne, potom pospí asi, no a zase po 22.hod sa hmýri 😠 bude nočný vták asik... (leen to niee)

no ja neviem, koľko kg mám momentálne navrch, lebo sa vážim len na poradni - váha je pre istotu schovaná v posteli, aj tak nejak divne vážila.. ale v dec. na poradni pred sviatkami som mala +6kg..
ja odsávačku poriešim asi až vtedy, keď si budem istá, že bez nej to nejde.. a to tiež nie je isté, že s ňou to pôjde, či?? lebo ak by to malo byť taaaké bolestivé, tak neviem neviem.. 😅

martina05
11. jan 2010

Ahojte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak sa hlásim z lyžovačky.... ja som bola síce len pod kopcom ale aj tak bolo super . Až na druhý deň pobytu, keď sa mi zasekol sedací nerv - malá sa asi nejako pohmýrila a nemohla som chodiť, pri každom kroku som myslela, že zošaliem ... No ale prešlo to a na druhý deň, akoby to ani nebola pravda .....

Idem si Vás dočítať, ale postupne, lebo neviem či by som to kvantum infošiek zvládla...

KAMI- vidím, že budete mať chlapčeka 🙂)) super ...gratulujem !!!!!!
Inak čo je tu ešte nové????

silvia7
11. jan 2010

Ozaj baby, moja skoro švagrová aj s mm vymysleli meno pre mimi (ona čaká 2mes. po mne), že oni sa dohodli, že babské vyberá ona a chlapčenské on a jeho vysnívané meno pre chlapca je Tristan - takže malý bude Tristan.. teda neviem, či sa to bude tak písať ako som ja napísala, ale... 😝
čo poviete?? ja hned, že to fakt?.. nie je škaredé, len je atypické a asi to bude zaujimavé 😉

martina05
11. jan 2010

Momentálne ste v 29. týždni tehotenstva.

Vaše dieťa:
Vaše dieťa môže mať dĺžku až 40 cm a vážiť asi 1300 g. V 7. mesiaci sa mu pomaly rozlepujú očné viečka, ktoré doteraz chránili oči pred plodovou vodou, do tohto obdobia pre správny vývoj očí nevhodnou. Dieťa bude vidieť! V posledných šiestich týždňoch počulo vaše dieťa váš hlas, ako i hlas vášho partnera, súrodencov. Hovoriť už v brušku s nenarodeným dieťatkom je nielen súčasťou prenatálneho spojenia a vytvorenia emocionálneho vzťahu, ale môže formovať základy jazykového vývoja a rozvíjať činnosti mozgu. Bábätká, ktorým sa prihováralo už v maternici, spoznávajú hlasy rodinných príslušníkov okamžite po narodení. Poloha bábätka je približne v 20 % prípadov koncom panvovým (zadočkom dole). Pre pôrod je však najvhodnejšia poloha hlavičkou dole. Ak tomu tak nie je, nemusíte sa v tomto období stresovať – takmer všetky deti sa otočia a len 3 % zostávajú v pôvodnej polohe.

Vy a vaše telo:
Dieťa sa už intenzívne pohybuje a vy už môžete na brušku spozorovať oblinku, keď sa dieťa časťou tela oprie o brušnú stenu.
Telo a pomaly pripravuje na pôrod, čo sprevádzajú biochemické reakcie v tele. Môžete mať rôzne pocity, či občasné tvrdnutie bruška – tzv. „poslíčkovia“ (falošné sťahy maternice). Pocity podobné sťahom však môžu byť spôsobené i tlakom rýchlo rastúceho dieťaťa na maternicu a brušnú stenu. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti, či zvláštne pocity, obráťte sa na svojho ošetrujúceho lekára alebo sa poraďte s naším odborníkom na forum.mamaaja.sk v sekcii – poradňa gynekológa.

Váš hmotnostný prírastok od začiatku tehotenstva: cca 7 – 9 kg. Za tento siedmy mesiac tehotenstva priberiete približne 1 - 2 kg.

Naše odporúčanie:
Veľa žien pociťuje strach a obavy súvisiace s blížiacim sa pôrodom. Všetky tieto pocity sú normálne. Možno vám pomôže myslieť na pôrod ako na maratón, bolestivý, ale napriek tomu radostný. Milióny žien prešli touto skúsenosťou a väčšina z nich označuje
pôrod a narodenie svojho dieťatka za najkrajší zážitok svojho života.

blondy12
11. jan 2010

no silvi tak to potom moja mala bude riaden nervak ...a zarevana zaroven lebo cele tehotenstvo niet pre nas ani trochu pochopenia a nieto este pomoci ..a vcera som sa tak vyrevala ze som sa az divila ze mala este potom chcela ma kopat...ale asi ma chcela rozveselit... 😀...

no Tristan zaujimave meno len ci ku priezvisku aj pasuje ?

no idem ja do tej metelice fujavice...

tak zatial sa majte...pekny dnik prajem

silvia7
11. jan 2010

hoj Mati - no novinky hmm sú tu nové baby aprílovky, tamtama s gretkou išli dnes do nemocky, lebo maličká je menšia o 3tt, tak išla na vyšetrenia a ak, tak si ich tam nechajú, čo dúfame,že nie
zuzkabar je už vydatá - no ešte sa tu neobjavila 🙂 aa asi už neviem poriadne ani.. toľko toho je..
rozoberajú sa tu odsávačky - na mlieko a na soplíky, veci do pôrodnice, plienky.. šeecko možné 😉 baby píšu riadne rýchlo

tak si si užila lyžovačku, to je super, teda až na ten sedací nerv, ale tak ešteže to prešlo samé od seba.. 😉

silvia7
11. jan 2010

no priezvisko bude mať nejaké maďarské asi, on je z juž. slovenska a viem, že ma rodinu tam.. nie sú ešte zobratí..

blondy ale lepšie je sa vyplakať ako čokoľvek... ja práveže držím dlho v sebe všetky pocity a nálady a tak, plačem málo, ale keď to príde, tak aj za total blbosť - takže.. 😝

no dávaj si pozor vonku, ukazovali v správach, že dosť sila teda.. tu sa všetko roztopilo teraz je 0stupňov v Ba..
tak paaa 🙂

roxi
11. jan 2010

ahojte baby,

vidím, že dočítať vás po tomto tvorivom víkende je nemožné, tak to rovno vzdávam 😉

my sme tu mali v sobotu na návšteve kamošku - spoznali sme sa cez koníka 😉 , tak sa naši drobci vyhrali, doniesla mi aj kopec vecičiek pre malého, tak už fakt nebudem nič kupovať, lebo mám toho veľa, už to len všetko poprať a požehliť,

látkových plienok som mala asi 20, tie nové sú fakt také tenulinké, no my sme ani nemuseli kupovať, lebo moja babička bola škrečok, takže doma som našla tých 20 ks úplne nových, nepoužitých, ale tá dobrá kvalita asi spred 20 - 30 rokov,

minule som tu ešte postrehla, že ste sa bavili o odsávačkách, len som nestihla napísať,
mliečko sa síce dá odsať aj ručne, ale niekedy to ide ťažko, keď mi navreli prsia - že sa rozbehlo mlieko, boli strašne a ručne som z nich nedostala ani kvapku, ani malá nemohla vytiahnuť - a to bola pekný savec 😀 , vtedy mi pomohla len odsávačka, už keď som ho rozbehla odsávačkou, malá sa v pohode prisala a ťahala, ale vtedy som bola vďačná, že niečo také existuje, takže ja osobne na odsávačky nedopustím,

roxi
11. jan 2010

a noštek sme odsávali s tou hadičkovou odsávačkou s nádobkou, ale niekedy by som bola ocenila, keby sme boli mali tú na vysávač, baby čo ju majú si ju veľmi pochvaľovli, aj som ju chcela kúpiť, len my máme vďaka manželovmu výberu spotrebičov do domácnosti, vysávač, ktorý nemá okrúhlu hadicu, ale oválnu, takže by sa tam tá odsávačka nedala nasadiť 😖 , ale vraj sa ňou dá vytiahnuť oveľa viac ako obyčajnou

roxi
11. jan 2010

tamtama - držím palce, nech je s maličkou všetko v poriadku, podľa mňa len zbytočne stresujú, ono sa veľkosť bába aj tak nedá presne odhadnúť, mne napr. môj gyn. tvrdil, že malá bude veľká, že asi bude treba cs a keď som potom začala chodiť už pred pôrodom do nemocnice, tak tam ma presviedčali, že bude malinká, ešte aj na sále, mi doki tvrdil, že to bude malé bábo a mala 50 cm a 3620 kg, tak aké malé bábo, tie soná sú aj tak len také informatívne a viem, že viacerým babám v júlovkách to vôbec nevyšlo s tým, čo hovorili lekári, tak hlavne kľud a neboj, maličká bude určite v najlepšom poriadku 😉

stanusa
11. jan 2010

caute baby,
kavu si dam aj ja, raz denne sice nie silnu a s mliekom
glukozovy test dopadol dobre, ta sladka voda sa dala len ku koncu sla tazsie ale inak oki, krv mi brala sestricka z prsta 3x, najvyssia hodnota bola stredna - hodinu po vypiti, posledna bola najnizsia len okolo3,5
vahovy prirastok +2kg, sestricka si pospominala na tehu ako koncila na vahe okolo 90 kg a zacala 65...uf 😲 😕

pytala som sa za PN a nastup na matersku - tak je to na lekarovi kedy vypise, nie je povinny vypisat 8tt - to mi povedala pracovnicka soc. poistovne
a zabudla som sa opytat lekara podla coho dava nastup na MD 😅

civavava
autor
11. jan 2010

ahooj babenky,

som vas docitala, je to hruza byt doma bez netu, clovek je ako bez ruk 😠 v stredu konecne dojdu ho namontovat....

kami, gratulujem k chlapcekovi 🙂) a krasne 3D fotecky mas, je rozkosny 😵

zuzanka1971, foto tvojho bruska dam do albumu a poslem aj link

baby nafotila som Renkovu izbicku, je takmer cela hotova, chyba uz len koberec 🙂 mm sa namakal, ale tesime sa 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

dnes mam o 12:30 poradnu, dufam, ze je vsetko OK

cici, drzim palce na 3D, nech sa mimi pekne ukaze

😵

ja idem na PN od 10.3 a na matersku chcem ist od 6.4., 3 dni pred TP 🙂

roxi
11. jan 2010

a baby nestresujte, muži to vnímajú úplne inak, okrem toho u nás teraz pracujú hormóny, tak sme aj citlivejšie a na veľa vecí reagujeme podráždenejšie, ja som bola pri malej taká kôpka nervov, pri tom ani nebol dôvod, a teraz, aj keď to u nás prvé 4 mesiace tehotenstva vyzeralo na rozvod, tak som bola napodiv vyrovnaná, jasné, že ma to trápilo a nevedela som, ako by som to s deťmi zvládla sama, ale nejako som sa nestresovala, aj pri malej som trpezlivejšia, dokonca mi aj minule manžel povedal, že to nechápe, ale že sa mu zdám kľudnejšia a vyrovnanejšia ako bežne, že by som mala byť tehotná stále 😀 , vraj sa už ani nepamätá, kedy som mu naposledy niečo vyčítala, vraj také obdobie pri mne ešte nezažil, že zvyčajne som dosť akčná 😅

roxi
11. jan 2010

civava - izbička je prekrásna 😵 , fakt nádherná, ako z nejakého katalógu, pekne ste ju zariadili,

civavava
autor
11. jan 2010

babenky, tu je aj link na album s nasimi bruskami:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

napisala som ho aj do mojho albumu, ak by ste ho hladali 🙂

este k latkovym plienkam - my sme kupili tunak v Ikei take pekne s obrazkami, ale len 3ks, lebo ja planujem pouzivat jednorazove, tieto mame len na odgrckavanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre