Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
13. jan 2010

gratulujem fleury 😀 ..

a ako sme na tom vlastne dievcata a chlapci hm???

janicka11
13. jan 2010

Petulka777 si sa pýtala či mám nakúpené neaké veci?No jasné my už máme všetko od oblečka pokočárik prebalovaci pultik a flašky,cumlíky..My sme sa nemohli udržať a kupovali sem si tak po maličkostiach vždy niečo ked sme niečo pekné videli,alebo sme aj podostávali veľa od známych a rodiny..Niekto hovoril že by sa to nemalo popredu nakupovať veci,ale ja tomu neako neverím,aspon mám teraz kľud,a už budem kuppovať fakt iba maličkosti...

minius
13. jan 2010

blondy ty sa riadne pripravujes na tie skusky 😀, normalne si mi chutky spravila na biele vinko 😝 no zajtra ideme na krv a na cukor tak radcej si dneska nic nedam pockam na vikend a otvrime flasticku nejake dobreho.

Vsak zo par glgov sem tam neublizi, vsak ako niektory doktori radia vsetko s mierou 😀 😀 😀

Nech ti ti dobre ide!

Kamilka to musi byt fakt dobra kniha a je to nieco o starostlivosti o babatko alebo o com to je?
A uz je ti lepsie?

Dejna odsavacka uz dorazila vyzera dobre, len neviem na com ju otestovat
😀

monva
13. jan 2010

Baby ja by som vam to vsetko velmi rada odfotila len nemam cim ☹ iba ak mobilom, no to je o nicom, skusim zajtra cez den pri dennom svetle s tym mobilom, ak to pojde, tak pridam.
Tie poporodne vlozky mne najviac vyhovovali tie nemocnicne, ako boli za "sociku" taka sietka s vatou, aspon mne sa zdali ooovela lepsie, ako klasicke menzesove. No najhorsie boli take tie dry-vrstvove ako napr. always, to som mala skor pocit, ze sa to "zaparuje" a nedycha. V porodnici nam tie klasicke socikove davali, len si stale trebalo pytat...
Mala som pocit, ze pre druhe babo mi tak vela veci nebude treba, no pri Dankovi som mala vela pozicane od svagrinej a od sestry dankovej krstnej, no vsetko som vratila, oni pozicali dalej, jedna ma tiez teraz male babo ... a aj tak som sa pri kupovani teraz "vyriadila" na ruzovej. Az mam obavy, aby z nasej holky nebol chalan, inak bude holt chudak v ruzovuckom 😀 😀 😀
Aj kocik by som rada novy, no MM o tom nechce ani pocut, mozno ho ukecam aspon neskor na sportovy, v tom sa vyzival, ako ho skladal do auta ... Postielky mame dve, no v jednej Danko spi v noci a poobede a druha je v kuchyni, kde ho MM supne, ked potrebujem navarit, upratat a pod. inak mame praci prasok v tlaciarni, latkove plienky vo wc ... a podobne jeho vymysly. Tak neviem, ci nekupit este jednu len taku obycajnu za cca 1000,- sk a vymenit ju s tou ktoru ma teraz v kuchyni. Ta posuvna bocnica sa mi teraz velmi zisla, lebo Danko ma cca 15 kg a ja ho nemozem vyberat, tak stiahnem bocnicu, prilozim taky maly schodik a prehodim mu cez bok nozicky a je von/resp. dnu. A potom budeme potrebovat novy matrac do postielky, pradlo, obliecky, hniezdo (baldachyn neriesim, aj tak som ho mala stale odtiahnuty, aby som v noci z postele videla na maleho tak sme ho neskor dali dole). Potom nam treba este novu detsku vysielacku, na tej co mame este pre Danka odisiel kabel a funguje len na baterky, no a tie su po 4-5 dnoch vybite 😠
Musim si zacat vsetko spisovat, a hlavne urobit inventuru v obleceni pre male, cast veci som poziciavala aj ja dalej pre dalsie 2 svagrine, tak popozeram co sa mi uz vratilo, vsetko oprat a ozehlit ...
Ozaj este som zabudla, asi to tu uz niekto spominal, ze v tescu mali aj Lovelu 2+1 zadarmo, tak mam teraz 3 tekute, to vydrzi na hooodne dlho 😉

malalady
13. jan 2010

ahojte.. takže ja som bola dneska v poradni.. takže ten cukor mám zvýšený na 7,4... zajtra si mám zavolat na diabetickú ambulanciu,že tam mi budú robit dalšie nejaké testy 😕 😅 😨 ale čo?? to neviem.. 😖

stanusa
13. jan 2010

malalady myslim, ze je len mierne zvyseny, doki spominal ze by nemal byt nad 7, takze asi ti doporucia nejaku dietu
v tescu sme pokupili skoro celu nasu vybavicku, najma vo vypredajoch aj tie bodynka 2 za cenu 1 su velmi pekne 😵
prave pozeram do kalendara a 19.1. ma meniny Sara - to je nase meno pre dievcatko keby nahodou

pekny vecer prajem🙂

monva
13. jan 2010

Stanuska - Sara je velmi pekne meno 😉
Ja mam problem s "rackovanim" tak neviem, ake meno vyberieme, aby som nemala denno-denne problem s jeho vyslovovanim a aby aj mala to mala lahsie (uz v priezvisku som si "privydala" R, tak nech chuda ma aspon meno, pripadne zdrobneninu mena bez R). U nas rackuju aj moji bratranci a sesternice, obaja braskovia a aj ich deti a este aj MM sestra a brat 😀 😀 😀 😀 😀 A ja som este k tomu RAK 😀 😀 😀
Ak dame Karolinku alebo Katarinku, ratam s tym, ze ju budu volat Katka, alebo Kaja 😀

minius
13. jan 2010

stanusa a odkial mas kupene plienky co mas v albumiku

Malady asi ti budu znova krvicku brat ono sa to tusim robi aj par krat keby ze tam bola nejaka chyba tak dufam ze vam vsetko dopadne dobre.
😉

Monva tak drzim palce nech sa ti mm nejako podari prhovorit na novy kocik

kamilakd
13. jan 2010

ahojte baby ja som tale dako zle mam velku horucku na hornej pere pijem cez slamku 😒

volala som so zukou tak ju hospitalizovali pokukali maxika a zatial vsetko OK a zajtra ich caka kompletne a podrobne sono mimiho srdiecka,inam maxik ma podla sona cez 1,100kg fesacisko...a je na izbe este s 3ma mamickami ale take tazke pripady vraj neviem ci to prospiva mali by to oddelit,inak na odddeleni su aj 2-3dnove mimina tak zuzka pojde mrknut 🙂 troska potrenovat

minius vraj je ta kniha dobra dejna ju ma a pise tam detsky pediater...ze aj pestovanie babatku prospieva a nie je to rozmaznavanie a take rozne rady

vejulcek ja som robila bielu sosovicovu omacku a celkom sa vydarila ale navarila som ju ako pre4clennu rodinu 😀 som to neodhadla robila som ju vecer ale nejedla som ju ked som bola na tom glukozovom teste

dejna3
13. jan 2010

ahojte,

ja som bola tiež dnes v tescu, mali nejaké zľavy, ale veľmi slabý výber ☹ kúpila som len sofinke pyžamká 3ks, ale za "normálnu cenu"

mini, budeš musieť ešte chvíľku počkať s testovaním 😀

mne dnes veeeľmi zachutilo pivo (ja pijem aj tak nealko) a ja trúbka, zabudla som ho kúpiť 😠

monva, moja kámoška zas na tie vložky nadávala, vraj sa jej do tej sieťky stehy zachytávali...auu 😝 inak mne najviac vyhovovali tie pôrodnícke - zn. samu... tiež som klasické nemohla vtedy ani vidieť 🙄

adasik
13. jan 2010

Ahoj babule...
konecne som sa dostla k netu 😝
dnes som bola na predporodnej priprave v miraclestudiu v BA - no bolo faj, len 80 minut mi pripadalo ako pol hodka...

ozaj ako je to v aprilovkach chlapci verzus dievcatka?

civi- uprimne ti zavidim, si sikula, ty uz mas takmer vsetko pokupene
😎

zuzi- drzim palce, nech ste z nemocky cim skor doma!

blondy12
13. jan 2010

dejni tak porad kolko baleni treba?ako hovorim ja som dostala k satam tehotenskym co som si objednala a neviem je ich tam dost ale aby som mala predstavu..

dejna3
13. jan 2010

kami, skoré vyliečenie 😉 ja som mala horúčku na pere pred vianocami 😝 😝

tá knižka, je fakt zaujímavá, mne ju poradilo viacej ľudí... rúca zmnoho zastaralých názorov... je to o vzaťhovej výchove, vysvetľuje koliky dieťatka, pestovanie na rukách, zavinovanie a podobne...

adasik
13. jan 2010

kami- daj sa ci skor dokopy, budeme na teba s malým mysliet 😉 a prosim ta ako sa vola ta kniha?

dejna3
13. jan 2010

blondy, to je indi vindi, nikto nevie, ako dlho bude krvácať... ale do nemocky som si vzala 2 balenia, a ešte zopár ks mi priniesli.. lebo sme si ich dávali po 2ks naraz

kamilakd
13. jan 2010

aj ja mam tie vlozky samu 3baliky dejna vravela ze su dobre tak po inych som sa ani nekukala a kupili sme v DMke aj tie babylov podlozky....je ich tam 10ks rozme skoro ako podlozky pod pacienta 1ks v lekarni stoji 2,70 a tych 10ksokolo 3,70

minius
13. jan 2010

no ta knizka znie zaujimavo, no vsak ono je to vzdy najtazsie s prvym babom a aby hlavne aby nebolo rozmaznane 😅 😅 😅 .

Kami asi je telicko unavene, dufam ze ti to cim skor prejde. Inak ak budes hovorit so Zuzkou tak ju pozdrav a nech jej vsetky tie testiky dopadnu dobre.
A hlavne ze si myslela ze ake malicke brusko ma a aky velky bude malicky a to je tiez riadny valibucko 😀 😀

babeny a vy si tie vlozky kupujete tie hrubokanske bez kridelok?
Mozu byt aj tenke s kridelkami?

vejula
13. jan 2010

čavte kočky tak dnes som s maminou oprala a požehlila dalšie vecičky 🙂 Tak som rada že už sa pomaličky pripravujeme

Kami, no horučka na pere je neprijemná... Ja som ju mala na začiatku tehu a doki povedal aby som užívala B-komplex forte, a pomohlo. A kúp si taku náplasť na horučku vraja aby sa to nerozšírilo 😉

Inač kočky mna strašne škru podprsenky na brušku a navyše mam ešte aj znamienka na brušku hore a ta podprsenka mi o to trela, teraz ma to akosi svrbí, ale nemam to začervenané ani tak.... Ale neviem či budem terza chodiť bez podprdy alebo ked je bez kostic tak drží pekne tam kde má a neškrabe po brušku???

kamilakd
13. jan 2010

kniha sa vola Harvay Karp nejstastnejsi miminko v okoli

kamilakd
13. jan 2010

ok dievcata mna zas klati do postele tak idem dakujem za radu kupim zajtra v lekarni naplaste...dievcence jasne pozdravim zuzku a budem juj citat co tu mame popisane 😉 tak dobru noc tehulky

minius
13. jan 2010

vejulka ja nosim bez kostic uz od 3 mesiaca a su naozaj pohodlne a ked kupis dobry strih tak akoby si mala normalnu s kosticami, ani rozdiel nevidno.
Ale skusala som jeden strih a to bol riadny des 😠 to neboli prsicka ale riadne Vecka 😀

Asi sa ku kosticiam ani nevratim 😀

dejna3
13. jan 2010

mini, môžeš si kúpiť a používať, také aké chceš ty 😉 ani ja som si nevedela predstaviť, že budem fungovať v takých hrubých vložkách... ale v 600nedelí som som si nevedela predstaviť, že by som si dala napr. allwaysku

civavava
autor
13. jan 2010

babule, tu je statistika apriloviek 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

aj vam tak ide pomaly konik, alebo zase strajkuje moj net?! 😠 😠

kamilka, skoro sa nam uzdrav!

idem aj ja spat, resp. do postele 😝

pa pa zajtra

minius
13. jan 2010

dejna tak asi kupim take a take a uvidim tu maju aj hrube s kridelkami ja si to zase neviem predstavit bez kridelok ale ked sa to spusti ani tie kridielka asi nepomozu 😀

sasikas
13. jan 2010

ahoojte...
tak ja som dnes bola prvykrat na tehu cviceni...celkom dobris,asi hodku a pol trvalo, trochu sme si dali do tela...zo zaciatku to vyzeralo ako cvicenie pre seniorov ale ku koncu sme toho mali normalne dost.....veru predsa uz sa to telo rychlejsie unavi..... 🙂
a bola som aj v Tescu, v Tn, ale nic moc som nenasla, akurat body mali za 2.50evri 2 kusy.... 🙂

kami- len sa pekne vyliec nech si cim skor fit, a hlavne vela oddychuj..pozdravuj zuzku ked s nou budes volat.... 🙂

sasikas
13. jan 2010

civi to konik ide tak pomaly..vzdy je to vecer neake riadne zbrzdene.... 🙂
idem aj ja do hajan...bru nocku aprilovky... 🙂

vejula
13. jan 2010

mini skusim kuknuť nejaku dobru zajtra, lebo kostice už na seba nenavlečem 😖
A s tými vložkami, tak mamina povedala že jednoznačne hrubé, lebo tenke zaparuju, také niečo hovorila... A či krídelka alebo nie, mno ked budeš ležať tak ani gaťky nebudeš mať, vraj je najlepšie nechať tu ranu len tak volne a pod seba dať vložky, len ked pôjdeš na WC.ko alebo tak a to len tie sieťované.... Vraj sa rana lepšie hojí ked je to volne na vzduchu.

Kami civi sasi, bruuu nocku

moni
13. jan 2010

ja len na rychlo, nemam vsetko docitane..klasika 😅

veji, no to je v pohode ze stari rodicia mali hnede a deti modre. asi som to zle napisala. kazdy gen je v 2 formach, jedna od mamy, jedna od otca, a prejavi sa ta ktora je silnejsia. to znamena ze hnedooki ludia maju hnedu/hnedu alebo hnedu/modru. no a ked sa stretnu dvaja hnedo/modri tak maju 25% sancu na modrooke deti 🙂 modrooki maju vzdy len modru/modru.
no zastavte ma niekto 😀

vejula
13. jan 2010

inač ak som dobre počítala, tak je to vyrovnané 22:22 🙂

vejula
13. jan 2010

myslím tým chlapčekovia verzus dievčatka je to 50:50

moni, jj už som to pochopila... Takže u nás je to 50 : 50, kedže ja dám určite modru, lebo som modroočka a mm môže dať hnedu alebo modru, pretože on má oba gény... Má síce hnedé oči ale kedže jeho ocino má modré oči, čiže on mu dal určite aj modrý gen a od maminy má hnedý gén... Však???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre