Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
14. jan 2010

malalady cistu vodu mozes, tak aspon mne to trocha oklame zaludok
sasikas presne ked sa babo posunie uz nebude tak tlacit, len ja mam pocit ze moje je nizsie mozno ani preto ma tak brutalne zaha nepali
idem k zubarke, dufam ze uz posledny krat a ze ma nenecha dlho cakat - tehotne maju prednost nie!?
blondy mas vela skusok?

michalag
14. jan 2010

sasika, zajtra spravis skusku a potom mozes aspon trosku oddychovat 🙂 ... aj ja drzim palce 😉 ...

no nasa mala je dole hlavickou a nozicky ma pod pravymi rebrami

stanus, tak snad posledny krat a budes mat pokoj 😉

civavava
autor
14. jan 2010

dobre rano babulky,

mne dnes brali krv, na toxo, krvny obraz, stitnu zlazu a este nejake hovadinky, zajtra idem na glukozovy test 😠

maly dnes krasne kopka, je to aj vidno cez pukover ako sa mi vlni brusko 😵 😵

moni, prosim ta, aku mame sancu my na modrooke babo, ked ja aj moji rodicia sme modrooki, manzel a svokra hnedooki a svokor modrooky ? 😉 cize 4x modre oci versus 2x hnede 🙂)) dakujeeem 🙂)

blondy12
14. jan 2010

jaj stanusa mam este 3 skusky aj s tou zajtrajsou...takze do konca januara mame co robit...mala asi dostane odpor k ekonomii a daniam 😀 ..mozno bude zubarka alebo doktorka radsej 😝 ...

jaj ale neviem si predstavit ako to potom este s malou potiahnem jeden rok..este ten letny si viem viac predstavit aj ked mam tesne pred skuskami rodit a potom utekat robit skusky ale potom ten piaty rocnik 😕 😅 ...

blondy12
14. jan 2010

civi podla toho co som pochopila tak kedze tvoj MM ma rodicov Hneda/modra tak nesie ten modrooky gen v sebe a teda...je 25% sanca ze budete mat modrooke...

ale ja tak premyslam co hovorila moni..ze ked akoze jedny rodicia napr. u MM maju iba hnede oci aj MM ma hnede oci tak uz my nemozeme mat modrooke dieta?a napr.moj otec ma hnede a jeho rodicia tiez hnede a az otcova babka mala modre... 😅 ...tak to som z toho uz trosku mimo...lebo aj moja mama ma hnede a aj jej rodicia maju hnede...hoci teta ma take hnedo zelene..

stanusa
14. jan 2010

blondy potesim ta bude mat modre oci 🙂

"Deti sa zvyčajne rodia s modrými očami, táto farba pretrváva prvých 6 mesiacov, potom dostávajú oči definitívnu farbu. Novorodenec vidí, avšak jeho ostrosť je obmedzená na vzdialenosť asi 20 cm. Zvyčajne škúli, škúlenie môže pretrvávať dlhšie, ak pretrváva po 1. roku života je potrebné očné vyšetrenie."

blondy12
14. jan 2010

no stanusa to nemusi byt pravda..napr..moj brasko tak ten je cisty otec a sa narodil hned s hnedymi ocami 😅 ..vsak ja a moj brat tak to medzi nami velka podoba nie je..ja som taky miesanec...a svetla ja mam u nas najmensi oigment...aj svetle vlasy..nie uplne blond ale taky spinavy blond a bracho je cierny a celorocny pigment..ten je 5minut na slnku a je hnedy a ja mozem aj 3 tyzdne a som trosku opalena 😀 ...

ale mne je to jedno...len nech mala bude zdrava.. 😀 ..som zvedava ako asi bude vypadat lebo viem ze z MM strany maju taky silny gen asi ze fakt vsetci sa na seba podobaju...ze to je vidiet ze je to fajta 😀 ..no uvidime..ale dlhe nohy moze mat jedine po nas nie po MM rodine...

maxii
14. jan 2010

caute baby ak jeden z rodicov modrooky a ten druhy hnedooky, ale nesie aj gen pre modre oci (neprejavil sa uneho lebo je recesivny) moze mat modrooke dieta, ak sa preniesol do dietata ten gen pre modre oci..ak ten pre hnede bude hnedooke dieta🙂

stanusa
14. jan 2010

takze sanca tam stale je, uz to zalezi len na prirode ako to zariadila 😉
idem ja k zubarke, tak pa pa

blondy12
14. jan 2010

to ano, hlavne nech budu zdravucke ..a nech nam robia radost..

veve23
14. jan 2010

caute, no to som zvedava, polovicka modrooka a ja hnedooka, ze co z toho bude. No a o postave ani nehovorim, mam necelych160 cm apred tehu 42 kg a polovicka 110 kg a 170 cm, tak dufam ze babo nebude po tatovi, lebo na balet ho asi nezoberu,....srandujem, tak pojde na sumo ked bude po nom.

civavava
autor
14. jan 2010

veve 😀 😀

zuzkabar1983
14. jan 2010

Ahojte babenky,
tak konecne pisem aj ja. Vsak mi trvalo 2 dni kym som vas dociala (cca 50 stran) 😀 😀 😀 Ale aspon mam teraz cas, lebo este stale som v posteli s nohami hore .. Ale uz nam je lepsie, pomaly sa dostavam k normalu. Zajtra mam poradnu, tak som zvedava, co mi povedia. Inak som bola v pondelok na ten glukozovy test a u nas o robia uuuuplne inak. Rano mi kazali zjest 2 rozky so syrom apetito a vypit nesladeny cas a potom mi len raz zobrali krv a to bolo vsetko. Ziadnu sladku vodu som pit nemusela 😅

Blondy drzim palce na skuskach.

civavava
autor
14. jan 2010

blondy, drzim palce, nech skuska dopadne na vybornu 🙂

ja sa s vami lucim, poobede mam nemcinu do 17:30 a vecer dalsi jazyk az do 21:00. zajtra vas precitam, alebo mozno este dnes vecer, ked nebudem padat na hubu 😎

pa pa a nech miminecka pekne rastu a kopkaju 😵 😵

majca424
14. jan 2010

ahojte, no zuzkabar, tak to si mala dobre, ja som bola na ten glukozový test včera, ráno, nalačno som mala prísť, pichli mi do prsta, potom som vypila tu sladku glukozu a mala som prísť za hodinu a to som sa už nemohla dočkať, lebo mi z toho prišlo strašne zle, vyzerala som ako zelena hruška, bolel ma žaludok, no katastrofa a to som ešte stále nemohla jesť a dokonca ani piť 😠 ked som tam už konečne došla po tej hodine, tak mi zase pichla do prsta a keď povedala, že mám prisť zase za dalšiu hodku, tak som skoro odpadla ale potom som prišla po tej dalšej hodke a zase mi pichla do prsta a už som íšla našťastie domov a celý den som preležala, čo mi bolo stále z toho divne, no brutal 😖
Inak, gratulujem ku svadbičke 🙂

zuzkabar1983
14. jan 2010

Majca, dakujem. Inak to ti teda nezavidim, mne by sa tam isto tolko nechcelo cakat, ja som bola vystastnena, ze u nas to robia len takto. Ale aj tak mi nejde do hlavy, ze ako je mozne, ze to robia vsade rozlicne. Ale hlavne ze som nemusela pit tu sladku vodu, lebo ja teraz sladke dako ani nemusim. 😝

Ozaj babenky, neviem, ci ste to tu uz preberali, ale som akurat dnes rozmyslala nad sterilizatorom. Mne to pride aj dost zbytocne ... ale neviem. Ja mam avent flasky a tie su plastove ... keby sa rozhodnem vyvarat v hrnci, to mozem aj ten plast?? Nic sa tomu nestane??

kamilakd
14. jan 2010

ahojte tak ja som bola u lakara dnes boli ma cely clovek horucku nemam len taku malu 37.4 ale tu na ustach mam uz dalsiu takze som krasna...zobrali mi krv a mam len vela pit a lieky mui nedali ziadne este uvidia ako sa s tym vysporiadam...

glukozovy test mam za sebou aj ja konecne vcera rano som tam bola na na lacno a doniesla moc o 6:00 pichli ma do prsta a dali vypit pol litra vody s glukozov no nebolo to az take strasne ale trocha to trvalo kym som to kolpa do seba potom som prisla o 2hodiny pichli ma do prsta vycikala som sa tam a bolo...test je v norme tak som spokojna

sterilizator...no ja mam tiez plastove awent flasky...ale sterilizovat budem aj dudle odsavacku neskor lyzicky okusovatka...ja mam ten do mikrovlnky...takze sterilizovat urco budem,neviem si predstavit vyvarat ked to mozes strcit do mikrovlnky a za 5min to je

zuzka ja by som tie flasky urco nevyvarala ti zajdu a budu skarede

zuzkabar1983
14. jan 2010

A ked mam flasky avent, musim kupit aj sterilizator znacky avent, ci ono sa to zmesti do vsetkych? Asi davam aj sproste otazky, ale vazne neviem ako to funguje 😝

martina05
14. jan 2010

Ahojte, dnes som v miernej depke -
naša malá je strááášne pohodová, kope len sem tam , no a od včera obeda výnimočne málo... je síce pravda, že mám toho dosť, včera som sa ledva ospršila a padla som do postele - tak si ju chúďa možno nevšímam .... - no ale mám strach či je všetko ok , lebo v jednej knihe som vyčítala, že by som mala cítiť 10 pohybov za 12 hodín ... Dúfam, že je všetko ok ....

Kami aký sterilizátor si kúpila???

zuzkabar1983
14. jan 2010

Martinka, neboj, ja som mala taky isty stres vcera, lebo maleho som takmer cely den necitila a to som skusala jest aj sladke aj mandarinky, ze ci to s nim nepohne a nic. No az vecer sa rozkopal a kope az do dnes, dokonca som prvy krat spozorovala ako sa v brusku hybe ... volnym okom sme to dnes sledovali ... divadlo pre celu rodinku 😀 😀 😀 Asi aj tie nase anjeliky maju dni, ked sa im nechce nic, ani len trosku kopnut 😀

katka444
14. jan 2010

ahojte,

michala, sono mi robila Kabodova, ci tak nejak sa vola, neviem 😅

kamilakd
14. jan 2010

zuzka ja myslim ze sa to pomesti do akejkolvek ale ceny su priblizne rovnake

martinka ja mam od aventu a ten do mikrovlnky to bohat staci

tantama
14. jan 2010

ahojte babulenky tak my sme doma.... boli sme dnes ešte v ba na kramároch asi na 101 utz a nakoniec to asi nebude tak zlé... naša hviezda sa trochu prebrala a trošku začína priberať... tak som štastná ako blcha..... a vy všetky dufam že sa máte dobre... ja som na pn a na poradnu musim raz za tt ale aj tak som rada že už to nie je kritické ale vraj to treba dobre sledovať... 🙂

kamilakd
14. jan 2010

ahoj tamtamka to som teda rada si nas pekne potesila...zuzka musela ist s maxikom tiez do nemocky lezi na kramaroch

blondy12
14. jan 2010

tami vitajte s gretkou 😀 ...no vidis...mala je bojovnicka...a to je dobre radsej nech vas sleduju..velmi sa tesim aj za teba ze je to uz lepsie

zuzkabar1983
14. jan 2010

Tantama vitaj doma. Tesim sa spolu s vami, ze je lepsie!

tarinka333
14. jan 2010

Tantamka, som rada, vidis? Hovorila som, ze bude vsetko v poriadku.
Inak kocky, chcem sa opytat, ako si ponesiete miminka z porodnice? Myslim, v com. ja som uvazovala, ze keby som obliekla ciapocku, kosielku, svetrik, plienocky a ponozticky a supla do perinky a perinku do vajicka, bude to stacit?
A okrem toho, da sa dat babatko v perinke do vajicka?

michalag
14. jan 2010

tami, som rada ze ste doma, Gretka je bojovnicka 🙂

tarinka v perinke sa do vajicka neda dat

martina05
14. jan 2010

ďakujem Zuzi za povzbudenie 😔 😔 , som rada, že sa to u Vás skončilo pozitívne, dúfam, že aj naša Bambuľka sa rozkope ....
Tari, inak to by zaujímalo aj mňa - nakúpila som si nejaké veci do nemocky a neviem ako to vlastne bude...
Inak stále mi chýba zavinovačka... Aké máte vy??

dejna3
14. jan 2010

ahojte 😉

tantama, super že je to už lepšie a že ste domka 😉
kami, no ty si normálne takto ochorela? ☹ skoro sa uzdrav 😉
tarinka, ťažko povedať, aké bude počko... ale v perinke do vajíčka určite nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre