Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
17. jan 2010

nie kazda mamina bude doma 24hod s miminom zial je doba kedy koli skole praci zial to mimi musi vediet pit aj odsate mliecko z flasky...takze aj ja budem zavidiet maminam co budu mat kludnu matersku s mimi,ja zial tak ako niektore baby budem musiet aj pracovat sice nie som zamestnana a robim sama na seba budem musiet ked chcem aby som nezila len s materskej 😖

dejna3
17. jan 2010

ja som tiež mala fľašky nachystané, pre istotu... nikdy neviete, ako na tom budete s mliečkom... a veru kvôli problémom som aj musela odsávať a dávať z fľašky 😒

blondy12
17. jan 2010

inac niekto sa tu pytal na tie zavinovacky..tak ja mam taku ako ste vy spominali ze mate na suchy zips..no ja mam miesto sucheho zipsu taku klipsnu..neviem ako to nazvat viete ako ked mate na autosedacke na priputanie..tak ja tak obtocim male a zacvaknem co sa urcite neodlepi...tak skuste aj taku pytat lebo tuto sme kupovali teraz v lete...prave mojej tete a ona mi to teraz vratila 😝

moni
17. jan 2010

kami, velky suhlas! chyba tu smajlik s palcom hore 😀

blondy12
17. jan 2010

tak tak ...cista pravda kami..

kamilakd
17. jan 2010

baby ja mam tiez tu na suchy zips a dejna ma inspirovala dokupila som hrubu stuhu taku latkovu siroku a budem mimi maslickovat 😀 na stuzke mam vysite margaretky a kupila som to v galanterke

cicimon
17. jan 2010

my sme dnes volali s mojou svokrou a pri teme vybava sa spyala " a co vam treba"?a toto ja tak nemam rada hovorit konkretne, keby sa spytala ze "chcete to a to"... A bola celkom prekvapena, ked sme jej ukazali link na postielku, co chceme kupit, ze v tej cene nie je ani matrac ani nic 🙂) dakedy nevychadzam z udivu.....postielka za 70e sa jej zdala draha ale matrac za 30 nie 🙂)

blondy12
17. jan 2010

dievcata a nahodou neviete ze ci v polsku by nemali tie avent sady lacnejsie???predsa oni skoro vsetko dovazaju z polska..tak len ci nahodou niektora z vas nezistovala???

no cicimon nepochopis niekedy inych ludi ...

moni
17. jan 2010

cicimon, veru, s niektorymi ludmi je tazko. mna tak vcera dojal jeden nas znamy. tak 50rocny chlap mi ide rozpravat ako si nemam davat epidural, tak sorry ale to ma dorazilo 😠
niektori ludia maju pocit ze kedze uz mali deti tak vedia vsetko, napriek tomu ze ich nazor je odlisny od vasho, bolo to o generaciu dozadu, alebo v inej krajine. ja si velmi rada necham poradit, ale do mna niekto hucal bludy, na to som asi uz pristara 😒

kamilakd
17. jan 2010

cicimon na to kasli v prvom rade si kup co ty potrebujes a co tebe vyhovuje aby si mala pohodlie...to ja dobre toto poznam a este najlepsie je ked ti niekto povie ze a vtedy nebolo to a tamto a dobre bolo zaobisli sme sa aj bez takych veci....ja na to odpovedam je ina doba ktora ponuka nove veci k pohodliu matky a dietata. 😉 nerob si z toho hlavinku

blondy no neviem ja som ich pozerala v rakusku a vysli tak narovnako ako aj v madarsku skus si ich ty pozriet v prahe neviem kde mas skolu ale ja som neake veci kupoovala niekde u prasnej brany a potom este v paladiu tam mrkni

kamilakd
17. jan 2010

no moni vidis ako ti poradil?asi rodil tak preto ta poucuje 😀 ides s epiduralkou? aj ja by som chcela...ale nikde neviem na nete najst ako a kam presne sa to stucha 😅

kamilakd
17. jan 2010

nieco som nasla idem studovat akurat nepoznam v okoli nikoho kto by to mal aby mi porozpraval...ze co a ako..

cicimon
17. jan 2010

praveze ja som bola prekvapena, ze sa ma pyta na veci ako plienky a pritom mala sama 3 synov...tak hadam matka 3 deti vie, co treba do vybavy....a zas napr plienok nie je nikdy dost a mozno ani oblecka.... a rady cez telefon sa viete ako daju pocuvat 🙂)

nakoniec ma mm prinutil napisat zoznam, co jej poslat z coho si moze vybrat co kupit....ale kedze si kocik a postielku ideme sami kupovat a textil uz skoro cely mam, tak toho vela neostane 🙂

ale zas taka uzasna nie je, zeby prispela $$ na neico.... neva, sak ani som nic take necakala

hlavne ze uz riesi kosielku na krst a ci mame krstnych vybratych..

blondy12
17. jan 2010

kami aj tu je to rovnake cenovo...ja radsej nejdem do obchodu lebo by som najradsej vykupila vsetko... 😀 ..a potom iba obzeram..a toto by som kupila a tamto..

blondy12
17. jan 2010

cicimon ale aspon sa pyta..ta moja svokra..mne ani nezavola..a ani vidiet ma nemusi..a ani sa neopyta ci mi nieco netreba ...a keby aspon sa opytala ci sa mam dobre a ci je vsetko v poriadku...ale tak neriesim ju...nech sa stara o seba.....takze ja nemam od nej ziadnu pomoc...a ona je este toho nazoru ze krstny rodicia maju kupovat kocik a tak...a hej v dnesnej dobe ma kazdy na to aby si len tak vyhodil 400eur na kocik nie?... 😠 ..ale zeby prispela...tak to nie..tak to byt nema..

cicimon
17. jan 2010

ja ani preto nikomu nechcem hovorit, co by mohol kupit, lebo to mi pripada, akoby som od nich pytala peniaze a to nechcem. A pritom tie veci zdaleka nestoja malo. Takze ak niekto neico ponukne, tak preco nie, ale pytat od nikoho nic nejdem, ani od mamy ani od svokry. Tak radsej nech sa niekto spyta na nieco konkretne a ja poviem ano/ nie . a za krstnu chcem kolegynu, tak rozhodne nic od nej pytat nebudem.....este ani neviem, ci bude chciet ist za krstnu 🙂)

len dakedy by sa mi hodilo, keby sa spytala skor, ako si ja vsetko nakupim... 😀

kamilakd
17. jan 2010

cicimon vidis aka starostliva???no ja by som asi nechcela aby mi kupovali vecicky a vybavicku ved bysa mi to nemuselo pacit radsej nechdaju grose a kupis sama 😀

blondy ved si urob daky zoznam co prioritne potrebujes naco kupovat toho vela ...

cicimon
17. jan 2010

kamila.....mne moja svokra okrem mojich okruhlych narodiek nikdy nedala ani cent, takze v $$ ani nedufam 🙂) sak aj keby kupila nieco, co sa mi nebude bars pacit, tak doma sa to da ponosit 🙂) abo ked budeme u nej 🙂

blondy12
17. jan 2010

kami vsak ani vela nebude kupovat...lebo na to nemam...a nemyslim si ze by bola moja mala ukratena...napr..budem sterilizovat nejako ako sa bude dat...

ale kocik,vanicku,postielku to je zaklad..a potom take veci zakladne na kupanie ani neviem co asi nejaky hreben ked bude vobec co cesat..na sopliky mam este po brachovi..a do autosedacky chcem tu zavinovacku, a takisto pozeram aj tie detske pestunky nejake-mame poschodovy dom a treba zatvarat dvere a nepocujem keby aj plakala tak radsej nech mam istotu..teda ak nezozeniem od niekoho...no a pre mna do nemocnice ja neviem tie vlozky do podprsenky nejake tie poporodne gate ci co ste tu hovorili a aj tie vlozky poporodne..potom plienky este musim kupit...a mozno nejaky kremikalebo olejcek po kupani a mast na zadok..no je toho dost...

moni
17. jan 2010

no tak to sme na tom podobne, tiez si neviem povedat co mi treba 😅 tu sa robi baby-shower, kde dostanes nejake veci, ale ja to akosi neviem predychat. v podstate tu nemam kamaratky, a pride mi blbe ze kolegovia mi maju cosi davat. nastastie sa to da riesit zoznamom veci v obchode ktore by sa mi hodili, a ludia bud kupia cosi zo zoznamu, alebo daju gift kartu. obchod ti potom ponukne 10% zlavu na veci, ktore mas na zozname a nedostanes ich, tak uvidime ci to vyuzijeme 🙂

kami, no jasne, ten toho odrodil 😀 tu si vlastne volis cely porodny plan, a nasa poistka hradi vsetko, takze ja si uz mozno od dveri budem pytat 😀 picha sa to do chrbtice v driekovej oblasti, nie? moze to narobit sarapatu ako bolesti hlavy po porode, ale to si musi kazdy zvazit 🙂

cicimon
17. jan 2010

blondy - tie kozmeticke veci a vlozky a pod sa mi zdaju za dobru cenu v DM, ja este pojdem omrknut....a aj tie vlozky do podprdy mali teraz za fajn cenu v tescu, ja som si kupila. A napr tie ortopedicke nohavicky za 1,7e v drogerke - Teta ci ako to je

kamilakd
17. jan 2010

ano ano akurat citam a citam ze vela zien si to myli so spinalnou analgezou 😅 ja som sa dako aj zakukala do stranky mothercare 😀

blondy12
17. jan 2010

no a este tie postolky musim kupit..ale mozno mam este po mne tak ani mi nebude treba.. 😀 ..od februara zacnem to vsetko hladat..a prat tych asi 60 veci co som teraz dostala..tak budem mat co robit asi kazdy den...alebo kazdy vecer zehlit pri telke..to je moja najnovsia zaluba si sadnem na stolicku a zehlim s novou zehlickou 😀 ..som si kupila tefal a je perfektna som zvedava dokedy ma to bude drzat... 😝

kamilakd
17. jan 2010

a aku tefalku mas? porad prosim ja idem kupovt novu a tefal mam aj teraz

zuzuj
17. jan 2010

Ahojte baby ja uplne odbocim, ale chceli ste niektore vediet referencie ako som dopadla vcera ked som bola kuknut BEXU, takze pisala som do temy Bexy ale radsej to tu prekopirujem, ja som sa normalne tam vcera rozrevala z lutosti, lebo som bola nazhavena a MM ju dal na posledne miesto, a potom aj doma z nicoho nic a velmi dlho...este som take hormonove plače nemala a kukam, ze viacere sme vcera boli na tom rovnako...muž to už nezvladal, ale už sme v pohode 😔
Takže sorry za mega prispevok co sem pridam 😀

zuzuj
17. jan 2010

ahojte baby tak ja som bola kuknut tu Bexu, pani sa nam fakt venovala asi 3 hodiny, len sama velmi Bexu neospevovala, ponukala skor 2 ine kociky, hoci ju sama predava. Bola som z toho prekvapena, a MM sa chytil na iny kocik ako na Bexu a z 3 kocikov ju dal na posledne miesto. To ja som sa tesila ako si ju objednam, ale uz ju mam oboma taku ofrflanu, ze uz neviem. Takze vyhrady ktore odzneli+ nejake aj moje...
kocik 3-kolka udajne nie je stabilny, co sa tyka sportovej casti, udajne sa lahko prevrhne do boku - pri vacsom dietatí- ´treba dat pozor
- ze koliesko hega, teda nejakou kocikarskou recou aretuje ked rychlo chcete zmenit smer ( je pravda, ze mi to prislo labilnejsie) a udajne nie len vtedy ked tam nie je dieta, ale jedna pani chcela to kvoli tomu reklamovat lebo jej to robilo, ked kocikovala ( mne to az tak strasne nevadilo, ale je pravda, ze sa super lahko neotocite, bez toho zavahania koliesok vpredu)- na nejaky blby teren to velmi nevidim..
- dalej a to si myslim, ze je dost zavada a chyba vyrobcu, ze ten pas co sa dava na madlo a kde dieta strka nohy - popruh z latky ( ten sirsi)- ked sedi...je uplne odveci našité, neviem ste to nepisali ale je to dost viditelne, ak sa ten pas zapne na madlo tak sa cela podlozka resp. ta latka kde dieta ma polozene nozicky zdvihne a vytvori to taky hrb....skoda ze som to neodfotila...normalne tak aspon treba 10cm došit aby to sedelo...ale su tam 3 bodove ine popruhy pre dieta tak by ani nebolo treba mozno ten pas vyuzivat...ale naco tam potom je..jedine ak odrezat... 🙂 lebo potom ked sA to nepouziva- dieta to musi tlaciť ...pod zadkom
- no vsetko by sa dalo prezit...ale co mne dost teda vadi a asi jedine take velmi podstatne je ze na sportovej casti nesedi poriadne ten nanoznik...ked som dala kocik sportovy do vodorovnej polohy tak ten nanoznik nema ziadnu gumku alebo sa nezachytava a normalne tam vznikla big velka fuga kde teda cez zimu na dieta fuci...a aj ked zoberieme ze bude vo fusaku...tak ale teda je ten nanoznik uplne nepouzitelny, a to este ked bude viať severak tak mam pocit, tym ze sa neda ( vo vodorovnej polohe) ten nanoznik zachytit ze ho odfukne a budem ho kdesi nahanat, lebo drzi fakt len na tych dvoch cvočkach co su pripnute na strieške tušim...
- da sa to vyriešiť tak, že dieťa je vo vodorovnej polohe, je tam aj madlo ( nesmie sa dať dole) a ta časť na nohy sa sklopi do dolnej pozicie a vtedy je nanožnik napnuty ( ako aspoň viditelne neodstava) ale pri veľkom vetre sa neda zaručiť že tak aj ostane...TAK neviem či ste to už baby nejako poriešili...alebo si všimli...,mna dosť prekvapilo, ze je fakt krasny a všetko ale to su veci ktore sa daju jednoducho vyriešiť a vyrobca to uplne odflakol, už nehovoriac o tom čo pišem vyššie kde sa zdviha cely spodok kde dieťa sedi, v dosledku zle našiteho popruhu medzi nohy ( či ako to nazvať)
-No a pre muža rozhodujuca aj pre mňa ale to už som mala nervy z ľutosti na dranc je fakt že do kufra FAbie normal sa nezmesti bez toho aby ste dali dole jedno koliesko a to este aj ked date tak ta tyčka na čom to koliesko je presahuje z kufra trošku, takže kufor zavriete ale tak , že to vlastne vždy pricvikne aj tu tyčku...tak neviem čo by to urobilo po par desiatok pricviknuti...jedine sa to da tak, že posuniete jedno sedadlo.
To ma asi najviac prekvapilo, lebo rozmery ( co ma mark v albume sedia) zloženeho kočíka, aj kufor sme merali, a mal sa vtrepať ( ešte že nam teta dovolila vyskušať na živo )ale kocik sa nevtrepe, asi je to tymi vselijakymi zahnutiami kufra... 😢

Takze som v koncoch ☹ , som zase na začiatku a nemam energie vyberat novy kocik...mne sa Bexa stale paci ale tieto veci su tam, tak bud ich akceptovat, alebo zmena, este sme sa nerozhodli...
Teta nam velmi chvalila nejaky Dexter, tam sa mi ale total nepozdavala sportova cast ( tak nebol tam tvrdy spodok, kde dieta mali lezať), ale rozmery rovnake ako BExa aj 3-kolka a pritom podvozok o dost mensi aj stabilnejsi, a este najviac chvalila Dorjan danny sport model 2010, ten je XXL a fakt velmi vela miesta ma dieta aj v sportovej casti ( napr. širka 36cmx 100), Bexa 32 cm širka a dokonca sa nam sprace do kufru podvozok aj sportova sedacka, ale vyzera fakt tak mohutne a nepaci sa mi dizajnovo...a hlavne je to 4-kolka ale super fakt sa aj na mieste otocite dookola...
Tak neviem chodit s otras kocikom,, ale pre dieta super, alebo najst este nejaky kompromis som v koncoch...

cicimon
17. jan 2010

zuzuj - no cakala som na tvoje referencie.....a pozerali ste len 3kolku ci aj 4? ja mam zaujem o 4....ta bola lepsia ci ani nie? a nemoze byt, ze tie chyby, co pises, boli len u toho jedneho predvadzaneho? teda aj na rozmery v kufri.

my mame ako moznost 2 Baby Smile V-max, kolega ho ma a pochvaluje,,

kamilakd
17. jan 2010

baby supnite sem link ktore su to kociky

zuzuj
17. jan 2010

ahoj B4 nemala v predajni, mala prave dovezeny tovar z Polska a doniesla len tuto jednu Bexu, vlastne kvoli mne na ukazku, lebo som jej tesne predtym volala, ale je jasne ze tym ze je to 4-kolka to riziko prevrhnutia asi odpada....ale n povedala, ze tie chyby ( nanoznik a tie popruhy) mali vsetky tak kociky co predala...ale ze ich chceli aj tak niektore baby, ale ze ona upozornuje na vsetko predtym ako preda...fakt to bol taky cudny pristup.. 😲 ako myslim zlata, ale az moc na neho frflala a ponukala mi tie druhe...
No a co sa tyka kufra..si myslim, ze 4-kolka este horsie tam moze pasovat ( ked tam nepasuje 3-kolka) , jedine ze vzdy posunies sedadlo zadne ....a pochybujem ze maju ine Bexy ine rozmery podvozku, my sme to merali este u nej v predajni ( v dome) a sedelo to, ze sa zmesti do nasho kufra az potom sme to len tak skusali ( vzniklo to tak ze sme skusali ten mega Dorjan a ten sa zmestil) tak ja ze vyskusajme Bexu, lebo pani hovorila ze sa nezmesti, hoci rozmery sedia a mala pravdu... 😒
este pockam na reakcie v temy Bexy ci baby nemaju to inak..alebo co...ale som skepticka...
Ten V-max kuknem..ale uz sa mi normalne nechce nic kukat, som uplne smutna z toho ze nemozem tu Bexu mat, lebo sa mi hrozne pacila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre