Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

adasik
18. jan 2010

kika- ja som si nahmatala hrcku a 25ho-pondelok idem na punkciu...Dr.hovori, ze to je z tehotenstva, ale ja mam dost blbu rodinnu a aj svoju Dg.tak sa chcu uistit, ci to nieco zleee nie je...povedz urcite gynekologovi! A tie bolesti mozes mat z toho, ze ti rastu prsia, menia sa - nemusi to byt nic akutne...ale pre istotu chod

silvia7
18. jan 2010

ahojtee..
adasik - ja mám z č.56 dve body s krátkym rukávom a 3 také celé - že pyžamká to označujú..dlhý rukáv a uzavreté nožičky (ak rozumiete reči môjho kmeňa 😝 ) a potom mám všetko označené 0-3 mes. a to je tá 62 myslím... ale tiež rozmýšľam, či ešte kupovať 56 ..... nemám poňatia ja..

nanika
18. jan 2010

No, moj oli mal cez 4 kg, my by sme 56 ani nenavliekli, tentoraz mi lekarka hovorila, ze pri tomto druhom vaha nebude ina, takze nekupujem. Kamoske hovorili, ze bude mat 4 kg, isla 10 dni pred terminom na sekciu, babo sa narodilo 3300 g, nosi 50 a ze je jej velka. Ja to beriem tak, ze ak sa nahodou nieco pritrafi, lahko sa dokupi, ako mat kopu malickych vecik, ktore ani raz babo neoblecie...

nanika
18. jan 2010

Inak ja s dlhym rukavom kupujem len do spacieho vaku.

zuzuj
18. jan 2010

nanika: dakujem som rada, ze je to v poho...
kika: kamoska mi prave hovorila, ze mala hrce po porode, ked sa mlieko zasekne treba to masirovat, a este nad nejakou lampou jej prsia zahrievali ... tak neviem mozno mas to iste ze uz sa ti mlieko tvori a trosku sa to zaseklo...ale radsej povedz gyndošovi...
Ja mam body s kratkym ( 6ks) 56 ale to len preto že vyšli všetky na 156 korun dokopy 😀 tesco akcia...a 2 s dlhym rukavom 56 a pyzamka mam az 62 asi 3, lebo kamoška vravela ze je lepsie dat na noc bodičko a k tomu take teplačiky, kde su aj nohy zakryte, asi polodupačky sa to vola...že sa jednoduchšie prebaluje, ked nemusis stale tie cvočky zapinať..tak tie mam asi 2 ks 56 a 2 ks 62...ja už 56 nebudem kupovat...ešte mam take chpate polodupky a chlpaty kabatik či svetrik s kapuckou c.62 to dam na to bodičko a polodupačky krpani ked pojdeme z porodnice keby bolo este velmi zima, ale mi už pojdeme začiatkom maja...takze už možno ani nebude treba, preto som kupovala uz od 0-3 (62)

kats
18. jan 2010

baby aj dlhy rukav - teda bodyno s dlhym rukavom vyuzijete 😅 v aprili a aj v lete byvaju chladne dni 😉 my sme pouzivali pidi vecicky c 56 a pod. lebo chrustik mal 2950g 😀 ale teraz nie je problem dokupit ak treba, aj v noci maju otvorene 😉 poslete manzela kym budete v porodke 😀

kika29
18. jan 2010

adasik ja som si hrčky nenašla našťastie ale ma len pobolieva ten jeden prsník a dakedy ma doňho až pichne. Tá bolesť nieje na jednom mieste ale dookola raz hore raz dole raz v strede ☹ Hmatám ho hore dole lebo sa tiež bojím toho najhoršieho ☹ Raz som to už mala a bolo to z chrbtice zaseknutý nerv. Robili mi aj ultrazvuk prsníka a nenašli nič našťastie. Ja nejako začínam stresovať 😒 asi blbnem.

silvia7
18. jan 2010

ved to, aj keď poniektorým vychádza koniec apríla, tak sa nemožno spoliehať na počasie, že však bude letoo 😉 ani na Vianoce nebola vonku zima 😝

a tak neva, ak oblečiem väčšie a vyhrniem rukáviky?? veď aj keď dáme plienku, tak neviem, či tú 56 zapnem ako tak na tie bodynka kukam... 😀 taaaké prťavé... ale krásne.. sa tešíme..

dejna3
18. jan 2010

civavava, idem asi v stredu alebo vo štvrtok na diabetológiu, tam mi budú tiež na 2x brať krv a potom na vyšetrenie k dr. ... aký bude ďalší postup, netuším, ale diéta ma určite čaká 😝 to mi už gynekológ prisľúbil ☹

jankako, myslím že by si asi mala zájsť k lekárovi, nechcem ťa zbytočne strašiť, ale v tomto štádiu to môžu byť problémy s obličkami, tak že napr. bábo tlačí na ľadvinu a neodteká moč... to by aj zodpovedalo tomu, ako píšeš, že sa nemôžeš poriadne vycikať...

kočky, ja teda rozhodne kupujem AJ vecičky s dlhým rukávom, pretože ani v lete nie je nonstop 30 stupňov... drahého sesterka rodila začiatkom augusta (inak mi posunula tiež dosť handričiek 😉 ) a tiež využila bodynká a dupky s dlým rukávikom 😉

kamilakd
18. jan 2010

ahojte ta 56 to je to novorodenecke cislo???ja mam z tesca 0-3 a z HM nextu zary tiez len tie 0-3 mam dokupit aj tie 56?
inak krasne sa nam navalalo snehu jaj ja to nemam rada ked musim niekam na aute ist....

janako maly by si ist k lekarke a to hned a nech ti daju urobit aj rozbor mocu na bieochemiu ja som mala zapal a stale mi robili len ten test s papierikom a ja som uz nevedela co od radosti potom som si sama vypytala ten test a mala som pravdu mala som daku bakteriu a museli mi dat ATB a potom mi robili aj vyter pre istotu....necakaj na nic a ked treba ostan v nemocke a nestreckuj 😉

kika29
18. jan 2010

Dneska sa nikomu nechce nič písať?
Ja som kúpila zopár dupky velkosť 56. Snad to bude dobré a nie malé.

kamilakd
18. jan 2010

kika tak ja sa asi tiez po niecom poobzeram aspon v tesku kuknem daku supravicku....

silvia7
18. jan 2010

kami - ja som si všimla, že č.56 zodpovedá 0-0 mes - aspoň pri oblečku z tesca a asi aj inde..čiže tá 0-3 je asi 62, neviem.. a z H&M čo mám vecičky tak mám podaktoré že na 2-4 mes..

baby ešte otázka.. máte zavinovačky - že zvlášť tú do autosedačky a potom klasickú? alebo len obyčajné?
nakoľko mne vychádza ten marec, tak do autosedačky zavinovačku aj využijem, nie? lebo ja premýšľam, že či nekúpim len tú do autosedačky (veď ak by mi mimi nechcelo v zavinovačke byť a nemala by ten utišujúci účinok naňho, tak aspoň do autosedačky ho do nej dám, aby som nemusela milion vrstiev mu dávať..) či blbosť podľa vás?? 😒

dejna3
18. jan 2010

tesco newborn, resp. 0-0 mes. - zodpovedá veľkosti 56 😉
silvi, zavinovačka do autosedačky je dobrá vec, určite využiješ, ale neviem, či má taký "utišovací" efekt, ako klasická... ale zas niektoré detičky vôbec nechcú byť v zavinovačkách a perinkách ... 😕

kamilakd
18. jan 2010

fuuuha takze ja musim dokupit tu 56...silvika ja mam zavinovacku len normalnu do autosedacky ani kupovat nebudem,dam malu decku a bude...i ked som pokukovala na to ale rozhodla som sa ze nekupim...

inak dnes mi jedna mamina kamoska co uz caka 3mimi poradila odsavacku na sopliky elektricku vyzera ako teplomer do uska a vraj si nevie vynachvalit...mala aj tu hadicku z lekarne aj chicko tu cez usta a teraz kupila toto a nevie vynachvalit tak mi dala chrobaka do hlavy...

grekyna23
18. jan 2010

klongova aj mne je to strasne luto a pomodlim sa za cistu dusicku tovjho babatka a aj za to aby dalsie tehu bolo bezproblemove a mohla si sa tesit zo zdraveho babatka

dnes som bola na predporodnej priprave, sme si pocvicili, porelaxovali a pokecali, nabuduce pride aj doktorka.
a som sa dozvedela, ze u nas v nemocnociach nedovolia ziadne vlastne vecicky, mozno iba ciapocku, takze mi treba poriesit iba oblecenie v ktorom pojdeme z nemocnice a ani kozmetiku nepovolia vlastnu, oni tam pre kazde babatko urobia taky zakladny balicek, ktory nam daju. a kremik na zadocek som mala aj v tom prenatalnom kufriku, tak iba dokupim ten olivovy olej, co ste spominali a detske mydielko.

civi, s tymi vecickami je to asi tak, ze mm si myslia, ze je este skoro prat, ale ked mi stale myslime na to, ze co ked sa babo vypyta skor a my nebudeme mat vsetko pripravene...
a mame mensi byt tak nechcem moc dopredu sa roztahovat s vecami....

inac zuzuj, ten kocik ma teda dostal, este precitam ako na to reagovali v teme bexa a tiez ma hneva, ze ten mark vymazal svoj fotoalbum s tym kocikom a ked som povedala mm, ze neviem co teraz, tak zahlasil, ze dojdeme do obchodu a nechame si poukazovat viacere kociky a ze jeden urcite vyberieme, ale my zeny to berieme inak, ked by nam sedel typ, zase farby nam nemusia vyhovovat a sme v takom bludnom kruhu 😠 a tiez na predajni si nemozeme porovnat parametre tych kociarov a tak...

zuzka s maxikom, tak tie doktorky ma teda dostali a aj ten pristup sestriciek, ze isli robit to co vlastne nevedeli urobit a kebyze nie si proti tak ani nevies ci by vam tym zakrokom nahodou neublizili 😠 no to je teda pristup..tak vam drzim palce, nech je vsetko v poriadku...

silvia7
18. jan 2010

kaaami - ja akurát kukam tiež na odsávačky soplíkov na nete a bavím sa aj s drahým.. a celkom si neviem predstaviť, že uprostred noci budem zapínať vysávač (aj keď na pár sekúnd), aby som odsala soplíky, keď bude treba... a našla som elektrickú - no pod 36eur nejde... mne ide hlavne o to, že nebývame sami, ale s rodičmi, tak preto si to neviem predstaviť.. na susedov kašlať..

kats
18. jan 2010

s tou elektrickou odsavackou soplikou ste nasadili chrobaka do hlavy aj mne 🙂 teraz mam na chodbe rozlozeny vysavac - drobec sopli 😝 idem ich omrknut 😀

dejna3
18. jan 2010

kami, hoď nejaký link 😉

kamilakd
18. jan 2010

silvika no tu na vysavac ja nechcem nevim si to celkom predstavit a ta elektricka nevrndzi...ja mam tu hadickovu do ust z chicka

kats ty ako druhorodicka co hovoris na tu odsavacku soplikov....?

michalag
18. jan 2010

cawko babenky 🙂

cicimon
18. jan 2010

ja som pred chvilou dosla s tehu kurzu, dobre sme sa ponatahovali a aj zaujimave temy.

co sa tyka odsavacky, ja zacinam byt naklonena tej vysavacovej - ved to asi staci 1x za den vysat, takze by to nemal byt problem..

a ta bexa - no pisu aj dobre aj zle kritiky, ale zas by ma zaujimalo, kory kocik v podobnej cene je 100%...

kats
18. jan 2010

citam si diskusiu o tom a na huste zadne sople nevladze ☹ http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
na zachranu na dovolenke a pod kde nie je vysavac ze moze byt ale vysavacova ti vycucne sople az z mozgu 😅 a to je dolezite aby nezatekali na priedusky...
taku tu hadickovu cucaciu mame tiez - ale ta nic nevytiahne - len take co aj same tecu... to uz je lepsia ta vysavacova a tu ked aj ustami tahas tak vytiahne 🙂
uz som sa namotala ze ake pohodlicko 😀

silvia7
18. jan 2010

inak na koníkovi je aj téma k tej odsávačke na baterky... a ako komu sa pozdáva.. vraj sa s ňou musí človek naučiť robiť a potom sú spokojné a iné zase hovoria, že aj tak nevytiahne to, čo tá na vysávač... to je asi pravda, predsalen vysávač "má ťah" 😀 ale jedna tam písala, že musela brať vysávač na dovolenku, lebo malý bol chorý!!!... 😅 no tak si vybrať ešte že jo.. ale je to pálka oproti tým vysávačovým..

silvia7
18. jan 2010

kats a bábätku odsávať treba len keď je choré? alebo aj normálne v bežné dni - preventívne, predsalen dýchajú stále a keď je prach a tak... (heh, to vieš, deti nemám a ani súrodencov, že by skúsenosti boli..)

kats
18. jan 2010

cicimon... nechcem ta strasit ale ja som dnes odsavala 4x ... to ma take light sople co este same tecu 😅

kamilakd
18. jan 2010
kats
18. jan 2010

odsavat len ked soplikuje, predsa len ten tah zatazuje sliznicu, tak je dobre striekat do nosteka aj slanu morsku vodu... ale v beznych dnoch ked vidis daky susnik. da sa vybrat aj vatovou tycinkou, trosku navlhcenou, vatickou ci kapesnickom 😉

silvia7
18. jan 2010

hmmmmm a baby, ktorá máte ten tichý vysávač??? rowenta silence force??? 😀 😀 😀 😀 asi bude treba investovať do vysávača a k tomu dobrú odsávačkku 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre