Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
19. jan 2010

aj my mame odsavacku na vysavac, niekedy mam chut ju vyskusat 😀

nanika
19. jan 2010

Stanusa, vyskusaj, ked ma maly sople, soplim aj ja, tak ideme na striedacku, ziadna hanba a maly sa aspon neboji, ked vidi, ze je to normalne pouzivat 🙂

stanusa
19. jan 2010

miska ja mam poradnu 1.2. a tam mi vypise listok na sono, ale to uz budem 32tt a este sa musim objednat..asi to urobim dnes
nanika tak nie som sama 😎

tarinka333
19. jan 2010

ja idem na poradnu az 9.2.
Od ktoreho tyzdna sa chodi dvakrat do mesiaca na poradnu? Od 31tt ?

michalag
19. jan 2010

ja idem do poradne 3.2. a to budem len 28tt takze este budem musiet pockat cca 2tt

inak aj vy si zacinate uvedomovat ze sa to neskutocne blizi a za chvilku budeme mat drobcekov pri sebe 🙂 😵

michalag
19. jan 2010

tarinka, neviem ci by sa nemalo od 28tt alebo 32tt nie som si ista, ale od 36tt by sa uz malo kazdy 1tt

tarinka333
19. jan 2010

michalag, ano... u mna sa napr. prejavuje uz "instinkt alebo syndrom hniezdenia" 🙂 Dostala som chut premalovat nasu spalnu, kupit novu zaclonu, prehodit nabytok a rozlozit postielku 😀 Manzel sa len usmieva, ale hlavne, ze je ochotny malovat, hehe...

michalag
19. jan 2010

tari 😀 ... a co budes robit potom pred porodom 😝 😀

stanusa
19. jan 2010

moj doki posiela mesiac pred TP na poradne do nemocky tusim je to 1x tyzdenne a vraj nam uz otvorili prerobenu gynekologiu v nemocnici 😵
miska to je super, si to pripomenies opat
tarinka aj my ideme premiestnovat nabytok, s malovanim v zime nemam dobru skusenost...ale vtedy aj riadne snezilo a dlho nam schli steny ani okno sme neotvorili 🙄 farbu mame kupenu aj my 😉

michalag
19. jan 2010

my hladame vacsi bytik, tak ak najdeme do marca/ zaciatok aprila tak tiez budeme malovat a dokupovat ... nato sa obidvaja strasne tesime, len dufam ze sa u nas nieco najde kedze mame obmedzene ze chceme ostat na tom nasom sidlisku kde sme teraz ... ak to bude neskor bude to tazsie kedze uz budem mat na starosti 2 deti

stanus, co ze si pripomeniem?

michalag
19. jan 2010

babenky, tie co budeme mat dievcatko ako riesite nausnicky? zlate ci strieborne? idete ich kupovat pred porodom alebo az neskor? ja este nemam odvahu ked to nevieme na 100%

stanusa
19. jan 2010

miska u nas je zvykom, ze krstni rodicia daruju

prave som sa objednala na sono a sestricka mi oznamila, ze si ho zaplatim, lebo s mojou poistovnou lekarka nema zmluvu na sono 😠 co je toto za politiku

michalag
19. jan 2010

stanus 😨 a doteraz si chodila kde ze ti to robili zadarmo? tento po...y stat za vsetko pytaju len peniaze 😠 😠 😠

u nas sa krstit nebude, ale mne vravela mamina ze kupi ak to bude dievcatko tak este uvidime

stanusa
19. jan 2010

ved prave, ze poistovna 3 sona v tehu hradi plne, ostatne si platis...doteraz k tej istej ale neplatila som nic 🙄
no neva, hlavne ze sme zdravi 😅

civavava
autor
19. jan 2010

dobre rano babule,

k tym odsavackam, mne vcera dosla ta elektricka, na 2 tuzkove baterky, co som si objednala, skusala som ju, na prste 🙂) ma super tah, nehuci, takze som rada. ja by som na vysavac nechcela, ako niekto pise, ked je dieta chore a niekde sa cetsuje, este aby som vysavac tahala 😠 a my cestovat budeme dost....

rozhodla som sa aj podla recenzii zakaznikov, so ci tu odsavcaku kupili, viaceri dokonca presli z vysavacovej na tuto....asi kvoli praktickosti

tunak kamosky co rodili, ma len jedna odsavacku na vysavac, ostatne maju bud elektricke, alebo tie na usta a vsetky su spokojne....ale kazdy si urobi nazor podla seba 😉

stanusa to je sila, si clovek si plati poistku, odvody a ked nieco treba tak aby este platil navyse.. 😠 ..

michalag
19. jan 2010

stanus ved prave mas narok na 3x sono zdarma, ja by som sa isla spytat do ZP ci s nou ma alebo nema zmluvu

stanusa
19. jan 2010

volala som tam, s nou zmluvu nema a dali mi cislo na revizneho lekara a ten mi povie ku komu mam ist, teraz tam nie je tak ho mam kontaktovat poobede...alebo je este moznost poziadat ZP o preplatenie, ale to musia dopredu schvalit a vyjadruje sa k tomu aj revizny lekar, tak somzvedava kam ma posle 😕

silvia7
19. jan 2010

ahojte.. no tak k očnej na tú 7.15hod som nestihla, sme to tam hľadaliiii 😀 a meškala som 20min, mala strašne veľa ľudí a to je súkromná... sa mi zhoršil zrak.. baby už to chytá aj mňa, posledné noci sa zobudím o 5tej na wcko a už neviem zaspať, možno tak po hodine a pol.. ale to akurát naši vstávajú a tak..

civi a čo ťa vyšla tá odsávačka na baterky u vás?? vieš, keď aj ten kôš na plienky bol za 9ečiek a tu za 50e pomaly... 😠

silvia7
19. jan 2010

stanuš - inak to je fakt sila... mňa tiež poslali viacerí lekári do kelu, že si budem hradiť vyšetrenia sama, keď som zmenila poisťovňu a frflali, že na čo som ju menila, že oni majú len papierovačky z toho a takto... som normálne nechápala.. tak nemal ten štát povoliť súkromné zdrav. poisťovne no nie?? paka..

michalag
19. jan 2010

tak som volala po vysledky zo vcerajsieho oGTT a su v poriadku 🙂 🙂 🙂 😵

michalag
19. jan 2010

stanus, tak potom daj vediet ako si dopadla

blondy12
19. jan 2010

ahojte dievcata...no vy tu stale riesite tie odsavacky na sopliky ja mam este co po braskovi taku s balonikom ..princip stlaceneho vzduchu a tiez nebola zla tak zatial neriesim a keby nahodou ze nebola ok..tak pojdem nejaku kupit...

inac neviete co je so seuskou?uz dlho tu nebola...snad je vsetko ok..

jaj moj spanok zacina byt coraz horsi ..vnimam ze sa v noci asi 100x otocim z jedneho boku na druhy...dnes o 3rano ma mala riadne zobudila svojim kopanim potom aj okolo pol7...no a potom az o 10ej snad jej taky rezim aj ostane... 😀

stanusa
19. jan 2010

miska to je glukozovy? tak super 😵 😵
silvia a to som ani ZP nemenila, som tam xrokov - stary inventar 😀

michalag
19. jan 2010

stanus ano a dakujem 🙂

veve23
19. jan 2010

ahojte,
dnes som bola u dr. rano som pila glukozu a po 2 hodinach som sa povracala , este ze som bola doma a az potom som isla na krv. Zistili mi niake bakterie v moci tak beriem antibiotika a o tyzden mam kontrolu. Vybavila som si pediatricku, aby som mala istotu ze nas zoberie.
Ja platim vzdy u mojho dr. ani 3 krat som nemala zadarmo.
juliap...co sme sa vcera bavili o suchom teple , nevyvolava kontrakcie, doktor sa cudoval kde som na to prisla a sam mi to kazal ked budem mat problem s mocenim alebo s ladvinami, a moj urolog mi to potvrdil, takze kludne sa moze prikladat teplo a neublizi to, aspon tak mi dnes povedali obaja dr.
odsavacku na vysavac mi kamosky odporucali, ale vasina povedala ze kym boli deti malicke tak sa dalo ale po par mesiacoch vrestia. No neviem sa rozhodnut, ja mam ten tichy vysavac, ale kazdy den ho vytahovat...... 😝 , asi ostanem pri klasike...

civavava
autor
19. jan 2010

silvi7, ta nasa odsavacka stala 39,95E...
neviem ci je to vela alebo malo, ale bol mi odporucany, a aj recenzie nan su vyborne...
ked som uz usetrila prachy na inych veciach, ako kos na plienky a handry, tak som zainvestovala do tohto 🙂)

tarinka333
19. jan 2010

Cafte baby,
si uvedomujete, ze o cca 8-10 tyzdnov priemerne rodime???
Inak co patri k standardnej vybave do porodnice najma pre mamicku?

stanusa
19. jan 2010

http://www.maderna.sk/do-porodnice-mamicke/
porodnica by mala mat vlastny zoznam

tarinka333
19. jan 2010

Dakujem stanusa. Ja som chcela tak orientacne vediet, lebo niektore veci zrejme potrebuje kazda mamicka do kazdej porodnice 🙂

alicc
19. jan 2010

ahojte,
tak fakt sa to kráti a ja už tiež začínam mať divné sny -ako teda zaspím. to býva teda tiež úspech a ked už zaspím tak sa asi 100x zobudím a teraz ešte viac, lebo malá stále soplí a v noci chrápala ako starý drevorubač, tak sme sa s mužom veru aj zasmiali - takí sme my rodičia-hanba nám.😝
inak u nás je krásne nasnežené, ale to asi všade, až sa žiada ist trochu von ale momentálne nemôžme tak sa len z okna vytešujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre