Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
19. jan 2010

tarinka333/ som bola teraz v lekarni, je zamerana na deticky a maminy, tam mi magistra ovedala ze take podstatne pre maminu su poporodne vlozky /mozno maju v nemocnici/ jednorazove nohavicky, podlozka jednorazova /asi az na doma/ klobuciky na prsia al. masticka no a klasika ked ides do nemocnice, to uz je v kazdej inak, vela veci dostanes tam

juliap
19. jan 2010

u nas v po nedostanes v porodnici nic, ani pre seba ani pre babo nechcu velmi davat, na chodbe vyvesene velke lajstro co si ma doniest mamicka /papuce, ponozky, gatky, vlozky aspon 2 balenia, koselu pre kojace, podprdy, vlozky do podprsenky + 1 cistu plienku, hygienicke potreby komplet, uterak maly, osuska, pribor, hrncek/ a co si ma doniest pre babatko /jednorazove plienky, aspon 2 ciste plienky obycajne, vlhcene detske obrusky, cumlik, ciapocku, ponozticky, krem na dupu, puder/

nanika
19. jan 2010

tie podlozky je treba do porodnice, napr v ba neviem o tom, kde by mimo nadstandardu clovek dostal podlozku a vlozky. Masticka na prsia a klobuciky su uz na kazdom, ja som klobuciky nemala, mast som mala, ale bola mi na nic. Nohavicky tie poporodne mi nedovolili na kramaroch pouzivat grrrrrr 😠 Taktiez treba brat kvanta toaletaku, nebyva a treba pit vela vody, stale sa chodi cikat a kym sa poutierate od krvi, kludne rolka minimalne na den.

vlozky nemusia byt zo zdravotnych potrieb, ale musia to byt papierove, bez lepky a igelitu naspodu a urcite nie tie papieraky v sietke, lebo sa budu zachytavat o stehy. Mne stacili dva baliky po 20 ks, ale prve dva dni som mala erarne po cisaraku. Doma sa uz spotreba o dost stensila, len ziadne umelinove alwaisky, inak sa budete zle hojit a do tych kanalikov sa tak isto zachytavaju stehy.

ten zoznam sedi aj pre BA, juliap, ale davaju pre dieta krem na ritku a puder som na vlastne oci nevidela asi dvadsat rokov loooooool

Dobre je si este vziat taku tu plastovu misku s deklom, lebo ked kojite, alebo na vysetreni ste s babom, bud vy, alebo spolubyvajuca vam tam ulozi stravu, lebo tusim po pol hodine sa odnasa :(

juliap
19. jan 2010

ja idem na poradnu vo stvrtok, tak uvidime, moja dr robi ultrazvuk na kazdej poradni, ale platime si ho, ziadne 3x hradene poistovnou, a teraz mi volala segra, ze jej gyndos si kupil 3d, tak mozno sa objednam k nemu s mm, lebo on chce aj fotecky z 3d aj ked mne velmi nechybaju a doteraz som ani nechcela ist, lebo v po mala 3d len 1 dr, ku ktorej som nechcela ist, nemaju s nou kamosky dobre skusenosti /3 prisli o babatko, cely cas im tvrdila ze je vsetko na 3d v poriadku a vsetky deticky mali vazne geneticke chyby, ktore im potom v nemocke povedali, ze tie muselo byt vidiet na tom 3d/. no a neviem ci tiez neskoncim v nemocke, od vcera mi tvrdne stale brusko, uz ani mg nezabera, maly sa v nom vrti a puci az ma boli z toho napinania pod rebrami, nemate s tym niekto skusenost? este ma aj dnes prehanalo, tak som zvedava ... 😢

nanika
19. jan 2010

Pre male ma este napadla deka, ked sa dieta nosi po studenych chodbach, je prievan, alebo pri navsteve je to velmi dobra vec.

A ak niekto rodite na kramaroch, kym dieta nie je u vas, su pampersky uplne zbytocne, lebo ich neprinesie kazdy, dokonca ani taku velkost a hore na novorodeneckom sa tie plienky od mam hadzu na jednu kopu, takze vy si kupite a nosi socka :(

juliap
19. jan 2010

u nas stravu neodnasaju, dokonca sa da aj zohriat, lebo je na oddeleni mikrovlnka "komfort" ale inac fakt vsetko, idete nabalene jak na mesacny vilet, a gate sme tiez nemohli mat na sebe, tak sme to robili tak, ze rano kym prisla vyzita sme nemali no a potom sme si dali normalne, pripadalo mi to kusok blbe, ze by som mala ist na obed do spolocnej a spadla by mi na chodbe vlozka, lebo nemam gate, alebo v noci, co sa otacam, tak neviem ako by mi drzala... 😖

vejula
19. jan 2010

čavte kočky. Tak ja som ráno bola, moč mám v poriadku, tak dokina už nič nerieši... Asi je všetko OK...
Terau pôjdem na tu predpôrodnú prípravu, druhý krát, tak sa celkom teším...

Inač moj bráško ked bol malý mal tiež tu balonikovu odsávačku a v pohodičke... Vraj nieje dobre ked je v tom nosteku silný podtlak, že to čosi môže ublížiť, ani sama neviem čo... Ale čo ja viem na ten vysavač mi to príde dosť drastické... Myslím že bude stačiť klasická, ved my sme na takych vyrastali a bolo v pohode...

Dobre kočky potom sa ozvem ked dojdem, zatial čavi.

cicimon
19. jan 2010

ahojte,

veve - mozes pls napisat v ktorej lekarni si bola? ja chcem este v lekarnach pozriet, kde maju ake "pomocky" a potom aj nakupit

juliap
19. jan 2010

u nas je zasa z plienockami tak, ze babatkam davas jednorazovky ked ho mas pri sebe na izbe, ked nie je pri tebe, tak im davaju bavlnene, takze ziadne take, aby som ja kupovala a davali inym...

nanika
19. jan 2010

Juliap, fiiiiiha, to sa robi? Ze normalne plienky, to fakt ziram 😕 😀

juliap
19. jan 2010

aj perinku zavinovaciu daju, kym si v nemocke, taku obycajnu, kazdy den je cista, tak predpokladam, ze to potom davaju spolu do pracovne vyvarit a nazehlit ... pracovna je priamo v nemocke

nanika
19. jan 2010

Perinku davaju aj tu, podla mna preto, lebo sa lepsie sestrickam manipuluje s babatkami.

veve23
19. jan 2010

cicimon/ pre teba bude asi od ruky, vo Sv. jure, je to ale iba kusok od Ba, bola som tam prvy krat, ale maju tam vsetko. prostredna ul. c 12 na namesti, v blizosti je gynekolog a pediatricka tak sa asi zamerali na maminy a deti. Dokonca na detske recepty je zlava a je aj karticka zakaznika, kde a napocitavaju body. Mala lekaren ale plna, cumlikov, odsavaciek, flasiek, hygienickych potrieb, kozmetiky,rozne znacky, proste vsetko co som a spytala mali aj pre maminu aj babo. A take zlate magistri tam robia, aspon viem ze to mam po ruke a aj poradia

cicimon
19. jan 2010

veve - dik, ja ze to niekde v BA, ale neva, popozeram tu

kats
19. jan 2010

ahojte kocky 😉
mozem pridat zoznam z antolskej 😀
tam na babo potrebujete len plienky newborn... inak ma erarne oblecenie aj postolky aj perinku. Az veci na cestu domov vam moze muz doniest 😉
Pre seba ale potrebujete komplet vsetko - sice poziciavaju kosele ale niekedy sa vam nemusia ujst 😉 takze vlozky, podlozky, toaletak, hyg. potreby, uterak, hrube ponozky, zupan, slapky, slapky do sprchy, nieco na citanie 😀
Papa sa na chodbe sestonedelia takze kludne aj keby ti vlozka vypadla 😉 kazda to prezije 😀 tiez tam neradi vidia tie sietkovane gatky...

este stale k odsavackam... naco chcete vytahovat vysavac kazdy den? Zdravemu babu je uplne zbytocne odsavat nostek 😉 Nie je co a ak nahodou vidis ten zaschnuty susnik, tak ho jednoducho vyberies navlhcenou servitkou alebo palickou do usi 🙂

juliap
19. jan 2010

veve ono vzdy zalezi od pristupu ludi, mys me boli s mm v lekarni sa pytat na teplomer do uska, no a v jednej sme sa dockali pristupu takeho, ze oni na predajni nemaju, lan na objednavku, musis dat ale predom zalohu aspon polovicu sumy, o teplomery nam nevedela povedat nic, ziadne parametre, proste nic, ukazat na obrazku nemaju, ale ze ked objedname hned tak v pondelok uz ho budeme aj mat... som jej povedala, ze macku vo vreci nekupujem, nech mi povie aspon znacky medzi ktorymi sa da vybrat, tak ze to podla toho, ktory jej donesie diler ... chacha... ta ci som ja blba ?!
no a v druhej lekarni nam pekne vysvetlila, ukazala nam 1 ktory mali prave na predajni, ukazala nam brozurku z ktorych sa da vybrat ... no proste uplne nieco ine, iny pristup...

veve23
19. jan 2010

cicimon/ ale bola som u dr. a boli tam maminy s babatkami a pre info keby si potrebovala ze najlepsia ponuka kocikov je na Vajnorskej v Babymarkete

nanika
19. jan 2010

Aj v raci, na konci je otvorene nove centrum obchodne, ako bol kaufland, tam je obrovsky obchod pre baba...

veve23
19. jan 2010

juliap/ tak to mas uplnu pravdu, od pristupu velmi zalezi, aj ked som bola u dr. zistit ci ma vezme potom s babom, lebo tu nemam trvaly pobyt, boli velmi zlate, hned mi odporucily zopar veci, no a ta lekaren ma u mna 100 bodov a je blizko.

veve23
19. jan 2010

nanika..no tam sa chystam poziet, zatial som to kukla len na nete, ale chodim okolo a je to velike 🙂 , ty tusim tiez budes rodit v ruzinove , ze?

blondy12
19. jan 2010

dievcata chcem sa opytat mate niektore aj vy taky problem ako mam ja?

konkretne ide o nechut k jedlu..ako teraz podla mna by to velmi nemalo byt nie????

ja rano zjem jogurt, potom mam obed polievka a hlavne a vecer tiez iba jogurt alebo kusok chleba a tym koncim..ani neviem ci som pribrala od poslednej poradne lebo nemam vahu ..ani nemam sa kde momentalne zvazit..ale ked ja sa neviem prinutit viac jest...vela veci mi nechuti... ☹ ...

juliap
19. jan 2010

blondy, ja som na tom podobne, a to som na zaciatku tehu schudla za 2 mesiace 4 kg, co som nemohla poriadne jest, teraz som sa uz tesila, ze trosku predsa len naberam a uz zas som schudla kilo. rano zjem nejaky chlebik alebo rozok, na obed polievku, niekedy ani tu nie, potom po hodine trochu 2 jedla, a poobede uz ani mi nejde jest, ked tak si dam jablko, aj to polovicu, alebo banan a mam dost ... tak mam srandu z toho, ked hovoria ze mam jest za dvoch, ked mne nejde akosi ani za jednoho a mam stale pocit ze som napchata...

juliap
19. jan 2010

len brusko mi rastie, tak som sa smiala, ze budem ako pavuk ... ruky nohy ako spilky a velke brusko ... xixix 😀

blondy12
19. jan 2010

no juliap aspon ze nie som sama na tom ..uz som sa bala ...no ja z ovocia zjem iba mandarinky ...ale to hned cele kilo... 😀 ...a presne ako hovoris este mam pocit ze som prezrata....a moje brusko tiez trosku podrastlo ale zas ja ho mam tak skor do sirky...a asi sa mi tlaci dohora ..a nie tak vonku..

tarinka333
19. jan 2010

... prave som si na papier pozapisovala vsetko, co ste mi tu popisali ako potreby do porodnice.
polovica A4... to budem fakt nabalena ako na mesiac... len zupan mi zaberie polovicu cestovnej tasky 😅

moni
19. jan 2010

ahoj dievcata, ja len citam citam a ziram co vsetko treba do porodnice 😒
jedno mi ale nie je jasne, ako ta vlozka drzi bez nohaviciek, akokolvek sa snazim si to predsavit, nejde 😕

blondy, tak ja to mam naopak, ja musim jest kazde 2-3 hodiny. asi mas pravdu ze ti malicka tlaci na zaludok, ked mas pocit ze si najedena.

stacynka
19. jan 2010

ahojte baby, ako sa mate?
ja v podstate po starom vsetko akurat ze babo kope strasne ako o zivot 🙂 ale velmi sa z toho tesim 🙂
aj ja som prave spisala ten zoznam ze co do porodky,
pomaly som si zacala aj veci pre babo chystat, tak sa vytesujem, akoze inak tolko veci mam po malom ze nemusim naozaj nic kupovat...

cicimon
19. jan 2010

nam na buduce tehu cvicenie ma cvicitelka doniest zoznam co do porodnice, tak uvidim a zacnem pomaly chystat 🙂

blondy12
19. jan 2010

no ja tiez len citam citam co vsetko treba do tej porodnice...ale tak zacnem zhant az ked od februara..

no ja len sa bojim aby som nesla do nemocnice..za to ze malo jem ..na poslednej poradni v 23tt som mala 6,5kg navyse...a to som jedla trochu viac...a teraz jem menej tak neviem ci mam vobec nieco navyse..mozno aj ano len mi to tak nepride...no stale moje tehotenske nohavice vo velkosti 2 su mi velke..padaju zo mna... 😅 ...ja som vlastne este nelezala v nemocnici a mozno aj po porode by som sla najradsej hned domov..to nemocnicne prostredie ma maximalne ubija...

blondy12
19. jan 2010

teda vo velkosti S... 😀 ...a to ine mensie som nenasla..a ani taku istu velkost... 😠 a dvoje rovnake nechcem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre