Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
19. jan 2010

blondy, ja mam to iste, cca o 11 nieco zjem, potom na vecer a koncim, ziadne prejedanie jak pre cca par tyzdnami, az sa mi polovicka cuduje ci som ok. A od poslednej poradne som nicnepribrala, dr. ze je to ok.

grekyna23
19. jan 2010

no dievcata, tak to ja jem poriadne, v praci takmer kazdu prestavku medzi hodinami, rozok, rozok, ovocina, keksik, jogurt, to aby som mala energiu na ucenie 😅 , pridem domov, tak skoro 3 naberacky polievky a hned druhe jedlo, potom kavka s nejakou dobrotkou,potom zas nejake ovocie a potom vecera 2 rozky alebo chlebiky, a to som vcera vecerala o 9tej, ked som prisla z predporodnej pripravy a ze uz si dam iba 1 rozok, ale potom som si dala este jogurt a ked som mm robila este potom jest tak mi zavonal chlebik, tak som si dala este 1 krajec 😝
trochu toho mojho apetitu vam asi poslem..... 😎

moni
19. jan 2010

blondy, ja som pribrala asi 8 kil, a stale mam velkost S...teda tehu S. a nemyslim si ze sa to zmeni. mne tiez len pupok (a prsia) rastie, a nozicky a rucicky ako palicky 😅

blondy12
19. jan 2010

no grekyna mohla by si 😀 ..lebo ja sa este popritom aj ucim a uz ako fakt nevladzem dalsiu skusku mam v piatok ale to uz som skoro na konci..ako na konci zvolila som najjednoduchsiu cestu naozaj nemam sily na 250stran aby som to vedela na ustnu..tak viem ze mi staci iba polovica aby som spravila ..ale uz aj ta polovica ma nici.. 🙄 ..a to este jedna posledna ma caka o tyzden ...a tiez je tam toho straaasne vela ☹ ..a este stale neviem vysledok z tej co som robila v piatok neznasam take cakanie...

moni
19. jan 2010

mna caka asi o mesiac strasna zaberacka v praci, a naozaj neviem ako to zvladnem 😖 sef sa sice dusuje ako mi vyjde v ustrety, ako pozname take recicky 😠 a hlavne ja hlupa nerada pytam pomoc tak snad to neprezeniem 🙄

blondy12
19. jan 2010

no moni podobne som na tom nozicky a rucicky ako palicky..ja som sa balal ze mi budu puchnut prsty alebo co..ale nic..tak budem musiet dat zmensit snubak... 😅 lebo moje rucicky su take divne ze ja mam na kazdy prst inu velkost...

nanika
19. jan 2010

Ja rodim na antolskej, predtym som na kramaroch, ale kedze je vysoko pravdepodobne, ze tu nebude muz, tak radsej pojdem autom len 5 minut, ako chytit zapchate mesto, alebo lafrankony...

Jo, to ked sa zacnete balit, to len tu srandu uvidite. Vlozky a plienky staci aj do igelitky, lebo tie sa tam nechaju a ja uvazujem, ze este necham doma na jednom mieste dalsie vlozky, toaletak, mineralky a tak, pre istotu, nech mi potom nasi prinesu, keby som potrebovala, ako vysvetlovat, ake chcem. Tak isto musim mat nachystane aj veci z porodnice, lebo mi to nema kto zbalit a aj by to dopadlo :(

No, tie vlozky treba drzat vypapkanymi nozickami, takze nohavicky treba brat, aj ked to v nemocnici nemaju radi, lebo ist na navstevu a chodit ako pos... no nic moc. Aj tak inak clovek vacsinu casu len sedi v posteli, lebo baba vacsinu casu prespia a na to je dobre mat tych aspon 5 podloziek, aby na vas nezazerali, ze ste pospinili postel.

Tak babenky, ja papam asi za vsetky tie, co nepapaju loooooooooooooooool Asi tak ako grekyna, ale menej doobeda a potom to poobede este predbehnem.

moni
19. jan 2010

sice co ja vlastne riesim, ked mna na druhy den po porode poslu domov 😅
tu odporucaju balit do dvoch tasiek, prist ako frajerka s kabelkou alebo malou taskou, a v druhej vacsej mat veci po porode. ale je pravda, ze tu davaju takmer vsetko.
inak v pokynoch ktore mam z nemocnice je specialna pasaz pre oteckov, aby nezabudli mat mesiac pred terminom vzdy dost benzinu, a aby nabili baterky do fotaku 😀

blondy, mne je obrucka stale o trosku vacsia, bo kazdy do mna hucal nech si dame spravit vacsie lebo ved RAZ priberiem 😀 momentalne som "najtucnejsia" v svojom zivote a furt nic 😀

grekyna23
19. jan 2010

moni, super pokyny, hned som ich mm precitala 😉
a aj na priklade tvojich obrucok je dobre vidiet, ze sa pri vsetkom (teda aj pri vybavicke) treba riadit podla seba a nedat si nieco nahucat od inych, vsak my to budeme pouzivat a nam to ma vyhovovat... 😉

stanusa
19. jan 2010

veru pomaly zacnime chystat tasku do porodky 😉 vsade treba: vlozky, gatky, kosele, zupan, uteraky, podprsenky, vlozky do nich, odsavacka, hyg. potreby, papuce aj do sprchy, toaletaky a podlozky tie z DM
idem si ho asi napisat na papier 😎

baby a teplomer pre babo aky je najlepsi?

alicc
19. jan 2010

baby aj u nás v porodnici si maminy musia všetko doniesť z domu, už to mám našťasie kúpené, takže už nad tým veľmi nepremýšľam
😉

lucinka1104
19. jan 2010

ja som pribraal 5 kg cez den veľa nejem hlavne chleba dva taniere polievky ale večer ladujem piate cez deviate a potom mi je vlastnou vinou zle 😝

stanusa ja mam klasika digitalny do riťky ale pači sa mi ten nový ako cumeľ

kika29
19. jan 2010

no vy už si pomáli chystáte tašku do pôrodnice. Ja ešte nemám vôbec nič kúpené ani pripravené. Momentálne ani o tom nepremýšľam mám iné starosti. Ale budem sa musieť rozhýbať a pomáli sa baliť. Malú mám teraz chorú nespíme už 3 noc tak som ako lemra 😝
Ja mám 3 teplomery digitalný teplomer niesom s ním spokojná, klasický ale pre bábätko nie najvhodnejší a rýchlobežku s tým som spokojná bola a budem aj teraz ho používať.

A čo sa týka jedenia tak ja kedy ako jem. Dnes som velmi málo jedla ani mi nechutilo velmi a inokedy som v chladničke ešte aj o 23h 😀 Práve som hovorila mm že ma akosi ťahá bruško po bokoch asi sa naťahuje 😅 kto vie.

lucinka1104
19. jan 2010

mnazase staršne bolí dnu v "šuške" pritýchto bolestich sa mi vždyskracujekrčok atkže sa najemaj ked sme už prvú večeru mali aj dezer ešťepečiem kura muž bol ešťe hladný a dam si 2 magnezka a lahnem si

jankako
19. jan 2010

ahojte aprílovky...tak som v nemocke ako sm prepodpokladala.som mu volala dnes a hned ma sem vyšikoval..ja som nechcela,tak sa osopil na mňa že čo bojujem..ach jáj..ale možno som mu ani nemala volať,už mi je lepšie..
zobrali mi krv moč na kultiváciu,ster..tak uvidime...
bola som aj na sono,,mala rastie,prietoky su dobre,krčok je tiež pekny,všetko uzavrete..točili mi aj záznam..srdcko bubnovalo..
hádam štvrtok pojdem, dom,najneskor piatok..

lucinka1104
19. jan 2010

sorry , ale mam také bolesti že som si ani neskonrolovala ako som to odoslala

minius
19. jan 2010

baby vy tu riesite tie odsavacky na sopliky, aka je to ta na vysavac???? 😕 Nemate niektora obrazok?

Co sa jedenia tyka ja "zerem" od rana az do obeda a potom len obed, nejaky snak a lahsiu veceru a potom kopec mandarinok a jablk 😝, ja uz po 8-9 nejem nic ani nemam chute

Moni nemali ste vy nahodou 3D, kukla som ti do albumu ale nevidela som tam nic, ci sa mala neuakazala?

kika29
19. jan 2010

lucinka 1104 a z čoho máš tie bolesti? aj mne sa skracuje krčok maternice ale nebolí ma z vnútra nič.

roxi
19. jan 2010

ahojte baby,
len tak narýchlo som mrkla, nejak nestíham,

nanika - kde ty plánuješ nechať tie plienky a vložky, veĎ to predsa budeš mať v taške z ostatnými vecami a tie ti prenesú na izbu, teda neviem, či to je inde inak, ja som rodila na Kramároch, ale všetky veci som mala v taške aj plienky, vložky - tie nakoniec ani nebolo treba, lebo na nadštandarde dávajú a celú tašku mi potom spolu so mnou preniesli na izbu, či niekde to funguje inak?

roxi
19. jan 2010

a tie sieťkované nohavičky, aj na Kramároch vraveli, že by sme nemali mať, ale ja som ich mala takmer nonstop, s vložkou len tak som sa necítila dobre, len tesne pred vizitou som si ich dala dole a to väčšinou sestričky chodili upozorňovať, že začína vizita, tak kto máme nohavičky, tak že ich máme dať dole

minius
19. jan 2010

jankako tak sa drzkajte a nech sa o vas najsamlepsie postraraju a nech vas zdravucke potom poslu dom cim skor 😉

Lucinka ako ta to boli? ja tam dole mam taky divny pocit hlavne ked stojim ale ked som to spominala mojej porodnej babe tak mi povedala ze to je nic. 😖

roxi
19. jan 2010

jankako - držím palce, nech je všekto ok a čo najskôr si späť doma 😉 , prečo ťa tam vlastne nechali, nejako nestíham čítať, tak strácam prehľad, musím sa polepšiť

kika29
19. jan 2010

ja som mala klasické bavlnené nohavičky a ako píše roxi pred vizitou som ich dala dole. Ved ako by som išla na chodbu ked mi prišla návšteva. Nekupovala som si žiadne extra sieťkované gaťky. Vložky som mala klasické s krídielkami a nikto mi nič nepovedal. Jedno čo mi vadilo tak som nemohla mať svoje pyžamo a župan ale tie ich handry biela košela nočná a modrý župan. Teraz si to určite na seba neoblečiem beriem si svoje. Bolo to hnusné a necítila som sa v tom dobre a velkosť ako pre slona 😠

jankako
19. jan 2010

lucinka tie šuškove bolesti som mala aj ja minuly týž...aj v novembri...ae či to súvisi s tymi bakteriami čo mám,netušim..
roxi,problemy s močenim...

kats
19. jan 2010

tu je odsavacka http://www.babyvac.sk/index.htm 😉

veve23
19. jan 2010

jankako..aj mne dali dnes naike antibiotika na bakterie,tak som zvedava co ma caka, ale nic ma neboli, a pytala som sa dr. na mocenie, ak sa nea vycurat a potvrdil mi to co som ti pisala vcera, ze teplo zaberie a nevyvola kontrakcie, ze by mi to inak neradil. Ale vsak v nemocniciti povedia co ti pomoze.

kats
19. jan 2010

neviem ja som bola v porodke navolno - permanentne vetranie 😅 nevadilo mi to, aj tak spavam na chrbte, podomnou podlozka a jedna vlozka 😅 nekrvacala som velmi, to len pri kojeni sa viac cistilo 😝
tiez som si to predtym nevedela predstavit, len tak sa suchtat s vlozku po chodbe a za navstevou, ale slo to 😀 raz som mala aj sietove gatky a kym som sa dosuchtala na koniec chodby, tak vlozka bola pomaly na lopatkach 😀
mne sa pacili tie ich biele kosele 😅 boli prijemne makkucke a pohodlne 😅

jankako
19. jan 2010

aha,dik veve...
baby,neviem či ste to tu už rozoberali,odber pupočnikovej krvi..dáte si to niektorá???moj manžel to chce určite,ja váham,či to je všetko pravda čo o tom vravia,či to nie je len reklamny ťah....

kika29
19. jan 2010

kats lenže mne obliekli bielu košelu z plachtoviny a aj župan bol taký hnusný a dokonca dieravé boli obe veci no fuj hnus. Cítila som sa v tom hnusne jak posledná cigánka. sorri za výraz nechcem nikoho uraziť.

veve23
19. jan 2010

jankako...som na tom podobne, ja vaham, polovicka to chce. Zalezi ci date do verejnej alebo to nechate zamrazit pre seba, ale to ti najprv musia spravit testy a vysetrenia. Ale ja asi dam do verejnej, nech to niekomu pomoze, je to tazke. Dala by som hocico nech je babo zdrave......ale neviem ci je to dobra investicia, .....da sa to pouzit len pri par ochoreniach....to je dilema..dat ci nedat, to je asi vec nazoru, jedni su za ini proti, tak 50 na 50....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre