Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kats
19. jan 2010

kika jasne, to zalezi na tom ako vyzeraju a aky material 😉 tiez keby boli hnusne tak si ich nedam 🙂

tarinka333
19. jan 2010

my sme sa rozhodli pre tu pupocnikovu krv. Koniec koncov od statu by sme mali dostat prispevok pri narodeni dietata, co je cca 20 000 Sk, ci kolko, tak to dame babatku. Nejako uz na vybavicku peniazky najdeme 🙂 Mozno je to reklamny tah, mozno to nikdy nevyuzijem - dal by Pan Boh, aby to nikdy nebolo potrebne pouzit - ale budem mat vzdy istotu, ze to mame zamrazene. Medicina ide vpred, takze sa pre to isto najde ovela sirsie vyuzitie o par rokov.
Idem spinkat, alebo kuknut Tv, dobru nocku vsetkym.

kats
19. jan 2010

pupocnikovu krv chcem darovat 🙂

civavava
autor
19. jan 2010

dobry vecer babule,

ja som prave dozehlila prvu varku opratych veci pre mimi, poviem vam, boli ma chrbat jak hovado, normalne som rada, ze som s tym zcala uz teraz, neviem, ci neskor by som vladala....a este ma caka aspon 5-6 plnych praciek....ach jaj... 😖

a inak mam tiez tu super Tefal zehlicku , co ste tu o nej pisali, ale veru nezehli sama 😀 😀

jankako
19. jan 2010

ja som zase počula že sa to dá použiť max.pre 12roč,dieťa..jasne,najskor to vyšetria a až potom platiš..
ale muž to strašne chce,tak asi budem musieť súhlasiť..ešte ma dosť zarážA,že je to z roka na rok drahšie..prečo?????nechápem..príde mi to zarábanie na cudzom nešťasti..ale v zdravotnictve a u nás na SK je to tak,bohužial...to čo má pomáhať skvalitniť život,alebo pomocť prežiť,stoji nemale prachy...

vejula
19. jan 2010

čavte kočky....
No práve som mala taký divný závrat.... Som sa kúpala a potom som si robila s vlasmi tužidlo fen a tak, že som mala ruky tak dlhšie hore. Strašne ma boleli tak som sa česdala asi na 5 krát ked už som sa konečne chcela dočesať, že to vydržím tak mi prišlo tak strašne zle. Uplne na odpadnutie, strašne tlaky do hlavy, pred očami tma, dýchala som uplne splytka. Musela som si hned lahnuť... Maličke taku minutku po tom začalo kopať ako splašené, strašne silno asi sa aju ono prelaklo. Prosím vás nestalo sa vám to niektorej? Neviete či to môže byť nebezpečneM? Stále sa cítim strašne slabo a ledva dýcham. Ďakujem za rady.

lucinka1104
19. jan 2010

pri skracovaní bolesti nemusia byť man to bolí tak ako by ma šlo roztrhnúť noked si ľahnem vždy to prejde....už mi je lepšie

lukáško bol dole hlavou celucičký čas pri nom ma to bolelo vkuse teraz len občas , toto tehu mamviac bolesti na menzes ja si musím odkrútiť všetko len v bolestich aj to zašívanie bolo staršné 😝

ja si pôporodné gaťky nejdem vynachváliť super vec

kika29
19. jan 2010

pupočnikovú krv by sme si dali zamraziť asi každá ale nie všetci si to môžme dovoliť. Myslím tým že aj ked dostaneme príspevok po pôrode tak z toho by sa to zaplatilo ale ešte treba platiť mesačne banke ktorá to skladuje- mrazí a to nieje malá čiastka. Aspoň čo som počula.

veve23
19. jan 2010

civava...aj ja som dnes zehlila, ale este nie pre babo a inak ma to unavilo, teplo mi bolo, krize ma boleli ..funela som jak hroch, ani ta naj zehlicka nam nepomoze, ja som dostala ten parny system a tiez nezehli sam.... 😉 asi sa vratim ku klasike

jankako
19. jan 2010

vejula to asi tlak trochu šalel...neboj,prejde to,zmeraj tlak..po kupeli sa strašne zniži tlak,a ak ho máš celkovo nízky,tak sa ti to može stať..vyvetraj miestnosť a daj si hore nohy,aby sa ti prekrvil mozog...

moni
19. jan 2010

minius, dobreho pamatovaka mas veru dievca 🙂 ideme dnes na to 3D, ale az o 7pm takze to uz budete spat 😵 dnes ale mala zase robi cirkus humberto tak som zvedava ako ju tam budu nahanat, sme sa smiali ze to video budu musiet spomalene prehravat lebo ona je raz tam, raz tam 😀

veji, naozaj to vyzera ako nejaky vykyv tlaku. napi sa vody, predychaj a oddychuj, nech to prejde.

my pupocnikovu krv nedame odobrat, nevidim v tom velke vyuzitie 😔

jankako
19. jan 2010

sú to nemale prachy,to je jasan..je tiež pravda že dostaneme príspevok...
ja mám napr.dobru marodku,kupobať budem len kočiar čo sa týka väčšej investicie,inak mám všetko,aj vecičky po sestrinych deťoch,babách dvojičkách..aj postielku,aj vaničku......lenže,stavame dom...a naozaj sa plati ešte aj ročne za to...
srať ale na prachy,ide mi skor o to,aby to bola všetko pravda čo o tom píšu,ako to prezentuju...nemám rada ked niekto zavádza..a zvlášť v takychto veciach..

vejula
19. jan 2010

Ďakujem jankako, moni... Merala som si tlak a nejakých 94/55. Tak to hádam tým. Ja som sa bála či už nie nejaká preklamsia, či ako sa to volá. Ani moc netuším čo to je ale bojím sa toho... Inak aj teraz ako píšem začínam mať čudné problémy s dýchaním. Tak si idem ešte lahnuť a ked mi bude lepšie tak prídem kuk či ste tu. Zatial papuš.

moni
19. jan 2010

veji, zda sa mi ze pri preeklampsii je vysoky tlak a bielkoviny v moci. tebe to asi caplo nizko, a zamotala sa ti hlava. a mozno sa ti aj zle dycha preto lebo sa ti maly zacina tlacit vyssie. oddychni si, a nemysli na zle 😵
lebo ta maly stuchne do rebra 😀

zuzana1971
19. jan 2010

ahoooojte babule 🙂 od dnes zase doma 😵
hlasim sa az teraz bo sme s kamilkou klebetili na telefone 😀 a teraz som sa dlho odhodlavala pichnut si fraxiparine na zrazanlivost krvi, a to si picham inzulin a mala by to byt pre ,mna malina, ale do ramena sa to jednou rukou neda, do stehna sa mi nepodarilo, tak som si to pichla do bruska, len neviem ci sa to moze 😲 , ja si aj inzulin picham do bruska a neviem ci sa to este moze 😲 , ale ja sa otocim ako had az skoro po ritku a tak co najviac do zadu si to picham, to uz asi ani nie je brusko, skor sunka na boku 😝
zajtra sa musim kvoli tomu zas trepat na kramare na hematologiu, a vo stvrtok idem zubarke 😝
no ale som vlastne rada, ze mi tu zlu zrazanlivost krvi zistili, lebo by to potom mohol byt problem pri porode 😝 len asi kvoli tomu nebudem moct si dat epinu 😝
dnes som bola na predporodnej priprave u jandovej na Kramaroch (ak to niekomu nieco hovori) a budem chodit asi raz do tyzdna, ak sa nebude smykat....aj na pripravu na dojcenie

picha si tu este niekto ten fraxiparine?

maxik nechcel moc v nemocke kopat, som sa aj bala ci je ok, teraz doma kope viac, asi sa mu tu viac paci 😅

zuzana1971
19. jan 2010

vejulka, ja som bola s tym istym teraz v nemocke, problemy s dychanim, na odpadnutie (lekari to volaju kolapsy) a zrychleny tep, skus si odmerat tep za minutu....no ale aj tak mi nic nezistili 😝
bude to jednoducho tehotenstvom

grekyna23
19. jan 2010

veji, tak ako baby radia, oddychuj a nohy hore, inac v tehu by sa vobec nemali robit rychle pohyby rukami, ziadne svihy, tak ked si si robila tie vlasky a stale si svihala rukami, aj to mohlo zavazit.
treba dvihat ruky pekne pomalicky....
pupocnikovu krv ja tiez nie ...
jankako, dufam, ze bude vsetko v poriadku a coskoro pojdes domov 😉
my zas ideme skusit 3D zajtra, tak som zvedava, ci to nase babo ukaze pekne tvaricku a nebude sa zas skryvat ako minule 😀 ale aspon nam urobil ako take 2 fotky a castejsie vidime to nase nezbednica 🙂

zuzana1971
19. jan 2010

inak maxik je tvrdohlavec baran uz teraz, sa uz otocil dolu hlavickou a to som mu dohovorala, ze sa nema, bo som chcela rodit radsej cisarskym 😝

mizulienka
19. jan 2010

zuzana, preco si chcela rodit radsej cisarskym? 😎

moni
19. jan 2010

zuzi, vitajte doma! ja som bola v tom ze ty mas planovany cisarsky 😕

zuzana1971
19. jan 2010

inak niekto tu pisal, ci som bola na Antolskej...nie na kramaroch...a inak z tych starsich lekarov gynekologov je tam viacej dobrych, tie nafetovane to boli internistka a endokrinologicka
no ale tie uplne mladucke gynekologicky sa mi zdaju vsetky do jednej neschopne, teda jedna bola strasne zlata a dobra, ale ta neviem ci bola mlada, alebo uz trocha dlhsie tam....a niektore sestricky des, ale nasli sa tentokrat aj dobre...celkovo mi bolo ovela lepsie nez ked som tam bola prvy a druhy krat, lebo som lezala inde 😀 ale aj na izbe som mala strasne zlate 3 baby sme si super sadli a bola sranda, niekedy som sa tam viac citila ako v pionierskom tabore nez v nemocke 😀 a p;us bolo, ze som tam mohla ocumovat babatka 😅 to je moje 😅

grekyna23
19. jan 2010

baby cisarsky je operacia, dlhsie sa to hoji, a ked aj druhe mimi sa rodi cisarskym, tak lekari uz neodporucaju tretie tehu, ze stena maternice je oslabena a moze sa prethnut a tak...
ja chcem prirodzeny porod, zatial bez epi, ale asi si dam urobit tie vysetrenia pred tym, ze kebyze sa dlho trapim, tak si ju dam, a prave som mm znechutila porod tym, ze u nas v jednej nemocnici nastrihavaju kazdu mamicku a v druhej len tie co treba, a medzi tymi dvoma nemocnicami sa rozhodujem, a su tam aj dalsie rozdiely, v jednej je dieta pri mamicke a v druhej nie a ine. ale koli tomu nastrihu uz mm asi ku porodu nedostanem, no nevedela som ja drzat jazyk za zubami 😠
a zuzka super, ze uz ste doma, len na seba davaj pozor. a aj kocurik sa urcite tesi. 🙂

zuzana1971
19. jan 2010

moni aj ja som bola v tom 😝
nie, mam planovany VYVOLAVANY porod 😝

mizulienka preto cisarskym, lebo si myslim, ze to je bezpecnejsie pre maleho, pre mna je to zajedno ci bolesti pri pororde a po nastrihu alebo po cisarskom, ide mi o maleho, aby bol co najmenej ohrozeny, napriklad, aby sa nezadusil pupocnou snurou, alebo nezasekol v porodnych cestach a nezadusil a podobne horrory s mojou predstavivostou 😝 no a kvoli tomu ze som diabeticka, musim jest 4x denne a pichat si inzulin a to nebude mozne, ak mi napriklad budu 3 dni vyvolavat porod, nebudem mozt jest, ak by nahodou bol z toho nahodou cisarsky....no a ani si neviem predstavit ci v 38 rokoch dokazem dobre tlacit 😝 to su len take moje uvahy preco radsej cisarsky, neviem ci su spravne....ale vsak aj anesteziologicka by bola za cisarsky...no a teraz problem s tym dychanim a tepom, neviem ci to nebude problem pri porode, vraj ked sa nedycha dobre pri porode, dieta nedostava dostatok kyslika v brusku, to nam povedali dnes na predporodnej priprave 😝

zuzana1971
19. jan 2010

grekyna, ahoj 🙂 ano kocurik sa tesi 😵 prave si hovorim, ze kocur je lepsi ako chlap 😀 viac sa tuli 😀

no ja asi druhe a tretie dieta v mojom veku nebudem mat, takze v tomto mi moze byt fuk, ze cisarsky 😝

grekyna23
19. jan 2010

zuzi, nikdy nehovor nikdy 😝

majca424
19. jan 2010

ahojte,
ja sa len chcem zapojiť do debaty o tej pupočníkovej krvy, ono to síce stojí okolo 20000 - 30000 tisíc, neviem presne, ale to by nebolo to najhoršie, ale tuším sa to platí niekoľko tisíc ročne za to uskladnenie, každý rok sa to platí tuším...

mizulienka
19. jan 2010

zuzi, tak drzim palce, ci uz prirodzene alebo cisarskym hlavne nech ste obidvaja zdravi a v poriadku 🙂

veve23
19. jan 2010

majca424, hej stoji to niak okolo800/900 eur plus cca 50 eur rocne za uskladnenie

grekyna23
19. jan 2010

majca ano, plati sa tam aj rocny poplatok, no tiez neviem kolko.
ok, idem ja do hajan. bruuuu

moni
19. jan 2010

zuzi, aha tak takto, takze planovany ale nevie sa ako nakoniec maxik vylezie. no tak to nepotesi 😖
ja nie som lekar, takze rozhodne tu nechcem mudrovat, ale pri tvojej diagnoze (a teraz do toho ta slaba zrazanlivost) si myslim ze cisarsky by bol najlepsie riesenie. no ale ved uvidis ako to nakoniec dopadne, nejako to s maxikom obidvaja zvladnete! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre