Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
20. jan 2010

jj roxi pri druhom už bude všetko iné, len teraz som vymataná zo všetkého... Tak už sa idem sustrediť na iné veci.
Dnes sa už musím začať učiť o dva týždne záverečné skúšky a ešte som do toho nekukla poriadne. A asi pôjdeme do mesta kuknuť nejaku podprdu, lebo už týžden chodím bez, čo mi kostice blížia, a nechcem mať prsa po kolená vyťahané, tak chcem konečne kúpiť... A na obed ešte neviem čo, teraz som doranajkovala 😀

tarinka333
20. jan 2010

jj, zbehneme do cinana a kupime nocnu koselu na porod a potom rovno vyhodime 🙂 sa cinania ani neoplatia prat 😀 bud to pusti farbu, abo sa to scvrkne, abo popraskaju sviky...

silvia7
20. jan 2010

no ja si neviem predstaviť, že ma tam vyzlečú a budem rozcapená total holá pred neviem koľkými ľudmi.. ale asi v tej chvíli mi to bude srdečne jedno .... len som čítala tému "pôrodnica kramáre" a vraj tam ked máš vedľa na sále dalšiu rodičku, tak to nemáš vôbec žiadne súkromiee... uff.. no neviem, prosím, prosím, prosím, nech neviem čo sa to všetko rýchlo dá do "normálu" ľudského... ja som sa nehanbila nikdy predtým, aj na jazerách som sa opalovala a aj kúpala hore bez (len s babami alebo frajerom) ale zase.. neviem, sa cítim taká iná s tým bruškom.. a nemal by ma ktokoľvek očumovať 😀

jejda, píšem ako drak a total všetko čo mi napadne... sorrka

monva
20. jan 2010

ahojte tehule 😀
Tarinka - super, aj ja chcem rodit v Saci, teda ked stihneme dobehnut (byvam vyse 50 km od Kosic, + este potom cesta do Sace). Rodila som tam aj prveho a bola som velmi spokojna. Tak sa tam mozno stretneme, bola by som velmi rada. Chcem ist na nadstandard 2-ku, ak bude volna, raz som bola uz na 2-ke, mesiac pred prvym porodom, bolo super, s tou babou sme doteraz skoro v dennom kontakte cez telefon, navstevujeme sa a pomahame si, ona vtedy rodila, tak som mala vsetko "ukazane" mesiac pred porodom, myslim, ze to bola najlepsia predporodna priprava = nazivo byt pred porodom na izbe s mamickou, ktora uz porodila.
Ked som ja rodila, 2-ku nemali volnu, bola som na 3-ke s dvomi druhorodickami, co bolo tiez fajn, boli skusenejsie, no hlavne chceli cim skor domov, tak som si ich moc neuzila, rodili predo mnou 3 dni a o dalsie dva uz boli prec.
K tomu oblecku na porod, ja som mala kratke bavlnene minisaty s nastavitelnymi spagetovymi ramienkami. Pri rodeni som si ich dole len mierne vyhrnula a ked mi maleho prilozili na kojenie, len som stiahla dole ramienko a bolo to super. Myslela som, ze ich potom vyhodim, no vobec sa neuspinili, krasne sa vyprali a ked v nich v lete beham, vzdy sa chichocem, ked si na ich premieru spomeniem.

jankako
20. jan 2010

ja mám takukrásnu sýto ružovu so žltými rukávmi a žirafkou..a stála 5 ečiek..aj celkom kvalitna je...to mám z toho lacneho obchodáku just play,poznáte???
ja sa nehanbim už...ved ma už tolky obkukali či lekári alebo sestričky..ale hola rodiť,určite nie..
ja sa skor hanbim pred mužom,lebo ked som hola,tak ma tak smiešne obzera so zatajenym dychom,až mi je to kolkokrat nepríjemne..že čo je???

silvia7
20. jan 2010

hej hej aj na mňa môj drahý tak pozerá a premeriava si ma.. a ja len furt naňho, že tučná som a hen aká som veľká a tak.. a on minule, že mám krásne bruško a som sexi 😀 😀 😀 a som mu povedala, že no ale aj tak nič nebude 😀 😀 😀 darmo lichotíš... hehe... a de je ten obchod?? just play poznám značku - ale neviem, kde majú obchod...

nanika
20. jan 2010

Tych podloziek treba asi 5 ks, tak pisu, ale ja som mala take vacsie, ktore mi poradili sestricky smyknut na polku a stacilo, takze ja som ich tam minula asi viac. a zakrvavit plachtu sa mi aj tak podarilo, chvala bohu, ze posledny den, tesne pred odchodom loooooool. Postelne pradlo nam nevymienali, co som tam bola 6 dni :(

tarinka333
20. jan 2010

Monva, to by bolo supis, kebyze sa stretneme. Ja cem tiez dvojku nadstandard, no ked nebude volna, tak trojka. Ako to vlastne funguje v Saci? To pridem, odpracu ma k lekarovi, potom do vzdycharne samu bez manzela, potom porodim a az potom sa ma pytaju, aku chcem izbu?

alicc
20. jan 2010

ahojte baby,
dnes je fakt krásne slnečno. ja som od rána pracovala, chytila ma pracovná horúčka, odmrazila som mrazničku, prala som, upiekla dkoláč s čučoriedkami a černicami-mňam. a teraz idem s alic sledovať mr. beana. tak budem trochu relaxovať, hoci už ma chytajú tie upratovacie mánie, aby bolo všetko tip top 😀

silvia7
20. jan 2010

baby ja som sa rozhodla, malý bude Daniel 🙂 a možno by mohol mať aj druhé meno, hmmm?? 😀 ah zase vymýšľam...

inak dakujem za rady ohladne krčov v lýtkach, chytalo ma to nad ránom a rýchlo som špičky prstov natiahla "do neba" a prešlo toooo 🙂)))))) takže vdaka, kto ste mi to radili supeeer 🙂))

idem off, hlady mám... paaa pa

tarinka333
20. jan 2010

Silvi, mne pri tych krcoch pomaha napr. aj to, ked nohu zohnem v kolene 🙂

alicc
20. jan 2010

veru aj ja som mala dnes do rána nechutné krče . mne tiež pomáha zohnúť nohu v kolene a špičku si pritiahnuť-spraviť takú fajku z nohy, vtedy mi to povolí.

lubkamik
20. jan 2010

Ahojte 🙂
Tak ja mam odvcera brutal nadchu ☹ Dopujem sa homeopatickymi liekami ale prd mi to pomaha :( Ani v noci nemozem spat aky mam plny nos 😖

alicc
20. jan 2010

to je teda nepríjemné, ja odkedy som tehu tak mám stále plný nos. 😝

jankako
20. jan 2010

silvi aj moj taky tak,ale ma smolu..nedám mu...bojim bojim..a mne to až take strašne sexi pri sexe nepride..ako jemu..že to je take wow,sexi s bruchom..no jasne..
JP obchod máme my tu v Prievidzi,až dva..velmi dobre sa tam dá nakupiť..tehul podprsenku,na dojčenie som kupila za 2 ečka..švagrina si v drahom obchode kupila za 20 ečiek a sa jej rozpadla..mne ak sa rozpadne,tak nebudem banovať.treba vedieť nakupovať..nie hura systemom..

jankako
20. jan 2010

ozaj ja som tie nočne krče mávala v noci,v jednej nohe a odkedy beriem železo,tak to prešlo.

kats
20. jan 2010

monva - si ma pobavila s tvojimi satami 😀

mne sa daniel tiez pacil 😉

mojmu muzovi sa strasne pacim tehotna 😅 a holenie ...., prilezitosnte sa oholim aj prenho 😀 ale zvladam to nastastie po pamati .. len do porodkyked som sla, musel ma skontrolovat a doholit 😀

upchaty nos mam aj ja stale 😒 ale som sa tesila ze ako pri provom tehu, tak aj teraz mi za den vypadne max 1 vlas a houby 😠 padaju ako keby som ani tehotna nebola 😠 zato nastastie dasna nekrvacaju s cim som uz bola zmierena 😀 krce v nohach zatial nastastie nedorazili a dufam ze ani nedoriazia, zato sa krize rozhodli a strajkuju 😝 takze vsetko uplne naopak 😀

na porod som tiez mala koselu od cinana - ze vyhodim po pouziti... ale ani jeden flak, kedze som ju mala vykasanu cely cas nad pupok a bola som prikryta plachtou 🙂 je teda odlozena na druhy ....

jankako
20. jan 2010

urolog tu bol,vypočul si ma,zapísal spravil sono mechúra,povytešoval sa,že jéj ake je to male,akože mimi,ale nepovedal ani prd..takže aspoň nezabudnem čo povedal 🙂 hádam pojdem zajtra dom..a pridem už len o 11týž.na porod.

jankako
20. jan 2010

asi idem buvať...som nespala dobre v noci...

monva
20. jan 2010

Tarinka - hej, dobre si to popisala ako to chodi. Ja som rodila 9 dni pred terminom, prisla som na normalnu poradnu, no uz aj s vecami pre istotu (lebo mesiac predtym ked si ma tam nechali nemala som nic zbalene, tak odvtedy som bola pripravena ako pionier 😀 ), doky ma prezrel, bola som otvorena na 2 palce, tak ma chcel supnut na izbu este, ze ma vecer skontroluje, no vzdycharen bola prazdna, sestricky rozhodli, ze ma nebudu prenasat hore-dole a nechali ma na vzdycharni (cca o piatej poobede), dobre urobili, o 19:35 bol maly na svete 😀 😀 😀
Potom som chcela izbu dvojku, no bola volna len trojka, tak ma supli tam. No teraz som tam bola pozriet v oktobri svagrinku po porode a uz cast izieb bola prerobena a vraj aj dalsie chceli prerabat, tak uvidime, asi bude viacej nadstandard. dvojok. Popytam sa, ked budem chodit do Sace na prietoky. Alebo sa mozes aj ty, porovname 😀 Pozeram, ze aj termin mame podobny, ja mam prvy TP 7.4., tak je velka sanca, ze sa tam stretneme 😉
Kats - som rada, ze som ta pobavila 😀
Jankako - drzim palce, aby bolo vsetko v poho a co najskor ta pustili domov. Este ta to pobolieva? Ja som sa na poradni pytala svojho dokyho, ci tie moje krce, co som mala v podbrusku su normalne, lebo to pichalo tak, ze som niekedy aj polhodku nemohla chodit, ulavilo sa mi po vycikani. Hlavne to bolelo pri vstavani zo sedu, ci lahu. Doky mi na to povedal, ze je to v tehu normalne, moze sa to spojit aj s tvrdnutim bruska v danu chvilku a vtedy to citime intenzivnejsie, babo tlaci na mechur ... a po tyzdni mi to preslo, tak som rada. Brusko tvrdne nadalej, no neboli to uz, zvysil mi aj magnezium na 3x1. Inak az teraz som si v letaku vsimla info, ze 2 hod pred a po magneziu sa nema pit mlieko ani jest mliecne vyrobky a 3 hod treba mat interval medzi magneziom a zelezom, alebo vitaminmi, ktore obsahuju zelezo, to vsetko preto, lebo mlieko a zelezo znizuje vstrebavanie magnezia. To aby som si to vsetko zacala zapisovat, kedy co jem a beriem 😀 😀 😀

tantama
20. jan 2010

ahojte maminky...
ja som sa pred chvíľou vrátila z poradne a vyzerá to tak že sa malá sa nakoniec umúdrila a už je menšia "len" o 2,5tt... ale oproti 4 je to úspech.. sa teším...

cheerlady
20. jan 2010

ahoj tantami,tak to je super 😉

tantama
20. jan 2010

cheer ďakujem aj ja som z toho úplne happy ..... myslím že Grétka sa zľakla nemocničnej stravy a rýchlo si to priberanie rozmyslela 😀 😀 😀 😀

cheerlady
20. jan 2010

no tak to sa jej ani necudujem,ja by som sa tiez zlakla 😀

nanika
20. jan 2010

Som rozmyslala, kedy mna lekar posunul do nemocnice na kontrolu a zistila som, ze dva tyzdne pred terminom. Bola som na dvoch kontrolach a noc po druhej som isla na cisarak. Takze kazdy lekar si robi, co sa mu zachce. Som zvedava, ako to bude tentoraz, uz mam inu lekarku.

civavava
autor
20. jan 2010

tantamka, to je super sprava, tesim sa velmi!!! Gretka je velka bojovnicka 😵

michalag
20. jan 2010

tantami super spravicka 😵 🙂

zuzana1971
20. jan 2010

Tamtamka super ze Gretka rastie...a ty si tiez lezala na Kramaroch? lebo tam je hrozna strava 😀 som si chcela odchytit nejakeho bezdomovca nech si pre to pride 3x denne 😀 lebo ja som to takmer vobec nejedla a bolo mi to luto vyhadzovat 😝

ja som sa vratila z hematologie, bolo tam asi 12 ludi predo mnou, z toho 5 chlapov, a nikto ma nepustil sadnut, este som sa trochu rozpravala s 1 babkou chvilu a naschval som hlasno vypustila poznamku, ze to je hrozne, ze ma chlai ako tehotnu nepustia sadnut, oni kukali a nic, ani tak sa nepostavili,tak som bola drza a supla som sa dnu prva a vsetkych predbehla 😀 😀 😀 tak im treba 😅 ,predpisali mi tie injekcie, a objednali na krv 2.2. a na kontrolu 5.2., lekarka nebola moc nadsena, ze som si to vcera pichla do bruska, a povedala, ze mi to ma niekto pichat do ramena, ale ja si to jednou rukou neviem, lebo to treba jednou rukou chytit faldik a druhou to pichnut a ja nemam 3 ruky, ona, ze nech mi to niekto pichne, ja ze nemam nikoho 😝 tak pozerala na mna ako mucha puk 😝 , a potom povedala, ze nech poprosim susedov 😝 no tak neviem ako by to vyzeralo keby som tu klopala na dvere susedom a zhanala niekoho kto mi chyti na ramene faldik, aby som si mohla pichnut injekciu 😝 😅 a este ked su to taki susedia, ze nikto o nikom nic nevie, nezajem, ignoracia, vsak Blava...

tantama
20. jan 2010

zuzi ja som ležala v TT a úprimne myslím že ani bezdomovci by to nejedli 😀 a nemôžeš si to do stehna?? je to pohodlnejšie ako do ramena a aj ľahšie... skus

babule ´dakujem

katka444
20. jan 2010

zuzi skus temu myslim trombofilia sa vola, tam si baby pichajú do boku. poradia ti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre