Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
20. jan 2010

ahooj zuzi, tak si zase raz natrafial na zdovrilych chalpv gentlemanov 😠 😠

skus si to fakt pichat do stehna, ako pise tantamka, je to lepsie nez do bruska...

inak aka haluz, zapisala som nasho este nenarodeneho syna na cakaciu listinu do jasiel na april 2011.... 😎 😎

katka444
20. jan 2010

tiez vam vsetkym drzim palce, nech je vsetko ok. nech gretka rastie a maxik je v poriadku.

my sme zatial ok. ziadne problemi. klop klop. dufam, ze to tak vydrzi. akurat zub sa mi dnes zlomil, tak neviem ci nahodou, ci je to z tehu.

tantama
20. jan 2010

civi to už je aká čakačka..... fakt haluz.....
zuzi nič si z "gentlemanov" nerob ja som dnes po dlhej dobe šla busom a bol totálne plný, vzduch vydýchaný a mne už bolo zle a tak som i otvorila okno.... taký krik na mna spustili že či som normálna že vonku mrzne a ked som povedala že som tehu a že mi je zle tak mi taký PAKO povedal že si mám sedieť doma na riti a nie trepať sa autobusom že on nebude kvoli mne mrznuť.... až mi do plaču bolo ale potom som si povedala že ho kašlem a aj tak som to okno nezatvorila... ved som si kúpila listok tak čo.. 😉

grekyna23
20. jan 2010

cao,
tantama, som rada, ze Gretka rastie, urcite coskoro dobehne aj tie 2,5 tyzdna 😉

ja som akurat dnes tiez bola kukat nocne kosele, u cinana som nenasla, inde som nasla jednu s gombickami, ale mala kratke rukavy, bola mi velka a 10e, ale v druhom obchode, ze pojdu po tovar tak sa tam stavim inokedy, tam mali tak za 6e. a treba asi 2 tie kosele, ze? inac ja som tiez vobec nezvyknuta na nocne kosele, sa otacaju a vyhrnaju... no ale co uz, ked musime, tak musime... 😝

moni
20. jan 2010

ahoj tehule, rehocem sa na tych zazitkoch o holeni 😀 to je sranda, ze vec ktora nam pred par mesiacmi prisla uplne samozrejma, je teraz taka fuska 😅

tantama, tesime sa spolu s tebou ze gretka dobieha, nakoniec bude mozno palculienka, ale hlavne nech je zdravucka 😵

civi, ja som na tom podobne, vsetko v nemocnici dostanem. az tu mam pocit, ze ma beru ako pacienta-cloveka s pravami, a nie ako nejake debilne cislo diagnozy 😠 ked citam dievcata, tak mi je z toho 😝

veji, nemozes mat pocit ze niekoho otravujes! radsej sa 150x uistit ze je vsetko v poriadku, ako si potom cosi vycitat. sestricka nech sa ide bodnut s takymi poznamkami!

nasa mala tvrdohlava paskuda vcera nespolupracovala takze si 4D zopakujeme o tyzden 🙂

civavava
autor
20. jan 2010

tantami to je sila...je mi zle z tych ludi u nas.....

inak ja budem mat pyzamo, na gombiky, nie nocnu koselu, preferujem pyzama 😉

moni aj aj sa tesim, ze budem rodit mimo SK...vzdy som to tak aj planovala, a som rada ze to nakoniec aj vyslo
😉 aj ked aj u nas urcite sa najde normalny lekar aj prostredie na porod, len to nie je take samozrejme...bohuzial...

juj skoda ze vam nevyslo 4D, som sa tesila na fotecky 😉

jankako
20. jan 2010

tantama aj mňa teši že malinka sa vzchopila...ale na akeho debila si ty dnes natrafila!!!chrapúň... 😠 nemám slov..nuž moja,musiš začať chodiť pesši,alebo si obj.autobus len prseba 🙂 ešte jedna ste tu mali taky fajn zážitok...
mňa pride zachvilu mamča kuky...za tieto di zabudnem aj rozprávať,čo som tu sama.som dneska mojmu primárkovi povedala že chcem isť zjtra dom..tak že podla toho ake budu vysledky dalšie...

tantama
20. jan 2010

jankako. tak držím palčeky nech sú zajtra dobré výsledky a nech ťa pustia...... viem aké to je byť tam..... ale keď je to nutné čo by sme pre tých našich červíčkov neurobili 😉

zuzana1971
20. jan 2010

tamtamka tak to je des s tymi ludmi v autobuse.... 😔

civavka mne sa to vcera nepodarilo pichnut si to do stehna 😝 tak skusim dnes, ale mne sa ta ihla zda neskutocne dlha oproti inzulinovej 😝

roxi ano, vyvolavavany porod kvoli cukrovke a dik za infosky k zrazanlivosti krvi

s tym holenim, ja si este dovidim 😀 , ale ja som sa aj pred tehu holila, aj teraz red takym velkym zrkadlom na celu postavu v pohode...ja by som sa bala po pamati, ze sa porezem 😝

a s tymi koselami pri porode, ja som taka detailistka, ze fakt rozmyslam, ze ako mi maleho polozia po porode na prsia, este takeho krvaveho, ked budem mat koselu???? vsak to asi naozaj budem msiet byt hola? 😝 si mysli, ze len tie gombiky hore na koseli rozopnut nepomoze 😝, v zozname na kramare je pisane, ze treba na porod doniest svoju nocnu koselu...neviem ci na nadstandarte je to ine, ale vsak na ten chcem ist az po porode az s Maxikom....

tie kurzy su na kramaroch zadara, 3x tyzdenne je cvicenie spojene s prednaskou, a raz tyzdenne mozeme na to ist a raz tyzdnene je prednaska o kojeni, ale neviem ci vzdy ta ista, cize mozno tam treba ist len raz....Prvy krat vcera nam hovorila hodinu a tristvrte vseobecne co si mozeme zaplatit v nemocke, poslala nam mailom zoznam co treba doniest do nemocnice, a tak...

civavka ja som objavila minule na nete, ze v blave su tusim 3 statne jaslicky, z tohojedny v mojom obvode, tak som tam chcela Maxika prihlasit, ale nebol tam mail,tak tam budem musiet zavolat akym sposobom, alebo tam ist osobne....len neviem ci to nerozhoduje miestny urad, kto tam moze dieta dat, lebo som tusim davno citala, ze len niektori maju narok, kedze jasiel je malo...ale to je fakt haluz, prihlasovat deti, este pred narodenim
😀 a uz by sme mali asi aj do skolky, lebo aj tam je malo miest 😀

jankako
20. jan 2010

ale vejula,mňa netrhneš s hospitalizáciou a so stresovanim...ja som cela doprepínana z tohto tehul,ale aspoňže ma všetci lekári beru vážne...každy máme inu psychiku...

moni
20. jan 2010

civi, ja som tiez rada, a ani nemam ine riesenie lebo doma nemam zdravotne poistenie.

no malicka sa hned na zaciatku otocila chrbatikom, a akokolvek sa teta snazila, mala vzdy len kopla naspat a zaborila hlavicku este hlbsie 😵 ale nevadi, popozerali sme vsetko ostatne, prsteky, rucicky, nozicky, dokonca aj chumacik vlasov ma 😵 o tyzden ju aspon uvidim znova 😵

juliap
20. jan 2010

jankako a to aka super predajna, ze podprdy pre kojace za 2e, u nas ked maju v akcii tak najlacnejsie v celom meste za 10e aj to take ze otras 😖

ja mam nocnu koselu s gombickami zatial jednu, ale v cinakoch u nas maju len take s gombickami, ako pre stare babky, tak uvidim, v tehulkovskom obchode mi minule ukazovala tu co je bez gombiciek, ale sa tak otvara z bokov pri prsiach ... 😀

moni
20. jan 2010

jaj, este som chcela, my sme od septembra nahlaseni v jaslickach, s nastupom januar 2011 🙄
padnute na hlavu!

jankako, este dobre ze mas v nemocnici net, aspon ti trosku cas ujde. snad vas rychlo pustia dom 🙂

zuzkine zazitky je uz tazko komentovat, ale vidim ze stastie na debilov tu maju viacere 😠

jankako
20. jan 2010

tatama mne tu v podstate nič nechýba,ale to že som tu bola pred týž.ma už zložilo...inak tie lieky tu v nemocke daju všetko naraz a človek ich zje ako ste..nič nepovedia že ako užívať,lebo nevedia ani oni určite..rozdá sestrička a kašle na to...ja mám tiež Mg a actiferin,hlcem to naraz...pekne..!!!!
zuzu,košelu ti hádam vyhrnu ked Ti ho daju na cicik..ale to sa vyperie...

zuzana1971
20. jan 2010

janka tiez drzim palceky nech ta zajtra pustia 🙂 a inak dobre, ze chces byt pekna aj v nemocke 🙂
ja som bola dnes v DMke ked som isla od lekara a kupila som malemu sebamed tekuty do kupela, lebo si neviem predstavit, ako budem jednou rukou drzat maleho vo vanicke a druhou myslit mydlo a zinku, nahanat mydlo po vanicke, atd....takto supnem do vanicky par kvapiek sebamedu, jednou rukou drzat maleho a druhou zinku a tou namydlenou vodickou od sebamedu ho zinkou umyvat (vsak vravim, ze som detailistka 😀 ) no a povedala som si, ze furt kupujem len Maxikovi, tak som kupila aj sebe lak na nechty, ceruzku na oci, spiralu a lesk na pery, vsak furt beham po lekaroch aj 2x tyzdenne tak nech som pekna 😀

pridala som do albumceku fotku veiciek co mi podarovala jedna babenka Monika z konika, co ma dosla pozriet do nemocky, tak kuknite 😅

juliap
20. jan 2010

mne emku pri porode polozili na brusko, ale pod nu dali plienku a to len na chvilocku, potom musia rychlo vycistit, umyt, a doniesli ju uz zabalenu v perinke a tak mi ju dali na chvilku, ked chcem k prsiam, takze koselu som nemala vobec spinavu

pipimiska
20. jan 2010

ahojte 🙂..prispievat nestiham ale kazdu noc si vas docitavam..vela som sa naucila ,poucila 😉

potrebujem od vas radu aj ked ste to tu uz viac krat spomenuli..vcera som bola na prve nakupy,do teraz som nemala vobec vobec nic..citala som,ze na zaciatok sa kupuje 56 tka,lenze ked to je strasne malinke a svokra ma prehovarala,nech kupujem od zaciatku 62 koli plienkam aby sa tam zmestili..dnes by som kcela tiez nieco kupit,len neviem ake cislo,ked bude mat babo 2 mesiace budem vidiet co mam kupit,ale na zaciatok neviem 😅

civava,som pozerala vcera albumy a presne tie nohavicky modre so psikom som kupila,to si kupovala tu na svk?
lebo vcera som mikinu nevidela ja som k tomu kupila aj ciapocku a topanocky tiez s tym havom,inac je to krasne😵
a ake cislo mas ty?ja som to kcela od narodenia,ale mam 62..mam ist vymenit za 56?

jankako
20. jan 2010

juliap aj tu tehotensku košelu so tymi otvormi som kupila v JP asi 200sk stála...a aka mila..s krásnym obrázkom 🙂 ešte jednu mi dá švagrina..tá podprda je fajn,som ju aj švagrinej ukazovala,že super,dobra..
no veru s netom mi to rýchlo ujde..skypnem s kámoškami..hned ujde čas..
popíšem s Vami. 🙂

roxi
20. jan 2010

zuzi - na kramároch mi malú priložili, až keď bola utretá, zmeraná, zvážená a v perinke, takže žiaden strach a tú košeľu na izbe aj tak vymeníš, po osprchovaní, lebo teda aspoň moja bola krvavá, vtedy košele na kramároch erárne nedávali, mali sme len svoje, takže potrebuješ niekoľko, je dobré mať na gombíky, alebo väčší výstrih, aby si si ju nemusela vyhrňať, keď chceš kojiť a nezostala s holým zadkom 😀 , aj keď vtedy ti je to vlastne jedno, myslím, po pôrode som bola tak vyčerpaná, že by mi asi veľa vecí nevadilo, ale našťastie som mala výstrih,

ja som dnes začala riešiť škôlku pre malú, aj keď neviem, či naozaj chcem, aby nastúpila už v septembri, ale vyzerá to, že aj keby som veľmi chcela, budem rada, ak ju tam dostanem aspoň budúci rok, aspoň tu v Petržalke je to bieda a vlastne ako počúvam tak v celej BA ☹

tantama
20. jan 2010

no mne po pôrode syna nedali hneď vôbec ukázali zobrali umyť a povážiť a potom mi ho dali na chvíľku už v perinke a nočné košele som si kúpila také s tými prestrihmi na boku na prsiach na kojenie... sú pohodlné a sú také aj pyžamká tak zvažujem že si kúpim aj jedno také.... ale košele su pre to lebo ved každe ráno je vizita a keď vás budu šiť pri pôrode budu ranu kontrolovať a je to ľahšie vyhrnúť ale dá sa aj pred vizitou vyzliecť 😀

zuzana1971
20. jan 2010

janka ja som uz bola 4x v nemocke za poslednych 10 mesiacov, no ale zatial vedies s 5timi kratmi 😝
uz to nejak dokopeme tych pa tyzdnov, aj vejulka

no ja ked som dnes doniesla tie 2 velke krabice s injekciami na zrazanlivost krvi, tak uz si tu fakt pripadam ako v lekarni, vsade lieky 😝 , musim brat 3x denne inzulin, 3x denne magnezium, 2x denne zelezo, 2x denne pyridoxin, 2x denne acidum folicum, 1 x denne injekcia na zrazanlivost krvi a 1x denne beriem tehu vitaminy, plus vselijake ihly a pomocky na cukrovku (nechce sa mi vsetko vypisovat) no uz to nemam kde davat....a to som cely zivot odmietala tabletky a ked som bola mala hadzala som penicilin za skrinu 😀 😀 😀

ja som si dnes po tyzdni hladovania v nemocke dopriala na obed mekac 😀 , no ale vsak ja si tam aj tak kupujem len zeleninove salaty, max. zemiaky, hamburger, kolu bez cukru, nic sladke...kedze moj kocur je viac vegertarian tak som sa dnes s nim rozdelila o zemiaky a zeleninku 😀 , este sa popritulil a uz chrape hodnu chvilu

inak na tie kosele naboku s otvorm sa baby v nemocky dost stazovali, ze im vyliezaju cicky 😝 a ze sa boja, ze im vylezu v nepravej chvili, ked pojde nejaky cudzi muzsky okolo 😝

tantama
20. jan 2010

ja tam mám take malé cvočky a tak mi nemôže nič vyliezť🙂))))))

juliap
20. jan 2010

no sak ja som take s tymi prestrihmi na boku este nevidela, tak som v tom tehu obchode vizerala jak pipi, lebo som sa predavacky opytala ze obycajne nocne tu mate a dostavate aj pre kojace maminky a ona na to ze to je pre kojace a urobila z rukami do vystrihu a vystrcila cez tie otvory ruky a hovori mi kuk... ta som fakt vyzerala jak nejaka ... 😅

moni
20. jan 2010

roxi, a hladas skolku kde bude moct malicka rozpravat anglicky? to by bolo super keby mohla pokracovat 🙂

ja by som tiez radsej dostala take pekne cistucke babatko, ale to mi asi bude potom jedno, pravda?

silvia7
20. jan 2010

hojte, sme boli na úrade kvôli nájomnému bytu, tak nám dali žiadosť ako má vyzerať a je realne dobrá šanca dostať byť 😉 sa teeším... a boli sme v MCdonalde po 3mes som si dala jesť a chutilooo len teraz mam v bruchu kameň.. a tiež som bola v DMke - kúpila som tie babylove podložky na prebalovanie (pre mňa do nemocky) ale tie vložky SAMU či ako sa volajú (ste tu spomínali podaktorá), tak tie som nenašla.. a tiež som kúpila Lovelu, tak môžem začať prať.. a sa ma pýtala predavačka, že či mám kartičku - ja že ee, vraj je pre tehotné - tam sú zľavy a potom je už pre mamičky s bábätkami (tam treba rodný list či čo myslím..) tak to musím kuknúť na ich stránke, nech využijem možnosti a aj vy skúste 😉 😉 no o 5tej idem cvičiť, tak sa teším, potom prídem a zreferujem 🙂

pipimiska - ja mám pár kúskov 56 - asi 5 dokopy a zvyšok mám 62 všetko.. ale tak väčšie predsalen operieš a ono sa tá bavlna trošku "sperie" či nie?? uff..ešte som neprala tie mimi veci... 🙂

zuzana1971
20. jan 2010

no ako citam pre mna bude dost velky problem co do porodnice ci pyzamo, alebo nocnu koselu ak ano tak aku 😝
ja som tiez skor pyzamkova ako civavka...
nemma rada kosele, rano to mam vyhrnute az pri krku, alebo sa do toho zamotavam 😝
najradsej by som mala nocnu 3/4 nocnu koselu a pod tym pyzamove nohavice, ktore by som si pred vizitou vyzliekla 😝
polku veci co som mala zbalene do porodnice som teraz v nemocke minula, tak mozem zacat balit tasku odznova 😝

pri dome mam skolku, tak rozmyslam, ze pojdem nahlasit maxika, neviem ci neodpadnu, haha, len netreba to AZs rodnym listom? 😝

pipimiska
20. jan 2010

baby,prosiim poradte mi ake kupujete cisla na zaciatok,dik 😉 ..hore mam prispevok,nevsimli ste si ma? 😅

silvia7
20. jan 2010

Zuzi - krásne vecičky ti priniesla kamoška 😉

tantama
20. jan 2010

pipimiška ja som kupovala najskôr všetko 62 ale keďže naša mala bude menšia kupila som si pár kuskov aj 56... hlanve body a bupky......ale nie vela...ved mimi z toho rýchlo vyrastie... a ono ku koncu ti budu vedieť pvedať ake velké mimi máš v brušku a tak potom pripadne dokúpiš menšie....

silvia7
20. jan 2010

pipi - v 30tt by si mala mať ultrazvuk a dr. ti povie, koľko váži - tak aj podľa toho sa zariadiš určite 🙂

a baby čo ste už prali - vecičky ostali také isté veľké alebo ani niee?? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre