Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
21. jan 2010

juliap, vy sa len pekne drzte minimalne 10 tt pokope 🙂 to tvrdnutie je neprijemne, hlavne ked je tak casto, a krpcek tlaci na krcok 😝 tak sa setri aby sa male umudrilo 🙂

veji, ja ju zase neviem oslovovat menom 🙂 prihovaram sa jej, ale nie tak casto ako som si myslela ze budem. skor si hladkam brusko, a aj podvedome 😵

mne sa zatial pupcek nevyduva, ani ciaru moc nemam (nie ze by mi to chybalo), kamoska si musela pupok prelepovat leukoplastom lebo sa jej zachytaval do siat a mala ho velmi citlivy 😝

dobru noc vsetkym, u vas uz je zas neskoro 🙂

kika29
21. jan 2010

veve hej už nenastúpim do roboty. mám ešte 4 dni starú dovolenku tak skončím PN budem dovolenkovať a potom hurá MD 😀 A ako máš tú vychádzku?

veve23
21. jan 2010

kika...rano od 9 do 12 a potom od 14 do 18, takze v pohode. Ja mam tiez tusim 3 al. 4 dni starej, ale ja si ju vycerpam po MD, plus k tomu 20 dni novej mame narok v 2010, aspon nieco ku koncu roka 🙂

kika29
21. jan 2010

ty sa kedy chystáš do roboty?

kika29
22. jan 2010

dobrú noc baby 😔

moni
22. jan 2010

dobru kika, teba nemal kto poslat spat?

stanusa
22. jan 2010

Dobre ranko tehule 🙂
aj ja som na PN, nemocensku mi posiela soc. poistovna na ucet vzdy 15. v mesiaci, menili system, ale peniaze prisli vzdy nacas...nie je to len vyhovorka 😖
z prace posielaju papiere na zaciatku PN a podla toho vedia vypocitat vysku, potom uz len od lekara kazdy mesiac kladenku - tu nosim osobne do poistovne, lebo to mam v tej istej budove a kopiu posielam do prace.

veve a podla zakona maju 60 dni na stanovenie vysky nemocenskej davky, papier moze prist neskor, lebo sa to moze zdrat podpisovanim atd...takze teraz by uz mali mat spraveny vymer, vsak 😨

stanusa
22. jan 2010

oprava zdrzat 😅

blondy12
22. jan 2010

bre rano dievcata...ach ja dnes skuska..sice az poobede..ale zas idem orodovat za inu ..tak dufam ze pomoze trosku to moje brusko, ktore velmi nevidno... 😔 ☹ .......jaj tazke to je tento semester...stale clovek aby nieco riesil...ta moja malicka asi dostanem maximalny odpor k ekonomii a daniam ako takym... 😅 ........tak drzte palce nech mi to vyjde..

stanusa
22. jan 2010

kvoli tvrdnutiu bruska som bola v stredu v nemocke v RS, skoro ma nevzali, ale svokra spomenula meno byvaleho primara a sestricka nakoniec zmekla 🙂 natocila mi CTG a zavolala lekarku - spravila sono, vsetko ok.
maly niekedy tlaci viac na brusko a preto to citim, ze to je v tehu bezne...
TP mam 30. 3.

stanusa
22. jan 2010

a ta minule ako dopadla?

jankako
22. jan 2010

bre ránčo...ostávam v nemocke nadalej..to som nečakala... 😢 😢
budem dostávať žilou Gentamicin,draha nákladna liečba,mi bolo povedane a vyplachy pošvy.. ☹
je mi smutno..hlavne zatým,že nebudem s mužom..už aj slze boli... 😢

evil15
22. jan 2010

krásne ránečko maminky ako ste sa vyspinkali 🙂 my nie velmi dobre zase som mala tie zvláštne tlaky pri srdiečku ked som sa dýchala tak som sa bála v noci aj zaspať ☹ ale snád to nieje nič vážne len ma štve že neviem z čoho to môže byť lebo žiadne stresy nemám aj papám teda to čo mi žalúdok dovolí 😅 ale celkovo je všetko v pohode a teraz toto z ničoho nič no uvidíme ako to pôjde ďalej cez víkend a ked to bude pokračovať tak v pondelok pojdem k dokimu ...

janka nebud smutná už čoskoro ťa určite pustia domov a možno už pojdete dve babulky domov 😀

stanusa
22. jan 2010

jankako hlavne to vydrz kvoli babatku, aby bolo ok 😵 😵

jankako
22. jan 2010

nestraš evil,na odchod dvoch máme ešte čas a tolko tu nebudem zase.. ☹
odídeme 2v1...

civavava
autor
22. jan 2010

dobre ranko kocky,

jankako, moja vydrz to ,pre mimi 😔 uvidis ked budes malinku drzat v naruci, na vsetko zle zabudnes...

blondy,vela stastia ku skuske, urcite ju spravis!

jankako
22. jan 2010

ja viem,len trošku tá psychika...hned by mi bol lepšiekeby možem zaspávať na mužovi..ale snád v utorok dom...bude týž.doma a ja zase tu,ako naposledy..raz začas je doma aj v týž.a ja tu...
chýba nám 😢 .ale človek nebude nikdy všetko,že?

stanusa
22. jan 2010

este k rozpravaniu s babatkom, kamoska mu citala rozpravky 🙂

jankako
22. jan 2010

ja púšťam malej detske pesničky a spievam jej...

minius
22. jan 2010

jankako drzkajte sa obe a najlepsie je to vsetko dobre preliecit a precistit aby sa malicka zdarvucka narodila a ty aby si nemala komplikacie.
Nech vam to rychlo utecie.

K tomu rozpravaniu: my si s babom stale utahujme z nasho tatika a on to robi tiez 😀, ja si s nim pokecam aj v praci kolegovia kukaju ci mi sisi 😀 a tatik mu zacal citat rozpravky a malemu sa to riadne paci hned sa zacne vrtiet 😀

A s tou depilaciou ja tiez som riadna hanblivka ved prave pre to nad tym rozmyslam vsak ked ten den D uz pride nech je to tam upravene 🙂 a hlavne aby sa nejaka infekcia nepriplistila.
Drahy povedal ze to vyholi ale akosi mu v tomto nedoverujem a po pamati nie som odvazna 😖

jankako
22. jan 2010

dakujem minus...ja viem,len mám takú úzkosť že nebudem s manželom..
inak,ja ked som to začala púšťať malej,manž.ma vysmial..že ake trapošiny..nooo a teraz si tie trapošiny púšťa aj on a spieva..chlapi sú inak niekedy...no..proste niektore veci čo robia ženy sa im zdaju čudne a ťažšie to pochopia..ale aj tak ho milujem.. 🙂

veve23
22. jan 2010

dobre rabko baby,
stanusa...vsak prave ja som ten vymer dostala, ale peniaze nie a vsetky podklady som poslala tak ako mam, kazdy mesiac posielam listok na peniaze a nic.....z mam aj januarovy tak ho idem poslat doporucene, este ze mam ku vsetkemu doklad.
kika29...jak myslis doma? az do MD a potom sa uvidi, ale min 2 roky budem doma
jankako.....drzim palce, len si poplac, niekedy to pomoze, radsej podstup tuto liecbu akokeby sa malo nieco stat, muza si este uzijes az az 🙂 🙂 🙂 , ja viem neni to tam bohvieco, ale ty to zvladnes ked uz si to dobojovala az sem

minius
22. jan 2010

jnakako no ti muzi to su riadne zmatki 😀 aby sa mu tie pesnicky nezapcili este viacej 😉
Neboj ked prides dom z nemocnice isto si ta riadne vystiska obe.

Ja sa chystam k lekarovi ja som v poslednom case takaaaaa unavena 😔 dufam ze zoberu krv a da mi aspon tyzden PN. Uz si to budem aj sama pytat ak neda 😠 ja som PN este nemala za poslednych 10 rokov tak by mohol dat aj 2 tyzdne 😀.
Dovolenku si tiez chcem setrit ze si ju zoberiem v marci na cely mesiac a az ked sa babo narodi budem poberat matersku lebo tu platia iba 90% prvych 6 tt 😠

stanusa
22. jan 2010

veve tak to sa mi zda cudne, ved ked mas vypocitane nemocenske tak na co cakaju...ked som tam minule volala tak prve sa ma pytali na peniaze ci dosli.
kladenku treba dat do 7. dna v mesiaci, takze u dokiho mam kontrolu tak koncom alebo zaciatkom mesiaca a hned nesiem do pistovne - moze byt ze nedostali tvoju, alebo ze po termine tak potom ti vyplatia neskor

idem pozehlit a uvarit nieco na obed,cafte

vejula
22. jan 2010

čavte kočky....
Jankako no to mi je luto, že musíš ostať v nemocke, ale uvidíš, prejde všetkoa ty budeš doma s mužíčkom a onedlho aj s maličkou... LEn vydrž určite to stojí za to...

Mini a ty v marci nebudeš tak či tak na materskej???? Že prečo si chceš brať dovolenku 😕 Či vy tam nemáte 6 t pred pôrodom materskú????

No inač ja som včera spievala drobcovi, a ked ma napadne že by sme mali pokecať, tak si poviem teraz je to také čudné, ked bude na to situácia tak potom pokecáme... No ale tá situácia akosi neprichádza, len ked som emocionálne taká pohnutá, vtedy mu rozprávam aj to čo by som nemala... Samozrejme v dobrom 😉

Inač mi prišlo vyjadrenie ku tej práci, takže oficiálne ju mám schválenu a 4 februára mám záverečné skúšky... Inač presne na moje meniny, tak snad budu zhovievaví... Ináč stráááášne sa mi učiť nechce 😝

minius
22. jan 2010

vejulka aj ked sa nerozpravas s drobcom oni vraj vycitia vsetko co ty citis tak on vie ze ho lubis 😵

Ja si mozem zobrat matersku 6 tt pred terminom aj mi to mozu platit ale tu platia iba 6 tt 90% a potom len akusi almuznu vypocitanu statom a to platia az do 39 tt a potom ak chcem este ostat 13 tt na neplatenej materskej 😠 no bieda. Tak radcsej si vezmem dovolenku a az potom tu matersku.

A 4 Feb mas uz poslednu skusku?

minius
22. jan 2010

babenky utekam k lekarovi, drzkajte palce.

Blondy nech ti ta skuska dopadne na vybornu! A dala si si 2 dc bieleho pre stastie? 😀

vejula
22. jan 2010

Mini, ja som už v juni zostátnicovala, ale ešte som si popri škole robila také doplnujuce pedagogické štucium, aby som mohla v odbore čo som vyštudovala aj vyučovať na stredných školách... No a kedže som minulý rok nestihla urobiť záverečnu prácu, tak som si to nechala na tento rok... Takže to su niečo ako štátnice z pedagogiky, ale druhý titul nedostanem, len budem spôsobilá na vyučovanie, takže sa to volá záverečné skušky... Ale som sa neučila od štátnic, takže teraz je to pre moju hlavinu mierny šok, že učiť sa 😅 😅

Ahááá tak takto to tam vy máte... No tak to si dobre vymyslela s tou PN 😉

kika29
22. jan 2010

minius a ty si kde konkrétne v akom štáte?

kamilakd
22. jan 2010

ahojte kocky...u nas bola noc veelmi smutna prvy krat som si poplakala ☹ jak male dieta

jankako drzim palceky neboj dako to uz zvladnes...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre