Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
22. jan 2010

kamilakd a prečo si plakala? stalo sa niečo? ☹

vejula
22. jan 2010

kamiii, a čo tak, že mm nebol doma? Moooja 😔

kamilakd
22. jan 2010

kikus vejulcek no nie je doma 12 dni ☹ a mne to prislo strasne luto

vejula
22. jan 2010

A kde ti zdrhol???? A nemôžeš isť domkov za vašimi, nech niesi dva týždne sama doma? Aspon na pár dní, nech ti to rýchlejšie prejde.

kika29
22. jan 2010

neboj kami to ubehne ale chápem ťa. môj mm išiel len s kamošmi vonku na pánsku jazdu a ja som doma fňukala že som sama a vedľa mi spala malá 😅 a aj tak mi to bolo lúto že nieje somnou. nevadí my sme teraz troška citlivejšie nám sa to prepáči 😀

zuzana1971
22. jan 2010

babule tak ma boli brucho, ze dovidenia, a to vsetko z blbej posty... 😝

okrem tych 2 zasielok co som s tu vcera certila, mi este kamilka posielala doporuceny poisteny list 1 triedou, ktory mal prist vcera...Vcera som bola doma, nikto neprisiel, ani ziadny zlty listok o doruceni nebol v schranke, kamilka tam volala a povedali, ze oni tu VRAJ boli (hovno) ale preco nenechali Oznamenie nevedeli vysvetlit. Dnes este stale nie je to zlte Oznamenie v schranke. Tak nechaju si zaplatit 1 triedu, aby bola zasielka co najrychlejsie dodana a potom clovek caka tyzden kym sa im uraci hodit zlty papier do schranky, aby clovek vedel ze daco pred tyzdnom dostal.
A to je este vela uradnych zasielok, kde ma clovek len 2 dni na odvolanie a NIE od podpisu, lebo prevzatie nie je podmienkou, aby daco vstupilo do platnosti.

Sama som mala taky pripad, ze mi urad posielal 31.12.!!! uradny list, mala som dva dni na odvolanie, 1.1. bol sviatok a uz 2.1. to vstupilo do platnosti...ked som isla na ten urad tak sa mi taky debil vysmial do ksichtu a pritom to naschval poslal tak, aby som nemala sancu sa odvolat, aj keby som sa pokakala.
Napisali sme s pravnikom list prokuratorke, ta tam narobila taky cirkus, ze som od toho uradu potom dostala 4 stranovy list s ospravedlnenim, ze pochybili...no ale tie stresy mi uz nikto nevratil...

ja len tolko, ze uz som zo vsetkeho, vsetkych a z mojho zivota, rodiny a vsetkeho taka zufala, ze keby som nebola tehotna, tak by som to uz vzdala cely tento moj posrany zivot ☹

zuzana1971
22. jan 2010

jaaaj a este perlicka nikto mi nemoze ist vyzdvihnut tie zasielky, lebo mu to nedaju, kamilka tam kvoli tomu volala a dokonca ani mama, lebo nema v obcianskom tu istu adresu ako ja 😝 cize clovek moze byt v nemocnici, alebo doma s dolamanymi rukami, nohami, nedostane sa k svojej zasielke za ktoru napriklad zaplatil nemale postovne ani keby sa posral...

volala som tej z noveho casu, vcera sa tam nedovolala, bude volat dnes este raz...

no a inak zase tu hlasno vrtaju, ja sa uz fakt zblaznim 😠

kika29
22. jan 2010

zuzi nestresuj klud. ved život je taký čo narobíme nič. máme pre koho žiť neboj. a ešte prídu vela stresujúce dni a prežijeme to. ja som sa tak rozčulovala s tou mojou PN lebo teraz nedostanem koruny a chýbajú nám 😖 ale na úrade to nikoho nezaujíma. a čo mám robiť len sa 😖 zožierať aj tak mi to je prd platné 😝

zuzana1971
22. jan 2010

kika keby som mala aspon trosku niecoho pozitivneho v zivote aby sa to vyvazilo, ale hovno 😠

jedine Maxika teraz, dufam, ze bude aspon zdravy, lebo ma porazi 😠

kamilakd
22. jan 2010

kikus vejul ved ano pojdem k nasim a zajtra chcem ist do BA sa troska rozveselit ak budu cesty v norme...no ved to ze som taka daka precitlivela...chcela by som kuknut aj nasu zuzanku s maxikom

zuzanecka je mi to fakt luto nejeduj sa aby ta to brusko nebolelo este viac,,,ja som z posty a nasich uradov velmi sklamana a hlavne ked ani nevedia urobit daky kompromis ked vedia ze nemozes lietat na postu kedy si oni zmyslia....je to otras.. 😠 inak reklamacne je 02 49 222 612

minius
22. jan 2010

No my sme spat od lekarky, chytila som velmi dobruuuuu, postiskala brusko, popocuvala maleho a zmerala tlak ze vsetko v poriadku ale ze nech si oddychnem dala mi 7 dni PN, a ze ak este potom chcem nech sa jej len ozvem. Zlatunkaa bola 😵

Kika ja som v Anglicku uz viac ako 10 rokov ale Slovenka je zo mna ako repa (len ta gramatika akosi uz nejde) 😅

Kamilka vitaj do klubu, ten plac tak dokaze odventilovat, nie? Uz ti je trosku lepsie?
A pocitaj to smerom dole a ubehne to ako voda, uz len za 11 a bude manzelik doma?

zuzana1971
22. jan 2010

kamilka na reklamacnom ma vcera poslali do teplych krajin
ja uz nikde nevolam, zbytocne prachy, arogantne kozy a nic sa nevyriesi

volala som tej byvalej kolegyni, tak sa dnes za mna zamaskuje a pojde mi preto s mojim obcianskym
ale od tvojho nemam zlty listok, tak neviem ci jej to daju

minius
22. jan 2010

zuzi ja som si ta len teraz precitala.
Zivot je niekedy riaden boj 😠 ale ty a Maxik ste riadny bojovnici!
Hlavne ide o to aka je vsade ochota naokolo, sa mi zda ze kazdy mysli len na seba na tych uradoch. Vsak keby fakt chceli tak sa s tymi zasielkami da nieco urobit 😠
Hlavne sa skus nad tym tak nerozculovat aby si neposla znovu do nemocky, mysli na to najhlavnejsie!

kika29
22. jan 2010

zuzi veru Maxík je teraz ten najväčší dôvod mať chuť bojovať so všetkým. Ked ho budeš mať v náručí tak budeš kašlať na problémy lebo on ti to nedovolí 😉

minius nevadí ja som na Slovensku a gramatika mi celkom nejde tak sa týmto ospravedlňujem ked som popísala chyby 😅 no ale hlavne že každý pochopil čo som chcela povedať.

kamilakd
22. jan 2010

zuzanka daju nech si zaznaci to cislo zasielky to jej musia dat!

minius ved ano uz to ratam a este som nepokojna lebo uz vecer tam mal priletiet a este sa neozval a sms mi nepresla v spravach nevraveli ze by dake lietadlo nepristalo tak neviem co sa deje...

kikus no sem tam sa podari daka chyba a sak co uz no 😅

minius
22. jan 2010

kami a kam to posiel?
A isiel sam?

veve23
22. jan 2010

dodatok k nasim uradom,
no tak ja od ranariesim tu pn, tak som skoncila u zastupkyne riaditela, tak ta si vyziadala moj spis, o 13.00 jej mam volat a povie mi prco mi nechodi pn...ka, lebo kazdy sa vyhovara na druheho a ja treti mesiac som nedostala ani korunu, super, takze 1500 Eurje pekna suma...tak som bola poslat prave doporucene prioritne listy s januarovo PN.kou tak som zvedava ci ju do leta dostanem.....najlepsia odpoved je ...ja Vas chapem po ludskej stranke, ale.....to mi je na dve veci....vsak dobehnite a pozrieme sa na to, vsak neva ze su v Trnave aj a v BA....a ze clovek sa nema rozculovat................neviem si predstavit ze si tam budem vybavovat MD, to uz male bude aj v skolke kym to tam poriesia

kamilakd
22. jan 2010

veve na slovensku je to tak ja som strasny nervak co sa tohoto jedna ja som tiez nedostala PN za 2mesiace ale ja preto ze tam tupa krava napisala omylom zlu adresu a cislo uctu...ale uz to mam ok..

to je hruza ako sa jeden na druheho vyhovara 😠

minius
22. jan 2010

pre pana veve to je riadne vela penazi to vy babenky si to doma musite vsetko riadne vyskriabat. To je fakt hruza 😠, taketo nepotrebne stresy!!!
Dufam ze tebe veve aj kike tie peniazky pridu este pred narodenim baba vsak tie peniaze hlavne teraz treba.

minius
22. jan 2010

kami a ta knizka je dobra? Uz ti prisla?

gajana1
22. jan 2010

Ahojte mne maly zaspal tak mam trochu času.
Už sa tešim konečne sme začali vybavovať neobmedzeny net lebo ten mi už strašne lezie na nervy 😠

Chcela som isť dnes trošku popozerať po obchodoch ale nechce sa mi a prišla som na to že skoro všetko mam a hlavne tych vecičiek ani to nestihnu vynosiť 😉 Ale ešte by som chcela deku do autosedačky a jednu zavinovačku lebo jednu mame celkom novu po Tomikovi on ked som ho do nej dala tak plakal a plakal jemu bolo najlepšie v klasickej perinke a zviazany vtedy spal vkuse 😀

stanusa
22. jan 2010

veve ved sa to musi predsa vyjasnit - zistite kde nastala chyba

do zoznamu staznosti pridam vseobecnu zp, pretoze tretie sono si aj tak zaplatim. u nas maju zmluvu len s 1 lekarom a ked nepojdem k nemu tak u druhej dr. mi nepreplatia...a co slobodna volba lekara? mozem ist aj do ineho mesta, teda ku tomu s kym maju zmluvu...bola som minule, ale tomu sme zaplatili a ked som si to sla preplatit do mojej pobocky tak mi povedali, ze som mu nemala platit...na vine je lekar, lebo mi to vyuctoval.
a ked som povedala, ze ma nikto neupozornil, ze mam chodit len k tomu 1 u nas tak na vine je moj gynekolog
😠 a este na aj ta doktorka co mi robi sono, lebo nechce s nimi podpisat zmluvu a co viem od nej tak prave naopak, ze poistovna jej nepodpisala.
skoncilo sa to tym, ze vsetci su na vine, len moja poistovna kona spravne 🙄

teraz idem vybabovat polatky za smeti na prechodnom pobyte, tak dufam ze sa zase dozviem vela veci 😠 😎

gajana1
22. jan 2010

Stanusa a kolko si platila za UTZ lebo ja chcem isť k inemu Dr. lebo ten môj mi už lezie na nervy.

kamilakd
22. jan 2010

minius a celkom ano mne hu doporucila dejna a je tam vela veci hlavne o tom spinkani babatiek

baby ako tak citam tak fakt zdravotnictvo urady a posta to je kapitola sama o sebe....a ked sa stane chyba nik si ju neprizna len to pohadzuju ako horuci zemiak ja ked chcem aby mi vzdy na poradni kukli babo cez sono tak si zaplatim 😅 sakra nemalo by to byt normalne?ked lekar ma to sono v ambulancii?

stanusa
22. jan 2010

gajana za klasicke 2d berie 13 +5 za objednanie no a ten druhy doki mi vtedy vyuctoval 7 eur
a cim ti lezie na nervy?

tarinka333
22. jan 2010

Dobre ranko dievky,
viete, co ma napadlo?
Spisat vsetko toto, co tu rozoberame - pocnuc postou az po PN-ky... do jedneho listu a zaslat to na Lamparen. to je vlastne aj rada pre Zuzku, napis staznost na postu a zasli to na lamparen, ked sa nevies domoct spravodlivosti inak, pojde to cez media.
prip. posli staznost na Ministerstvo dopravy, post a telekomunikacii s tym, ze ak to nebudu riesit, budes to riesit medialne! A uvidis, ze sa to hned rozbehne, lebo nasa vlada nechce byt medializovana negativne!!!
Ale cloveka to neskutocne rozculi, ako narabaju s mamickami !!!Tu jedna kocka pisala (hm, neviem, ci nie tantamka, uz nepamatam), ako na nu pan nakrical, ze co nesedi doma, ked je tehotna! Som myslela, ze ma rozhodi od jedu! Ja napr. este stale pracujem a potrebujem sa do prace aj z prace dostat! Nemozem za to, ze MD je az 6 tt pred porodoom, ja by som aj hned sla, lebo uz nevladzem, ludia su taki arogantni, necitlivi... az mi je z toho obcas zle!
ale viete co? Stale si poviem, ze kvoli babatku vydrzim a zvladnem vsetko a okrem toho, kazdu ludsku zlobu Pan Bozko raz "odmeni", jeho mlyny sice melu pomaly, ale spravodlivo, takze tonechavam v jeho rukach...
Zuzi, uvidis, vsetko bude dobre. Teraz mas pocit, ze sa Ti ruca svet, ale ja osobne si myslim, ze az sa Maxik narodi,, vsetko sa zmeni 🙂 Od zakladov a budes najstastnejsim clovekom na zemi. Ten hore sa o to postara, neboj sa.

kamilakd
22. jan 2010

tarinka plne suhlasim....ano tamtamka si otvorila okno v buse lebo bol preplneny a bolo jej zle 😠 bol to proste debos.

ja som sa na PN hned hodila bo mna by v prci asi porazilo,a asi by som potratila ☹ uz sa mi to raz stalo tak preto mi to aj moj lekar hned navrhol 😵 ja sa viem dost rozcertit ked je niekto sprosty a moja mamina vravi ze aj sprostost je dar bozi 😉

stanusa
22. jan 2010

a este poplatok za smeti budu uctovat aj na trvalom aj na prechodnom pobyte, davaju zlavu ale vyjde to viac ako ked ma clovek len 1 pobyt - rada, ktoru som dostala od uradnicky, ze naco si vybavovat prechodny pobyt 😀
a opytala som sa, ci to takto zaplatime aj na tych co neplatia - ze nie lebo im to stahuju z davok alebo exekuciou - len z coho, ked maju len to zivotne minimum 😎

veve23
22. jan 2010

no tak som tam volala, co som ja poslala 30.11 oni nahrali 8.1 a to co som poslala 22.12, nahrali 19.1, obidve po 5.1 kedy je uzavierka. Tak naco posielam doporucene a este aj prioritne, sranda najvacsia ze dalsie davky sa vyplacaju 20.2, takze dalsi mesiac mam cakat. A bonusova otazka bola, ze by som to mala posielat piamo k pani co ma ma na starosti, lebo ja viem ako sa volaju pracovnicky v socialke TT, fakt hamba....za mesiac aj nieco iem na matersku a to patrim pod tu istu pani, tak to bude zabava.....a to som este nic nejedla od rana co sa nervacim.....idem si nieco dat......v amerike sa da aspon sudit za ujmu na zdravi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tantama
22. jan 2010

ahojte babulenky.. ja som sa od rána ešte nezastavila, kopec roboty v praci a od rána ma tak podivne bolia kríže v hodinových intervaloch a spodok bruška ako keď sa kontrakcie chystajú.... tak som malej dohovorárala nech jej nešibká že vonku je zima ako fras a že ja nemám nič zimné kúpené nech ešte čučí v brušku....... hádam to nič nie je len sa uložila už asi dolu a tlačí...

kami zuzi to s tou poštou je fakt strašné...... logika nikde a slušnosť tiež......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre