Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
23. jan 2010

jeeej na stv2 ide film po spanielsky, aspon sa precvicim v spanielcine...dnes mi akurat poslal spanielcinar fotky jeho syna, co sa mu narodil v decembri, mal az 4300g

zuzana1971
23. jan 2010

nebolo by zle, keby sme mali nejako na seba aspon niekto na niekoho tel. kontakt, keby daco, aby sme mohli zavolkat ci vsetko ok, a neskor ked porodime oznamit smskou tu radostnu novinku na niekoho z apriloviek a ten by to oznamil na koniku ostatnym

zuzana1971
23. jan 2010

tak ja popozeram teb film a potom do hajan, dobru nocku

vejula
23. jan 2010

mate pravdu, dobre odložím blok a uvidím, ked mne sa zdal taký fajný a do toho toto. vôbec sa mi nechce znova hladať niečo čo mi bude tak vyhovovať... A tu zálohu som platila celkovo, nie priamo za kočík.

Inač som bola s chlpáčikom vonku a tam je hotové klzisko, fuuu jeden chybný krok a som na zemi 😒
No inač som sama bez mm, ten išiel na svadbu pozrieť jednemu kamarátovi a ja som ani nemohla lebo už nič slavnostné na seba nenatiahnem a nemôžem isť preda v rifloch na svadbu... Tak ma takto nechal doma 😠
No čo už to su tí chlapi, hlavne že potom sa budu pýšiť ake maju detičky, ale nakoniec sme si to museli všetko vyžrať my...

No pomaličkyuž aj ja asi pôjdem do postele, akosi ma chrbát začína riadne bolieť.

moni
23. jan 2010

tak dievcata, ja sa zase idem pochvalit ze som nic nekupila 😀 a uz som mala v ruke zopar veciciek, ale vseeetky su ruzove, a ja by som aj nejaku inu farbu chcela.
ale uz mam komodu! takze mam kam tie serepeticky davat 😵

veji, ja chodim stale v rifliach. ale je pravda ze som bola nuena kupit jedny slusnejsie gate. ale vymakla som vypredaj, takze aspon cosi 🙂

cicimon
23. jan 2010

moni - ja tiez dokola v 2 tehu rifliach co mam, dokonca mam dojem, ze mi padaju. Ale nejdem uz kupovat ziadne tehu nohavice, nejako to v tychto dobojujem a potom konecne za 4 mes prejdem na normalne
;)

moni
23. jan 2010

cicimon, no mne uz nepadaju ale na zaciatku som veru nosila cez tu elasticku cast este jeden tehu pas 😀 tiez uz nechcem nic kupovat, ale jeden nikdy nevie 😵
ja sa asi do pred-tehu nevojdem, nosila som hlavne bedraky a nejako mi kufor narastol 😅

cicimon
23. jan 2010

inac...ja som za posledny mesiac pribrala asi len pol kila....ani neviem, cim to je , bo tiskam do seba furt rovnako...som zvedava co mi o tyzden povedia na poradni...

aktakk
23. jan 2010

Ahojteee...
Jeej, Vy co chodite v rifloch Vam vcelku zavidim. Mne uz vsetky gate vadia. Najradsej mam dlhe svetre a leginy, pripadne satocky. Ostatne ma vsetko tlaciii.
My sme boli na poradni a uz mame skoro 1,6kg....
Grekyna- ja som tiez uvazovala nad Bexou, ale asi kvoli velkosti sportovej casti zvlolim Danny Sport 2010.

blondy12
23. jan 2010

ja mam iba jedny tehu rifle..a to chcem s nimi dobojovat...tu v prahe na to ze to je praha tak poriadne tehu nie su..resp.len aby clovek hladal a to sa mi nechce chodit po celej prahe a niekam hodinu cestovat a aj tak budu stat tak 1500...no strasne ceny...tak mozno ked doma najdem ...ale velmi nechcem..no ono tak premyslam ze to este aj po porode sa nezmestim hned do normalnych co ??? 😝

roxi
23. jan 2010

ahojte baby,
aspoň narýchlo som zbehla pár stránok, tak čo sa týka kojenia a toho, že nebudete mať menzes, tak u mňa to neplatilo, po pôrode osm krvácala asi 4 týždne, aj keĎ tie posledné to bolo už len slabulinké, potom asi týždeň pauza a menzes a potom pravidelne každý mesiac a to som kojila vo veľkom, ešte aj odsávala, lebo mlieka bolo až nazvyš, ale poznám baby, ktorým nabehol až po pol roku, je to asi individuálne,

- vajíčko a lehátko je dosť rozdielne, aspoň ja som mala lehátko, ktoré sa dalo dať úplne rovno, takže bábo na ňom vlastne rovno ležalo, dalo sa super polohovať, takže neskôr som mohla dať malú do takého polosedu poloľahu a keď už bola väčšia tak do sedu, vo vajíčku sa bábo takto polohovať nedá a tým pádom, keď je tam dlho tak hlavička tlačí na hrudníček a bábu sa horšie dýcha a nie je to dobré aj kvôli chrbátiku, ale zas pri cestovaní nemáme moc na výber, takže malá tam v pohode vydržala aj 2-3 hod. cestu, ale robili sme pre istotu prestávky, aby tam nebola v kuse

roxi
23. jan 2010

blondy - ja som sa vpratala do normálnych nohavíc asi 3 mesiace po pôrode, dovtedy len tehu nohavice ale vlastne aj som rodila v lete, takže šaty to poriešili

moni
23. jan 2010

aktakk, neviem teda ake mas ty rifle, tie co mam ja (aj v albume) maju tu elasticku cast uplne nizko, a aj ked mam malu natlacenu dole, alebo ked sedim tak netlacia. no ale kazda mame ine brusko, takze hlavne treba nosit pohodlne veci 😵
babatko je valibuk! krasna vaha 😵

blondy, podla mna sa neda ist hned do normalnych nohavic, ved tie svaly na bruchu a koza su natiahnute a aj ked nechame cosi v porodnici, bude trvat kym sa to vrati do povodneho stavu (ak vobec 😝 )

no to by bol biznis, vozit tehu veci odtialto 😀 rifle stoja nejakych $25 vo vypredaji, co je pri dnesnom kurze dost dobra cena.

ja stale neviem o akom lehatku rozpravate 😅 musim pozriet nejake fotky 🙂

aktakk
23. jan 2010

Moni, no ja mam take, len napriklad aj ta elasticka cast mi siaha iba do pol bruska...takze ma to tlaci uz tam,kedze na konci je to uchytene gumou. A mam pocit ze uz aj ta dolna cast ma tlaci, mozno je to aj tym, ze ta riflovina nie je zrovna najmaksia...hlavne ze stali 50€...ale ve porode ich isto znosim...AJ zo zaciatku tehu som ich nosila ako vol kozu, nemozem povedat, ze by len tak zalahli prachom doma...ale teraz radsej tie leginy...pripadne mam aj tehu suknu aj ta je super...

Veru, niektore veci su u nas zbytocne drahe..Nechapem to. Akoby tu boli neviem ake zarobky.
Kolko mate vlastne teraz v USA hodin???

kamilakd
23. jan 2010

ahojte dievcata...dnes bol velmi zvlastny den chcela som ist na nakupy do BA alebo ist nikam na vylet nakoniec z toho nebolo nic bola som u nasich mimi dnes vobec neposluchalo pobolieva ma stale okolo pupku tak cudna bodava tupa bolest...a opat prisli curacie veci... 😅

blondy12
23. jan 2010

no ja mam nieco take ako popisuje moni..ze ta latka ide uz z dola...a je dost vysoko...tak su prijemne....tak snad este aj po porode vydrzia..vsak vlastne tiez o 2mesiace po porode bude leto..tak nejake letne oblecenie..

aktakk
23. jan 2010

Kami a to mavas castejsie? Mna skor pichava akoby v lavom boku...

Kopec hodin, idem ja spat....bru noc prajeme.

moni
23. jan 2010

aktakk, aha viem ktory strih myslis, ten tlacil aj mna 😒 tie slusacke gate co som kupila su take, lenze tym ze je ta latka makksia, netlaci to. presne ako hovoris. v tehu sukni som vyzerala strasne smiesna, a k sukni si nemam co obut. tak som vyriesena 😅
my mame o 6 hodin menej, zacina sa stmievat 🙂

roxi, no tak tebe sa tiez cyklus rychlo vratil do povodneho stavu 😒

kamilakd
23. jan 2010

aktakk no za tento tyzden uz 4krat ale brusko mi netvrdne...len ma boli okolo pupka

blondy12
23. jan 2010

kamilka inac aj mna uz druhy den viac pobolieva brucho..ale to mam pocit ze mala rastie..lebo som si vsimla ze aj pupok mi pomaly zacina ist viac dopredu...a ja som mala take stavy ze ked ma pobolievalo tak sa mi nakoniec zvacsilo..ale som rada ze napriek tomu ze nejem poriadne tak rastie..

kamilakd
23. jan 2010

blondy ja dufam ze to nic nie je lebo mna porazi ak budem musiet riesit doktora...som len polihovala a malo pila tekutiny a uz sa mi ozval mechur

moni
23. jan 2010

kami, tak mna brusko trapilo vcera vecer (a nebolo ziadne upratovanie 😀 ) a dnes tiez vymysla. presne ako hovoris, okolo pupku, a citim sa ako keby som mala kamene v bruchu 🙄 mala sa sice mele ako keby sa nechumelilo, tak asi si len domcek natahuje 🙂

roxi
23. jan 2010

moni - ked pozrieš do môjho albumu s názvom Lea - tak tam mám pár fotiek, keď bola Lea ešte malinká a v tom lehátku len ležala, teda na tých fotkách je práve na brušku, lebo takto bola radšej, ale normálne dáš bábo na chrbátik a leží tam, potom tam sú fotky, keď už bola väčšia a je v poloľahu a sede, ja som to lehátko dosť využívala, prenášala z izby do izby, aby som ju mala stále pri sebe, lebo ona dosť málo spala a ke´d ma nevidela bola nepokojná, takže ja na lehátko nedám dopustiť 😉

blondy12
23. jan 2010

no snad bude vsetko ok..inac mna tak naduva aj tie posledne dni...a na ten zachod mi tiez treba..ale ja zas som nechodila velmi na zachod doteraz...a vsak sa musi nejako brusko rozsirovat nie?

moni
23. jan 2010

roxi, ahaa tak uz viem, poznala som len anglicky nazov 😅 super ze sa to dalo polohovat, tu som myslim videla len take co perovali - neviem ako to opisat, proste pod vahou dietatka sa to trosku naklonilo.

kami, joj hlavne nech ta zase tie curo veci nechytia!
blondy, no veru patrilo by sa aby rastli, ved to sa od niech ocakava 😵

kamilakd
23. jan 2010

moni este su len v brusku a uz robia zlobu...

blondy no asi sa fakt rozsiruje brusko 😀 ja sa tak divne citim

blondy12
23. jan 2010

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

ja premyslam nad tymto ale ako hovorim pockam ci zdedim po tete sice hovorila ze mi da ale tiez moze maly v tom este chciet byt tak potomn by som asi toto kupila..som pozerala ze toto jedine je aj pre take vacsie deti..

roxi
23. jan 2010

keď sa tu bavíte o brušku, tak malý ma asi pol hodinku tak kopal, či lepšie povedané tlačil z jednej strany, až to bolo poriadne nepríjemné, ale už prestal, tak dúfam, že pracoval na otočení, lebo ešte stále je riťkou dole a to, keď minulý týždeň takto vystrájal 2 dni, tak osm si vravela, že už sa pretočil, ale ako som bola vo štvrtok na sone, tak ani náhodou lenivec,
a budúci týždeň ma čaká zas kopec vyšetrení, predtým sa mi krv nezrážala, teraz sa to v priebehu týždňa otočilo a mám opačný problém, takže v pondelok musím na hematológiu, dúfala som, že to nejak vydržím bez toho, aby som tam musela zas každý týždeň behať, ale aspoňže doteraz to bolo ako tak v norme, ešte ma čakajú aj prietoky, tak zas bude rušný týždeň a to ešte musím odniesť do škôlok prihlášky čo som včera konečne dala potvrdiť u dokiny, už len veriť, že malú niekde vezmú pri tom návale

kika29
23. jan 2010

ahojte. no poradte mi ja som dnes z mojej malej toty vynervovaná, tak dám ju spať ešte si k nej aj lahnem a ona stále nespí. 2 hodiny sa mrvý v posteli a hrá sa s rukami no mám dosť. nič nezabralo ani prosby ani vyhrážky s bobom ani varecha 😒 ona sa chce hrať. teraz konečne zaspala aspoň dúfam že už spí a nezjavý sa mi tu v obývačke.

ináč dnes som si kúpila celkom peknú nočnú košelu v tescu za 5€ taká slabulinko tirkisová s barančekom v predu a gombíkmi je pekná celkom. tak aspoň niečo už mám do pôrodnice 😀

roxi
23. jan 2010

kika - tak to ja mám dnes super večer, malú som síce dávala spať okolo 22, prečítali sme v posteli pár knižiek, potom som zhasla, ale dlho sa mrvila, nechcelo sa mi pri nej ležať, tak som jej povedala, že musím na wc a o chvíľku prídem, že nech zostane v posteli a šla som do obývačky, asi po pol hod. som ju šla skontrolovať a zaspala bezo mňa, takto by to mohlo byť každý večer 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre