Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
24. jan 2010

ahojte,

s materskou by mal byť tento postup:
pokiaľ ste zamestnané - gynekológ vám dá papier o nástupe na MD - on by tam mal určiť len PTP a začiatok materskej si tam dopíšte vy (ale zas neviem, či v tom majú všetci dr. jednotný postup)... súčasne vám dá aj papier o ukončení PN-ky... tieto doklady treba zaniesť zamestnávateľovi, pretože on je povinný odoslať to SP a tiež musí byť o tom infromovaný (pre istotu, ale robte zo všetkého kópie)
pokiaľ nie ste zamestnané - tak platí to isté, ibaže doklady musíte odniesť na sociálku samé, resp. poslať poštou doporučene - pre istotu

ak PN končí napr. 15.2. lístok na peniaze už netreba - ten sa dáva iba keď prechádza PN-ka z jedného mesiaca do ďalšieho

zuzana1971
24. jan 2010

dejna, dik za info a ten papier ma kazdy gynekolog v ambulancii k dispozicii?

a moze gyn ukoncit PN, ked mi ju vystavovala moja obvodna a k nej ma vzdy gyn posielala so vsetkym

dejna3
24. jan 2010

papier na materskú by mal dávať gyndoš v ambulancii... zatiaľ som nepočula inú verziu 😕
ak si mala PN-ku u obvodnej, tak ti ju musí ona aj ukončiť a následne bež na gyndu po papier na materskú 😉

zuzana1971
24. jan 2010

inak vy tu vzdy pisete co vsetko vam pisu do tehu knizky a co vam vsetko meraju a ja tam este nemam skoro nic zapisane 😝 a nic mi nemeraju 😝 len 3 veci - tlak, moc, pozre krcok, ani ultrazvuk, ani ma nevazia, a to mam vysokorizikove tehu, ani ultrazv v 30tt mi neurobia, lebo mi prietoky skontrolovali 3 minuty v nemocke a som vybavena...no ale krv mi brala v tom 24tt ako bolo treba...v nemocke nam robili vzdy v nedelu rano tehu poradnu a to boli tiez 3 veci - tlak, odvazit sa, ocikat papierik a tot vsjo.

veve23
24. jan 2010

ahojte, presne jak pise dejna, ukonci sa PN...to sa posle zamestnavatelovi, den na to sa nastupuje na MD bud 6 al. 8 tyz. pred TP. PN ukoncuje ten dr. ktory ju vystavil. Gyn. da papier o zaciatku MD to sa tiez posle zamestnavatelovi, ten vypise potrebne doklady k MD a posle na socialku, poradim skontrolujte si to, al. overte na soc. po kratkom case ci tam ma vsetko. Listok na peniaze sa na MD uz nedostava, ide to automaticky. Ak idete na MD v strede mesiaca, polku dostanete ako PN a ostane MD. Ak ste slobodne mamicky treba dat cestne prehlasenie na socialku, tlacivo maju na stranke a tiez poslat. Prispevky a tak sa vybavuju na matrike al. socialke, ale to uz je o inom,

zuzana1971
24. jan 2010

jaj dejna, zase behat autobusmi z jednej strany ba na druhu a potom este do roboty...no fasa a to v tomto pocasi, ked sa smyka a to ma byt este zimsie a viac nasnezit, ja uz chodim k tolkym lekarom ze dovidenia - obvodna, zubarka, hematologia, diabetologia, tehu poradna, poradna dojcenia, predporodna priprava a vsade sa trepat 😝 minule internista, anesteziologia, endokrinologia, 100x odniest ranny moc, alebo na krv, furt daco a ze vraj kludovy rezim 😝 a vsade hnusni ludia nielen v autobusoch, ale aj v cakarnach co ani sadnut nepustia, furt sa tam hadat o poradne, ja uz fakt nemam na toto nervy 😝 este musim ist k ocnej kvoli ocnemu pozadiu kvoli cukrovke 😝 keby sa spon nesmykalo 😠 , este ze uz mam do porodu len 7 tyzdnov 😝

no a este k pediatrovi, lebo do porodnice treba uz priniest kontakt na neho

co este treba okrem materskej a pediatra do porodu vybavit?

veve23
24. jan 2010

zuzi to je zvlastne, mne vzdy zapise kg, zmeria tu sponu, tlak, a ak mi robil ultrazvuk tak tam zapise vysledky, aj pri krvy a tak, mam tam vseliake ciselka, vysledky mocu a niake body a cm a tak, vzdy na poradni mi tam nieco zapise

zuzana1971
24. jan 2010

a po porode dalsie vybavovacky s malym, kocikom, autobusmi som zvedava ci budu ludia ohladuplnejsi, pochybujem, nikdy som nechcela na verejnosti kojit, ale ak budem s malym na ejakom urade hodiny cakat, a nepustia ma, tak tam asi naschval vytiahnem cecok a maleho zacnem kojit a dufam, ze sa dobre smradlavo poserie, nech ho tam prebalujem a nech sa pogrcaju 😀 😀 😀 este just tam budem mavat tou plienkou nech vsetci cuchaju, haha 😀

zuzana1971
24. jan 2010

veve no ja tam prve tyzdne nemam vobec nic iba odbery krvi v 7tt a teraz v 24tt, inak az do nejakeho 18tt nic, lebo som bola v nemocke 2x a tam mi brali aj krv v 12 a v 16tt aj robili ultrazvuk, oni v nemocnici nezapisali vobec nic, moj gynekolog tiez nic, lebo on to nebral (resp. jeho neprijemna sestricka leniva), v Ruzinove v rizikovej poradni kde som chodila 2 mes absolutne nic, potom som v 18tt zacala chodit do rizikovej poradni na Kramaroch, tam mam parkrat ze datum, moc neg, tlak, a 2x napisala bez bolesti (a to vzdy hovorim, ze obcasne bolesti mam dala mi kvoli tomu aj magnezuim😀 ), no a este tam mam, ze som odmietla amnio a to som musela podpisat, inak ziadne grafy, merania...vcelku mi pride ta tehu knizka prazdna a to zachvilu rodim 😀

zuzana1971
24. jan 2010

ale kade chodim nikho netrapi, co tam mam a co nie...parkrat som si ju uz sama chcela podoplnat 😀

zuzana1971
24. jan 2010

dobru nocku

stanusa
25. jan 2010

Dobre ranko 🙂
nad ranom sa mi snivalo s jednou kolegynou co porodila minuly maj - dufam, ze to neznamena ze ju budem nasledovat 😕
pisali ste za matersku - budem nastupovat 6 tyzdnov pred TP, aj ked som na pn...pytala som sa aj v poistovni a nie je to povinne, mozem ist aj 6 tyzd. na druhej strane o to dlhsie budem na materskej s malym...tak neviem, ale kazdy lekar ma iny nazor na nastup MD

zuzka to mas dobre naplanovany postup pocas vybavovania 😀
na poradni doki robi: vaha, tlak, moc, opuchy -ano, nie, pocuvame srdiecko a meria tep.

tarinka333
25. jan 2010

Ahojte kocky,
Zuzka, moja tehu knizka je tiez celkom prazdna, sestricka sa ma opyta na vahu, zmeria tlak, vysetri moc, doki pozrie krcok, overi vitalitu plodu - t.j. 3 sec na ultrazvuku a hajde domov...
Chcela som k tolkym veciam reagovat, ale zabudla som, ze k comu.
Akurat Vam poviem, ze moja mamka nasla v skrini zopar veciciek po nas v uzasnom stave 🙂 Napr. 4 obliecky na perinku, 6 kosielok, dupacky, capacky, ciapocky, reklik... 🙂 Vsetko vyprala a vyzehlila, tak sa velmi tesim.
Viete mi poradit, kde kupim vypln antialergicku do obliecky na perinku???

evil15
25. jan 2010

Dobré ránko maminky 😉
tarinka tu výplň som videla v obchode s detským oblečením treba sa tam spýtať či májú lebo sa to dá aj objednať v týchto obchodoch

no a moja tehu knižka je dosť popísaná doktor mi tam stále niečo píše tak neviem potom ako to je 😨 asi to bude tým, že každý dr je iný ale treba si zistiť aké vyšetrenia máš mať v ktorom týždni a trvať na tom a hlavne sa pýtať na všetko a žiadať si vysvetlenia prečo tak alebo onak a prečo ty si nemala to alebo ono vyšetrenie v tedy ... naozaj babulky nebojte sa pýtať je to velmi dôležité nechcem byť zlým prorokom ale kamoška sa nepýtala až tak, dôverovala svojmu dr a tak to aj dopadlo ☹ ale Vám želám všetkým krásne a zdravučké bábätká 😉

tantama
25. jan 2010

ahojte maminky a drobčekovia🙂
ja zasa v práci ako obvykle ale včera sa mi podarilo doma odpadnúť ale mm ma zachytil.. asi mi klesol tlak alebo čo ale z ničoho nič...... po chvíli mi už bolo dobre aj malá kopkala tak asi len slabosť .... inak nemáme nič nové... a zuzi tebe bez auta to obiehanie inštitúcii nezávidím:((

kiwinka
25. jan 2010

Zuzanka no to je skvele, ze uja si uz zaregistrovala :P akurat mam tehu kamosku na posch, na kraamroch lezi tam druhy tyzden a ze prave ujo ju nechce pustit domov HM..on je dobry lekar som pocula len dobre nanho, tak verim, ze vie preco robi to to co robi, ona by tam mala ostat asi aaz do do porodu,, a to ma pred sebou 3 mesiace.. skracuje sa jej krcek, otvara sa..

ja idem na kramare na 222 dvere 4februara na poradnu.. a rovno ma aj da na matersku,, a s tym papierom asi pojdem k obvodnej ukoncit si PNku, do prace budem musiet nahlasit zmenu a teraz otazkou je, ci mam ist osobne na socialku?do konca kamoska mi vravela ze na urad socialnych veci a rodiny mam ist nahlasit rodicovsku, teda matersku,,tak ja uz neviem =(
a este aj 2 pilier ked mam,, ze aj to mam nahlasit na socialke, aby mi tam platili? ja nicomu nerozumiem nejak.. HM ...

evil15
25. jan 2010

kiwinka s tým 2 pilierom by to malo byť automaticky ale náš super systém na úradoch 😀 😀 😀 😀 😀 tak by som ti odporučila aby si tam aj sama zbehla a dala to naporiadok a snaž sa vypítať papier kde to budeš mať potvrdené že ti to tam bude chodiť aj počas materskej, alebo kam ti vlastne budú chodiť tie peniažky, nedaj sa odbiť to radím aj svojim klientom 🙂

vejula
25. jan 2010

čavte kočky... Tak dnes je zima, strašnááá brrr. Že sa tomu psíkovi chce chodiť von 😒 no síce keby som celú noc nečurala, tak asi je to aj mne jedno zima nezima 😀 😀 😀

Inač tantami to skoro odpadnutie som minule aj ja zažila a ešte som ledva dýchala a tak. Ale asi tiež len tlak. Písala som maila dokimu a povedal že keby sa to opakovalo tak budem musieť ísť na nejaké vyľšetrenia, ale teraz z tohoí nemám robiť žiadne horory. Len klud a vela tekutín 😉

veve23
25. jan 2010

kiwinka.....MD...socialka....dr. ti da doklad o nastupe na MD a to das zamestnavatelovi, treba tam peciatky, prijem..aby vedeli vypocitat davku a potom sup na socialku, to vsetko y ti mal vybavit zamestnavatel, ty mu len zasles doklad o nastupe na MD.....bud tusim 28 alebo 37 tyzdnov. Inak vsetko je na strnke socialnej poistovne, alebo ak pracujes tvoja mzdarka ti to povie

tantama
25. jan 2010

kiwi ja som sa pýtala čo si mám obehať sama a moja šefka mi povedala že nič že jej mám priniesť potvrdený papier o nástupe na MD a všetko vybavuje na socialke zamestnávateľ.... 😉

civavava
autor
25. jan 2010

dobre rano babule,

seus, vitaj opat medzi nami, uz sme sa bali ci si OK, tesim sa, ze ste v poriadku!

kiwinka, blondy, gratulujem k statniciam/skuskam, sikulky ste 😵

kika, wooow ake krasne brusinko, aj kamilka! ja take este nemam .... 😖 😲 , zajtra idem do poradne , aj na velky UTZ tak sa tesim, som zvedava ze krpec kolko vazi , a tak.... 😵

ja som vcera doobeda tiez zehlila, skoro hodku a pol ... 😅

zuzanka, ako pises, podla mna sa na tu staru pani vykasli, uz je na case aby si sa sutredila len sama na seba a na Maxika, ja viem, je to tazke ked si taky typ cloveka, co kazdemu pomahas a vychadzas v ustrety, ale holt ked sa neda tak sa neda....

jankako, ty vole tak so je sila v tej nemocke, si im mala povedat, nech sa idu chochmat na hajzel niekde .... 😠 😖

vejula
25. jan 2010

inač práve mi došla fitlopta, konečne im to trvalo, teda... No a ešte taká opica mi ju tu bola zaniesť, ma zjazdila jak malé decko, že som jej peniaze nedala pekne vystreté... No ja fakt nechápem čo sa majú správať ku zákazníkom uctivo a nie ešte začnu hukať po mne jak po 5-ročnej soplani... Hrôza...

civavava
autor
25. jan 2010

a inak, ma ide drbnut, od vcera podvecera nam nejde v celom dome kurenie, dufam, ze to dnes dojsu opravit, odislo cerpadlo na kotle..asponze je tepla voda...

a ja tak neznasam zimu,,,,a nieto este v byte.... 😒 😠

tarinka333
25. jan 2010

Civi, tak to Ti nezavidim... tu zimu... my byvame v dome so svokrovcami a kurime drevom a vecer sa nalozi, no do rana chladnicka. Rano sme mali v spalni cca 18 stupnov (preto prehadzujeme spalnu do teplejsiej izbicky kvoli mimi)... no som bola riadne nazhavena, ze aka kosa mi....

myslim na Teba a sucitim s Tebou, viem si velmi dobre predstavit tu zimu zimucu.
Inak babenky, v stvrtok idem s mamkou nakupovat vybavicku do nejakeho velkoskladu, tak sa velmi tesim 🙂 Uvidim, ake tam budu ceny, ci lepsie, ako v Tescu, lebo Tesco je teraz lacne celkom slusne 🙂

civavava
autor
25. jan 2010

vejuli a mas nejake cvicenia na fitloptu pre tehulky? bo ja mam doma loptu,ale neviem, co s nou 🙄 😀

tarinka333
25. jan 2010

fitloptu mam aj ja... stoji dakde dole na prizemi v dome... mne sa najlepsie natahuje na gauci, ked si ho cely rezervnem pre seba a brusko a chudacik mm si hlada miestecko 😀

vejula
25. jan 2010

civi my na tej predpôrodnej príprave na nej cvičíme, tak len tie cviky budem robiť, to je väčšinou také popovynie pruženie panvy, poslilnovanie takými lahkými pohybmi... A ja aj na sedenie pri compe som si ju kupila lebo zo stoličky ma hrozne bolí chrbát, už sa to nieekdy nedá vydržať.

stanusa
25. jan 2010

vcera mi mm nafukol fit loptu, nasla som toto
http://www.femibion.sk/index.php?pid=cvicenie
celkom dobre sa na nej sedi 🙂

prave som zistila, ze nas kocik favorit espiro gtx nemaju nikde na predajni dokonca ani v Polsku...to sme si dobre vybrali 😀

fruchtbar
25. jan 2010

Ahojte babenky!
Prave som si kupila kocar aj s vajickom za 130 €,nove.....pokusim sa to hodit do albumu!
!

civavava
autor
25. jan 2010

jeej ahoj frucht, super ze si sa ozvala, a kocik je paradny, vynikajuca kupa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre