Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
26. jan 2010

kiwi tak moje je take iste-vyvadza hlavne vecer,no teraz uz zacina aj hocikedy cez den 😀
ja mam poradnu 1.2. a uz sa chcem tiez vypytat na matersku,som zvedava kedy mi da termin nastupu.
no k EPI musis absolvovat tu prednasku od anesteziologa a podpisat,ze si bola poucena a suhlasis.bez toho ti ju nepichnu.

martina05
26. jan 2010

Naša malá je tiež aktívna večer ale občas cez deň prekvapí ... 🙂 🙂 🙂

Seus diky za link - tá safari postieľka je presne tá naša vytipovaná, len tá bočnica... Na tej tvojej stránke stojí ale o 10E menej ako na kočíkovo.sk - KOľko si platila poštovné ??

Baby, ja som sa cez obed opäť vydala na nákupy - kúpila som 2 tričká 74ky, 2ks body s krátkym rukávom 68 a 74 - jedny letné plátenné nohavice - super a bavlnené tenké legíny.... týmto svoje nákupy ukončujem ...viac letných veci nám netreba ...Doma už mám 3ks body s krátkym rukávom a jednu košielku ... Čo myslíte ????

kika29
26. jan 2010

no vaše sú aktívne a to moje posledné dva dni je také lenivšie. cítim ho dole v podbrušku také mrvenie a sem tam šťuchnutie. dúfam že je to ok ved hovoria že nie vždy sa musí hýbať a kopať. len mi trocha chybajú tie kopančeky lebo mňa teraz skôr tlačí ako kope 😒 a robí také puklíky ale málo. dala som si teraz kávu tak ho idem trocha posledovať lebo som do teraz stála na nohách. idem uspať malú. tak nieže ked sa vrátim vás nebudem stíhať čítať 😀 😀 😀 😀

minius
26. jan 2010

no to nase uz ma asi menej miestecka, uz sa nemrvi ako kedysi ale len sa tak prevaluje. A najviac rano 🙂
A vcera vecer ako sa tak krutil tak kopol do pupku a normalne to bolo ako tretie oko 😀 Tato skoro z toho odpadol, vyzeralo to strasne 😵

A Martinka kolko toho mas vsetkeho?

sasikas
26. jan 2010

ahojte babule...neako nestiham od minuleho tyzdna reagovat....
martina- my sme tu postielku Safari, boli objednat v kocikovo.sk teraz v sobotu, a zevraj to bude az do 2 mesiacov.....tak dufam ze sa to do terminu stiha....a brali sme tam aj kocik, a tu prebalovaciu komodu, dali aj zlavu a dovezu to zadarmo....tak neviem ako je to inde ale keby to chces z toho kocikova tak to uz treba asi objednat cim skor...ja som tiez myslela ze mame neviem kolko casu a nakoniec som rada, ze sme sa tam v sobotu vybrali....neviem ako inde...mozno to maju rovno na sklade.... 😉
tiez ma jedine na tom odradzalo ze sa ten bok neda stahovat...ale ked sa mi taaak pacila.... 🙂

alicc
26. jan 2010

aj nasa malá je najživšia hlavne večer a v noci, cez den len kedy-tedy vystiera nohy ruky a ja mám brucho neidentifikovateľného tvaru 😀

blondy12
26. jan 2010

no dievcata aj moja mala hlavne vecer... 😀 😀 😀 ale ked sa narodia hlavne aby spali aj v noc 😝

ale teraz posledne 2dni ju citim pomenej..no mna predtym bolelo brucho a kopala vela..a mam pocit ze sa mi trosku zvacsilo brucho tak asi oddychuje ako sa roztahovala... 😀

minius
26. jan 2010

blondy toho sa aj ja najviac bojim, aby v noci nebuntosili ako dive 😅 to susedia budu mat z nas velku radost. A hlavne ked mame tenke steny 😖

veve23
26. jan 2010

ahojte, bola som u dr. antibiotika zabrali, tak este som odovzdala moc, tak dufam aj ten bude ok. Vysledky tej cukrovej zbrndy boli tiez ok. Tak toho 2.2 budu vysledky a aj velky ultrzvuk kde koncne uvidim ci mame pipika.

Prvy krat bola so aj polovicka, lebo mu brali krv koli jeho skupine a sestricka ho tam rozmaznavala akokeby on bol tehotny 🙂 , mu brala len jednu skumavju a ze ci mu neni spatne a tak....chudatka chlapi

mna tiez kope hlavne vecer, cez den je klud, sem/tam kopne a nic, ale uz to aj boli.

inak co ste spominali pranie, malo by sa prat na vyssej teplote aby zabilo bakterie, tych 50/60 stupnov

lubkamik
26. jan 2010

Ahojte,
ja idem do poradne 1.2. tak som zvedava kedy mi da lekarka MD.
Moj maly kope dost - v noci ani nie - to sa vyspim 😀 Kope hlavne ked sa najem 😝 a ked si dam nieco sladke 😵
Ja sa chystam prat vecicky na 60 stupnov - mam specialny program hygiena ktory aj pri 60-ke zabije bakterie.

moni
26. jan 2010

ahojte, moja mala sa besnie 24/7, tak dufam ze ked vylezie bude slusne dievcatko 😀
dnes vecer si ideme zopakovat 3D/4D 😵

veve, super ze si preliecena!

btw, 60 stupnov nema sancu zabit bakterie 🤐

civavava
autor
26. jan 2010

Ahoj babule, tak hlasi sa akoze marcovka /ale ostanem v aprilovkach, lebo je tu super a mam vas rada 🙂 /

tak ja presne za 2 mesiace rodiiiiiiim, 😀 dnes som mala poradnu a UTZ, cisarsky je naplanovany na 26.3. 🙂)

Sme v poriadku, maly Renko ma 1450g a 45 cm 🙂)

seuska
26. jan 2010

Martinka postovne som platila 2 eura. A ako pise sasikas cim skor si ju objednaj, lebo ja som na nu tiez cakala, vraj vyrobca nestiha vyrabat...

Prave som prisla od zubara, mi rekonstruovala zub, neviem ci ma viacej boli zub alebo tych 90€ co som tam nechala 😀 dajak vydrzim, este mame 10 aprila cistenie zubneho kamena a mame zo zubkami pokoj do porodu... potom pokracujeme, chceme mat pekne zubky, dam si povymienat tie stare amalganove plomby...

O dve hodkjy ideme na poradnu.... tak nam drzte palcekyyy, ozvem sa vecer.... pa pa

moni
26. jan 2010

civi, no to su krasne miery! 😵
by sa veru patrilo aby si ostala v aprilovkach, ved ty si zakladala temu ak sa nemyslim 😉

zuvinka102
26. jan 2010

Ahojte ako to tu tak trosku citam tak mam pocit, ze sa uz dobre poznate.. no dufam, ze sa aj tak k vam mozem pridat.. velmi by ma to potesilo.. inac aj ja som si vybrala tu postielku safari, je velmi zltatucka a chcela by som k nej aj tu stolicku.. prajem vam pekny dnik 🙂

moni
26. jan 2010

ahoj zuvinka, jasne, pod medzi nas 😵
len sa priprav ze budes musiet absolvovat vstupne kolo otazok 😀 napriklad ze kedy mas termin, co cakate, kde budes rodit, atd. 😵

monva
26. jan 2010

Zuvinka - vitaj medzi nami 😀 ja som tu tiez len par tyzdnov no baby tu maju suuuper kolektiv 😉 sice mam este problem sa zorientovat v menach, ked chcem nieco napisat, asi si budem zapisovat popri tom na papier komu a co som chcela 😀 😀 😀
Gaji - gratulujem k dievcatkam 😉
Civi - som rada, ze je vsetko o.k., miery su super a mas dobre aj to, ze vies vlastne presny datum porodu, tak mozno velku noc uz budete oslavovat doma 😀 a chlapi ta mozu pooblievat 😀
No s tym pranim na 50-60 ste ma naplasili, ja som to "presla" len na mini program 30 stupnov na 30 min, no len prvu malu varku, tak to mozno hodim este raz na 40tku. Ved to aj tak budem vsetko zehlit, tak snad sa bacile znicia pri zehleni, ci???

moni
26. jan 2010

monva, zehlenim by si ich mala zabit 😀
ja mam na vyber az tri teploty studena-tepla-horuca, ale ma horuca ma mozno 40C takze som vyriesena 😅 najdlhsi program trva 30 min. 😅 ale nerobim si z toho tazku hlavu.

gajanke som zabudla k dvom babulkam zagratulovat! 😵

civavava
autor
26. jan 2010

dakujem babule 😵 juj taka som nadsena a roztrasena a je to take super, ked clovek uz vie co a ako.... 😵

zuvinka, vitaj medzi nami 😉

seus, drzim palceky 😉

veve23
26. jan 2010

moni..dik, dufam ze uz bude vsetko ok

ahoj zuvinka

civava..neviem ci mi to uslo, ale ty si chcela cisarsky alebo musis.... no a tym padom budes asi prva oficialna mamina..gratulujem...to musi byt zvlastny pocit ked uz vies den D

gajana1
26. jan 2010

ďakujem babule
civavava tak to je dobre že už vieš čo a ako aj ja by som chcela vedieť ja idem na sono 2.2.

blondy12
26. jan 2010

jaaaj civi gratulujem k uz znamenu TP...a ticho zavidim 😀 😝 ...inac a Zuzka ma skor ako ty?alebo narovnako?ona tiez uz v marci nie?ci to este nema iste?

budes nam pisat aspon a davat uz aj rady..nam neskorsim 😀 ..

zuvinka vitaj

monva
26. jan 2010

Seuska - budem na teba mysliet 🙂

Baby objednavali ste niektora z PampyShopu ?

Maju celkom dobre ceny na supravy do postielky, da sa dobre kombinovat /aj so zavinovackou, sada do kocika .../

tarinka333
26. jan 2010

Civi, blahozelam... ja mam oficial termin 6.4., takze sa nase male kludne moze ohlasit aj skor 🙂 az sa mi chlpky zjezili, ze to je uz za dverami...
gajanka, blahozelam k princeznickam... ale by bola sranda, keby bola jedna princeznicka predsa len princ 😀 😀 😀
zuvinka, vitaj medzi nami...

K tym davkam mam ete toto, ze co a ako nam treba:

Pred porodom:
- nahlasit SP nastup na MD + zistit, ako je to s II. a III. pilierom !!!

Po porode:
- matrika
- SP – do 8 dni rodne cislo dietata !!! Cize need rodny list, ze narok na materske trva !!!
- UPSVR (tlaciva dostaneme v porodnici)
o priplatok k narodeniu dietata
o priplatok k priplatku za narodenie dietata
o danovy bonus pre manzela
o pridavky na dieta

moni
26. jan 2010

gaji, aj ty pojdes cisarskym?

blondy, myslim ze zuzka to este nema presne stanovene, len vie ze ju budu musiet vyvolat skor.

naozaj to musi byt zvlastny pocit, ze vies kedy sa babo narodi. ako sa poznam, ja by som stresovala 😅

zuvinka102
26. jan 2010

Dakujem za prijatie 🙂

moni tak tie vstupne otazky zvladam 😀 no termin zatial mam 19.4. no uvidime ci je presny, zatial my dva krat povedal dr. ze to bude chlapcek 😝 takze ak sa nemylil budeme mat Lukaska.. a rodit budem na kramaroch 🙂

monva no dufam, ze aj ja nebudem mat v tom chaos 😀

Inac viete mi povedat ako prebieha ten test na cukrovku nakolko zajtra ma to caka a neviem na co sa mam pripravit a ci si mam v robote zobrat volno na cely den alebo v pohodke sa da ist potom do roboty.

blondy12
26. jan 2010

moni to ja som sa tak prebudila pred par dnami a ze preboha co ja budem robit ked to na mna pride 😀 😀 😀 😀 ??? ...ale som si povedala nemyslim na to snad to nejako zvladnem ako to zvladli ine nie?takze ja sa budem porodom zaoberat az ked to pride...aj tak mi asi moze hovorit niekto ako mam dychat ale moze prist situacia ze si budem dychat aj tak podla seba ako mi bude dobre 😝

monva
26. jan 2010

Tarinka - dakujeeem, za infosky aj za ranny 26 stranovy navod, mam stiahnute 🙂

gajana1
26. jan 2010

moni ešte neviem zaleži od polohy princezien zatiaľ su obe zadočkami dole

lubkamik
26. jan 2010

Moni, a zehlenie nezabije bakterie?
Ja mam v pracke program hygiena ktory zabija bakterie pri 60 stupnoch lebo tam dodava aj daku ionizaciu ci co 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre