Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
28. jan 2010

babule a porod zacina vtedy ked sa tlaci babo von a je nedockave alebo maternica blbne? A ked prilis skoro tak kto/co je na vine?

seuska
28. jan 2010

som si aj myslela ze prihody tohto typu "svokra" maju vzdy uspech na fore 😀 😀

Tak v sobotu bola po pol roku u nas, lebo mm mal narodky tak sme ju zavolali na obed a som len tak spomenula ze v utorok idem na poradnu. Samozrejme mi v utorok volala ze aj ona ide na kontrolu (aka nahodicka) tak ze ideme spolu. Tak som este sestricke doobeda volala ze nech nic nevykecava pred svokrou lebo ona urobi z komara somara, sestricka je kamoska tak nepovedala ani muk.
1. prihoda: sedeli sme v cakarni 3 zenske ja svokra a este jedna pani okolo 50 rokov mohla mat. A moja svokra to je pilinak, daco som povedala jednu vetu, co sa ma pani opytala, v tej sekunde mi svokra skocila do reci a mala 30 minutovy monolog, lebo ona je ten typ, ze nikto v zivote nemal tazsi porod a zivot ako ona, no strasne... Pani len na mna pozerala a potom jak isla svokra ku doktorovi tak sa ma pani pyta: " to je vasa svokra?" a ja ze hej a ona ze : " dufam ze sa nestratavate casto" 😀 😀 😀 presne ju odhadla tetula.-... som sa smiala

2. prihoda: jak som vysla od doktora tak jej hovorim ze bude to na 99% dievcatko a ona ze jak sa bude volat? A ja ze Saška, tak hned zacala bedakat ze Alexandra Kračuníková to je strasne dlhe a neviem co. A ja jej hovorim, ze Marcel (moj mm) chcel Soňu - meno a ona hned pohotova reakcia...citujem: " no hej Marcelko mal vzdy dobry vkus" a ja jej na to: no sak za to si ma zobral! Tak ju normalne islo rozdrapit od nervov ze jak som ju odpalkovala!!! 😀 😀 😀

roxi
28. jan 2010

tak baby, asi začnem zas otravovať všetky tie inštitúcie, lebo ako vidím, tak si to len chceli uľahčiť 😠 , no ale teraz som fakt pekne vytočená, že sa to dá a ja sa tu už roky kvôli tomu stresujem 😠 , ešte je otázka čí sa to týka aj východoslovenskej energetiky, lebo tí sú celkovo nejaký iný, už som pár vecí s nimi riešila, pretože čo zamestnanec to iné info, po mojej 3 stránkovej sťažnosti mi poslali 2 stránkové ospravedlnenie, ale veci aj tak nedoriešili, no ale zajtra ráno sa do toho hneď pustím a už sa odbiť nedám, dík že ste mi dali vedieť, že to ide

veve23
28. jan 2010

roxi, stoji to za pokus, malo by to ist,vsak kolko ludi je v podnajme a si predstav ze by neplatili.....a ak by to fakt neslo, tak s nim spis zmluvu pred notarom,prenajmi zafacku, ze prebera ucty atd. lebo si prdstav ked este pridu nedoplatky atd. musi to niak ist, aby si mohla v klude spavat

vejula
28. jan 2010

no kočky kukam že riadna debata...

Roxi,n o ja sa v tom moc nevyznám ale prídem mi nenormálne platiť za brata s rodinou, ked sama budeš mať dve deti ktoré bude treba živiť... No ako chápem že brat, rodina... Ale pokial jemu nieje blbé, že ty za neho platíš účty tak čo je to za brata....

Seus takaspon že sa nedáš zahnať do uzkych, že sa vieš vynajsť, čo povedať, dobre sito zahrala 😉

Inač moj svokor ked sme povedali že budeme mať Dominika, tak na to že aaaa dajte mu meno Rudo... Ved už nieje žiaden Rudo s našim priezviskom... Tak sme sa s mm smiali, že Rudo... A za každým ked sa niečo spomenia Domonik, tak začne a čo mu nedáte meno Rudo 😀 😀 😀

seuska
28. jan 2010

a este som si dneska radost urobila tymto
http://deti.bazos.sk/inzerat/2967560/Predam-sad...

zuzana1971
28. jan 2010

seuska dobre prihody zo svokrou 😀

a krasna supravicka pre Sasku 😵

malalady
28. jan 2010

baby vy sa význáte v tých značkach čo doktor píše na sone?

ak hej tak čo je

BPD

APBD

FL

čo tieto značky znamenajú?

😖

zuzana1971
28. jan 2010

malalady netusim 😝 ja sa vzdy pytam doktora kolko vazi a to mi staci 😝

zuvinka102
28. jan 2010

Ahojte babenky tak na chvilku som tu zas aj ja

blondy- tiež by som skor isla vlakom nakolko cestke dialnice su podla mna strasne ale tiez je pravda, ze ani na slovenksu to zas nieje ziadna slava ale aspon nemame cesty ako ja ich volam hrkalky

tantami inac ak sa chcete pustit do prerabky tak ty urcite sa venuj len malickostiam ako navarit mm obedik, kavu alebo cajik alebo dizajnovym veciem ale urcite mu moc nepomahaj.. z vlastnych skusenosti ti mozem povedat, ze je to dost velke riziko. Lebo mi sme zacali prerabat v septembri aj ked som este len na zaciatku tehotenstva a nemala som pred sebou brusko bolo to dost narocne presilila som sa az tak, ze som zacala odpadavat a dr. ma chcel zobrat do nemocnice alebo ma dat na rizikove.. a to som mu pomahala len podla mna s malickostami..

Inac som rada, ze tie co chodite na svicenia tak si to chvalite lebo mna ste tym velmi potesili a donutila som sa dnes napisat dr. ktora to ma na starosti, ze kedy by som mohla prist takze zacinam 9.2 🙂

tantama
28. jan 2010

zuvi neboj mm by mi nič nedovolil a aj tak s takým bruchom to je celkom náročné..... ale hadam sa to trochu podarí porobiť a prerábky začnema až ked bude malinká na svete a ja budem ok...

zuvinka102
28. jan 2010

tantami no tak to je fajn, ze si ta tak strazi 🙂 🙂

kiwinka
28. jan 2010

stanusa, dakujem :P za pomoc :P
takze najprv odovzdam castA, a po narodeni babetka do 45 dni treba odovzdat cast B :P

faajn :D taakze, hornu cast papiera odovzdam prv a potom spodnu cast odovzdam,, take smiesne pólky papiera :P

minka21
28. jan 2010

seus som sa zasmiala 😀 😀 😀 chuda ta musela byt hotova 😀

moni
28. jan 2010

malalady:
BPD – biparietálny diameter je priečny rozmer hlavičky
FOCD – fronto-okcipitálny diameter, pozdĺžna veľkosť hlavičky,
TAD – transabdominálny diametar – priečny rozmer bruška plodu,
APD – anteroposterior diameter – predozadný rozmer bruška plodu
FL - foot lenght - teda dlzka stehenej kosticky

ako citam vase zazitky so svokrami, vdaka bohu za tu moju 😵

stanusa
28. jan 2010

a tuto su priemerne rozmery podla tt aj vaha babatka

http://babymed.com/Tools/Ultrasound/third_trime...

moni
28. jan 2010

ako pozeram, to com som skopirovala ma nejake nepresnosti (fl nie je foot ale femur lenght)

stanusa, super link 😵
teda, ja netusim ake mame rozmery bo tu nie je tehu knizka, ale aspon vy si mozte popozerat 😵

minius
28. jan 2010

seuska no mozte chodit do pardadne so svokrou castejsie 😉 vyzera ze si mala o zabavu postarane 😀

civavava
autor
28. jan 2010

ahoj babule,

teeda to ste za pol dna popisali, ale uz som vas docitala 🙂

zuvinka, uz si v tabulke🙂

zuzi, ja si myslim, ze by si mala zmenit porodnika, Dr Spanka co ti odpisal, je kapacita a aj ja si myslim, ze ma pravdu, aj ked som laik, ale nieco zas viem....nie je normalne aby ta nechali 20hod trapit,riskovali tvoj aj Maxikov zivot a potom ta aj tak odrodili sekciou, lebo uz nebudes vladat... 😠 co je toto za kocurkovo ty vole 😠 😠

postarka-no comment, na to sa ani neda nic napisat,ak nechcem byt vulgarna....

minka,drzim palceky aby malicka vydrzala v brusku co najdlhsie!

zuzi,este sa chcem spytat, pizzu ako cukrovkarky mozeme??? 😲

blondy, gratulujem k skuske! 😵

seus, dobre si jej dala 😀 😀 😝

civavava
autor
28. jan 2010

vejuli, si pisala o tej miroslave89 od junoviek??? ak hej, ta ma chudatko velke nestastie, prisla uz raz o dvojicky v 19tt...a teraz toto...snad dopadne OK.... 😔

vejula
28. jan 2010

ahojte babulky. Taká som nasratáááá. Tak si predstavte že ten moj mm išiel o 12 do mesta že biečo vybaviť a od 14 mi nedvíhal... Vonku zlôadovatelé cesty v autach samí blázni... Ja už som ho videla...ani nejdem hovoriť, tri hodiny ma tu klepalo jak osiku, volala som mu každu chvílu a za každým s rovnakým výsledkom... Som myslela že asi odpadnem od strachu ,lebo vždy nosí telefon so sebou až som volala mamine, že sa bojím že sa Ivanovi niečo stalo tak aj ona mu volala a nič... A potom si pánko zavolal naspäť v pohodičke, že on išiel ku kamarátovi pozerať film a telefon si nechal v bunde že ho nepočul.... Ešte teraz ma klepe ale už neviem či od strachu alebo od hnevu... Ako môžu byť tí chlapi takí nezodpovední... Toto ja nikdy nepochopím...

Ani učiť som sa nemohla, tak konečne sa idem do toho pozrieť ked už viem že je všetko Ok...

evil15
28. jan 2010

babulenky tak ako vidím nejako sa nenudíte o tých svokrách by sa dalo písať do aleluja tá moja je tak 50 na 50 až moc starostlivá a lezie to dosť na nervy ale snažím sa to vydržať 😀 😀 😀

zuzanka a tá poštárka je fakt sila to je tu naozaj bordel v tejto krajine ale hlavu hore a všetko treba riešiť s 😵 vieš koľko ludí naserieš 😀

kamilakd
28. jan 2010

veve to nie pri prvom stretnuti ale tak postupne...lebo ja som neni tich a krok 😀 a sluzku robit ja nikomu nebudem a ze brigada a ja mam prist pomoct,od rana na nohach do vecera v praci cestovanie autom tak si soboty viem predstavit inak napr vyspavat a urobit si poriadok doma a nie u niekoho a este aj v zahrade ved ked nevladze tak jej problem 😝

tami to je des ako sa niekto dokaze spravat arogantne a este dzemolovat byt 😠

zuzka ta ked zlin je onicom tak bojnice je uz total o nicom ja som tam bola v lete a zvieratiek bolo az az male slony zirafky a neschovavali sa 😉

blondy to mas riadnu tarchu kto by uz chcel kupit dom so svokrou 😀 😀 😀

zuvinka102
28. jan 2010

civavava dakujem zajtra ti poslem vecer brusko lebo dnes to nestihnem..

Tak a konecne v robote padla tak ja idem si sadnut na cajik s kamoskou pa majte sa krasne a mozno sa tu este vecer ukazem

veve23
28. jan 2010

vejula...tak to je u chlapov uplne normalne, ja som sa uz prestala cudovat....to tie povery ze niekto isiel vyniest smeti a prisiel na druhy den, su troska aj pravdve 🙂 🙂 🙂 , a vrchol ked ti s kludom zavola ze co sa deje.....

kami..to s tebou suhlasim, najma ked svokruse steba urobia sluzku, akokeby ty si nemala svoju domacnost...niektore to beru, ze nie huraaa nevesta prisla, ale huraaa pracovna sila prisla

veve23
28. jan 2010

civi, bola som kuknut, mamina je s juloviek, Mirka...teraz som to narychlo kukla ale nechcem to cele citat, ale vyzera to biedne, ma 2dni na to aby bola ok, to bude 22tt2 a iinak ide cisarskym, tam asi sance su fakt , to musi byt strasne

kamilakd
28. jan 2010

veve presne ja sluzku nikomu robit nebudem ona je na dvochodku a stale mrncala ale ona si dopraje,raz som privolila ze sak teda dobre navalila mi plny kos pradla zehlila som 3hodiny a ona isla chrapat no tak to bolo prvy a posledny krat....ja som mala narocne zamestnanie ked bola sluzobka tak som sa aj pripravit musela a ona ze co je to za pracu behat na aute atd...beriem jednym uchom dnu a drzhym von 😀

vejulcek to je nezodpovednost a lahkovaznost ved co by sa im tak mohlo stat ma tiez vie dobre rozhodit 😠

moni
28. jan 2010

no tie chlapske mozocky su asi naozaj inak naprogramovane. mna najviac vytoci ked este z toho vyjdem ako hysterka 😠 nastastie mm uz vie ze sa ma hlasit 🙂

kamilakd
28. jan 2010

moni ved to...a neznasam ked mi zavola ze uz je v garazi a ide domov a on si urobi zastavku na pivko a pride asi za 2hodky to zurim jak poriadna hyterka lebo nejde o to ze sa este stavi niekde ale o to ze nepovie a ja mam strach ale uz sa naucil ale sem tam este pozabudne ako naposledy meskalo lietadlo a neozval sa ze co a ako az na druhy den 😠 si vypocul cez mobil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre