Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
29. jan 2010

blondy: gratulujem k skončenému semestru a všetky nepodstatné veci už vypusti z hlavy a oddychuj.

Zuzka: ty máš asi fakt pobosorované, lutujem ta ale zároven ti držím palce aby všetko dobre dopadlo.

baby ja už začínam mať takú predpôrodnú depku, ked čítam, že vy už máte všetko nachystané, popraté, vyžehlené, zrátané, ja som v tomto úplne pozadu 😒

idem tročku pozrieť von ,lebo dcéra tu má kamarátku zo školy a vonku šantia, tak idem pozrieť či je na nich aspon jedna nitka suchá 😉

vejula
29. jan 2010

čavte kočky...

Joooj blondy tak teraz ti závidím mna to čaká vo štvrtok a zistila som že to nestiham pri mojom tempe ani keby som sa pototo.... Inač z tej blbej baby si nič nerob... My sme mali na strednej tri staré dievky a viem čo to je len taký uzlíček nervov, ked nemá muža, ani frajera, no proste nemá sa kde vybiť tak sa vybíja na KOM MôžE 🙄

No a s priberaním neviem ako, minulá poradna + 13 kg, uvidíme čo to dá teraz 😅 idem v stredu... Inač dnes už mi zas chutí papať, takže to bola fakt len taká chvílková nervová nevolnosť.

Inač kami s tým ležaním na chrbte som také dačo počula že sa maličké tak dobré neokysličuje, ale zas neviem čo je na tom pravda, lebo poznam velá dievčat ktoré proste inak nezaspia a je to OK...

Stanuš teším na kočík, rýchlo pofoť a pochvál sa.

Inač gajana, ako sa vlastne budú volať tvoje dve princezničky????

civavava
autor
29. jan 2010

ahoj babulky,

ja budem cez weekend pripravovat tasku do porodnice 🙂), uz som volala aj do nemocky, 10.2. tam mam stretko, ze mi idu zalozit osobny dossier...juuj uz aby bolo 26.3. 🙂)

zuzi, dufam, ze kocurikovi sa uz polepsilo ...a s tym bytom a susedmi veru nemas stastie, ja by som na tvojom mieste, ked uz budes mat Maxika a budes mat trocha viac casu, mozno riesila odchod odtial, alebo vymenu bytu...na inom mieste, tak by si sa zbavila susedov aj tej starej panej, co ta otravuje.....

seuska, tesiim na 3D fotky Sasky, dufam, ze sa pekne ukaze 😵

blondy, gratulujeeeem 😉

alicc
29. jan 2010

tak a už som tu,
prišla som von v pravej chvíli, lebo by im z nosov viseli okrem soplov ešte aj cencúle. tak som ich nahnala dovnútra, už sa vyhrievajú pred kachlami a idem im nachystať palacinky lebo sú vraj straaašne hladné 😀

zuzkabar1983
29. jan 2010

Ahojte babenky, tak som vas konecne docitala ... pisete ako dracice 😀

Alicc ..... vobec nie si sama, co este nema nic porobene .... ja nemam ani poprate a ani pozehlene a pravdupovediac ani neviem, kedy sa do toho pustim ..... v byte sa stale preraba a prasi a u svokrovcov sa mi do toho moc nechce ... Realne sa do toho pustim asi az tak na konci februara ... 😒

Inak som si dnes triedila veci, co som uz kupila, len mnoho z nich som kupila este v zahranici .... baby, neviete aka je velkost newborn?? To je 50 ci 56????

Blondy gratulujem ku skuske ... si sikulka 😉 Teraz si daj par dni pauzu, aspon do svadby pekne oddychuj, vsak si to zasluzis!!!

Co sa tyka priberania, tak ja sa uz ani nevazim... naposledy som mala + 9 kg a niekedy to ide rapidne hore ... ale to hlavne ked sa mi neda ist na velku ☹

vejula
29. jan 2010

jeeej civi tak ty už ideš baliť???? No ako sa ja poznám tak ja s t ým začnem až ked ma chytia prvé kontrakcie 😀 😀 😀

A ozaj zuzi prajem skore zudravenie kocurikovi, nech sa rýchlo vykakoší 😉

civavava
autor
29. jan 2010

vejuli, veru zbalim, nech mam pokoj, bo na webstranke nemocky pisali, ze 1-2 mesiace pred terminom, tak to splnam 🙂)

alicc
29. jan 2010

hlané krky sú nasýtené ale asi budú okupovať PC tak zas budem v obraze až večer-možno ak nezvíťazí posteľ. zatiaľ sa majte a pekný den

moni
29. jan 2010

zuzkabar, alicc, pridavam sa k nepripravenym 😀 sice uz nejake veci mam, ale rozhodne mi toho este kopu chyba. a ani len prasok na pranie nemam 🙂 chystam sa tiez tak koncom februara na to.

ja si idem koncom februara obzriet porodnicu, akurat som bookla termin tak som zvedava lebo na stranke to vyzera super 😵
no a riesim vyber pediatra, v tom mam chaos 😒

brusko akosi trapi aj mna posledne dva dni, hlavne pri chodzi 😖 neviem ci sa mala len zapiera, alebo maternica rastie, alebo co zas.
k tomu spaniu na chrbte, nech robim co robim, skoro vzdy sa v noci zobudim na chrbte. ale evidentne to malej, ani mne neprekaze. vkuse sa tam mele, a kope 🙂
a pribrala som asi 10 kil, to nevyzera az tak strasidelne ako 23lb 😀

civavava
autor
29. jan 2010

babenky, treba oprat aj plachtu do postielky a hniezdo????

moni
29. jan 2010

civi, ja planujem oprat vsetko co sa da 🙂

civavava
autor
29. jan 2010

moni tak asi aj ja..aj ked plachta je zabalena, uplne nova a mimi snad nebude s nou v kontakte nejak vyrazne...

vejula
29. jan 2010

čavte babule tak vás informujem o tej mirke čo bola v nemocke... Včera večer sa jej zhoršil stav a museli jej hned robiť cisarsky. Maličká nedýchala museli ju oživovať ale podarilo sa im to. Má 520 g... Tak musíme všetci držať palce aby to drobček zvládol 😔

civavava
autor
29. jan 2010

vejuli , juj 😔 😔 drzim jej aj malickej palce.... 😔 😔

moni
29. jan 2010

civi, ale pre istotu. ked si taka rozbehnuta s pranim a zehlenim. ja zvyknem vsetky nove veci oprat pred prvym nosenim, takze asi tie miniveci operiem.

veji, akurat som to citala vo vedlajsej teme ☹ velmi na nich myslim!

alicc
29. jan 2010

no to je teda hrozné, musíme len dúfať že všetko dobre dopadne

tantama
29. jan 2010

vejuli držím palčeky im obom, civi ja som prala všetko ešte aj baldachým. je to sice zabalené ale si zober kým to zabalili koľkými špinavými rukami vo výrobe to prešlo ☹

zuzkabar1983
29. jan 2010

Aj ja som akurat citala o teej Mirke .... az mi slzy vyhrkli .... dufam, ze budu silne a zvladnu to 😢

civavava
autor
29. jan 2010

juuj tantami aj baldachyn??? 😲 ten som sa ozaj nechystala prat...
takze zmena 🙂) a o nieco viac prace 🙂)

tantama
29. jan 2010

no ja viem že sa to nezdá ale mne to pre mimi prišlo také nevhodné tam dať z krabice a igelitu..... isto je v tom prach tak neviem že by som to preháňala 😅

vejula
29. jan 2010

joj aj ja dufam a verím že to dobre dopadne.... Ale vraj je maličká velká bojovníčka, takže dufajme sa z toho dostane...

zuzkabar1983
29. jan 2010

Baby a kupovali ste aj nejaky nepremokavu podlozku medzi matrac a plachtu???

civavava
autor
29. jan 2010

zuzkabar, ja som kupila 🙂

zuzkabar1983
29. jan 2010

Civi a ono je to na cely matrac, ci len na cast??? Lebo ja som to este ani nevidela, tak neviem, co poriadne hladat. 😒

stanusa
29. jan 2010

civava tiez poperiem co sa da, uz spekulujem nad potahom kocika, ze ci dam do pracky alebo radsej v ruke preperiem, ci vsetko operiem, alebo len tie casti kde bude babatko

vejula ok 😉 zajtra pofotim, lebo dnes ho budeme montovat az vecer

mna strasne boli prava cast zadka, ani neviem poriadne chodit ani sediet. doki skonstatoval, ze to je z chrbtice nieco s nervom aj maly asi tlaci, tak dufam ze to nebude az do porodu 😝

civavava
autor
29. jan 2010

zuzi, na cely, vyzera to ako plachta, len je to nepremokave ....

tantama
29. jan 2010

ja som kúpila také plachty čo su zo spodku ako pogumované takže nepretečú.....mala som ich aj pri synovi a boili super.

zuzkabar1983
29. jan 2010

A to asi dostat normalne v detskom obchode, ze?

civavava
autor
29. jan 2010

zuzi, urcite ano, aj ja som tam kupovala

moni
29. jan 2010

stanusa, ten chrbat je neprijemny, mna to raflo pred par tyzdnami 😖 vystrelovalo to az do nohy, a presne ako vravis, ani chodit, ani sediet. skus to trochu rozhybat, najlepsie je robit macaci chrbat, alebo sa chrbtom postavit k stene, opriet a panvu podsadit smerom von. niekde na nete su aj dalsie cviky.
mna to drzalo asi 2 tyzdne, ale keby som to mala mat az do porodu tak mi hrabne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre