Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
31. jan 2010

civbi tu mas tu linku je to na hlasvovanie od zuvi, rodinka ak ziska najviac hlasov moze vyhrat nejaky darcek a moze sa hlasovat vraj raz za den az do 6.2

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=74...

moni
31. jan 2010

tak som zahlasovala aj ja, a drzim tobaiskovi palce!

cicimon
31. jan 2010

aj ja

vejula
31. jan 2010

ahojte kočky... Tak ja som asi čosi chytila, celý den ma zas bolí hlava a je mi akosi slabo. Strašne moc bojim aby to nebola chrípka... Dufam že sa maličký bude držať, ked už som to ja takto spackala ☹ Teraz pijem zázvorový čajík a idem si lahnuť ani učiť sa nemôžem kvôli tej hlave ale paralen ešte nechcem užívať ked zatial nemám teplotu, no merala som a 36,9 takže zatial v norme, nooo. Ale čert vem školu, radšej to vyležím aby bol drobček v poriadku a nebudem sa tlačiť do učenia ked mi je na prt 😒

No dobre dievčatá idem ja do postele a prosím držte palčeky nech to nieje nejaká hnusná chrípka 😔

moni
31. jan 2010

veji, tak veru sup do postele a nalievat sa cajom, kopu vitaminov, a hlavne oddychovat.

zuzana1971
31. jan 2010

ahojte 🙂
idem precitat prispevky 🙂

kamilakd
31. jan 2010

ahojte bambulky...tak ja mam zas tie curacie veci a dnes maly stale stuchal do mechura no hrozne,aj som si pospala no nic moc zajtra idem na poradnu tak uvidime co nam gyndos povie..inak zajtra urobim tale light francuzke

cicimon
31. jan 2010

ja idem tiez na poradnu zajtra, celkom sa tesim a chcem sa spytat, kedy mi da papier na MD

ninuska8
31. jan 2010

ahoj babaulky aktivne i pasivne, ja sa dnes radim k tym pasivnejsim, kedze mam este stale pricviknuty nerv a nemozem sa velmi hybat, doky ma poslal na neurologiu tak som zvedava co tam so mnou vydumaju

inak vo stvrtok sme mali poradnu, mala je ok, dost velka aj pritoky su fajn aj krcok chvalbohu, len pulz som mala 129 na porazku, sestricka ani neverila, ze jak v pohode fungujem, no a odvtedy si ho kontrolujem, hocikedy pocas dna mi vybehne aj na 100, ja neviem cim to je, picham si clexane na riedenie krvi a beriem zelezo kvoli anemii, ale aj tak sa mi nezda ten pulz...nemate to niektora? vraj je to v tehu bezne, ale neviem. asi je chyba aj vo mne lebo v poslednom case som nervozna jak pes, uz mi doma niekedy sibe a neviem sa ukludnit ani kvoli malej, niekedy sa citim zrela na psychiatriu...

ale inak sa mam fajn🙂 mam 23, v auguste 24. Muzik ma 30 a tiez 4.2. oslavujem🙂

zuzana1971
31. jan 2010

stanusa pekny kocik, pytala si sa ako sa vola kocurik, vola sa Raul (Raulik) lebo som ho nasla, akurat ked som zacala pred 3,5 rokmi chodit na spanielcinu, tak sa mi zdalo vhodne ho trocha pospanielcit 😀 , vybrala ho jedna kamoska a druha mu dodala este tretie a stvrte meno Garfield Gonzales lebo sa jej strasne paci fil Garfield 😀 Takze sa vola Raul Garfield Gonzales, ale nikdy som ho tak nevolala 😀 obcas Raulik, najcasttejsie kocuriki a vselijake tutulinkove mena, napriklad kuriatko moje fuzate 😀

moni
31. jan 2010

ja idem v utorok na poradnu, sono, a glukozovu zbrndu 😝

kami, mna tiez nejako pobolieval mechur, a ta potvora mala just do neho stuchala tak len dufam ze to kvoli nej 😝
hadam sa ti to nevrati naspat!

nini, ja mavam tiez zvyseny tep, nad 100 bezne, ale lekarka povedala ze je to ok. tak teda ok 🙂
neviem ako by som ti poradila, ono sa lahko povie aby clovek nenervil, ale obcas je to s tymi hormonami tazke 😅

zuzi, ze Raul Garfield Gonzales 😀

kamilakd
31. jan 2010

cici ja sa tentokrat moc netesim 😅 ja uz tieto curdo veci mam casto 😠

ninuska no asi ani nic poklepkaju ti po kolene zavres oci a budes si triafat na nos a budes chodit po ciare ci vies udrzat rovnovaho...na RTG ta neposlu,lieky by ti nemali dat ziadne a inekciku ani nevravim tak mozno daju daku mast aj to neviem aku ked 90% v tehu nedoporucuju a este predpisu suche teplo a dake cviky...ja som toto mala az som pistala ☹

zuzka kuriatko moje fuzate je dost vystizne 😀

zuzana1971
31. jan 2010

ja vam trochu pokazim ten vekovy priemer co ste tu vcera rozoberali 😀
38,5 rokov 😀 som tu najstarsia a ktovie ci nie najstarsia tehula na celom koniku 😀
polahcujuca okolnost je ale, ze mi este nikto v zivote nehadal viac nez 28 😀
vo vlaku mi vzdy chcu predat polovicny listok 😀 (no ale to je zas extrem 😀) a takto sa na mojom veku cely zivot zabavam 😀

kamilakd
31. jan 2010

moni ani nevrav ved ten maly sulinko mi po nom skace ja mam az pot na cele ked idem curkat 😅 dala som si brusnice a ten cys control troska sa to upokojilo ale keby mi tam ten maly nestuchal 😠

kamilakd
31. jan 2010

zuzka to je urcite teplota mala by si zalahnut a potit 😀 nie nie niesi je tu moja ex zamestnavatelka a ta ma 41 a prve mimino 😅

cheerlady
31. jan 2010

ahojte babule,aj ja idem zajtra do poradne,ale moc sa netesim,lebo tento tyzden mi bral dr.kontrolny ster,lebo som mala kvasinky a zajtra budem mat vysledok a ja si myslim,ze este som sa toho nezbavila 😝 a pevne dufam,ze ked poviem dr.,ze chcem uz ist na matersku,tak ma tam supne 😅

cicimon
31. jan 2010

kamila - ja by som bola rada, keby mi spravila sono, nech vidim dnu 🙂 a aj ohladne tej MD sa chce popytat

ale zas tiez ma nebavi tam chodit skoro rano, vyse hodiny sediet v cakarni...

kamilakd
31. jan 2010

cheer no a co ti dali na tie kvasinky???

kamilakd
31. jan 2010

cici ved to uvidime kolko tam budeme cusat

zuzana1971
31. jan 2010

ninuska ja som bola nedavno tyzden v nemocke s tym tepom, ale nic mi nezsitili, akurat, ze mam tiez anemiu a picham si injekcie na riedenie krvi 😝

kamilka ty vcera aka odvaha, ze kukat horror, ked si sama doma 😝
tych 200 e za fotky s ami zda tiez vela, spytaj sa civavky kolko platlia, budes mat prehlad, ja netusim kolko to stoji

a ja som tiez julovy rak 😀 (rodinny typ)

cheerlady
31. jan 2010

kami dal mi dafnigen - aj to zabralo,len potom som si to zas jeden vecer zabudla dat,potom som si to zas 2x dala,potom zas som zabudla a tak 😅
inak ja idem zajtra tiez skoro rano na poradnu,lebo zajtra nemam svoje auto,tak musim ist s mm a on ide hned rano do blavy,tak sa musim prisposobit 😖

moni
31. jan 2010

ja som bola nastvana na tu lekarku co ma naposledy vysetrovala, stazovala som sa na vytok a ona ze to budu pravdepodone kvasinky, a mam si to preliecit. tie lieky su volnopredajne, tak ze si mam cosi kupit 😅 povedala ze spravi vyter, a keby to bolo cosi ine tak mi da vediet. jasne ze sa mi neozvala 😠 ale ja som sa na to vyprdla, lebo to nebolo az take zle, a v pribalovom letaku bolo napisane ze treba mat diagnozu potvrdenu lekarom. ked som tam po tyzdni volala, tak vyter bol negativny. no na ktoru onu som si to tam mala strkat?!
cheer, snad si sa tych pliag uz zbavila!

mna objednavaju na presnu hodinu a skoro nikdy necakam, tak aspon cosi. ale zas dotrepat sa odtial do prace trva aj hodinu 😝

cheerlady
31. jan 2010

moni no ja som to mala teraz prvy krat,co som tehu,takze este som na tom relativne dobre 😅

michalag
31. jan 2010

Ahojte 🙂 🙂 🙂 ,
tak ja sa tiez pripajam k tym co im drobci stuchaju do mechura, nasej malej sa to evidentne velmi paci 😅 , ale ako si davam magnezko tak sa mi zda akoby sa nejako posunula a nebola a netlacila ma stale dole aj ked cikat chodim cez den castejsie, ale v noci je to celkom fajn najviac 1x 🙂 ... my mame poradnu v stredu ale trochu mam strach ci je krcok stale zavrety a dostaneme aj papier na sono a neviem ci mi nebude brat aj krv na zelezo

moni
31. jan 2010

cheer, mna nastastie tieto pliagy obchadzaju. len teraz som si nebola ista, lebo sa ten vytok zmenil. tak som to pre istotu spomenula.

kami, 200e je teda dost. teda, na slovenske pomery sa mi zda. tu sa cvakaju take prachy ze radsej ani nepisem 😝

zuzana1971
31. jan 2010

baby ja stale rozmyslam, ci mam zostat v tejto garsonke 14m2 s malym a kocurom tlacit sa, debilni susedia, stale dat celu matersku na hypoteku a neskor po pol roku z materskej ani hypo nezaplatim, ale v BA a klud, ihriska, materske centra, poznam tu ludi, lekari, obchody blizko
alebo ist k nasim viac priestoru pre maleho a pre kocura (podkrovna velka izba), predat garsonku a mat peniaze na co potrebujem, aj na notebook 😀 (len ci sa mi podari garsonku predat) ale debil foter, stresy, dedina nic tam nie je okrem kostola, krcmy a potravin kde nic nemaju, nikoho tam nepoznam, maly sa nebude mat dokopy ani s kym a kde hrat, lekari daleko, stale zima (foter setri na kureni a dohodnut sa s nim neda v nicom), zavadna voda (pit sa neda, ani na varenie nie je vodna, ani na pranie, nici pradlo...osprchovat sa v tom da, ale mne to smrdi a neviem ci by som maleho kupala v takej vode)
ani jedno sa mi nezda vhodne, no ale neviem co je lepsie 😝

kamilakd
31. jan 2010

zuzka no horor bol brutal a veve tiez kukala 😉 a tych 200e je dost ale maloktory fotograf ma atelier a ja ho domov nechcem pustit..tak asi budem bez fotiek

moni
31. jan 2010

zuzi, tazko radit ked ani jedna moznost nevyzera byt dobra 😖
pri rodicoch by ti asi hrablo, kedze hovoris ze s otcom nie je rozumna rec. plus tie dalsie veci...vrchol je zavadna voda pre babatko 😝
viem ze situacia s otcom maleho je tiez na bode mrazu, ale rozhodne by si mala po nom dupat nejake financie na vasu podporu. lebo kamen urazu su financie, aby si aspon mohla ostat v garzonke (slak traf debilnych susedov!).
kontaktuj ho este pred porodom, a pokial sa s nim nebude dat jednat, treba to riesit vymahanim vyzivneho 😔

zuzana1971
31. jan 2010

mailik pre 32 tyzdnove bruska

32. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 30 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 32 týždňov.
Ste v 3. trimesteri - v 8. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Približná hmotnosť vášho bábätka by mala dosiahnuť 1700g a tento týždeň priberie asi 180g. Jeho hlavička má priemer asi 8,2 cm a stupaj nôžky asi 6,3 cm.

Väčšina detí v tomto týždni tehotenstva je už v polohe dole hlavičkou. Táto poloha je najideálnejšia na pôrod. Hlavička je najťažšia a najširšia a pripraví cestu pre telíčko, ktoré potom ľahšie vykĺzne vonku. Naliehanie hlavičky na krček maternice mu pomáha pri otváraní v prvej dobe pôrodnej.

Niektoré detičky sa však uvelebia v maternici hlavou hore a nechcú sa otočiť. Hovoríme vtedy o polohe koncom panvovým – skratka KP. Ak máte tento problém, zamyslite sa najprv nad tým, prečo vaše dieťatko zaujalo práve túto polohu. Čo vám chce tým povedať?

Aké sú vaše pocity
Možno vás chce upozorniť aby ste zmiernili nadmernú aktivitu. Alebo aby ste sa mu viac venovali. Alebo aby ste sa zamysleli nad samotným pôrodom. Alebo možno aby ste sa pôrodu prestali báť. Možno dieťatko potrebuje, aby ste ho už vedome zaradili do svojho života.

Určite ste sa už neraz zamysleli nad pôrodom. Možno máte obavy. Ak čakáte dieťatko prvýkrát, je pre vás predstava, že bábätko musí ísť vonku tadiaľ kade prišlo, možno i desivá. Neobávajte sa dopredu. Pôrod sa dá úžasne prežiť, na bolesti máme rôzne postupy a techniky ako ich zmierniť. Najdôležitejšie zo všetkého je ale byť v pohode a veriť prírode, že to zariadila ako najlepšie vedela.

Telesné príznaky
Samozrejme, môže sa stať, že bábätku v brušku niečo prekáža, že je tam nejaká konkrétna fyzická porucha. (Napríklad stavy po zlomeninách panvy, veľmi úzka panva a pod.). Takisto sa môže stať, že dieťatko sa zamotalo do pupočníka a nemôže sa otočiť, alebo že to jednoducho nestihlo, kým malo viac miesta v maternici a teraz sa mu už otočiť nedarí.

Tak či onak, pôrodné baby zo zahraničia nám ponúkajú niekoľko metód ako sa môžete pokúsiť dieťatko otočiť do správnej polohy.

Čas a kľud – to pomáha najviac. Niekedy sa deti do správnej polohy otočia až tesne pred pôrodom, dokonca i v čase prvých pôrodných kontrakcií.
Pomocou hudby alebo svetla. Veľmi milá metóda, ktorá vám určite neublíži. Svetlom baterky prechádzame cez bruško až k miestu, odkiaľ má bábätko prísť na svet. Akoby mu ukazujeme cestu. Takisto si môžete v tých miestach pustiť príjemnú hudbu. Možno ju dieťatko bude chcieť lepšie počuť a otočí sa.
Plávanie – skvelá metóda. Vaše telo sa uvoľní, nadľahčí, bábätko má viac priestoru otočiť sa.
Indický most – nedáme vám presný návod, pretože túto techniku je dobré vyskúšať len za prítomnosti pôrodnej asistentky alebo iného znalého človeka
Akupresúra alebo akupunktúra, moxovanie – všetko činnosti zamerané na pôsobenie na určité reflexné zóny. Je potrebné, aby ich robil odborník.
Tip:
Epidurálna analgézia je jedným z prostriedkov na miernenie bolesti. Ak ste nad ňou rozmýšľali, dajte si prosím vysvetliť dopredu nielen pozitíva ale i negatíva tejto metódy. A ak vám nebude vedieť dať vyčerpávajúcu odpoveď váš lekár, nalistujte si pasáž o epidurálnej analgézii v knihe Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu pôrode.

Správne prisatie:
Už teraz myslite na to, a vpíšte si do pamäti, ako vyzerá správne prisatie dieťatka k prsníku. Je to absolútny základ dojčenia!

Hlavné zásady sú:

Dieťa obopne perami nielen bradavku, ale i veľkú časť dvorca (samozrejme záleží to od jeho veľkosti).
Bradavka smeruje k detskej hornej pere.
Brada dieťaťa sa dotýka prsníka.
Asymetrické prisatie je správne, ak má dieťa v puse viac dvorca zachyteného spodnou perou a menej vrchnou perou.
Telo a nôžky dieťatka by mali byť pritlačené k telu matky.
Hlavičku dieťatka iba podopierame, netlačíme k prsníku.
Dieťa musí mať veľmi otvorené ústa – to docielime tak, že mu bradavkou prejdeme po hornej pere.
Dieťa prikladáme skôr než začne plakať alebo kričať! Ak dieťa plače, má jazyk dvihnutý dohora a prisatie nie je možné!

zuzana1971
31. jan 2010

moni on bol naposledy v Irsku, kde ho ja budem nahanat a ko ho prinutim aby mi platil?
no a potom mu odovzdavat kazdy druhy vikend na par dni novorodenca, ja si maleho nedam z ruky 😅
toto sa mi fakt nechce riesit pred porodom, predtym som bola furt v nemocke, tiez som si nechcela robit zbytocne stresy
ale je mi jasne, ze raz to nejako budem musiet riesit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre