Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
31. jan 2010

zuzi, aha, som nevedal ze on zdrhol mimo slovenska 😠 doma by ho nahanali sudy, nie? ci to je moja naivna predstava ze tak by to malo fungovat?!
pri jeho pristupe pochybujem ze by chcel maleho na vikend, v starostlivosti by si ho mala len ty.
no veru, kazde euro sa zide 😔

zuzana1971
31. jan 2010

no co kamilka, dnes si sa zacala uz balit do porodnice? Ja uz mam 1,5 tasky a furt nemam vsetko 😝 Budem mat viac veci nez na dovolenku tusim 😝 , vsak len plienky, 2 baliky poporodnych vloziek a podlozky pod pacienta zaberu 3/4 tasky 😝

idem este daco porobit a potom si uz lahnem k telke konecne

cicimon
31. jan 2010

zuzi kolko tych poloziek pod pacienta beries? ja mam kupene 4 a na kurze pre tehu nam hovorila, ze staci, ak jednu prestrihneme napoly

zuzana1971
31. jan 2010

moni sudy na SK su na prd...vobec sa mi uz len kvoli tomu nechce do toho ist
no on isiel do Irska na 3 mesiace, len neviem ci sa tam nezabudol 😅
papa

dejna3
31. jan 2010

tak predsa len som dnes niečo v tej kuchyni vykúzlila 😀
na prvý šup, mi to teda celkom vyšlo, aj môj skeptický drahý sa napokon zalizoval 😀
pre tie, čo ste chceli recept:

piškótové cesto:
6 žĺtkov
6PL práškového cukru,
6 bielkov
štipku kypriaceho prášku
8PL polohrubej múky

- cukor vymiešať so žĺtkami do peny,
- z bielkov vyšľahať tuhý sneh
- sneh postupne pridávať s múkou zmiešanou a s kypriacim práškom do vymiešaných žĺtkov

cesto dáme na vymastený plech (lepšie je, ak tam dáte papier na pečenie) do trúby upiecť na 180 st.

krém:
1 maslo
2PL kakaového prášku
5PL práškového cukru
na dno KL rumovej esencie (resp. rum)

všetko spolu vymiešať a potrieť upečené cesto

na záver posypať kokosovou múčkou

inak - ten krém si cukrom aj kakaom môžete ľubovoľne variovať, podľa toho, či ho chcete viac sladký, alebo horkastý 😉

dejna3
31. jan 2010

zajtra asi behnem k obvoďákovi, nech mi predsa len niečo doporučí na tie priedušky ☹

kami, a teba aj bolia zasa ľadvinky alebo to len drobec tancuje po mechuri? 😅

no my sme pre nášho kocúra dlho nevedeli vybrať meno, tak sme ho zatiaľ volali "mačik, mačiaičik" 😀 a tak sme si nejak na to zvykli, že sme potom už ani meno nevymýšľali, všetci ho tak volali a každému to prišlo náramne originálne 😀 😀 😀

istý čas sme sa dokonca obávali, že aj naša sofinka bude mať meno _ "bábätko 1" 😝 😀 ale našťastie sme meno včas vymysleli 😀

roxi
31. jan 2010

ahojte baby,
ako ste víkendovali, my tak v pohodičke, dnes som sa bola s malou trošku vyblázniť v snehu, ani domov ísť nechcela, teraz už spí, nejak ju to unavilo tak sa mi ju podarilo dostať do postele o niečo skôr ako zvyčajne,
mňa od včera bolí zub, ale včera tak s prestávkami no dnes poobede už v kuse a už je to neznesiteľné, takže ráno bežím k zubárke, ale dnes to asi bez tabletky nevydržím, nechám čo tak z ničoho nič 😠 , akoby osm tých vybavovačiek a behačiek už aj tak nemala dosť

zuvinka102
31. jan 2010

Ahojte babenky nejak Vas nestiham citat ale som velmi rada, ze pomahate s hlasovanim pre Tobiaska.. Velmi vela to pre jeho maminku znamena.. inac nakoniec som zistila, ze hlasovat sa da kazdych 24hod.

Civava si sa pytala co je to za hlasovanie.. takze pomahame mojej kamaratke splnit tak trosku sen maju malinkeho synceka ktory ma 7mesiacov a este stale kvoli zdravotnym problemikom nebol doma a mozu ho navstevovat len oni dvaja ako rodicia.. ale dufaju, ze coskoro sa im podari to nejak zariadit aby ho mohli mat doma.. Ide tu len o to aby im pri kramaroch na bilborde zverejnili ich odkaz, nakolko im tam malinky lezi a mozno to aj z okna uvidi.. ako pre niekoho to moze byt len malickost ale pre Katku to velmi vela znamena 🙂

Velmi pekne este raz dakujem za hlasy aj vdaka vam uz su na druhom mieste 😀 😅 😀 tak mozno sa im to aj z vasou pomocou podari 😅

kamilakd
31. jan 2010

ahojte bambulky no dnes mi je dost blbo

moni dik za kontakt uz som to kukla a zajtra mu brnknem...inak mas dobru lekarku 😖 to je dost do jedu ked sa tak chova

zuzanka no ano uz mam zbalene veci pre seba komplet,a pre mimi takmer.

danka mnam uz aj ho opisujem...ja zajtra budem robit lievance som dostala chut ale aj tie francuzaky ma mataju

roxi
31. jan 2010

a dnes som konečne aj spravila pár fotiek bruška, síce len tak narýchlo, lebo polovička zahlásila, že foťák ide zajtra do opravy, tak budem len dúfať, že kým sa malý narodí bude späť a plne funkčný

zuvinka102
31. jan 2010

inac chcela som sa spytat uz par dni dozadu ste pisali nieco o tom, ze by sa nemalo spavat na chrbte, ale ja inak neviem spat.. tak ma zaujimalo, ze preco by som tak nemala spat?? dnes sa drobcek od rana nezastavil a stale kope ale aj tak riadne ze to az boli.. snad ked pojdeme spinkat tak ich to prejde 😀

kamilakd
31. jan 2010

roxi krasne brusko malinka sa ako krasne tesi bambulka malinka 😉 mala sa vam vydarila maly bude herec ako vysity 🙂

zuvi no ja ti neviem preco sa na chrbte nesmie spat ale ja a zobudim tak ze lezim na chrbte 😅 teraz mam ten sliz od red castlu a aj tak sa prevalim

ja som tiez hlasovala aj z mobilneho netu dufam ze sa to podari tak treba hlasovat a malemu drzime palce

roxi
31. jan 2010

zuvi - našla som ten link a pridala hlas, hlavne, nech je maličký zdravučký a čo najskôr ho majú doma 😉
a s tým spaním na chrbte, tuším je to kvôli tomu, že tlačí bábo na dutú žilu, ale presne už neviem, len tiež viem, že by sa už spať na chrbte nemalo, ja ani nedokážem na chrbte ležať, vadí mi to, takže už spávam len na boku, čo nie je bohvie čo, lebo zvyčajne spím na bruchu, ale na to si ešte budem musieť počkať

zuvinka102
31. jan 2010

kami no tak snad je to v pohodke lebo ja sa snazim aj naboku spat aj tak mam vankuse aby som sa neprevalila, aj tak som stale na chrbte.. no ja som sa rozhodla , ze v utorok nakolko v pondelok nejdem do roboty zapnem vsetky compiky a budem z kazdeho hlasovat 😅

kamilakd
31. jan 2010

zuvinka tak sa skus nejako oblozit vankusikmi 😅 potom sa nepretocis no ja mam take zatial male brusko a ten spanok na boku fakt nic moc

zuvinka102
31. jan 2010

roxi ahaa no tak sa musim na to spytat ked pojdem do poradne ale to je az 9.2. tak zatial skusim najst nieco na nete alebo v knizkach

zuvinka102
31. jan 2010

kami no ja som aj oblozena vankusmi ale aj v noci sa zobudim nato, ze spim nanich 😀 😀 takze vankuse nepomahaju 😅

kamilakd
31. jan 2010

a tak pokial sa ti tazko nedycha alebo ta nieco neboli tak by to nemal byt problem si myslim mozno ked brusko podrastie tak podvedome bedeme spat na boku

evil15
31. jan 2010

ahojte babulky tak práve sme sa vrátili z pohotovosti ☹ pred niekolkými dňami ma začalo pobolievať bruško a aj okolo pupka najprv som si myslela že je to v pohode že je to len preto že mi dosť narástlo bruško ale nebolo to preto ☹ mám podráždený penkreas a neni to dobré doki povedal že hned ráno mám ísť svojmu obvodnemu a potom gynekologovi treba ma poslať na vyšetrenia a mám držať prísnu dietu 😨 z čoho som najviac na nervy lebo ja stále zvraciam a to skoro všetko čo zjem tak nechápem ako budem fungovať teraz ked budem na tej diete ... snád to bude všetko v poriadku lebo drobček je v poho len moje telo neni tak snád sa to zlepší ...

Takže milé maminky ak naozaj Vás bude niečo pobolievať tak chodte naozaj k dokimu a nezanedbávajte to, mne dnes povedal doki že je dobré že som došla a nezanedbala to ...

Naozaj radšej ísť a povedia že je všetko v pohode ako by sa malo niečo stať neskorej ...

Všetkým Vám želám pohodove tehu a aby ste boli všetky zdravé a aj Vaši drobčekovia

zuvinka102
31. jan 2010

nie nemam ziadne problemiky a asi je to tak, ze ked brusko podrastie tak budem spavat naboku, ved ma este kam rast a cas nato aby rastol

kamilakd
31. jan 2010

evil no tak sa nam drz a urco ti povedia aj aka dietka asi to budu polievocky a daco suche 😅 no drzim palceky

zuvi a nechces si odfotit brusko a pridat do albumceku do apriloviek?

zuvinka102
31. jan 2010

evil no snad sa to nejak zlepsi ja som to mala na zacitku tak a potom to po diete preslo..a je fajn, ze drobcek je v pohodke.. budem na teba mysliet aby sa to zlepsilo 🙂

evil15
31. jan 2010

kamilakd no bude to zaujímavé lebo ja také jedlo neudržím už som to skúšala, ale nedá sa ☹ no budem musieť niečo vymyslieť lebo nechcem ísť do nemocnice, čo mi hrozí ak sa to nedá doporiadku 😢

zuvinka102
31. jan 2010

kami no tak narychlo teraz fotene tak ho vlozim k sebe do albumu a potom sa moze stiahnut do apriloviek 😝

zuvinka102
31. jan 2010

tak a uz je brusko v albume ale slubujem, ze ked budem mat trosku cas tak pofotim lepsie

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

roxi
31. jan 2010

kamilakd - dík za pochvalu malej, no keď už my nie sme žiadny krásavci, tak aspoň malá sa nám vydarila 😅 , vždy som sa bála aké budem mať deti, ale niekedy som videla, že aj nie práve pekné páry mali zlaté deti, tak som tajne dúfala, že na tom budeme podobne 😉,

evil - držím palce nech sa to zlepší, to je fakt hrôza, akoby sme toho nemali dosť ešte aj iné choroby nás prenasledujú,

bože mňa ten zub tiež tak bolí, asi si fakt idem dať tú tabletku, som zvedavá ako vydržím do rána

roxi
31. jan 2010

zuvi - krásne bruško 😉 a určite si nejaké fotky urob, potom budeš ľutovať, ja nemám veľa ani z prvého tehu a teraz som sa tiež k tomu nemohla dostať a potom po narodení malej mi bolo ľúto, že som nefotila častejšie, ako sme rástli

kamilakd
31. jan 2010

evil budem ti drzat palce a keby si skusila len tak dva krat si kusnut a potom neskor...proste pomalej davke moja svagrova tak jedla inak tiez vsetko slo von....ale toto zvladala a pila lyzickou 😅

roxi 😠 co to tu pises vyzeras dobre kazda zena je krasna staci len trolinku upravit a kazda sme k svetu

zuvi krasne brsko 😉

cicimon
31. jan 2010

zuvi - pekne foto

inac, s tym lezanim na chrbte - vraj sa vtedy tlaci na nejaku dutu zilu ci co a potom sa male asi dobre neprekrvuje, neviem presne, ale nejak tak to asi je, tak preto sa ma spat na boku

zuvinka102
31. jan 2010

babenky dakujem

cicimon teba som tu zu chcela viac krat zastihnut lebo som sa chcela spytat kde chces rodit nakolko som si vsimla, ze mame rovnaky datum 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre