Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
31. jan 2010

kami - dík za povzbudivé slová 😀 , neboj, kedysi mi pobyt v Anglicku zdvihol sebavedomie 😉 , len teraz po tých rokoch, čo som doma na materskej, mi zas nejako klesá a to obrovské bruško mi na tom tiež nepridáva, ale som rozhodnutá sa dať po pôrode pekne do laty a po schudnutí aj zmeniť šatník, veď čo som na materskej tak som si toho veľa nekupovala, ale keďže ešte dlho budem, tak bude treba vylepšiť šatník, nech sa už cítim aj ako žena, nie len mama 😉 , už len aby financie boli 😅

cicimon
31. jan 2010

zuvi - asi antolska
ty si odkial z BA?

roxi
31. jan 2010

a bavili ste sa o veku, no tak ja som už stará korytnačka 😀 , v apríli budem mať 37 😕 🤐 a manžel chúďa má 44, no čo už, keď sme sa neskoro stretli a ešte kým sme sa rozhýbali, tak budeme patriť medzi tie hviezdne páry, čo majú detičky až keď biologické hodiny bijú na poplach 😅

moni
31. jan 2010

roxi, zuvi, krasne bruska 😵

evil, snad sa ti podari aspon cosi dostat do seba aby si nemusela na infuzie 😖

alicc
31. jan 2010

tak babulky práve som vás dočítala a pomaly pojdem do perín.
inak malá sa dnes nádherne polyžovala, prišla uplne uveličená, že bolo super.
baby ale máte krásne brušká, ja aj mám niečo odfotené ale nemôžem sa dokopať k tomu aby som ich sem zavesila -hanba mi 😝

zuvinka102
31. jan 2010

cicimon s petrzalky ale chcem rodit na kramaroch uz tam aj chodim

kamilakd
31. jan 2010

roxi kukala som ti fotky ked si porodila malu co ti davali do zily?mas tm kanilu 😅 ja si pripadam upne cudne moj satnik bol sportovo elegantny rada som nosila sukne saty...a teraz obmienam len tricka a vo vsetkom si pripadam ako blbec 😖 total nepritazlivo 😠

kamilakd
31. jan 2010

ja sa tiez lucim dobru nocku 😉

alicc
31. jan 2010

to nie si sama, ja som mala plnú skrinu handričiek a teraz točím jedny rifle a jedny čierne nohavice a pripadám si ako nejaká šedá nepríťažlivá myš ☹

cicimon
31. jan 2010

idem aj ja, zajtra vas precitam

dn

alicc
31. jan 2010

papa a dobrú noc 🙂

roxi
31. jan 2010

kamilakd - vieš, že si nepamätám kvôli čomu mi to napichli, pýtala som sa Maťa a ani on si nepamätá, kedy mi to zaviedli, možno mi dávali nejaké injekcie, neskôr mi dávali infúzku, to už na izbe, lebo sa mi veľmi točila hlava a pri odberoch krvi zistili problémy s pečeňou a ešte čosi, takže som dostávala infúzky častejšie, ale či aj na sále to fakt neviem, ale pamätám si, že aj spolubývajúca ju mala a dali nám to dole až po pár dňoch, alebo dokonca až pred odchodom domov, dosť to zavadzalo pri manipulácii s bábom, to si pamätám, že keď som mala malú pri kojení na tej ruke, tak to pekne pichalo,
a neboj, teraz si už asi všetky pripadáme ako veľryby a hlavne mi vadí, že som také neohrabané nemehlo a všetko mi trvá dlhšie ako bežne, ale zas už len 2 mesiace a budeme mať tie naše malé zlatíčka v náručí a brušká sa vrátia do pôvodneho tvaru a budeme si pripadať atraktívnejšie, ešte budeme aj motivované letom, troška schudnúť, takže sa nezúfaj 😉

roxi
31. jan 2010

tak dobrú baby 😉

stanusa
1. feb 2010

dobre ranko baby,
uz som vas docitala od vcera a pomaly pojdem na poradnu, vezie ma mm a asi ma aj privezie domov, lebo kvoli tomu zaseknutemu nervu v nohe neviem ani poriadne chodit 😖

roxi jaj keby to uz bolo, este 2 mesiace vydrzat! 😀
tak sa majte

seuska
1. feb 2010

dobre ranko vsetkym...

evil drzkam palce..

no o nepritazlivosti ano nehovorte! ja som total nepritazliva, ako vravite dvoje nohavky dokola uz 3 mesiace, ked si dam nieco na vrch tak mi je to uz kratke, no straaasne...

stani tiez drzkam palce na poradni...

zuzi fakt sa ti kazde euro zide, ja by som toho tvojho zacala obhanat uz teraz aby ti prispieval, najprv dobrovolne a ked sa maxik narodi tak sa mu povyhrazaj sudom.... Oni dnes uz po tom dost tvrdo idu urady...

tarinka333
1. feb 2010

Bre ranko kocky, idem Vas citat, so na str. 601, takze mi to bude trvat, ale chcela som k tej materskej a 2. pilieru dochodkoveho sporenia.
Oznamit SP, ze ci chcete dalej platit do 2. piliera treba NIE 30 dni pred nastupom na MD, ale 30 dni od nadobudnutia pravoplatnosti rozhodnutia o priznani materskeho. Tzn, ze pride rozhodnutie, je tam tusim lehota 30 dni na odvolanie, potom sa stava rozhodnutie pravoplatnym a potom ete mame 30 dni na to, oznamit do SP! Cize casu mame dost.
Ak si plati niekto aj 3. pilier, tak to je potom indivindi. Bud si nadalej budeme platit z nasho uctu na ucet spolocnosti, alebo sa sporenie prerusi.

zuvinka102
1. feb 2010

Dobre ranko

Dufam, ze vam sa lepsie spinkalo ako mne.. ja po prebudeni som vobec nemala pocit,ze by som spala aspon, ze mam dnes volno ale aj tak idem behat po uradoch takze sa tu ukazema asi az vecer.. Prajem zatial pekny dnik

kamilakd
1. feb 2010

ahojte akurat som volala na soc poistovnu...celkom som vychaosena...tu pisete ze to treba2hy pilier dochodkoveho pripoistenia ponahlasovat pred nastupom na MD ..ja som na rizikovej PN a a marci nastupujem na MD pani na sosialke mi povedala ze to tlacivo mam doniest po narodeni dietata do 45 dni aj casA a cast B 😅 tak co teda..poradite?

zuzzy12
1. feb 2010

Ahojte...smiem sa aj ja propojiť k mamičkam,ktore budu rodiť v aprili 2010??Chcela by som sa podeliť so starosťami i radosťami a obavami tehotenstva.Som v 31tt -termin mame 11.4. a zatial maly zaujal polohu zadočkom dolu...tak dufam že sa ešte otoči,lebo sa velmi bojim cisarskeho.

kamilakd
1. feb 2010

zuzy12 ahooj a nechces si odfotit brusko do albumceku?mame taky album april 2010 😉

martina05
1. feb 2010

Ahojte, tak sa opäť hlásim ...
V piatok sme konečne objednali kočík a zaplatili zálohu, som celá happy ...Náš vybratý je na mieste č. 4
http://www.gesslein.de/top5.htm - typ Gesslaein F6

Inak v tej predajni For baby sme nakúpili aj iné veci polohovaciu podložku, nosič, zavinovačku do autosedačky ...

Stanuš, ten zaseknutý nerv je hrúza, ja som to mala tiež, nevedela som chodiť, lekár mi na to odporúčil len suché teplo, nie horúce sprchy. Dávala som si na to ten nahrievací vankúš pre bábätká s čerešňovými kôstkami čo majú v DMke a prešlo to za cca 2 dni ....

Idem makať a potom Vás dočítam ...

zuvinka102
1. feb 2010

ahojky zuzzy no malinky sa urcite este umudri a otoci sa tak ako ma 🙂

stanusa
1. feb 2010

seuska diky, vysledky krvi su ok, na tu nohu mi predpisal tiamin a piridoxin...a ze do porodu uz to bude asi take 😝 😠
zajtra mame sono 🙂

info k MD zo socialnej poistovne:
lekar vypise na MD 2 tlaciva, jedno pre zamestnavatela...mam ho tam odniest alebo poslat nech ho opeciatkuju a druhe pre SP - obidva potom odnesiem do SP
zamestnavatel bud posle hned aj papier s vypoctom na MD - a ked nie tak SP posle tlacivo zamestnavatelovi, aby to napisal...tak nejako som to pochopila, tak dufam ze je to zrozumitelne napisane

a k II. pilieru mi povedala to iste co napisala aj tarinka, ze sa treba prihlasit do 30 dni od pravoplatneho rozhodnutia, lehotu na napisanie rozhodnutia ma SP 60 dni a este kym to pride k nam ...., tak my budeme mat uz aj babatka na svete...takze to staci podat az potom spolu aj s castou B.

kamilakd
1. feb 2010

martinka ahoj pekny kocik ste vybrali a je k tomu aj hlboka vanicka????

kamilakd
1. feb 2010

stanus takze teraz v podstane nemusim letiet na SP koli 2pilieru ale vybavime naraz ked sa babo narodi aj cast A,B...dobre som to pochopila?a pocas materskej bude kto platit ten dochodkovy pilier? 😅

stanusa
1. feb 2010

martina, ze za 2 dni 😲 trapi ma vyse tyzdna...skusim este ponahrievat 😉 a idem pokukat gesslein

zuzzy vcera dala zuzana1971 na str. 626 dlahy prispevok, je tam aj o otoceni babatka

kami ano tak to je, staci az po narodeni a bude to platit soc. poistovna - teda stat, doteraz to platil zamestnavatel

martina05
1. feb 2010

Kami, je k tomu taká spevnená hlboká "fusakotaška" na spôsob klasickej vaničky ale podľa mňa je praktickejšia ako vanička, lebo je ľahká, prenosná, priestranná a využiješ ju po prestavaní ako fusak do šporťáku ... No to je môj názor ...

http://www.gesslein.de/kinderwagen-f6.htm

Ono tá taška má normálne pevné dno takže čo sa týka pohodlia a zdravého vývinu je to ok - konzultovala som to aj s lekárkou

stanusa
1. feb 2010

zuvinka rano som tiez bola ako keby som ani nespala, este sa mi snivalo, ze mi v restike nedali dezert a ostatnym ano, tak som sa bola hadat so sefkou...no somariny riadne 😀

martina05
1. feb 2010

Baby, prepáčte nečítala som dozadu ale skúšali ste "dopomôcť" otočeniu bábätka cvičením podsádzania panvy na fitlopte?? Odporúčali nám to na príprave ...

stanusa
1. feb 2010

martina pekny je ten sportak 😵
dnes nesieme nas kocik k mame, lebo vraj by nemal byt doma ze to prinasa smolu
majte sa idem sa nejako odsmotat do lekarne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre