Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
1. feb 2010

moni, zajtra skočím do lekárne (dnes mali na našom sídl. inventúru a do mesta sa mi nechcelo 😝 ) a pokukám niečo z homeo... veď to - že v tom III.trimestri je to zasa dosť obmedzené, čo sa liekov týka....

ja si tiež myslím, že každá pôrodka má svoj zoznam vecí, ale v tých základných veciach sa to určo zhoduje 😉

budúci tt sa už aj ja chystám nakúpiť veci a pobaliť aspoň tašku , lebo moje dve kámošky teraz krátko po sebe porodili cca v 37tt 😕 - ale všetko o.k., bábenká mali krásne miery a boli v podstate donosené 🙂

dejna3
1. feb 2010

u môjho dokiho je to tiež na dlhééééé čakanie, ale to preto, že on má neskutočne vaľa pacientok, musel zamestnať ešte jednu dr. lebo už ani nestíhal... ale v poslednom čase sa mi asi 3x podarilo vybaviť v priebehu polhoďky 🙂

seuska
1. feb 2010

tak hej mozu byt aj tie origos poporodne vlozky, ja neviem, kamoska vravela ze mala tieto... mozno kupim jedny origos poporodne a jedny alwaysky...

cheer tak si si pekne posedela... ja som raz tiez tak bola ze som tam sedela 4 hodiny u dokiho no straaaasne...

minka tiez ti drzim palceky aj drobcovi nech este vydrzkate...

ja som dost veci objednavala z kojenecke-obleceni.eu a bola som spokojna, velmi spokojna, Ninus ak budes objednavat cez mimibazar, tak kazda predavajuca tam ma svoje hodnotenia od nakupujucich tak si to pozri...

moni
1. feb 2010

veve, len je smutne ze si pytaju peniaze za nieco co by mala byt samozrejmost (objednavanie/vysetrenie v urceny cas) 😔 jasne ze treba brat pacientky aj po mimo, ak maju nejaku naliehavu vec ktoru treba riesit, ale nerozumiem ako si potom lekar planuje svoj pracovny den. hmm, asi neplanuje 😖
doma som tiez objednavala na presnu hodinu (co bolo malokedy dodrzane), lebo cakanie nie je moja silna stranka 😅
tu som cakala jedinykrat (asi 20min) ked som zacala krvacat a isla som bez objednania. takze ono to ide, skoda ze nie vsade 😔

dejna3
1. feb 2010

ja som si dnes inak dosť dlho, medzi chorými, posedela u obvoďáka... a keď som došla dnu, a sestrička zbadala, že mám bruško, tak hneď na mňa spustila, že som sa jej mala ohlásiť, že ona nezbadala, že mám bruško a ospravedlňovala sa mi, že ma nechala čakať... som bola prekvapená 😨 , lebo aj u doktorov mám už také skúsenosti - tehotná - netehotná, čakaj, kým na teba príde rad 😝

cicimon
1. feb 2010

sueska - ja sa tiez chystam obejdnavat z kojenecke-ob - vsetko bolo ok a ako dlho trvalo asi dodanie? ja tam dajak nemam stastie, chcem kupit viac veci a stale nieco stiahnu, tak len cakam na doplnenie 🙂)

mne sa nechce za kazdou poradnou platit 10e na cas, tak radsej dojdem skor, posedim hodinu a precitam knihu 🙂 aj dnes 50 stran 🙂

no idem cvicit, majte sa

veve23
1. feb 2010

moni...to jasne ze je to smutne, a nejde sa tak jak sa pride, porade.....aj mneje to niekedy blbe, ked je tam baba ocividne aj chora, tehotna a musi cakat........tak tu som jasne pustila nech ide jak sa otvoria dvere, zas niesom hovado, ...len nase zdravotnictvo 😖 , nebudem komentovat...dr. su sukromny a plati sa za vsetko, ultrazvuk a podobne vecicky.......a zas zaplatila som 20 eur na rok a mam vzdy termin a cca sa ho snazia dodrzat...a to nehovorim o inich zdravotnickych zariadeniach, keby islo len o mna...sa to da...to ani nechcem pomyslat na to ked krpec bude na svete a bude treba ist k dr.

moni
1. feb 2010

ja viem veve, neda sa s tym nic robit, lebo ten system (a nielen v zdravotnictve) je sfusovany 😔 a mas pravdu, pri krpcoch to este len bude o nervy 😖

seuska
1. feb 2010

cici no na postielku som sice cakala mesiac lebo ju nemali, ale vzdy ma informovali mailom aj ked som s nimi volala tak boli velmi mily a sa ospravedlnovali ze vyrobca nestiha vyrabat... ostatne veci mi prisli vacsinou do tyzdna...

juliap
1. feb 2010

no u nasej dr je to celkom fain, v utorok a v stvrtok ma cisto poradnu pre tehulky, vzdy dopredu povie datum aj cas, na ktory treba prist, zdrzanie max. hodinku, ked je nejaky surny pripad, ze ho musi zobrat medzi nami, ale neplatime za casovanie nic.

tie vlozky po porode su lepsie obycajne, co su s dierockami 😅 tak mozu pri stehoch vadit a aj ked tvrdia, ze lepsie odvadzaju tekutiny a zabranuju presakovaniu, tak praveze sa to pri hojeni moze s nimi zapalit ...

juliap
1. feb 2010

sa vam musim pochvalit, dnes som bola u sesterky a dala mi 2 tasky veciciek, 4 body s dlhym rukavom zlte a ruzovkaste, 4 body biele s kratkym rukavom, triculka biele pre najmensie deticky, 2 kosielky s vysivanym golierikom, decku do kociara + podlozka a take nohavicky s hlavou macika, uz sme si predstavili, ako v tom bude mimco vyzerat ... tak ked to vyperiem, tak dam do albumu 😀

veve23
1. feb 2010

moni...ja uz som si vybavila pediatricku, tak asi si zistim este ci aj ona ma niaky nadstandart ☹ , lebo si neviem a ani nechcem predstavit ked bude nahodou male chore cakat tam hodiny.....

BONUS dneseho dna .... jak som uz dnes spomynala, nejde nam v bytovke tepla voda a to len preto ze sa spravca nemoze dohodnut s developerom a s firmou ktora to montovala, lebo sme novostavba a je to v zaruke....................no tak sme 24 bytov so studenou vodou, a si zoberte ze tu byva cca polovicka rodin s malymi detmi, a vsetci na to seruze netecie teppla voda....ja si ani neviem predstavit keby bolo babo uz doma.. a nikto nevie kedy sa to opravi

veve23
1. feb 2010

sorry spominaa..... 😎

moni
1. feb 2010

juliap, to je super ze mas po kom "dedit" 😵 drobec bude mat handriciek a handriciek 😵

veve, ja tiez hladam pediatra, a je to fuska 😝
tak s babom bez teplej vody, nooo dobrodruzne 😒 to je asi priprava na leto ked sa robia tie odstavky 😅 snad vam to daju do poriadku!

stacynka
1. feb 2010

ahojte baby,
aj u mojej dr sa platilo tusim 15 eur a cely rok som objednana, aj ked niekedy je tam sklz, raz som tusim hodku cakala ale musela zobrat nejaky surny pripad tak som to neriesila, beriem si preistotu knizku so sebou a potom to prebehne....
ja inak v podstate nemam nic nove, akurat ze teda uz styri dni nespim resp. spim naprd, milionkrat idem cikat a neviem sa potom ulozit....

minius
1. feb 2010

ooooh baby o spani mi ani nehovorte.... Maly si z mechura robi trampolinu a idem na WCko aspon raz za hodinku a potom uz o 6 vstavam 😠, lava strana ma uz nebavi a to bola moja oblubena poloha pred tehotenstvom a vsimla som si ze na chrbte sa mi tahsie dycha
😝

A k tomu ma este svagrinka postrasila ze jej sestra teraz nedavno porodila o cely mesiac skor krasneho zdravuckeho chlapceka tak periem prvu varku oblecenia (keby nahodou pre istotu) 😀

moni
1. feb 2010

minius, nestras ze o mesiac skor, to sa budeme akurat stahovat 😀

k spaniu - kym si nenajdem polohu v ktorej stopel nebude velmi vystrajat tak nezaspim ani za nic 🙄 nastastie wc mame len 1x v noci od zaciatku tehu. uz ani neotvaram oci, len sa tam poslepiacky domatozim 😀

juliap
1. feb 2010

moni, ja mam aj kopec veci po dcerach, to sme odkladali len take co su bavlnene, no a dnes volala teta, ze sesterka mi tam zacala balit, ze si mam prist po 2 tasky. ked som si po ne bola, tak akurat dosla aj sesterka a ze este ma 2 mechy, tak mi ich kludne da, su to tiez vecicky zo 100% bavlny, tak budeme mat toho neurekom, len neviem, kam to doma podavame, lebo uz nemame miesto v skriniach ... 😝

ja som minule stretla nasu pediatricku, ked som sla na injekciu, tak som sa jej pytala, ci jej treba dopredu nahlasit nieco, tak ze nie, ze staci tak ako pri dievcatach, ze ked pojdeme domov z porodnice, tak mam zavolat, aby hned dosla pozriet a zapisat si babatko ... 😀

veve23
1. feb 2010

no ja chodim pomenej v noci na wc, raz max dvakkrat, pred viac ako mesiacom 3 az 5 krat, takze sa to da, tiez idem jak matoha poslepacky v tme 😎 , ale najst si polohu je umenie, a to mame cez dva mesiace do porodu, si neviem predstavit a to bude, asi postojacky 😀 . Inokedy mi ten moj kotlik nevadi, ale v noci ☹

zuzana1971
1. feb 2010

seuska, ja ze uz mam skoro zbalene vsetky veci do porodnice a tu u teba citam dalsie veci, ma porazi 😀 ja sa do porodu nezbalim 😀

chcem sa spytat k tomu zoznamu
naco slamku?
tieto 2 veci na co su? >
pastilky na cmuľanie - lišajník islanský
ružový med - borax glycerin - na výter pusinky
a ten framykoinovy zasyp je na pupcek? ja som dnes kupila v lekarni lieh a chcela som aj dezinfekcny zasyp na pupcek a mlady v lekarni mi povedal, ze neexistuje, a nukal mi zasyp aviril na ritku 😝

zuzana1971
1. feb 2010

cheerlady, aj ja som mala ist 7.2. na matersku, ale to je nedela 😲
tak pojdem az v utorok 9.2. lebo si myslim, ze ak by som isla v pondelok 8.2. tak mi PN skonci 5.2. a materska zacne 8.2. tak mi tie 2 dni sobota, nedela 6.2. a 7.2. nikto nepreplati ( a tusim PN s aplati za kazdy den, aj vikendy, nejako to je tak rozratane)
no a posledny den pred materskou mam odovzdat notebook a veci v robote, ak by som isla v pondelok na matersku tak by som veci musela odovzdat v piatok a ked pojdem v utorok, tak mi ostane este do pondelka 3 dni dlhsie notebook 😀 tak takto som si to vymyslela, som zvedava, co zajtra povie doktorka
zajtra mi drzte palce
neviem ako sa mi podari vstat, ale 7,30 mam byt uz na Kramaroch na hematologii na odber krvi 😝 (kvoli tej zrazanlivosti), fuuu ja neviem ako vstanem, ked v noci zle spim
potom 12,30 mam tehu poradnu na Kramaroch, blbe, ze tam mam taku dlhu pauzu, asi skocim do tesca na posledne nakupy drobnosti ako kybel na plienky (obycajny plastovy), nmali by tam mat vonave sacky na plienky, a este by tammali mat nocne kosele za 5 euro, tak este uvidim, ci nekupim teda 2 kusy do porodnice, ale fakt mi to pride zbytocne na tych par dni to kupovat, lebo potom to uz urcite na seba doma nenavleciem, mam alergiu na nocne kosele 😀 😅

moni
1. feb 2010

zuzi, ta slamka vrta v hlave aj mne 😅 asi aby si si nemusela prikladat usta k poharu ale cucala zo slamky? hmm, naozaj neviem 😅 tie dalsie dve veci mi vobec nic nehovoria 😅
inac od liehu na pupcek sa zacina upustat, ale ako vidim doma to vacsinou vsetci pouzivaju.

zajtra mam aj ja poradnu, aj sono, aj glukozovy test tak sa tam asi dlhsie zabavim.
ty mas poriadne nakupovacie plany 😀

zuzana1971
1. feb 2010

no a na tej tehu poradni si musim vydupat cisarak 😀
akurat mi vcera pisala babenka co sme lezali naposledy spolu v nemocke, ze za posledne dni bolo na kramaroch 6 porodov a z toho 5 cisarskych...tak ja neviem co mne s tolkymi diagnozami, co dr. sapnka povedal, ze ich mam minimalne 3 na cisarak nechcu urobit cisarak 😝
akoze nie ze by som ho chcela nasilu, ale mi to hovorila aj anesteziologicka, aj diabetologicka, teraz Spanka...ja chcem rodit tak, aby sa malemu nic nestalo...a ked mi ho budu nasilu vyvolavackami o 2 tyzdne skor tahat z brucha, ked nebude pripraveny ani maly, ani moje telo, tak si myslim,z e to nie je dobre

malalady
1. feb 2010

moni.. ja to inak cítim koli tomu,že ja mam takého špekulanta malého okolo ktorého sa musím veeeeeelmi obkrúcat.. 🙂 a v noci zase spavat nemožem.. takže to na mna všetko dolieha.. 🙂 😀

malalady
1. feb 2010

moni,ale inakšie prvé tehu som sa cítila superrrrrrrrrrrr... 😀 😀 tiež som si ho vychutnávala 😉 😀

zuzana1971
1. feb 2010

moni pohar si musim doniest tiez svoj 😀 , takze mi nebude vadit, ze sa budem dotykat perami nejakeho hnusneho nemocnicneho
takze netusim naco slamka 😀, hadam nam to seuska prezradi 😀
mozno jej budu podavat nejake drinky 😀 jej tusim aj na glukozovom teste nedali zbrndu ale syrecky a chlebik 😀

malalady
1. feb 2010

baby čo si vlastne všetko berete do nemocnice?? 😉

zuzana1971
1. feb 2010

ja si tehu vychutnavam aj napriek zdravotnym problemom, 3x v nemocke a nevyspatych noci 😀

idem vysterilizovat tretiu varku 😀 aj v tom sa vyzivam 😀 a potom poprat malemu dalsie veci (lebo na etapy pomalicky v rukach), aj v zehleni mini veciciek sa vyzivam 😀, akurat mam pocit, ze uz to nema konca
😝 a bojim sa, ze to nestihnem
potom si chcem dat do takej plastovej krabicky co uz som vysterilizovala vatove tycinky, specialne vatove tycinky do uska, gazove stvorceky a vatove tamponiky 😀 taketo serepeticky pripravovat to je moje 😀

ale rozmyslam, ci to ma vobec zmysel to sterilizovanie, lebo napriklad nadoba, kde dam vysterilizovane cumle sa mi do sterilizatora nezmesti, jasne, ze ju umyjem, no ale aj tak vysterilizovane veci nepojdu do vysterilizovanej nadoby a to este nehovorim, ze tie veci vyberam rukami (aj ked 2x umytymi), vsak nejako musim cumle namontovat na flasu...ci uz prehanam s tou cistotou? 😝

moni
1. feb 2010

jaaj zuzi, ozaj 😀 pohar a pribor, kocurkovo!

malalady, stranu-dve dala seuska nejaky zoznam ak chces pozriet.
ja mam zoznam z mojej nemocnice, ale mne netreba tolko veci, skoro vsetko dostanem.

malalady
1. feb 2010

zuzanka.. heeeeeeeeeeeeeeeeeeh.. tak ty to paradne prehánaš 😀 ako jasné sterilozovat treba prvy krat.. ale nie v kuse.. 😉 😉 😉 a ono ti to stačí vyvarit v horucej vode.. 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre