Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
1. feb 2010

zuzi slamku na pitie, lebo vraj ak rodis normalne tak ti velmi nedovolia pit ak by sa to nahodou zvrhlo na cisarsky tak pri nom pit nesmies lebo by si vracala, vraj...
tie pastilky na cmulanie ani si uz nepamatam ale urcite na nieco mi hovorila ze su dobre po porode aj pocas porodu...
ten ruzovy med je na vytieranie pusinky pre mimi kvoli infekcii a na vycistenie, to mam robit udajne aj doma aj jej to odporucili v porodnici aby to doniesla a vytierala malinkej raz denne
ano ten framykoinovy puder je na pupcek aj lieh...

zuzi jasneeeeee, doktor mi bude miesat miesane napoje na havajsky sposob tak asi si zoberiem aj take farebne dazdnicky do neho nech to ma uroven a nech sa citim jak na dovolenke 😀 😀

a aj to labelo na pery je vraj potrebne lebo budeme mat veeelmi suche pery a este taka jedna povera, vraj si nemas v porodnici umyvat vlasy, lebo sa hovori ze do roka si nazad 😀 😀

alicc
1. feb 2010

ahojte,
tak z toho balenia mám tež hokej, viem,ž etreba aj teplomer, vlhčené obrúsky pre bábo a to čo ste už písali, normálne som z toho na nervy, dnes som bola v meste ešte som kúpila flasku avent, oftalmo-septonex kvapky do očí, to som tiež niekde vyčítala že v našej nemocnoci to treba, sterilné gázové štvorce, ešte jednu nočnú košelu, kefku na vlásky pre bábo, a už fakt neviem, čo ešte 😒

malalady
1. feb 2010

moni.. to kde ideš rodit,že skoro všetko dostaneš?? idem aj ja xixiiiiiii 😀 😀 😀

moni
1. feb 2010

ach jo, zas ide na mna depka ze nic nechystam. furt sa utesujem ze mam cas.
a to som bola spokojna rano, ze som si objednala tielka na kojenie 😅

seuska, keby to bola pravda s tymi drinkami, tak bezim rodit do tvojej porodnice 😀

zuzi, netreba to prehanat 😉 lebo ako hovoris, darmo vysterilizujes, ked to das do cohosi nesterilneho.

malalady
1. feb 2010

alicc no tunak vo Zvolene pre seba všetko potrebujem to viem.. a pre babo plienky určite a tiež tie obrusky ale hádam už nič iné.. aspon pri Tobkovi som nič iné nemusela 😒

malalady
1. feb 2010

moni.. 🙂 v poho ani ja ešte nič nerobím.. bo posledný mesiac sa budem nudit fajne 😀 ja začnem až začiatkom marca 😉

seuska
1. feb 2010

alicc o nejake dve stranky do zadu som tu dnes pisala zoznam co mi kaomska nadiktovala co budem potrebovat tak si to pozri...
moni nedepkuj ja tiez este nic nechystam a neperiem, este mame cas... iba si chcem do dvoch tyzdnov pokupit vsetky veci do porodnice a prat a take pre mimi budem az v marci...

malalady
1. feb 2010

seuska ty si moj človek 😉 😀

moni
1. feb 2010

malalady, no pod 😀 sa chvalia ze su najlepsia porodnica v okoli washingtonu, d.c.
koncom februara idem na prehliadku porodnej casti a izieb, tak som zvedava 😵

no my sa budeme koncom marca asi stahovat, sice len o par blokov dalej ale aj tak treba vsetky veci pobalit 😝 a robit budem az kym sa bude dat, takze asi by som ozaj mala zacat 😅

malalady
1. feb 2010

moni fííííííííhača.. tak to inakšia havana 😀 xixiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tak to budeš rodit ako keby nič.. 😀 😀

moni
1. feb 2010

malalady, no to hej, mozno ozaj aj ten drink bude 😀

seuska
1. feb 2010

malalady sak ja len logicky uvazujem ze mame este cas, nemyslim si ze by ma to nejak zaskocilo skor, aj ked... 😉 nechcem sa spoliehat potom na mm, lebo to by sme dopadli 😀

moni tak ti zavidim tu americku uroven 😀

moni
1. feb 2010

seuska, americka uroven = na druhy den po porode ides domov 😅
asi aby tolko drinkov nemuseli miesat 😀

malalady
1. feb 2010

moni 😀 😀 xi jaká haluz by bola,že by po porode prišli k Tebe na izbu so šampánom v ruké,že tak nazdravie toho vašeho dietatka 😀 😀 😝

seuška.. to stačí úplne v marci začat všetko robit aby si mala.. 🙂

malalady
1. feb 2010

moni no tak to na ten druhý den po porode,že ideš domov to ti nazávidim ako prvorodičke,ale ako druhorodička by som to brala 😀 😀

moni
1. feb 2010

malalady, no ked mas cisarsky tak si ta nechaju az 4 dni 😅
teda, tolko preplaca poistovna. jasne ze v pripade komplikacii ostavas dlhsie a je to v pohode.

inac, nahovaram manzela nech zoberie taku malu flasku sampusu ale asi budeme mat ine starosti ako buchat bublinky 😅

seuska
1. feb 2010

moni to vazne na druhy den ides domov aj s mimi??????? sak to je aka haluz, ved podla mna to treba aj mimi trosku skontrolovat, par dni pod dohladom lekara aby bolo... no ja odpadnem... amerika, amerika 😎 Setria na drinkoch! To sa neda porovnat so Slovenskou pohostinnostou 😀

malalady
1. feb 2010

seuš 😀 hlavne aby ti mal kto papat nosit aby si mala aj mlieko s niečoho xiiiiiiiiii 😀

cheerlady
1. feb 2010

zuzi mne napisal preto 7.2.,lebo sa ma pytal,ci robievam aj vikendy a ja robievam,tak preto mi ju dal uz od nedele 😉
jejda baby,ja vas uz nemozem citat,ved ja okrem malinko oblecenia a postielky nic nemam! 😲

dejna3
1. feb 2010

babule, tak ja som napr. slamku potrebovala - napokon mi ju sestrička niekde zohnala... bola som po spinále a to sa musí min. 8 - 10 hod. ležať vo vodorovnej polohe, kvôli prevencii bolestí hlavy... a treba veeeeeľa piť... no a v takej polohe si iné pitie, než zo slamky ani neviem predstaviť... takže preto asi 😅

alicc, ja sa balím podľa toho zoznamu, čo je aj na fóre - pôrodnica topoľčany 😉

moni
1. feb 2010

seuska, no ja som ostala tiez prekvapena, ale tak to tu funguje 🙂 v tej nemocnici sa vraj narodi vyse 700 deticiek mesacne, takze asi preto ten zrychleny postup 😀 ked sa im cosi nezda, tak ostavas dlhsie, to si zas nikto nezoberie na triko. a hned tyzden po narodeni je kontrola u pediatra.
no ved vam budem v maji referovat 😵

seuska
1. feb 2010

malalady no ved toho sa bojim ci tam neumrem od hladu... Ocko bude oslavovat malu, svokra je hnusoba aj svagrina a moja rodina je 400 km... neviem ci nepoprosim susedov ze by mi doniesli co to pod zub 😀

moni no ale aj tak, este budes ubolena unavena a hned domov ta poslu aj s uzlickom malym, ktory potrebuje starostlivost... no ja som zvedava ako nam to cele zreferujes po porode.... alebo aj s kojenim ze kto ti to ukaze a pomoze a tak... no je to haluz fakt...

moni
1. feb 2010

seuska, vidis, tak to by sa ti tu pacilo, ze susedia/kamarati nosia navarene 😵 teda, zase zavisi kde byvas, a ake mate vztahy.
asi by si si mala navymyslat nejake jedla, a pripravit do mraznicky. istota je istota 🙂

vela zien tu nekoji (kvoli skoremu nastupu naspat do prace), takze s tym si asi starosti nerobia. ale kazdy ma v nemocnici k dispozicii laktacnu poradkynu, a tou potom mozes konzultovat (den/noc) po telefone.

dejni, vidis to ma nenapadlo ze poleziacky sa asi moc neda pit. este ze tu mame skusene maminky 😵

seuska
1. feb 2010

moni presne to sa chystam robit v marci, vzdy navarim z jedneho jedla viacej a dam do mraznicky aby som nemusela varit ked pridem z porodnice a kym si zvykneme na novy system....

Inak to s tym kojenim je fakt cisto "rychla amerika" zvykla si si tam v pohode na ten styl zivota?

zuzana1971
1. feb 2010

dala som do albumceku fotku ako som si to vymyslela s tymi kozmetickymi serepetickami do krabicky 😀 (keby sa chcel niekto inspirovat 😀 )

cicimon
1. feb 2010

moni - drzim palce na tu glukozu

inac...dnes nam hovorila na kurze o 1. a 2. dobe porodnej...a najviac sa bojim asi toho, mat tam nohy hore a uviazane v tej gynekologickej polohe...no neviem, ako to vydrzim a ci nedostanem nejaky krc do nohy..

moni
1. feb 2010

seuska, no tazko povedat ci som si zvykla, stale ma to taha domov 🙂 na veci ako kvalita sluzieb, vyssi standard sa lahko zvyka. velmi sa mi paci, ze kazdy dodrziava pravidla, a nikoho ani nenapadne obchadzat system (jasne ze sa najdu vynimky).
na druhej strane, ten hekticky zivot je niekedy naozaj tazky 😔 to je vec ktoru neviem ako zvladneme s malym dietatom.
ale zas kto uz to ma v dnesnej dobe lahke, pravda? nejako bolo, nejako bude 😵

zuzana1971
1. feb 2010

moni odpadavam z ameriky

dejna, seuska dik za vysvetlenie preco slamka, no mna by to fakt nenapadlo 😝 len skoda, ze ste nepovedali skor, dnes som bola v mekaci a mohla som si tam zo 3 zobrat, dokonca su aj zabalene 😀 vsak hadam nebudem kvoli 1 slamke kupovat v obchode cely 100 kusovy balicek 😀, tak mam dovod ist nabuduce zas do mekaca 😀
ale nie je to nepohodlne pit [poleziacky z pohara aj ked so slamkou? nebude lepsie z flase s cumlom? 😀 aspon sa to nevyleje 😀

a inak mozno by neboli zle take drinky pri porode, aspon by sme tak nevnimali tu bolest 😝

zuzana1971
1. feb 2010

dejni ty si rodila cisarskym, mozes mi prosim napisat v skratke o com to je, ak by sa mi nahodou podarilo vydupat si ten cisarsky...nie ze potom budem lutovat, ze na co som sa to dala 😀

seuska
1. feb 2010

moni zvladnut to zvladnete urcite a ak ste tam dostatocne adaptovany je to lahsie a aj tak Vam nic ine neostava.... no som fakt zvedava na tvoje postrehy po porode, ako budeme porovnavat.... drzim palce...

babulky idem si lahnut, vsetkym prajem dobru nocku, rano Vas docitam....🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre