Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

monva
2. feb 2010

No teraz som sa pozrela na tu stranku sewexu a tam je cena len 111,- eur (s DPH), takze je to v poho aj bez toho kuponu 😀

martina05
2. feb 2010

Monva - o prepichovaní ušiek áno - mamina februárová a na vrchu je snowbordistka Šeďová...

Ja som tiež najskôr chcela využiť tú poukážku ale našla som aj Angel Care 300 - lacnejší ako Babysense s poukážkou .... Tak som začala špekulovať ...

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

a je k tomu ten kôš zdarma a tu je ten BabysenseII.za 111E

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

jankako
2. feb 2010

baby a čo ten monitor čo sa pripevnuje na plienku?to male zariadenie,že ho može mať dieťa stále...ja by som chcela asi ten..neviem ako sa vola..ale viete čo myslim,nie?

martina05
2. feb 2010

Dejni, tu som našla prvú info o tej garancii 2 roky na Nanny a potom som volala priamo do Jablotronu a skúšobne - zo mňa nemohli 😀 😀
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

martina05
2. feb 2010

Jani aj ten som pozerla ale zatiaľ ni ho všetci vyhovárali , počnúc predavačom a končiac lekárkou ... Vraj je to priamo na detskom telíčku čo nie je moc vhodné, citlivosť závisí od tipu plienky a uviazania a používaš ho len dovtedy , kým dieťa nezistí že sa s ním dá hýbať ... Tak neviem....Ja som videla výhodu v tom, že sa dá používať kdekoľvek ....

ada_april
2. feb 2010

Caute,
co sa tyka toho monitoru dychu, asi je fakt lepsie kupit napr. ten babysense II, kde su 2 podlozky a vydrzi v pohode aj pre dalsie dieta, ak planujete.. kedze po 2 rokoch sa moze narusit citlivost podloziek.. Tiez som to nevedela a dost ma to prekvapilo..

ada_april
2. feb 2010

Este k tym nausnickam, ja som prave nedavno pozerala taky dokument na spectre a hovorili tam, ze uz je davno prekonany nazor, ze male babatka to prepichnutie neboli. Boli ich to vraj rovnako ak nie este viac. A nasla som to taktiez v mojej knihe o tehotenstve. Tak ja s tym radsej pockam a dam potom tiez nastrelit.

dejna3
2. feb 2010

aj AC má dve podložky 😉

seuska
2. feb 2010

Martinka my tiez planujeme kupit monitor dychu a pestunku v jednom a jednoznacne co som sa venovala odporucaniam na nete tak najlepsie mi stale vychadzal ANGELCARE AC301. Urcite som za kupu noveho pristroja, mas na neho zaruku a istotu ze je neposkodeny... dobre si si vybrala 🙂

dejna3
2. feb 2010

ak je teda doba životnosti 2r. potom je asi fakt, lepšie kúpiť nový... i keď ma to ozaj veľmi prekvapilo 😅

ja som čítala, a aj kámošky, čo majú Nanny vraveli - že ten často spustil falošný poplach 😕

kika29
2. feb 2010

monva ja nedám hned prepichnúť ušká. Ani malej sme nedali. Mala 3 mesiace ked sme prepichli ušká a urobila nám to decka lekárka. Mala revala len chvílku a už ked sme vyšli von tak bolo dobre bol klud.

kika29
2. feb 2010

malej prepichla doktorka uška a chvalabohu nemala žiaden problém. a kamoškinej nastrelovali ušká a jednu jej nastrelili vyšie tak jej museli ešte raz nastreliť chudatku. 😒

civavava
autor
2. feb 2010

ahoj martinka, my mame tiez ten NANNY od Jablotronu, pozicany, ale pouzivany len pol roka, takze pohoda.

😉

civavava
autor
2. feb 2010

dejni, ta kamoska co mi pozicala Nanny, mala predtym od svokrovcov darovany angel care a povedala, ze ten im spustal poplach furt a s Nanny nemali ani jeden problem...takze je to individualne, ked sa nieco doserka, moze to byt Nanny aj angel care, ale urcite nie vsetky su poruchove....

martina05
2. feb 2010

Dejni mňa tiež a keď som tam volala boli prekvapení, že sa na to pýtam, ale priznali, že tá podložka sa časom opotrebováva a nevedia garantovať spoľahlivý chod viac ako 2r. Povedali, že v 99 percentách prípadov, keď sa po dvoch rokoch prístroj otestuje je ok ale vždy odporúčajú vymeniť podložku ... No a to by ma vyšlo cca 30-40E + poštovné a balné, lebo ten prístroj im musíš poslať na otestovanie do ČR.

dejna3
2. feb 2010

kika, no to sa môže stať aj pri klasickom prepichovaní, i keď by sa to nemalo stať vôbec... sofinke miesto nastrelenia vyznačili najskôr fixkou a potom to ešte skontrolovali, či budú dierky narovnako 😉

dejna3
2. feb 2010

civi, jasné, že je to indi vindi - kazový môže byť hociktorý výrobok... no poväčšine to vraj bolo kvôli tomu, že Nanny má len jednu podložku a nevykryl tak celý priestor napr. detskej postieľky... napr. sofi sa niekedy tak natlačí na mriežky, že len kúsok telíčka má v postieľke, nohy, aj ruky trčia von... a pohoda... a kámoškina dcéra, keď robila toto isté, tak nanny vraj nezmonitoroval a pípal😕

dejna3
2. feb 2010

ale je pravda, že veľa ľudí kupuje nanny... tak možno je to len náhoda

dejna3
2. feb 2010

maťka, to je teda dobré vedieť... hlavne pre tých, ktorí kupujú monitor v bazári.... zistiť si, kedy bol prvýkrát zapojený 😉

jankako
2. feb 2010

ved aj ja som chcela ten Snuza kvoli tomu že ho má dieťatko stále.Ale ked ho neoporúčaju,tak asi nič..Asi bude podložka...
A čo sa može stať ked dám hned prepichnuť uška?sestra dala hned babám a nič sa nestalo..

stanusa
2. feb 2010

ahojte,
podarilo sa mi najst monitor dychu Nanny, pozeram ze ma 1 podlozku, ale cena je super
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=567507
posielaju aj na sk

gratulujem babam k vysledkom poradne 😉
nase sono dopadlo ok, maly ma 1763 g, potvrdene pohlavie - 4. krat, pozerala aj prietoky a placentu - v poriadku a placenta vyzera zachovala...ze vydrzi v pohode este tie 2 mesiace
TP 1.4. ale vraj u prvorodiciek aj 2t +-

jankako
2. feb 2010

jedna kámoška má tiež ten monitor,myslim tu podložku a im sa to tiež stále spúšťa,ale neviem akej značky..ona vravi že babatko nema pravidelny dych,tak hned to zareaguje ked sa nejako nadýchne,alebo čo..tak nejak mi to opísala..

jankako
2. feb 2010

stanusa gratulujem k peknemu sonu..Aj ja sa už budem musieť spýtať kolko váži tá moja ked pojdem najbližšie..
Ja mám TP 2.4...:-)

civavava
autor
2. feb 2010

inak, ja som radsej za plany poplach, ako za to, ze sa ten monitor nespusti 😕

civavava
autor
2. feb 2010

stanusi, gratulujem, pekna vaha malinkeho 😵

zuvinka102
2. feb 2010

ahojte babenky..
no stihla som vas zatial precitat len tak zbezne.. ale ja rozmyslam, ze dam malinkeho poistit v unione lebo oni maju taku ponuku, ze ak tam poistime maleho tak na prvy pol rok nam monitor dychu pozicajú a myslim, ze to zatial bude stacit..

tarinka333
2. feb 2010

ahojte, no my mame kupeny angel care z USA. Mangelik nam kupil za super cenu. Pokial ide o poistovnu, zuvinka, poculasom, ze napr. aj Dovera poskytuje ten monitor... takze to bude v roznych poistovniach tak. Dokonca, napr. v KE- v nemocnici v SACI prenajimaju monitor za 50 e na polroka...cize moznosti je viac nez dost.

zuvinka102
2. feb 2010

tarinka ahaa lebo ja som pocula len o unionke ale urcite sa budem este o tom informovat.. ale teraz sa to neda nakolko kazdy den trcim v robote 10hod 😒

veve23
2. feb 2010

ja som nasla aj pozicovnu na monitor, vyse 6 eur na mesiac, tak sa viac oplati kupit, jak davat pozor na pozicany.
Inak dnes som sa bavila s mojim dr. o vahe babatka v brusku, vysledok ktory dr. povie treba brat plus minus 500 gr. lebo je to len vypocet,
este som sa pytala na cisarsky, ten by sa mal ak je vsetko ok a dieta sa nepyta von, tak tyzden pre TP ktory je v knizke
No a dosli sme aj k teme Mirka z Junoviek a tam bol velmi opatrny, ze bude zazrak ak babatko prezije ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre