Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
4. feb 2010

zuzkabar krasna nevesta si bola a ten make up bol dobry, nebol vulgarny

tantamka ja budem mat pre malehoine veci v nemocnici a ine domov

ja mam len jednu zavinovacku 😝 tak dufam, ze ju maly hned prvy den nepreserie
😀 😅

co sa tyka tasiek do porodnice ja mam 2 zbalene, ale urobim to tak, ze to radsej prebalim do kufra na kolieskach, po prve nemozem vlacit tazke, po druhe da sa aj zamknut, ak by som mala cisarsky a bola 2 dni na pooperacnom, aby mi odtial niekto neslohol fotak, mobil, atd...a ak sa zmesti chcem tam natlacit vsetko aj pre mna, aj pre maleho, ak sa nezmesti, supnem plienky do igelitky extra...a ze vraj treba mat po ruke aj na porodnej sale tasticku s vecami ako su doklady, MP3, vankusik a vsetko co chceme mat po ruke pri porode, resp. pri dlheeeej 1 dobe porodnej, tak este musim porozmyslat ktoru malu tasticku a ci vobec nieco vhodne mam...takze budem mat 1 kufor, 1 tasticku

civi, moni ja som sa v marcovkach len pytala ci niekto rodi na kramaroch koncom marca, ale nic som sa nedozvedela 😝 tak sa im tam uz nebudem vtierat

mne sa tiez tuto noc snivali haluze 😝 ze som dakde bola aj s kufrom a stale sa mi chcelo cikat, tak som isla do takeho hotela, robila som sa, ze som tam ubytovana a hladala som WC, no a mali tam aj ranajky svedske stoly, ze si kazdy mohol zobrat co chcel, tak som si uchmatla 1 sisku 😀 , to je za to, ze tu diskutujeme o castom cikani, kufroch a siskach 😀

kamilakd
4. feb 2010

danka jasne dake sem supnem...a nemoze ta pofotit vecer ked ste take nocne vtacata?

moni
4. feb 2010

roxi, kami, tie strankove dni a uradne hodiny mi ani nespominajte. na tu socialku sa nemozem dovolat ani nahodou 😠 budem si musiet dat budik!
hlavne ze ja som v praci 10-11 hodin denne, a uradnicky ani tych poondenych 8 😠

no ja mam prave pocit ze teplotu asi mam, a ked tak nad tym rozmyslam, vcera vecer som mala zimnicu. no naco som sa ja trubka trepala do roboty 😒

zuvinka102
4. feb 2010

dakujem za rady a pridavam sa stym ovocim kvam, uz som aj volala mm do roboty, ze ked pojde domov nech mi kupi dalsie lebo uz doma toho moc neni.. a on mi zacal vysvetlovat, ze v skriny mame este z kazdeho sietku.. no len je som mu vysvetlila, ze uz aj tie som zjedla.. 😀 😀 😀 😀 potom zacal meditovat nad tym ci take mnozstvo mozem jest.. jasne, sa mu nechce ist do obchodu..

dejna3
4. feb 2010

kami, ale fotopozadie máme u babky na dome - to je totiž dosť veľké a tu by sme ho ani poriadne nerozložili...
a ja som chcela mať také pekné fotečky, keď už sme aj do toho investovali 😔

martina05
4. feb 2010

Kami ja som bola u tej fotografka včera tu v NR - fotila ma večer a bolo to super, ja som to nejako nepreháňala dala som si spraviť len tzv. malý fotoset - t.j. cca 1 hod. fotenia ..MM najskôr hovoril, že pôjde so mnou,potom odmietol, tak sme tam boli len my baby 😀 😀 😀 Už som veľmi zvedavá na výsledok, ona tie fotky dodá vo formáte 15x 21cm a na DVD

Užite si to ...

tantama
4. feb 2010

no ja budem rodiť v tt a tam davaju pre miminka erárne vecičky... ale ja si chcem dať svoje takže tiež budem mať asi lodný kufor🙂)) a na cestu domov nachystám tašku pre mimi k rodičom lebo ako poznám mm tak bude taký nadšený že ideme domov že isto všetko zabudne🙂)

gajana1
4. feb 2010

Ahojte ja sa som už treti deň taka na nič nič sa mi nechce a ktomu musim dnes piecť aby som zajtra mohla poplniť lebo neviem či by som zvladla všetko v jeden deň.

zuvinka102
4. feb 2010

zuzi ved si to zbal tie drobnosti do nejakeho ruksaku mensieho ja to tak budem asi riesit 😅

moni a nemozes ist teraz domov???

kamilakd
4. feb 2010

danka a nmoze si to dako zariadit?to by bola skoda keby ti neurobi fotky aj s malinkou jedno v brusku a druhe bozkava brusko to sa mne velmi lubi

zuvi ale neprehanaj to zas aby si sa nevyhadzala alebo daku reakciu z citrusov nedostala...

kamilakd
4. feb 2010

martinka super ved ja tiez nechcem ziadne vymyslacky...ale chcem v prvom rade sepiovy otien a skor take tmave fotky dufam ze take aj mat budem 😅

zuvinka102
4. feb 2010

kami ale citrus je jedine ovocie co mozem.. lebo som alergicka na jablka, na kiwi, ale ja niektore citrusove, a po porode to nenudem moc.. no ale prave som sa rozhodla, ze idem pozriet zasoby ci nemam doma kyslu kapustu aj to by mohlo byt fajn 😀 😀 len ju musim najst

zuzana1971
4. feb 2010

vcera ked som napisala do zdravotnej poistovne dovera, ze kam a ako mam nahlasit, ze idem na matersku, tak mi zavolali, hned si to v systeme zapisali a nemusim sa tam trepat ani platit doporuceny list

ale budem posielat do socialky to tlaciovo A kvoli 2 pilieru

a budem musiet napisat do 3 pilieru, bud toz rusim, alebo pozastavim...

este ukoncit PN, v robote odovzdat matersku

v starej robote vypytat jeden papier kvoli danovemu priznaniu, a odniest ho do novej a vypisat este ziadost nech mi urobia danove priznanie

a najst si este pediatra

dufam, ze som na ziadn vybavovacky pred porodom nezabudla

po porode -

maly rodny list

poziadat o prispevok 25 tisic

2% dane do nejakej nadacie

tlacivo B 2 pilier

maleho zahlasit na miestnom urade (kvoli privitaniu obcana a 5 tisic)

navsteva u pediatra (nechcem aby dosila sem)

treba maleho aj do obcianskeho zapisat????? alebo na trvaly pobyt na policii???????

zuzana1971
4. feb 2010

gajanka ako si dopadla na poradni? nemusela si brat kartu a odist?

kamilka tak kam sa ides nakoniec fotit?

zuzana1971
4. feb 2010

zuvinka dik za tip, ruksacik veru mam 😀
a tiez sa da zamknut, ak by bolo treba, tak super 🙂
problem vyrieseny 😅

moni
4. feb 2010

kami, tak to ma tesi ze sa fotograf podaril, len tak pre zaujimavost (kludne do IP), pyta menej ako 200e?
neviem ako ste sa dohodli, a aky ma postup pri ne-svadobnych foto, ale nam povyberal fotky do albumu a dodal CD za tyzden-dva. som zvedava ci budes spokojna 😵

dejni, musis nejako manzela presvedcit, aby ste mali pamiatku na pupok 🙂

zuvi, asi po obede pojdem. lenze metrom to bude trvat tak hodinu 😝 a neviem ci ma manzel bude moct hodit.

zuzi, super sen 😀

zuzana1971
4. feb 2010

teraz ma napsalo, ze este nemam zabaleny zupan 😝 ten este visi v kupelni...to je taky hruby, tak to uz fakt netusim kam ho natlacim 😝 😠

zuvinka102
4. feb 2010

zuzi 😀

moni no snad bude moct pre teba prist, lebo tym metrom to asi bude narocne..

veve23
4. feb 2010

zuzi, s tym rocnym zuctovanim dane si pohni, do polky februara to musis vybavit
krpcovi tusim este karticku poistenca, pobyt bud mat po tebe, max. ze ho nahlassako obyvatela bytu, ale o nehori a nemusis platit, pokial mas v pohode susedov
😉

zuvinka102
4. feb 2010

veve tu dan vazne treba do polky februara?? ja som myslela, ze mam viac casu 😒

moni
4. feb 2010

no mne je blivno ked citam co vsetko trerba vybavit, to bude super sranda takto na dialku. velice sa tesiiim 🙄

zuvi, mm robi vo vedlajsej budove, len neviem ci sa bude moct utrhnut 😀
uz som zrusila plany na poobedie, takze prinajhorsom to nejako odsedim pri pocitaci. aj tak musim hlupu prezentaciu robit 😝

zuzana1971
4. feb 2010

veve, ano este do zdrav. poistovne ho nahlasit a karticku...
susedia su svine, nabonzuju hned prvy den urcite, hlavne, ze oni byvaju tiez viaceri nez su nahlaseni...
to zuctovanie dane odovzdam v pondelok 8.2. ked pojdem odniest do roboty aj matersku, aj notebook, tlacivo tj ziadost k tomu mi poslali dnes mailom a v starej robote mi vcera v telefone tvrdili, ze mi to tlacivo uz dali pri odchode, tak idem za chvilu pohladat...

zuzana1971
4. feb 2010

moni ja sa snazim vsetko bud mailom, telefonicky alebo postou, ani ma nenapadne sa niekam trepat v tomto pocasi autobusom a vystavat radu, pokial to netreba osobne vybavit 😝

kamilakd
4. feb 2010

zuzka ano idem fotit ale nie tam kam som bola dohodnuta...mam noveho fotografa...

moni ano pyta menej ako 200e a hodinku fotenia poviem mu aku mam predstavu a urobi CD kde da vsetky fotky a 15 rotiek mi upravi vyretusuje a da do ruk...a pyta 100e s tym ze upravi fotky vsetky.

dejna3
4. feb 2010

úrad práce - ešte žiadosť o prídavok na dieťa
TP má dieťa automaticky podľa matky, netreba ísť na políciu, oni to zrejme nejak z matriky nahlasujú
kartičku poistenca... pokiaľ ju nevydajú, dieťa používa matkinu, tuším max. 90 dní po narodení

dejna3
4. feb 2010

no budem ho musieť - aj seba, dokopať k tomu niekedy v nedeľu - to je zatiaľ jediný deň, keď býva doma

moni
4. feb 2010

zuzi, ja sa tiez snazim, ale tety uradnicky sa niekedy nesnazia 🙄 na mail malokto odpovie, kvoli blbemu casovemu posunu je telefonovanie pre mna drsne prebudenie 😀 postu ani nekomentujem.
ale vlastne ked sa bude malicka budit v noci na kojenie, mozem volat na slovensko 😀
a je po probleme 😵

veve23
4. feb 2010

zuvi.....ziadost a podklady od vsetkych zamestnavatelov za r. 2009 musis dat tvojej terajsej mzdarke do 15. februara, ak si robis sama danove , tak klasika do konca marca.
zuzi....inak ak s to stratila, tak ti to kludne musia vystavit este raz, ale dava sa to zo zapoctom atak spolu ked koncis v praci, my sme tiez vzdy davali so zapoctom a pravidelne na zaciatku februara vcetci volali z to stratili 🙂

moni
4. feb 2010

kami, a poviem ti ze retusuje vyborne. normalne zo mna kocku urobil 😀
mne sa pacilo ze dal tlacit aj vacsie rozmery fotiek takze potom to v albume vyzeralo super 😵

dejna3
4. feb 2010

neviem, aký majú problém poskytnúť info telefonicky alebo mailom, pokiaľ sú to všeobecné infošky 😕
viem len, že konkrétne veci by sa mali riešiť vždy osobne, kvôli osobným údajom, takže tam často ochota nie je, lebo si to málokto chce vziať na triko 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre