Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
4. feb 2010

jé, kami, tak díky, vyskúšam... hádam sa mi už zajtra podarí behnúť an nákup... lebo takto len keď niekoho dirigujem - to nie je ono... ja si musím sama povyberať, čo presne potrebujem 😉
inak, práve došiel drahý z práce - a že je total chorý, tečie mu z nosa.. no paráda ☹

zuvinka102
4. feb 2010

vejula gratulujem..

dejna ja som dva krat robila granatir a to raz knam prisiel mm ocino necakane a chcel ochutna tak som mu nalozila.. jeho hodnotenie bolo, ze taky robia skolskej jedalni alebo v zavodnej.. takze od v tedy som ho nerobila ale dnes mam nanho chut aj ja ale ak tak bude az zajtra.. 😅

a robim uplne jednoduchy recept tak mozno preto tak chuti..uvarim si zamiaky nakrajane na male kocky potom zvlast fliacky a na panvici si trosku orestujem cibulku a pridam tam cervenu papriku a trosku viac oleja nez obvikle .. zmiesam zemiaky s fliackami a dam na ne tu papriku co som robila na tej panvici a poriadne premiesam a je to hotove.. mozno preto to tak chuti. ze to robil zle ale iny postup neviem.. vymyslela som si ho sama nakolko u nas doma sa moc nerobil

veve23
4. feb 2010

dejna, tusim granatiersky pochod, tak asi granatir, ...aspon sa mi tak zda.........

pipimiska
4. feb 2010

ahojte 🙂

zuvinka,ja som ho tiez este nerobila,ale moja mamka robi zemiaky tak,ze ich najprv uvari v supke a potom ich olupe a pretlaci cez sytko na male kocky a je fajny 🙂
asi ho zajtra vyskusam,mnam 😅

vejulik,super,gratulujem 😵 😵 a secko len to naj naj naj ti prajem k meninam 😉

kocky,mam otazku,od dnes rana ma pobolieva v lavo dole v brusku,niekde v oblasti vajecnika,vzdy na tom istom mieste..je to take pichnutie-bolenie,ale nie silne a nie vkuse a niesu to krce..na wc som doobeda bola,potom som to chvilu necitila,ale potom zas..mate to niektora?mam robit paniku? 😅

zuvinka102
4. feb 2010

miska no asi by sa mali pretlacat skusim spravit nabuduce take a potom pozvem svokra ak aj na ten povie, ze je jak zo skolskej jedalne tak ma uz smolu 😀 😀

moni
4. feb 2010

my granadir/granatir nerobime lebo mne pride kombinacia zemiaky a cestoviny cudna 😕 vlastne ani doma sme ho nerobili takze asi preto. musim sa opytat mm ci by take zjedol 😀

dejni, no tak uz ste vsetci 3 marodi 😖

pipi, vacsinou sa s tebou zhodnem, ale take pichanie-bolenie nemam 😀
btw, vajecniky uz davno nie su tam kde byvali takze tie to isto nie su 😵 ale teda vlavo toho moc nie je, tak snad si maly len domcek rastie.

dejna3
4. feb 2010

pipi, ja mávam pichanie presne na tom istom mieste.. dokonc včera ma pobolievalo podbruško ako pri ms, ale neboli to také kŕče... bolelo to dlhší čas v kuse, ale nie veľmi silno 😕

veve, jasnačka, pravdu máš 😉

moni, no to sme dopadli 😝

zuvi, u nás v školskej jedálni ho náhodou robili výborný 😉 fakt 🙂

zas je tu "granatírová mánia" 😀 😀

zuvinka102
4. feb 2010

dejna no ved aj u nas ale on sa pri tom tak netvarim, ze by mal skusenost s dobrym granatirom 😅 ale ved aj mm sa tvari, ze maminka vari lepsie tak co uz snimi.. som mu uz viac krat povedala, ze ked chce byvame od nej iba 5min autom, ze moze aj tam chodit na veceru.. 😀 😀

veve23
4. feb 2010

zuvi...ja so myslela ze to mal byt ako kompliment.....ze ako v skolskej jedalni.............
nehovorim ze tam bolo vsetko ok, ale ja co si pamatam, niektore jeddla zo skolskej jedalne som lubila a dodnes som take nejdla, oni ked o varia vo velkom je to ine, jooooj , zas spominam na jedlo ake vtedy bolo, take tvarohove gulky, ci parene buchty a ja som mala rada aj segedin, ziadne maso ale mal svoje caro a sosovicova polievka, nieee, zas mi tecu sliny.......idem mysliet na tie co som neznasala 😀 😀 😀

moni
4. feb 2010

veve, tak ja dam zopar tych nechutnych...u mna jednoznacne viedli plucka na smotane 😝 ta vona (smrad) mi este teraz dviha zaludok 😝 dalsia specialita bol spenat, riedka zelena brecka 😝 mliecna ploievka, cisty humus 😝
hovadzie maso z krav co mali asi tolko rokov ako veduca kuchyne, takze maso sme skryvali pod prilohu 😀

ale mas pravdu, niektore jedla stali za to. nasim tetam kucharkam isli hlavne tie sladke - pecene a parene buchty, dukatove buchticky, rezance s makom 😵

kamilakd
4. feb 2010

moni napodobne ale u nas sme davali meso do vrecka 😀 najlepsie boli dukatove buchticky

zuvinka102
4. feb 2010

moni tak to asi vsetkym kucharka isli najlepsie sladke jedla...inac ja nezabudnem na jeden rok ked som bola v jednom tabore pomahat v kuchyni bolo tam dvesto deti plus veduci a ked sme im robili parene buchty.. no tie som potom nmusel vidiet dobry rok.. a asi vsetko co sme tam za ten tyzden povarili.. 😀 😀 ale bola tam sranda..

cicimon
4. feb 2010

caute,
ste toho ale popisali...

gratulujem vsetkym veronikam a vsetko naj!

tema granadir - ten ja nemusim, neuznavam kombinaciu cestoviny a zemiaky....este ked tam je nejaka spekacka, tak sa to da prezit 🙂)

inac - ktore ste uz vybavovali MD, staci odniest papier zamestnavatelovi ci ist aj osobne na SP? nasa mzdarka povedala, ze oni to do 3 dni musia zahasit na SP, tak neviem, ci tam potom aj ososbne..

moni
4. feb 2010

tie dukatove buchticky su dobry napad. to som nejedla roky!

zuvi, fuu tak to su ine kvanta. inac ja ked varim tak tiez tak pre 2-3 rodiny, nejako mi tie male porcie nejdu 😀

seuska
4. feb 2010

Moni posli mi mailovu adresu do IP ti poslem tu knizku...

Veji veeeelkaaaa gratulácia...sikulka si...

Tak som tu rozpútala granadirske sialenstvo 😀 no ja ho robim zajtra pre mm jak dojde z tyzdnovky... dnes mi tu veve narobila chute s tym kysnutym orechovým kolacom od maminy. A mm mi hovori ze ide kamionom do BA a potom do Prievidze a tak som si pomyslela, ze to by mohol ist cez NR, ze by som mojej mamine zavolala nech mi taky upecie a mm mi ho vyzdvihne a tak mu hovorim, ze ci ide cz NR? A on ze nie, lebo este musi ist no NMnV a ja ze hmmm skoda a on ze co mi treba? a ja ze daco suuurne potrebujem od maminy a on ze a fakt surne? lebo ze keby chcel tak to dajak vymysli s kamionom a pojde cez NR ale nema to v plane, len ze by prisiel neskor domov... a ja ze noooo je to fakt surne a on ze co mi treba???? a ja ze orechovy kolac 😀 😀 Tu hubovu polievku co som si vypocula cez telefon ste este nepoculi 😀 😀 ze kvoli kolacu urcite nepojde do NR!!!! 😀 A ja mu na to, ze sak to nie pre mna, ved ja nie som taka roztopasna to nasa Saška si pytala! Ci jej nedoprajes?! 😀 😀 😀

cicimon
4. feb 2010

u nas v robote su momentalne v oblube buchty na pare - kazdy den si niekto donesie, ja som mala v utorok, mnam

na zajtra idemr obit cestoviny s tuniakom 🙂

veve23
4. feb 2010

jaaj, dukatove buchticky, to by som si dala 🙂 cez vikend ideme k svokruske, ta pece super kolace, tak sa zas natlacim 😀 😀 , este ze ma dr. pochvalil jak moje telo dobre spaluje cukor...aspon nieco

zuvinka102
4. feb 2010

moni premna ten tabor bol dobra skusenost a od vtedy varim vo velmi malych mnozstvach, len polievky tie tak neviem..

prave mi dosiel mm domov a len presiel okolo spalni a povedal, ze mam nos jak ratafakplachta.. moja odpoved, ze to z tolkeho alkoholu.. a uz zapol telku a skoncila aj nasa debata, vlastne ktora ani nezacala.. a zas si pripadam ako sama doma jak cely den.. co uz??

zuvinka102
4. feb 2010

seuska viem si zivo predstavit ako reagoval.. 😀 😀

moni
4. feb 2010

seus 😀 😀 😀
tak to je super vydieranie 😅 ale vidiet ze mas ohromnu chut na ten orechvnik ked si sa nebala priznat manzelovi 😀
poslem ten email, ja som mysella ze to hadzes sem do IP 😅

dejna3
4. feb 2010

dukátové buchty ja teraz nemôžem ☹

seus, ja som mala s tým kŕmením bábätka taký nápad: že drahý bude dávať jesť sofinke a ja bábätku 🙂 ale neprešlo mi to 😝 vraj, až keď sa mimi narodí 😀 😀 😀

seuska
4. feb 2010

zuvi tiez pekna reakcia od mm 😀 😀 😀 som sa fakt nasmiala teraz, ze mas nos jak ratafak plachta 😀 😀 kokso, to su debatky toto 😀 😀 Toto aj ja zboznujem, rano oci rozšklebíme kukne na mna mm a hovori mas na ksichte pupak!!!!! Ma ide rozdrapit! Tak hned zacnem robit sceny, ze okrem nadvahy a ze vyzeram jak hroch mu vadi aj pupak na ksichte?!!! No a uz sme porozpravaní!!! 😀 😀 Ma to vyhodu, ja som ofucana a on si robi ranajky sam 😀 😀
Zuvi a nestresuj ze si sama doma, ja som tiez cely tyzden sama doma a moj mm ked dojde tak je furt na pc, tiez mam uz dakedy nervy, ale staci mu vacsinou povedat ze uz staci pc a ze treba tomto a tamto a je hotovo, ale niekedy ho necham, ved ma tiez toho dost v robote a nech si este oddychne kym sme sami...

Moni to je knizka to ti musim poslat na mail... ja som si ju aj vytlacila v robote a zacala podciarkovat dolezite veci... 😀 uz mi cisto hrabe....

moni
4. feb 2010

dejni, kvoli cukru nemozes ci preco?

inac ja sa tiez vyhovaram na babatko, hlavne ked mi ide na chut take co mm nechuti 😀 zatial nam to vzdy preslo 😉

dejna3
4. feb 2010

moni, hej, to je až príliš veľa cukru na mňa teraz 😒

zuzkabar1983
4. feb 2010

Seus, tak vy s manzelom ste ale vydareni parik. Uz davno som sa tak z chuti nezasmiala 😀 😀 😀

zuvinka102
4. feb 2010

seuska.. no neviem ci ja by som vydrzala kebyze robi na tyzdnovky a este potom sadne za pc.. u nas by to bol asi rozvod 😀 😀 😀 asi som precitlivena.. no ale teba obdivujem aj ostatne ktorym manzelia robia tyzdnovky a tak.. ale pozitivne na tom je mozem sa vam venovat 😅

seuska
4. feb 2010

dejni to je tiez dobre s tym krmenim 😀 😀 vymyslime aj nemozne fakt dakedy... 😀

zuzkabar mi nehovor ze nemas podoben cislo doma???? 😀 ci?

zuvi nebol by rozvod neboj, zvyknes si na vsetko... ved len teraz uvidime ako sa nam vsetko prevrati na ruby jak sa nam mimi narodia, uplne zmenime priority a budeme sa musiet prisposobit kozmickou rychlostou, uz nebude mat mm cas ti pozerat ze mas nos jak ratafak plachta 😀 ani moj ze mam pupak 😀

zuvinka102
4. feb 2010

seuska tak na to sa tesi.. inac uz sa velmi tesim na drobceka a dufam, ze toto moje nachladnutie mu nesposobuje nejake problemiky teraz..

moni
4. feb 2010

zuzkabar je cerstva mladomanzelka, takze jej cislo sa mozno este len vyfarbi 😉

seus, veru s babatkami to bude improvizacia za pochodu 😅

zuzkabar1983
4. feb 2010

Moni no uvidime 😀 😀 Sice my sme spolu 8 rokov, ale uvidim, ci sa po sobasi nezmeni ....
Ale poviem ti, hlasky ma niekedy podobne ako ten sueskin 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre