Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
5. feb 2010

baby,aj vam sa v bruskach babo tak prevaluje?....a stucha ?

A mam jednu otazocku,mna bolieva pupok a mam ho dookola taky modry,neviete cim to je?
Nestretli ste sa s tym este? ...ja teda nie...!

kika29
5. feb 2010

fruchtbar ja mám dnes nejaké divné pociti a pobolievanie okolo pupka po bokoch ako keby mi ťahalo brucho a sem tam takú bolesť akoby som mala krče v bruchu ale drobček sem tam kopne tak snad je to v poriadku.
v poradni v stredu bolo všetko ok. idem si kus vystrieť nohy a uvidím či to povolí.

už mám všetky plienky požehlené v čera som to urobila som myslela že umrem na kríže 😀 už len perinky a deky mi treba pripraviť pre drobca a mám všetko 😀 no a ešte navštíviť lekárňu ale to až po výplate 😀 neviem kedy bude 😀

roxi
5. feb 2010

ahojte baby,
dnes som bola na sociálke zaniesť žiadosť na materskú, pýtala som sa aj či treba niečo ohlasovať, keď prechádzam z RD na MD, takže info hlavne pre baby, ktoré už majú drobcov,
treba vyplniť -
Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení - časť A, (ak máte 2. pilier)
po pôrode im treba doniesť ešte ďalšie tlačivo
- VYhlásenie fyzickej osoby, že sa riadne stará o dieťa, na účely dôchodkového poistenia, k tomu priložiť aj kópiu rodného listu,
a ak viete, že vám bude priznaná materská, tak treba ísť ešte na úrad práce a požiadať o zrušenie rodičovského prípevku, vzhľadom na to, že budete poberať materskú - aspoň tak mi vravela pani zo sociálnej poisťovne,

no a na úrade práce si už môžete vybaviť rovno aj ten príspevok na starostlivosť o dieťa (teda na to staršie dieťa), treba k tomu rodný list a teda neviem či ešte niečo, lebo dnes som už nemala energiu bežať ešte aj tam, takže tam skočím až pondelok,
ale behačiek je to teda dosť,

stanusa
5. feb 2010

kika sa mas 😵 vcera som prala plienky a ked vidim to mnozstvo na susiaku...a este to treba zehlit, aspon ze mam kopec casu

fruchtbar v jednoduchosti je krasa 😵 ale na krst bude cipkovana - zostalo par este po mm

kika29
5. feb 2010

stanusa ale predstava že takto to budem musieť žehliť ma neláka 😝

jankako
5. feb 2010

zdravim Vás..Baby ja mám konečne dobre vysledky sterov..Chvalabohu...Asi zabrala tá antb.liečba.. 🙂 Ked som taka šťastna dúfam že sa nič nepos....

stanusa
5. feb 2010

dokedy? niekde som citala, ze sest tyzdnov treba...ale stvorcove plienky asi stale 😝

stanusa
5. feb 2010

super janka 😎

civavava
autor
5. feb 2010

janka supeer, tam nech to aj vydrzi 😵

kiwinka
5. feb 2010

ahojte 😉
tak, kocik kupeny aj s vajickom a sportovym prevedenim uff... kym sme vybrali, dalo nam to zabrat...
Teutonia je znacka co sme kupili, mate to niektora??? v Babymarkete v BA sme kupili a podrzia ho nam tam az do porodu na sklade,,, tak to m apotesilo. uz za tu cenu co sme zaplatili je toto ozaj minimalna laskavost od nich...

kiwinka
5. feb 2010

ozaj , este sa Vas chcem opytat co su tie prietoky prosim Vas???? budu mi to zajtra robit ja netusim co to je, co ma caka? 😒

stanusa
5. feb 2010

zistuju ci babo dostava ziviny a kyslik cez pup. snuru

V 36 týždni tehotenstva sa vykonáva ultrazvuková flowmetria – prietoky, ktoré posudzujú funkciu fetoplacentárnej jednotky, hodnotením prietoku krvi v pupočníkových cievach. Môže poukázať na zníženú funkciu placenty, ktorá sa môže podieľať na zaostávaní rastu plodu.

kiwinka
5. feb 2010

čivi tie pekne nalepky ktore vidim v Renkovej izbe,,odkial si objednala, ci kupila??? zhanam nalepky a nenchadzam ich nejak v obchodoch,,, nejaky typ?? 😀 😀 😀

kiwinka
5. feb 2010

stanusa dakujeeem, to sa robi len ultrazvukom vsak? nie je to bolestive dufam...
sakra a naco mi to idu robit zajtra v 33tt, ked vidim napisane v tvojej sprave, ze az v 36tt sa to robi, hM..

stanusa
5. feb 2010

ak sa vam chce citat, tak su tam rozpisane aj porodne doby

http://www.gyneka.sk/index.php?pg=4

civavava
autor
5. feb 2010

kiwi, jeej gratulujem ku kociku , Teutonia je super znacka, kolegyna tunak ho tiez kupila 😉

nalepky sme kupili v BabyOne v Nemecku, ale aj vo Viedni je tiez tento obchod - v Shoppping City Sud 😉

http://www.babyone.at/maerkte/index.html

veve23
5. feb 2010

kiwinka, mne Teutoniu odporucala jedna kocka, je s nim velmi spokojna, ani ich vsade nemaju, aj ja sa ich chystam kuknut na Vajnorsku, lebo mi vravela ze tam ich maju...

stanusa
5. feb 2010

kiwinka to ti urobia pocas ultrazvuku, len prepne na meranie prietokov a uz to je 🙂
mne to 1. krat robila v 32 tt pritom aj pomerala maleho

jankako
5. feb 2010

kiwi žiadne strachy z robenia prietokov,trvá to asi 30sek.a hotovo.. 🙂 bude behať na obrazovke take niečo ako krokodilie zuby..🙂.Inak prietoky sa robia prvy krat od 30tt.Mne to robili už aj v 29tt,kedže som bola hospitalizovana..

kiwinka
5. feb 2010

ok,,diky stanusa,tak uz viem co ma caka juchuu, tesim sa,,ze budem vediet ako je velka uz nasa dceerenka :D a tak..

veve teutonia je riadne draha, ale tak nam to vychvalil ten predajca!!! da sa vybrat z toho co maju na predajni,,lebo ak si chces "vymyslat" vlastne kobinacie tak dodavka je 11-13tt, tak neviem ci ti to vyhovuje..
my sme vybrali vanicku inej farby, skrupinku inej farby, aj sportove prevedenie inej farby :D aj fusak sme kupili,,,kedze ten co tam ponukali akoze jediny sedel presne do tej teutonie...
chod tam cim skor ak chces!!

čivi dakujem za odpoved,,akurat som kukala piccolino.sk aj tam maju pekneeee :D
do SCS do Wien teraz uz asi nebude cas, aby sme tam sli..nevedela som o tom sakra,,pred vianocami sme tam boli 2 krat! do kelu,,,tak asi cez net objednam,,lebo v BA v kamenných obchodoch som to nejak nenasla...

inak , taka som ubolena z tehulkovania uz.. a este aj hlava,,hrdlo skrabe... ake vitaminky mozem??ani neviem,,snazim sa neejest ziadne lieky nic od zaciatku tehu sa drzim,,ani jeden paralen som nemala za ten cas, vobec nic.

zuvinka102
5. feb 2010

kiwinka a kde v BA je ten obchod co si tam kupila kocik?? Lebo mi sa zajtra chystame do kocikova ala ved ked tak zbehneme aj tam

kiwinka
5. feb 2010

zuvinka,, v kocikove sme si nic nevybrali HM... alee kazdy ma iny vkus...mju skor pekne hniezda do postielok, povliecky, vanicky a take veci,,,ale kociky teda velmi nie... urcite vam bude ponukat Xlander 3kombinaciu za 464eur,,modru a oranzovu maju,,, :D
na Vajnorskj je Babymarket, vedla Mitschubischi,, aleb vedla Slovnaft pumpy....

veve23
5. feb 2010

civi, co si pisala tu www. v SCS, tam maju asi vsetko pre babatka? som pozeralatu stranku a vyzera to ze tam aju asi vsetky znacky a tak, len pre info, to je niaky veliky obchod pre deti???
kiwi..ja viem cca ake su ceny, jak za ojazdene auto ☹ , ale funkcne........., isla si nad gulatu cifru alebo ste sa zmestili...tie teutonie su drahe, ja som pozerala vcera peg perego, a tiez to bolo jak za stary favorit
len co mam kamosky a maju deti, kupili kociky a po pol roku nadavali ze ich reklamovali, kolieska blbli, tk sportove kupovali uz kvalitnejsie............to clovek aby vykradol banku

zuvinka102
5. feb 2010

kiwinka dakujem ved pozriem aj tam, ja chcem pozriet vsetko aj postielku aj hniezda, takze sa oplati aj kocikovo

jankako
5. feb 2010

baby ale tie TAKO kolekcia na 2010 sa mi celkom pozdáva...http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=7561671
Teutonia je draha..Tak vravia ale že aj najkvalitnejšia aj s Jané...Kámoška dala za Teutoniu 1100 ečiek...

zuvinka102
5. feb 2010

tak a prave som sa rozhodla, ze idem skusit prvy krat v zivote spravit moravske kolace.. nasla som recept podla ktoreho by som to mohla zvladnut.. tak drzte palce 🙂

kiwinka
5. feb 2010

no baby, jankako ma pravdu,, my sme dali za teutoniu 1100ečiek... kocik vanickovy, sportovy, skrupinka, fusak. zevraj su najlepsie,ja neviem,,je to drahe, nato, ze vanicku vyuzijes chvilku a skrupinku vlastne tiez len chvilku.. HM... ale taku prezentaciu nam dal k tomu kociku, ze az nam usta padali,,, take detajli ako odpruzenie kolies, nizkopofilove kolesa ci co, sklicka- odrazky aby bolo vidiet kocik atd... no je to kvalita,,,ja dufam, ze sme sa rozhodli spravne uz za tu cifru 😖
ale je krasny!!! :D a tesime sa z neho... a potom nam vystavili kartu na zlavy pre buducnost -5% :D tak malicky bonus za taku vysoku platbu teutonie,,ale aspon nieco...
ale baby cim skor treba ist vazne,,,lebo farby sa minaju a objednat uz asi nestihnete,,11-13tt objednanie...aj to nevie zarucit na 100percent!

kiwinka
5. feb 2010

zuvi a ku komu to chodis na kramare??? si pisala ze tam chodis ty,,ci mylim sa?? 🙂

civavava
autor
5. feb 2010

veve, maju tam vsetko, je to obrovsky obchod na 2 poschodiach, tam sa da ozaj vybrat a nakupit vsetko..a za super cenu.. aj kocikov tam maju na mrte... 😉 aspon tu v Nemecku, ale kolegyna z BA mi varvela, ze aj ten vo Viedni je obrovsky..

a myslim, ze aj zuzanka1971 spominala, ze ten obchod vo VIE pozna...

jankako
5. feb 2010

Tak je to kvalita,uznávana celosvetovo,alebo celoeuropsky?...Je to ale dosť peniažkov..
Aj kámoška čakali dlho naň,lebo sa to dáva vyobiť..sú to zákazkove kočiare..
Ten rám čo je na búdke zachytáva UV žiarenie..to mám od dalšej kámošky čo ho má.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre