Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
7. feb 2010

juli nam sono potvrdili chlapca a v sobotu jedna co vesti a este nikdy sa nesekla povedala ze dievka 😀 tak mm ma chrobaka v hlave...ale ja ho uz volam dominik a na sone 3D sme videli pindura...lebo u nas je to tajomstvo ze co cakame nik okrem nasich nevie

veve23
7. feb 2010

cheer, no to si dobra...moj mi vybavil dr. a vsetko ohladom porodu a to je vsetko, inde ho nedostanem, ale kazdy chlap je asi iny...ja viem co mam doma, tak to odneho ani nechcem.....vsak sa nauci v praxi 😀 😀

zuzana1971
7. feb 2010

veve nejde mi to, ja mam najlacnejsi za 6 euro od orange, a mobil mam t mobile...inak ze 6 euro, vzdy to bolo minimalne 33 euro, lebo to bolo len pol giga a za zvysok som musela platit...docitam este prispevky, potom musim vycistit notebook od sukromnych veci, uz som to robila, este dokoncim a ak stihnem este sa prihlasim dnes a ak nie, mozno zajtra doobeda, notebook pojdem odovzdat az poobede

kamilakd
7. feb 2010

dievcata ja sa pre dnesok lucim dobru nocku a sladke sny 😉

veve23
7. feb 2010

zuzi, tak to je skoda, ze mas 2 operatorov a nevies si minut aspon pausal, ale 33 sa mi zda strasne vela, to je klamliva akcia, mas 1/2 gigaa potom ti nabieha, to je to najdrahsie

zuzana1971
7. feb 2010

veve, vsak ked pojdem okolo netkafe a tu mam blizko v poluse 😀 napisem vzdy 🙂 a mam aj mobil na kamilku, civavku a tamtamku, tak ked bude nieco nove, dam vam aj cez nich cez sms vediet, tak sa tu drzte, drzim palceky aj na porod, nech je co najlahsi a nech su vsetci drobci v poriadku
este nakuknem neskor alebo zajtra ak budem stihat

zuzana1971
7. feb 2010

este sa mozno stretnem s niektorymi na kramaroch na predporodnej priprave 😀 ...len ani srnka netusi kedy tam pojdem, lebo v takomto pocasi urcite nie...ale snad sa tam niekedy do porodu dokopem 😀
tak ak tam uvidite taku co necvici, je baculata, tvrdohlava a vyzera na 28 rokov to budem ja 😀 😀 😀

kika29
7. feb 2010

čaute ja len pozdraviť som prišla a pozrieť čo máte nové dlhšie som tu nebola takže mám čo od zajtra čítať 😀 😀 😀
my sme dnes troška oslavocali meniny malej Vandy 🙂

moni
7. feb 2010

kika, vsetko najlepsie malej Vande!

kami, aj ja som zvedava na fotky 😵

mna dnes hrozne boli chrbat 😒 takze zavidim vsetkym na materskej 😔

monva
7. feb 2010

moni - dobru noc 😉 zase uz nevladzem pisat, aspon, ze som vas docitala, tak snad zajtra, papa

moni
7. feb 2010

monva, tebe dobru, ja mam este len vecer 🙂

fruchtbar
8. feb 2010

Dobre ranko zienky,ale ste toho popisali,kym som vas precitala,som myslela,ze ani neodpisem,co mam tak chrbat rozbolel....ale predsa v rychlosti!

Ja si hradzu masirujem olivovym olejom,mam ho v kuchyni,takze nevymyslam s kupou nejakeho specialneho,ved olivovy je univerzalny,robim to raz za tyzden,par minut a od 34 denne... a pijem caj z malinovych listov,teraz len za salku denne ,ale od 34 tt si budem varit malu kanvicu,vraj to pomaha na uvolnenie svalov (posevnych) a celkovo koly dusevnej pohode,chuti aj celkom dobre a jem sezamove semiacka,ktore zase napomahaju (asi to zle vysvetlim) vytvorit porodu prospesny hlien v posve a tym padom velmi ulahcit porod.

Civava,preco 26.marca? ....ved v tabulke ti stoji termin 9.aprila....pytam sa velmi hlupo???
Akle ja si tiez myslim,ze moje babo vykukne skor ako mam v tabulke,aspon teda dufam,nevadilo by mi ani uz v 37 tt.....

fruchtbar
8. feb 2010

dnes idem na sono,tak uz velmi na drobca tesim,bo som uz taaaaaaaaaak dlho nevidela,naposledy v 19 tt

tak vam prajem pekny den!

carrie4
8. feb 2010

bre ranko 🙂
a ako sa masíruje hrazda?! som nejako mimo 😖 ... a ani vygoogliť sa mi nič nepodarilo 🙄

aktakk
8. feb 2010

Bre ranko:

Carrie:
http://www.naturshop.sk/post/co-by-ste-mali-ved...

No Civi aj ja som sa chcela spytat co Fruchtbar...preco 26. marec? Mas naplanovany porod?

Jani3- dakujem, len ja mam celkovo slane zakazane aj bublinkve vody...kvoli opuchom noch. Tak neviem.

seuska
8. feb 2010

dobre ranko. Cerrie tu to mas: http://www.pronatal.sk/masaz.htm
ja som tiez citala, ze pokial mas vytok tak sa to neodporuca, lebo si ho prenasas kade-tade a to ja mam tu trafenu mykozu stale... ☹
mne sa snivalo v noci, ze som sa s dokym dohodla na cisarskom 😀 a este na presny termin jak ma civavka na 26.3. 😀 taka som sa zobudila spokojna 😉

Zuzi to ma mrzi ze to nevyslo s tym notebookom, keby som mohla tak ti pomozem... hmm, netcafe je tiez dobry napad, aspon nejaky kontakt budeme mat s tebou...

U nas take, ze predporodna priprava ani neexistuje, teda zatial... Ta sestricka co je u mojho gynekologa, ale chce si na to urobit skolu aj kurzy, chce sa tomu venovat, je to strasne mila a ochotna osobka, aj povedala, ze mi pomoze pri porode...

aktakk
8. feb 2010

Ozaj Cheer- sa chystas do toho Tvrdosina? AJ ja sa tam chystam pozriet kociky,teda tu Bexu a este Dor Jan...
Pravdepodobne v stredu. Aj ked velmi tazko premyslam o Jane Slalom...

malalady
8. feb 2010

Ahojte babulky prajem vám krasne dobré ranko 😉 😀

aj vy mate problemy už so spaním uplne??? 😖 🙄

stanusa
8. feb 2010

dobre ranko tehulky 🙂

zuzana 1971 dufam, ze sa ti dnes este podari pozriet MK alebo coskoro...zelam dobry porod a nech ste s Maxikom v poriadku 😵 😵 😵 myslim, ze nie len mne budu chybat tvoje super prispevky, tak nas prosim nenechaj dlho cakat 😀

masaz hradze je podla mna dobra vec, neviem isto ci predide nastrihu, ale podla mna je to nieco podobne ako masirovanie a kremovanie koze na brusku aby sa predislo striam...niekomu to pomoze
tiez mam olivovy olej a pravidelne zacnem mesiac pred TP...teraz len tak obcas cvicne
carrie mam ulozene toto
http://www.pronatal.sk/masaz.htm

fruchtbar prajem uspesne sono
kami dodatocne vsetko najlepsie k narodkam
kika aj Vande len to naj k meninam
🙂

stanusa
8. feb 2010

seuska si ma predbehla 😀

citala som na zahu, ze sa da kupit gastrotus je aj pre tehulky...zaha ma trapila asi 2 dni, mala som aj reflux 🙄
mam antacid, ale v letaku je ze nie je vhodny pre tehulky

stanusa
8. feb 2010

malalady v poslednej dobe po polnocnom vecku hned zaspim, predtym som nemohla aj hodinu...

aktakk
8. feb 2010

Malady....ja pravidelne chodim na WC v noci...dnes asi 6 krat a co sa tyka spania, tak hruza. A okrem ineho sa viem zobudit tak o tretej rano vyspata a nie a nie zaspat.

malalady
8. feb 2010

stanusa.. no ☹ ja nemožem ani po pol nočnom vecku 😠

malalady
8. feb 2010

aktakk je to hruza to hej.. a hlavne ked sa ti chce spat tak nemožeš.. 😠 😠 😠

stanusa
8. feb 2010

chcem sa spytat na opuchy noh - vcera som mala ale len lavu v clenku a priehlavku tak mierne opuchnutu...co je na to dobre? pozeram, ze aj dnes je este 😕

silvia7
8. feb 2010

ahojte 🙂

jeej o spaní? no ja som pred spaním vypila 3dcl čistej vody od smädu a cikať som šla 2x - v pohode som spala a ráno o 6tej som sa zobudila, že musím ísť cikať a nevedela som sa postaviť - normálne ma tak strašne bolelo a ťahalo bruško a celé podbruško, ma to pichalo s každým krokom, vystreť som sa nedokázala, musela som po špičkách prejsť aj to som sa opierala každý jeden cm, čo som išla.. a po vycikaní to prešlo!! som sa už bála, že či mám budiť drahého, že nemocka a čo a ako.. no horor som mala v hlave už.. ale je fajn už, len od tej 6tej som hore.. tak som zvedavá, zase ma premôže spánok poobede.. 🙄

dnes idem na úrad práce - nepotrebujete niečo pozisťovať - nejaké infošky? mne nič také nenapadá, čo by som sa mala opýtať, snáď mi povie.. a ja som na MD od zajtra 🙂)) tak som rada teda

silvia7
8. feb 2010

baby - našla som tu na koníkovi inzerát - jedna predáva tú knižku "Nejšťastnejší miminko v okolí" od Harveyho Karpa - neviem, niekto to tu zháňal sa mi marí - tak ak náhodou :

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

😉

veve23
8. feb 2010

dobre rano ...
no ja tiez uz chodim menej cikat 1 max 2 krat v noci, predtym aj 4-5krat, tak sa mi to polepsilo, len vzdy ked sa otacam sa n chvilupreberieb.
silvia7...presne to iste ako ty som malaaj ja v noci, neviem co to je, tiez sok ze co a deje, akokeby bol domcek pre babo maly a ja som sa nevedela vystriet, teraz uz v pohode....

silvia7
8. feb 2010

veve - no mňa chytila panika, doteraz som bola úplne v pohode, aj keď ma čosi zabolelo, tak som to "predýchala" - ale teraz som sa normálne bála až.. dúfam, že už to viackrát nezažijem 😅

kamilakd
8. feb 2010

ahojte bambulky

FRUUTH...... 😀 nie sezamove ale lanove by si mala tie su na vitamin B a aby telo a pokozka boli pruznejsie...ten olivovi co mas v kuchyni je sice fajn ale mohla si vyskusat ten z lekarne...o tych malinovych listoch som nepocula vravi sa skor o alchimilkovom cajiku...

baby na to castejsie cikanie skuste na vecer uz nepit alebo len glg pred spanim

SIVIKA....... ahoj no tie krce mam aj ja to ked mas plny mechur a krpec sa zapiera tak je to hruza mna ten moj trenuje na dva krat najskor le odcvrknem a o chvilku sa normalne vycikam 😀 ty uz pijes alchimilku?a este jeden cajik si kupovala...inak hodne zdaru na uradoch 😉

k tej knihe nejstastnejsi miminko v okoli je to fajin kniha fakt sa tam da docitat vselico mne hu doporucila DEJNA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre