Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
8. feb 2010

dejni, ja som nechcela vybrat 😔 radsej hrdlo ako priedusky...moja mamicka je astmaticka, tak som nechcela skoncit podobne. ani lekarka si nebola ista ci by to v mojom pripade pomohlo 😒
u teba to dobre dopadlo 😵

zuvinka102
8. feb 2010

no mne ich vybrali tiez a to som mala okolo 20rokov.. lebo som tiez byvala casto chora a mala som vysoku hladinu asla.. neviem co to je ale pisali mi to vsade

saudi
8. feb 2010

mizulienka, fruchtbar - na ulahcenie porodu sa pouzivaju rozhodne lanove semiacka, nie sezamove! pije sa vlastne taky vyluh z tych semiacok, ale presny postup si uz nepamatam, ale tu na MK to je popisane. ja som pila caj s listu ostruziny malinovej a mala som aj rychly porod, tak mozno to zabralo 🙂

tie lahke nastrihy vam zavidim, mna samotne nastruhnutie tiez nebolelo, zato sitie som citila kazdy steh a 2 tyzdne som nemohla sediet, bolelo a palilo to jak slak :( teraz by som sa tomu chcela uz vyhnut.

zuzkabar1983
8. feb 2010

Ahojte kocky, no idem sa ja pokusit docitat vas 😅

Len jedna otazocka .... mozno hlupa, ale aj tak ..... je zle, ked ma babatko v brusku stikutku? Moj maly ma totiz v brusku uz treti den (vzdy iba vecer, ked si lahnem) stikutku, ale taku silnu, ze to citit cez paplon. Nikdy predtym to nemaval, teda aspon som to nepostrehla. Neviem, co si mam o tom mysliet ... mozem to nejako ja ovplyvnit?? Ci je tu uuuplne normalne?

cheerlady
8. feb 2010

ahoj zuzi,no moj maly ma stikutku fakt skoro kazdy den,niekedy aj viac krat za den,no snad je to ok,aj ked je to tak casto 😒

dejna3
8. feb 2010

zuzi, ty to rozhodne nemôžeš nijak ovplyvniť a bábätku to neškodí, tak sa tým netráp 😉 moja malinká mávala v brušku tiež veľmi často štikútku, tento drobček mal zatiaľ asi 3 krát...

mne po operácii primár povedal, že moje mandle už boli len ložiská zápalov 😝 úplne scvrknuté a účel ani finkciu si už vôbec neplnili... tiež som mala obavy, že potom bude všetko na prieduškach... no našťastie, mne to fakt pomohlo 😉

moni
8. feb 2010

zuzi, rozhodne stikutka nie je zla. moja mala stikuta 3-4x denne, a nadrapuje ju chudatko az mi brusko skace 😕
v nejakej mudrej knizke som citala ze stikutka je znakom vyspeleho dietatka, a vobec nesuvisi s refluxom.

saudi, fruchtbar vravela jednoznacne o sezamovych semiackach ktore jej odporucili 🙂

zuvi, vysoke ASLO znamena ze niekde v tele je zapalove lozisko, a casto to byvaju mandle. hlavne ze uz mas pokoj!

zuvinka102
8. feb 2010

zuzi a cheer podla mna to nevadi ale ak chcete mozem sa zajtra na to spytat idem dr

zuvinka102
8. feb 2010

moni to mam ale to aslo stale mavam vysie takze neviem ci problem bol len v mandlach 😅

kamilakd
8. feb 2010

saudi dakujem za podporu lebo si pripadam jak blbec ked niekoho opravim ze nie sezamove ale lnove na lahsi porod...ja uz radsej na kopec prispevkov nereagujem 😅 nech som neni mudrland 😀

vejulcek a co sa ti stalo usli schody?ale si ok...

kamilakd
8. feb 2010

zuzka asi sa maly napil plodovej vraj to babatka mavaju a niektore maminy citia a niektore nie ked im mimi stikuta...ja som konecne dnes dozehlila tu neskutocnu kopu pradla a zajtra idem na poradnu zas 😅 mam vysoky tlak a neviem z coho 150/95

moni
8. feb 2010

zuvi, ja som to mala tiez zvysene, poslali ma na orl, k zubarovi, na gyndu a vymysleli ze su to mandle. akurat ze mandle zostali a aslo kleslo, takze asi tazko 😅

sezamove, lanove...vsjo rovno..nechcem sa nikoho dotknut ale keby to naozaj fungovalo tak sa tym krmime vsetky, nie? 😅
kami, kludne mudruj 😀 pozri na mna 😀

dejna3
8. feb 2010

jáj, kočky, poviem vám, ja už sa cítim jak taká hrošica... 😅 keď si ľahnem, polhodinu si hľadám polohu, v ktorej mi je ako tak príjemne.. najlepšie je, že keď už si ju nájdem, tak sa zrejme nepáči drobčiatku a kopcuje o 106 až kým sa neotočím inak 😝 stačí, keď som pol minúty v predklone, okamžite ma začínajú bolieť kríže... uf a to ešte skoro 2 mesiace vydržať.. 😝
v sobotu ráno sme vylihovali všetci traja v posteli a sofi sa furt vrtela, čo sa nevedela nejak uložiť... v tom som zacítila kopance na bruchu, tak som jej začala dohovárať, nech sa už konečne uloží a nekope ma ... ona na mňa prekvapene kukla a ja som až vtedy zistila, že leží ďalej a kopkalo mimi... tak sme sa s drahým narehotali, že už ani neviem, ktoré do mňa kope 😀 😀 😀

zuvinka102
8. feb 2010

moni ved aj ja si myslim, ze pricinou neboli mandle ale som rada jednej veci od vtedy nemozem kloktat slanu vodu.. 😅

moni
8. feb 2010

kami, joj nech ti ten tlak neblbne 😒

dejni 😀
precitala som mm ako sa citis ako sa prevalujes a hladas polohu, a on zadrel...to presne ako ty 😅

zuvi, toto keby mi povedali mozno by som viac rozmyslala 😀 neznasam kloktat so slanou vodou 😝

zuvinka102
8. feb 2010

dejna tak to musel byt riadny kopanec ked si myslela, ze to Sofinka tak kopla.. 😀 😀

zuvinka102
8. feb 2010

moni no ale viem, ze niekto klokta aj tak ale ja som si riadne raz tak spalila cele hrdlo a v tedy ma dr. na to upozornila

dejna3
8. feb 2010

baby, veď mňa to často normálne bolí 😅
moni 😀 😀 😀

dejna3
8. feb 2010

ani ja som nevedela, že sa nesmie kloktať slaná voda? no ja som odvtedy ani nekloktala... tak aspoň dík za upozornenie 😅

kamilakd
8. feb 2010

moni mas pravdu jeme vsetky ale len 4tt pred terminom... 😀 skor nie.. no prave mam zmerany tlak v pokoji pred spanim 150/90 hmm???kurnik asi zas vysoky

danka no ten moj ma potom len skrabka zatial som este nenaskocila...

boze mna tak strasne pali zaha uz som si dala pepsi nic oplatky nic pukance nic ...uvarila som si zazvorovy caj uvidime co to urobi

zuzkabar1983
8. feb 2010

Baby tak som kludnejsia ohladom tej stikutky 🙂 Len mi to prislo luto, ze tomu chudatku nemozem nijak pomoct ... ja totiz stikutku zo srdca neznasam 😅 (ale to asi vsetky).

Inak co sa tyka tych semiacok .... ja jem lanove kazdy den, ale to len kvoli tomu, ze sa nemozem vykandit 😀 Kazala mi to doktorka a aj viaceri znamy, ale pravdu povediac ... vobec mi to nepomaha 😝

zuvinka102
8. feb 2010

kami skusala si citronovu vodu?? mne to zabralo alebo magnezium mineralku ak mas poruke

zuzkabar1983
8. feb 2010

Kami .... a ten tlak len tak znicoho nic taky vysoky ci ta niekto napalil???

zuzkabar1983
8. feb 2010

Mne na zahu vzdy pomaha mlieko .... sice som citala, ze to nie je to najlepise na zahu, ale mne to zabera ...

dejna3
8. feb 2010

kami, no naše decká sú tuším "z divých vajec" 😀 už som to aj mm viackrát povedala 😀
a odkedy máš taký vysoký tlak? či len dnes? aj sa zle cítiš?

moni
8. feb 2010

kami, no snad je to len vykyv 😖 zajtra u lekarky uvidis co nameria.
4tt pred TP je aj moj plan na babske recepty, nech cosi nepototo.

zuzi, aj mne je jej luto ked stikuta, ona potom chyti asi nervy lebo sa zacne strasne metat.
lanove semiacka na travenie nepomahali ani mne 😝

vejula
8. feb 2010

dakujem kočky no ja som kloktala aj slanou vodou a teraz kloktám florsalminom to su šalviové kvapky, no ale čo ja viem , hrdlo bolí stále 😒 Ale fakt neviem , ešte chodím s plienkou na krku to mi väčšinou pomáha... Inač strašne mi hlieny stekaju dolu až mi ja ťažko z nich...

Kami no akosi tancovali podomnou... Ako ta lavička v risavej jalovici pod adamom krtom 😀 Ale maličký je teraz taký aktívny, myslím že ma chce upokojiť nech sa nebojím

kami no mne zázvrový čaj nepomáha, práveže mi možno ešte kysleina viac vyskočí... Nemáš náhodsičkou fatru? To mi pomáha najlepšie. A na tlak to fakt neviem čo.... Viem že cesnak zráža tlak, som také čosi počula...

moni, teba kopká okolo pupka, mna ani moc nie ale ked sa mu podarí priamo do pupka tak to je tak to dosť zabolí... Ale od poslednej poradne sa asi otočil, ale nie hlavičkou ale tak sa pretočil okolo vlastnej osi, že kde mal ritku má nožičky a kde nožičky má ritku a je to lepšie, lebo sa mi už nezapiera ritkou o to pravé rebro 🙂

kamilakd
8. feb 2010

zuvi dala som si vodu s citronom a mam dojem ze je lepsie dakujem 😉

zuzka no ja ti neviem preco mam vysoky tlak nik ma nerozculil praveze som kludna tak potom netusim aky mam ked sa vytocim 😕

danuska ja mam tento uzastny tlak uz tyzden 😅 chi tak aspon vies ze mas deti ale sofi je krasna a bola zlata...

vejulcek mne takto sem tam tancuje chodnik a sem tam som sa zakopla o nohu sikovnica ale ked sa 180cm baba vyvali to je sranda 😀

kamilakd
8. feb 2010

inak chodite niekto na Facebook?dnes ma prekotilo zas urobili novu stranku 😅

zuzkabar1983
8. feb 2010

Kami tak zajtra to isto spomen na poradni, nech ti pre istotu sleduju, lebo clovek nikdy nevie ... Ale treba verit, ze to bude ok a je to len prechodne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre