Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
9. feb 2010

babule - našla som tú istú na bazos.sk a baba tam píše, že vajíčko od 0-13kg a je odfotená so strieškou, tak to nevyzerá také "obrovské" ale bez striešky vyzerá strašne priestranná.. 🙂 takže asi som doriešila "problém" .. a asi aj kúpim tú výpln - kvôli hlavičke.. aby mu nelietala sem a tam..

kamilakd
9. feb 2010

no vidis silvi hned sa mi ta vaha nezdala

babulky idem ja driemat dako ma lame dnes dobru nocku

silvia7
9. feb 2010

tak fakt neviem, čo tá kamoška kecala.. ona je taká "zbrklá" chvíľu kecá o tom a potom o inom 😀 tak už dakedy ani neviem, na čo reagovať skôr 😀
jaj baby, jednej marcovke vraj celý večer silno tvrdne bruško, dala si magnezium a nič, nepomohlo, vraj ma strach a tak - neviem, ako jej poradiť - som jej napísala, že ked sa tak moc bojí, nech ide na pohotovosť ... neviem akoby som ja postupovala.. 😨

moni
9. feb 2010

kami, k tomu tlaku: prve cislo/vrchny je systolicky tlak ktory vznika ked sa srdiecko stiahne a vypudi krv, druhe cislo/dolny je diastolicky, ked sa srdiecko uvolni.

silvi, aj ja budem mat chicco vajko, ale myslim ze tu vlozku pre novorodencov budem mat k tomu, takze neporadim.

vejula
9. feb 2010

moni silvi, hned mám lepšiu náladu ked vidím že papáte takéto zabijačkove vecičky. Lebo mne idu strašne na chuť a je mi doplaču ked vidím ako všetci okolo mna tlačia do hlavy a ja nemôžem... A ešte ked obe robíte tak trochu v zdravotníctve, takže to mám schválené odborníkmi 😝 😀

kami dobru nocku...

JA sa pojdem ešte osprchovať a tiež šup do postele.

silvia7
9. feb 2010

moni - no ja silno dúfam, že tam môžem dať aj inú tú "vložku" ako zn. Chicco, lebo oni nerobia zvlášť vložky do autosedačiek.. našla som Emitex a ešte jednu (nespomeniem si zn.) .. tak asi oskúšam v nejakej predajni a potom uvidím 😉

vejula
9. feb 2010

Asapon myslím že robíte v zdravotníctve ak som to zas nepoplietla 😝

moni
9. feb 2010

dobru noc vsetkym!

dejna3
9. feb 2010

silvi - tvrdnutie bruška je už normálka 😉 nech len sleduje intervaly sťahov a pravidelnosť... ak sa budú intervaly skracovať, budú pravidelné a budú (myslím) pod 10 min, nech ešte skúsi teplú sprchu... ak sú to poslíčkovia - prejdú, ak rodí - to už nerozchodí 😀

moni
9. feb 2010

silvi, ahaa, naozaj neviem. asi fakt odskusaj a budes na istom.
ta marcovka nema len poslickov? alebo ze by sa uz male ozaj pytalo na svet?

veji, ja robim vedu a vyskum, takze zdravotnictvo len tak okrajovo 🙂

silvia7
9. feb 2010

veji - heh ja som nezamestnaná :P si myslela Kamilku 😀 ale neeeboj, ja som jedla aj jaternice, aj zabíjačkovú kapustnicu aj šeeetko.. tiež môžem zabíjačkové veci mňam..

moni - faakt neviem, je sama doma a bojí sa, len ja som fakt nevzdelaná v tomto - absolútne som nečítala nič o tvrdnutí, poslíčkoch ani o pôrode radšej.. proste.. nechávam to na "prírodu a inštinkt" .. heh.. ten môj je teda nevyvinutý, ale budiž.. tak som jej preposlala odpoved od dejny 😉 aspoň dačo..

silvia7
9. feb 2010

idem, lebo som K.O.

jej inak viete čo? drahý chúdatko, minulú noc skoro nespal, tak som chrápala 😅 a ja som mu ešte aj vynadala, že čo ma budí - keď na mňa robil tie zvuky na utíšenie - že konečne som si našla polohu na spanie a že keď sa mu nepáči, tak nech ide spať dakam preč 😀 tak si ľahol opačne - hlavou k mojim nohám, že ani nevie, ako sa tak dal, ale že som extrémne chrápala 😀 😅 a to som spala viac menej po sediačky na tom kojacom vankúši 😠

tak idem mu chrapkať aj dnes.. 😀 😀 😀 dobrunkú

moni
9. feb 2010

silvi, no asi treba skusit co radi dejna. poslickovia v teplej vode prestanu. hlavne nech sa neplasi.
to sa asi lahko teraz povie, ze?
vcera ma bolelo brusko a uz som sa videla na sale 😖

dejna3
9. feb 2010

mne teda tvrdne bruško každý deň... to som až tak veľmi neriešila, skôr ma trošku "vyplašili" tie bolesti, ako pri ms... mala som ich 3 večery a potom aj ráno... a už to boli skôr také kŕčovité sťahy, síce slabé, ale aj tak.... teraz je už 2 dni kľud 😉

moni
9. feb 2010

dejni, to som presne mala vcera, take ms bolesti a krize do toho 😖 ale po par hodinach to preslo takze to asi len aby som nebola taka kludna 😅

dejna3
9. feb 2010

pri sofinke som mala tie bolesti až po vyvolávačke, keď už vlastne išlo o pôrod... tak preto som sa trochu zľakla, ale vraj takto bežne ženy pociťujú poslov... najlepšie je fakt ísť do teplej sprchy, prípadne sledovať tie intervaly 😉

dejna3
9. feb 2010

idem už, ahoj moni 😉

moni
9. feb 2010

dobru!

stanusa
10. feb 2010

Dobre ranko tehulky 🙂
este spime?
vcera ked som bola po zoznam do porodnice v RS tak isli oteckovia po babatka ...take krasne, nech uz sme aj my tak 😀

k zemiakom - rastlina je vlastne takmer cela jedovata az na hluzy, ktore papame
ked varim zemiaky tak do nich vzdy davam trosku rasce, lebo ta eliminuje solanin...takto to robila uz moja babka

fruchtbar
10. feb 2010

Dobre rankó kocky,
rada som,ze vam vysetrenia dopadli dobre......rozoberali ste vahu babätiek a neda sa mi nespytat,ked moje ma 2350g,ci to nebude obor,alebo co.....nie je to nejak MOC ??? sak ma pretrhne pri porode na polovicu.... 😉

A sampionovu omacku jedavam pravidelne a vo velkych davkach.....a mozno preto bude nas chlapec taky velky ???!!!! 😀 😝 😀

minka21
10. feb 2010

cawte kocky,tak este nerodime,len ta voda nam dost tecie...dnes povedali ze mam chodit az sa to spusti,ze to nemozem takto stale byt,a vyvolavacku mi nemozu dat,no ja rodit nechcem...

idem si vas trosku precitat nech viem co sa tu rozoberaa 🙂

fruchtbar
10. feb 2010

vcera som bola v saune,bolo vyborne,natierrali sme sa solou,robili medovy pilling,jedli zmrzku.. 😉 ...a dopriala som si masaz noh,a ta pani hned,to mi ona teraz nemoze cele nohy masirovat,lebo mi moze vyvolat kontrakcie,aj mi tie miesta ukazala,tak ked budem raz dost,tak budem masirovat o sto sesto.... 🙂

martina05
10. feb 2010

Ahojte, Frucht, tak to ste teda veľkí .....
Ja idem na kontrolu v piatok, minulý týždeň nám povedali, že sme tiež väčší o cca 2 týždne tak uvidíme. Lekár ma ale ukľudňovala, že to sú len odhady. Napr. kamoške 3 dni pred pôrodom povedali, že malý bude mať 3,5 kg a mal 4,6 kg. Ono závisí od toho, aké je bábo postavou - kamoškinmu malému určovali hmotnosť podľa stehennej kosti a tú mal asi kratšiu, bola ale dosť široký v pleciach... Pri pôrode mu nakoniec aj kľúčnu kosť zlomili.

Mne povedali veľkosť podľa hlavičky. Minulý týždeň sme mali cca 9 cm... Tak neviem ....

martina05
10. feb 2010

Jeej Frucht, tak to ti závidím ... 😉 😉 😉 Mňa chytil ráno 3x za sebou taký hnusný krč do nohy, že ho doteraz cítim .... Ozaj ako ste na tom s menom ... ktoré vedie ???

Minka, zrovna som na teba myslela, držte sa .............

fruchtbar
10. feb 2010

Ahoj Minka,drzime ti placeky,nech vsetko dobre dopadne...ti verim,ze este nechces!

martina05
10. feb 2010

Stanus, na ekoplienkach.sk som našla Valentínsku akciu 1+1 na pleinky zn. BUM Genius, nemáš nqa ne náhodou nejaké referencie????
Včera som si objednala tie BL, už sa veľmi teším na balík ....

minka21
10. feb 2010

reagujem na par stranok dozadu:ja viem ze som tu ani nedala vediet co a ako,ze som sa mohla ozvat,len ked stale hovoria dookola to iste,ze sa musi cakat az sa to vyvola samo,kazdy den mi robia monitor,rano vecer,pichaju antibiotika,kazde rano krv,takze stale dookola,len ja som riesila skor co bude s malou ako to tu funguje,tak sa ospravedlnujem🙂

no a este cakam na nejake vysledky ale ze tam akusi bakteriu nasli,a ze len to ze mam chodit nech sa to uz spusti,ze to nie je dobre,predtym som bez infuzii nevydrzala dva dni,a sa to hned spustilo,teraz uz tyzden a nic,kontrakcie nikde!to ako naschval,ja by som najradsej drzala este mesiac,ale im sa to nezda,tak asi si budem davat horucu sprchu alebo neviem cim to spustim...uz aby bolo po vsetko...a najhorsie ze mesiac lezim s nohami hore a teraz chcu zasa aby som choddila,sak este svalovicu dostanem! 😅 😉

fruchtbar
10. feb 2010

ricinovy kokteil poznas?

minka21
10. feb 2010

matus a uz si objednala nejake plienky??ja som objednala tie gro baby nejake bambusove sstvorce a PULky take dievcenske vsetko kvietocky a tak🙂separacnu rolku

stanusa
10. feb 2010

minka aky ste velky? keby sa dalo to odtekanie niecim zastavit, ale to asi nejde...
fruchtbar mozno nebude az taky obor, este uvidite ako bude babatko priberat...tipujem okolo 4 kg
martinka nemam, skus v teme o latkovych plienkach
a ktore BL si vybrala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre