Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minka21
10. feb 2010

stanus naposledy ked nas merali sme mali 1500gramov,hlavicku 74mm,a dalej si uz nepamatam,mam to vsetko v karte,ak pojdem dnes na sono tak kuknem

stanusa
10. feb 2010

mala sa este netlaci von, tak ju nesil nech este podrastie, no a si vlastne otvorena alebo preco chcu porod...

martina05
10. feb 2010

Minka,Stanus ---
ja som objednala 2ks Gro Baby potom 1ks BL Bamboo s patentkami - chcela som bledoružové ale tie sú neni na sklade, tak som to zmenila na bledožlté, 1ks BL Organic SML a 1ks BL Velour /biele/ no a k tomu tie PULky Gro Baby tiež také pásikaté farebné .... Chcela som najskôr tie Color ale na ekoplienky.sk ich nemali a objednávala som to z tade, lebo už mám od nich aj tú objednávku na Gro Baby a tak mi to spoja, lebo na plienka.sk by som musela platiť poštovné ...

No teraz ma zaujala tá akcia - ono to je že 2 za cenu 1 a je to taká pekná ružová farba.... Len neviem aké tie plienky sú a tiež nechcem to preháňať ... Veď táto látková výbava ide celkom do peňazí .... 😝 😝. Len dúfam, že sa nám to osvedčí .....
Myslíte, že by som ešte mala kupovať tie Bum Genius v akcii alebo radšej stačí ... Koľko tých plienok máte spolu vy???

stacynka
10. feb 2010

ahojte babulky, vcera som tu nebola naskytla sa mi taka brigadicka tak maly bol u svokry a ja som zarabala prasule 😉, inak vcera som si konecne zacala kupovat veci do porodky, kupila som si 3 nocne kosele na gombiky, 2 take lacnejsie ze keed to aj vyhodim ze to nepojde oprat tak plakat nebudem a jednu taku krajsiu.
dnes idem na poradnu na 12.OO tak uz sa neviem dockat.
inak 10 stran mi chyba docitat v dracice 🙂

minka21
10. feb 2010

ja som tu aj preto musela lezat,lebo som uplne otvorena,a kontrakcie som mala,vlastne uz sa mi porod spustil,no a mala som tu byt az do aprila len ta voda

mati a ides balit aj do stvorcov?ja som ich pre istotu objednala,ja mam to GRO baby AIo,ale len jedny,potom tiez tie Gro Baby wonder wrap,Bummis Super Whisper,Bummis Super Brite pockam kym to pride,a ked bude cas si to premyslim co este doobjednat,teraz absolutne ani neviem co mi bude treba,som mala zoznam spisany co idem objednavat,len neviem kam som ho doma dala,takze to musim opat nastudovat🙂 inak drahe je to dost,ale vydrzi mozno aj pre druhe🙂

stacynka
10. feb 2010

minka drzim palcek nech to vsetko dobre dopadne drzkaj sa 😉

martina05
10. feb 2010

No veď to si hovorím aj ja, že hádam to zúžitkujeme aj pre ďalšie bábo .....
Ja sa na tie štvorce moc necíti... asi som moc pohodlná a ešte ma odrádza to, že sme zatiaľ v jednoizbáku bez balkóna, tak si neviem predstaviť, kde by som tie štvorce sušila... Tieto vkladacie a AIO plienky sa mi zdajú rozmermi vhodnejšie, tak snáď sa mi vmestia aj na sušiak v byte. v lete by sme sa mali sťahovať, tak dovtedy to musíme nejako vydržať ....
Tie plienky BL ma zaujali cenou a keď sa mi osvedčia budem rada ... Tie Gro Baby sú zase fajn, lebo sú jednoveľkostné... a podobne aj tie Bum Genius ...nepozerala si ich na ekoplienky.sk ???

fleury
10. feb 2010

jeee minka ahoj!tak ja som myslela, ze uz mas po porode, super, ze ste to potiahli takto daleko!! 🙂

minka21
10. feb 2010

stacynka dik,keby som tu dlho nebola tak potom napisem ked mala bude na svete🙂

mati no ja som tiez stvorce nechcela,lenze u nas to nikto nepouziva toto moderne latkovanie,a svokra aj mama to musis balit na siroko,to 80stvorcov je malo🙂))lebo maju teraz tiez novorodeniatko a balia len do stvorcov,tak som teda kupila 45 stvorcov,a potom chcem uz len AIO alebo gatuse,prvy mesiac ked sa bali na siroko nam to bude hadam stacit a potom doobjednam ked budem vediet ako to moje dieta funguje🙂no ja mam vyhodu ze mam aj susicku takze si mozem dovolit aj bambusove,len kto mi to bude zehlit🙂 ach jaaaj🙂)) a moc prehlad v tom nemam uz som sa tym nezaoberala,ale idem ich kuknut,mne tie znacky moc nehovoria🙂 a este Thirsties som objednala pulky,lebo tie jedny ze nevyrabaju uz,ale uz neviem ktore🙂))

minka21
10. feb 2010

fleury no oproti 26 tyzdnu tahame dooost dlho🙂)) ale aj tak vas vsetky predbehnem 😝 😝 😉

fleury
10. feb 2010

minka noo vyzera to tak, ze budes prva, aj ked nikdy nehovor nikdy 😝 😉 mne dr nedavaju sance takmer ziadne, ze potiahnem do terminu, ale ja si verim 😀 Inak aj moja malicka ma 1500 g, vraj to je aj nad priemerom, takze vyzivujeme ich pekne 😅 Hlavne nech sa narodia zdravuckeee, na nicom inom teraz nezalezi!! 😉

fruchtbar
10. feb 2010

ja mam 30 stvorcovych plienok,dufam,ze mi to postaci,ine nemam,u nas su tie chutnucke zlatunke gatusky take drahe a tak velmi by som ich chcela!!!

minka21
10. feb 2010

no je tu jedna pani a ta je v 28tt a jej mala ma tiez 1500gramov🙂) takze nadpriemer sa teda necitim🙂ale ona je dost vysoka a kus baby takze ta malinka asi bude po nej🙂 a preco ti nedavaju sancu do terminu??

lubkamik
10. feb 2010

Ahojte 🙂
Hlasim sa po dlhej dobe 😀 Od buduceho tyzdna som uz na MD, doteraz stale PN. Maly mal minuly tyzden 1800 g - tiez som uz otvorena tak mi zas hrozi nemocka 😒
Aspon ze uz som si vsetky vecicky poprala a pozehlila a dnes idem kocik objednat 🙂

minka21
10. feb 2010

fru to teda je drahe,za 4gatusky a tie stvorce mi vysla taka cena ze mi trosku sa obocie zdvihlo,ale tak ked to je treba...a aspon ich po pouziti nevyhodim do kosa,fakt ked si kupim za tolko aj tricko mam ho na sebe raz a potom ma nebavi,tak za tu plienku tolko uz dam,ved je to pre moju malu prdelku,

a ako ste na tom s vybavickou?ja som sa vsetko chystala po novom roku.takze nemam skoro nic🙂 ale kebyze ma pustia skor tak si to vsetko pobeham,aspon zaklad,a malinka bude tak ci tak este v nemocke, inak v com idete kupat drobcov?v cistej prevarenej vode,a potom vraj aj kamilky sa davaju,z lekarne,

aky mate prasok na pranie?ja netusim aku znacku zhanat

minka21
10. feb 2010

lubkamik no len si tu nemocku uzi,potom ked tu drobec bude sa uz tolko nenalenosis ako v nemocke 😉 😀

fleury
10. feb 2010

ja som sa bala utz, ze co a ako mala, lebo ja nepriberam skoro vobec a aj brusko mam oproti inym v mojom tyzdni malinke, ale vaha malej ma ukludnila a aspon nebudem musiet potom tolko chudnut 🙂))
Sancu mi moc nedavaju, lebo steh nedrzi ako ma a to len lezim, keby ma chytili teraz kontrakcie, steh musi prec a rodime. Takze som nadopovana magneziom a modlim sa, nech uz je apriiil 🙂

fleury
10. feb 2010

minka a to ti nedovolili doteraz vobec chodit, len si musela lezat furt?strava do postele a navstevy na izbu len?

minka21
10. feb 2010

fleury a to magnezium ti pomaha?mne tie tablety vobec,mne najviac rovno do zily 😀 no ale kym ti nepraskne voda tak by ti tie kontrakcie este vedeli zastavit,aspon mne to hovorili,kym voda netecie tak vsetko v pohode,ze sa to zastavit da,tak ale ked uz budes mat ten 37tyzden uz by toasi nezastavovali,to uz by bolo babo v pohode.

martina05
10. feb 2010

Ahoj Lubi, takže Brio GO .... 😉 😉 ?? My sme nakoniec kúpili ten Gesslein a som z neho úplne hotová ... tak dúfam, že ma nesklame ...
Ja ešte budúci tt robím, teda dúfam, hoci dnes som na tom tak, že keby mi povedali, že zajtra môžem ostať doma - bola by som šťastná. Mám tu ale ešte dve také väčšie veci čo musím dotiahnuť ....
Tak sa drž sa ozvi sa... Ozaj a čo meno, už ste to rozhodli ???

Frucht, veď to tá cena ... Tie plienky Baby Lucy sa ešte dajú ale stále si hovorím, že sa mi to hádam vráti a využijem aj pre ďalšom bábätku ...Dúfam, že sa mi Baby Lucy osvedčia - kúpila ich aj Stanusa a baby vo fóre o látkovkách ich vcelku chvália....

Minka ja som si kúpila tekutú Lovelu a na plienky budem dávať aj žlčové mydlo z DMky .... a možno Ecover. Ten som mala už aj predtým a bol fajn ...

fruchtbar
10. feb 2010

nad tymto som sa nikdy nezamyslala,prach na pranie nemam nijaky spacialny a ani kupovat nebudem a vodu dostane do vanicky teplu z vodovodu a hotovo,mydlo obycajne,PH neutralne a natrem ho celkom obycajnym olejom,ktorym si uz 8 mesiacov brusko natieram!

Neviem,myslim,ze okolo deti je jedna velka bublina,ktora zaraba nehorazne mnozstvo penazi.....nasich penazi,ktore krvopotne musime zarabat. Nechcem to podporovat....aj ja som vyrastla v zdravu zenu na chlorovanej vode a modrom olejceku,latkovych plienkach a lacnom prachu na pranie... 😀

susanita555
10. feb 2010

Caute kocky aj ja sa Vam hlasim po dlhej dobe ,ale citam Vas pravidelne. Mame sa dobre.Vsetky vysledky mame na jednotku tak som zvedava,ako potiahneme este tych par tyzdnov.Termin mam posunuty na 13 aprila tak uvidime.V piatok ideme do poradne mali by mi merat tie prietoky prvy krat. Vybava uz je nachystana my sme zacali chystat dost skoro teraz len dokupujem take malickosti.Drzime palce

fruchtbar
10. feb 2010

Ja som na materskej oficialne oddnes,doteraz som mala este dovcu.....a poviem vam,od kedy som doma,nemam na nic cas,tolko roboty som si tu v tom velkom dome nasla,ze mam dokonca ja stres..... 😀 😀 😀

minka21
10. feb 2010

fleury stravu som mohla prejst do jedalne,a na wc a navstevy na izbe,ale ked som behala moc casto na wc tak ma este zdrbali ze potom nech nechodim ze mi cosi je🙂))som sa mala asi pocikat🙂a nohy hore!boze to bolo,kym som si na to zvykla,som nemohla dychat,vsetko ma bolelo,lebo to bola poriadna zataz ked si spal na boku tak si sa zobudil a pol zadku strpnuty🙂 som si necitila krize boky,ale teraz uz mam nohy dole🙂 ked uz cakame len na porod🙂

fleury
10. feb 2010

na pranie mam Lovelu a Persil sensitive..s vybavickou si tiez hlavu nerobim, lebo po obchodoch chodit nemozem, takze nakupuje manzel, chudak musi nakupovat ruzove, lebo mne sa paci 😀 a pomaha mamina samozrejme 🙂

martina05
10. feb 2010

Frucht, určite s tebou súhlasím, mne lekárka vyslovene zakázala používať akúkoľvek detskú kozmetiku - okrem kvalitného mydla, krému na zapareniny a olivového oleja z lekárne.... Aj na bruško sa mi osvedčil, lebo som skúšala aj šialene drahú Biodermu, Weledu a Hipp a všetko mi strááášne smrdelo, normálne som s tým musela prestať, lebo ma pri každom natretí napínalo....
No a minule ma celkom šokovalo v jednom detskom obchode, že som tam našla parfémovú vodu pre bábätká - myslím, že ju robí Chicco ... No je podľa mňa už zúfalé, veď prirodzená vôňa bábätka je to najkrajšie ... ak si odmyslíme kakačky a spol. 😀 😀 😀

fleury
10. feb 2010

minka no tak ja s mojimi pocetnymi navstevami wc by som sestricky asi rozzurila do nepricetnosti 😀 a to spanie na boku poznam, doma mam postel tiez podlozenu, mna trapi aj zaha, mam pocit, ze mi roztrhne hrdlo odkedy takto lezim 😝

minka21
10. feb 2010

fruu ale tolko prevarit vodu zasa nie je take drahe🙂 a ked vyhodim za normalny prasok tak tolko kupim aj ten pre deti,ci je az taky predrahy?ved prat v nom budeme dlho,takze ho vyuzijem asi rovnako ako normalny prasok, a mydlo sa prve mesiace nema pouzivat,je to chemia preto len ta cista voda ked tak kamilky,to som zatial zistila,a olejcek ze najlepsi olivovy z lekarne,

a najlepsie ked bude prsat pod okap hodit male nech si zvyka,cigancata maju aku imunitu!tych prasacia chripka nikdy nezkoli🙂)

fleury a to zasivanie ti robili pod narkozov?

lubkamik
10. feb 2010

Mati, ano stale ten Brio Go 😀 Dufam ze ma nesklame, hehe.
A ty si nakoniec aku farbu kupila? Tu s tou zelenou ci oranzovu?
Ja uz mam vybavicku nachystanu aj opranu - este nam pridu tento mesiac satnik namontovat do detskej, tak to tam poukladam 🙂 Aj kozmetiku uz mam nachystanu - hadam som na nic nezabudla 😉

zuvinka102
10. feb 2010

fruchtbar ja som tie ortopedicke nohavicky cize postolky kupila podla mne dost lacno nakolko aj tak pod to budem davat plienku klasicku tak ak chces poslem ti link..

inac je len doobedie a ja vas nestiham vobec citat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre