Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
10. feb 2010

veve, epidural sa dava takmer automaticky. ak nechces, musis povedat. alebo ak mas nejaky svoj porodny plan, dulu, vanu,....

veve23
10. feb 2010

moni, u nas naopak, ak chces, musis zaplatit a dostanes 😀

moni
10. feb 2010

veve, ja idem rodit do nemocnice ktora presadzuje prirodzeny porod, najelspie bez akychkolvek zasahov. velmi podporuju zeny ktore idu bez epi, ale tych je malo.
no co je uplne padle na hlavu na slovensku (neviem ci je to vsade, tak snad niekoho neurazim), ze musis platit za pritomnost partnera pri porode 🙄

veve23
10. feb 2010

moni, tak to hej, si zoper, ze ked chceme nieco uplne normalne, ako epi, muza pri porode, svojho dr. a sprchu a wc na izbe a za vsetko platis, to len z hlavy, epi 106, muz 16, sprcha 16/den, dr. cca 230, a to neni nieco extra

veve23
10. feb 2010

idem trocha pospat, uz asi vsetky spite,tak dobru noc, teda okrem Moni, tebe pekny zbytok vecera

moni
10. feb 2010

no je to zvlastny system, lebo nie su to ziadne extra special poziadavky 😔

dejna3
10. feb 2010

ja som vyplňovala pre mm tlačivo k ročnému zúčtovaniu daní, ale už asi tiež idem zaľahnúť 😔
dobrúúú 😉

fruchtbar
11. feb 2010

Dobre ranko kocky 🙂 ,
nemozem spat,mm zazvonil budik,chalan sa tiez prebral a ked je on hore,ja nezaspim uz vobec.. 😔 ...tak ma napadlo:lisia sa vlozky na sestonedelie od tych,ktore sme nosili pocas mrchy......mozem si so sebou vziat aj tie normalne menstruacne pre silne krvacanie s kridelkami?

evil15
11. feb 2010

Dobré ránko tak a je to tu zase pankreas jeden hnusný dietujem a stále robí problémy len dúfam, že ma dnes doki nepošle ležať do nemocnice lebo ma porazí ☹ ☹ ☹

fruchtbar ja som sa na toto pýtala veľa kamošiek čo už majú baby a povedali že na začiatok sú lepšie tie na šestonedelie a ano líšia sa od normálnych nie su umeleé ale skor také ako sa vyrábali kedysi za komáčov 😀 ževraj sú lepšie lebo sa ti to tam skor zahojí a hlavne sa to tam vetrá, kde pri tých klasických nie a ešte jedna taká maličkosť mne povedali že v nemocke nebudem môcť mať klasické nohavičky teda aspoň prvých pár dní ale tie nemocničné kúpiš to normálne v lekárnach stoja tušim 40-50 centov

evil15
11. feb 2010

ozaj chcela by som sa opýtať kedy si idete vybavovať detskú lekárku??? lebo ja si asi pojdem budúcy týždeň kôli tomu že neviem čo bude a ked pojdem ležať tak neviem vôbec na kolko tak nech to nemusí vybavovať mm

stanusa
11. feb 2010

dobre ranko 🙂

to ste popisali vcera v noci... 😀
na saunovanie a bazeny sa uz fakt necitim, mam hlavne obavy akoby to znasal maly tam dnu...nebude mu tam horuco
😕
aj u nas v nemocke chcu poporodne vlozky, plati sa za nadstandardnu izbu, kde moze byt aj manzel, pri porode neviem ako to je a epidural vobec nerobia pri klasickom porode

viacere pisete, ze sa chystate vybavovat detsku lekarku...to sa uz v porodnici nahlasuje meno detskej?

seuska
11. feb 2010

Dobre ranko babulky. Vcera som Vas nestihla citat.

Kami tiez som si poplakala pri filme 😎 uzasny bol.... Milujem Keenu Reavsa... 😝

Tak bazeny a sauny u mna nehrozia vobec, nakolko mam vecnu mikozu! To by bolo zas problemov, aj teraz dzgam do seba dajake tabletky zo spodu. Zavidim Vam to saunovanie aj kupanie.

Vcera som bola na ten cukor a vsetko v norme, chvaaaalaaaa bohu... Akurat doktorka mi hovorila, ze ak budem druhy krat tehu tak mam prist hned a este ma zdrbkala ze som vela pribrala 😀

Bola som hned aj za pediatrickou, nakolko to mam po ceste, ze ci nas po porode zoberie, tak sestricka hned ze jasne, ze mozem nahlasit jej meno v porodnici. Takze u nas sa nahlasuje meno pediatra v porodnici uz.

Vlozky mam kupene jeden balik tie poporodne a potom si beriem aj bezne vlozky jeden balik, mam aj jednorazove nohavicky.

Ja pojdem tiez rodit s EPI, este musim skocit za anesteziologom, kamoska - lekarka si s nim tyka tak mi slubila ze pojdeme spolu za nim. Len jedneho sa bojim, ze co ked budem rodit mimo pracovneho casu ci bude ochotny prist.... 😒

stanusa
11. feb 2010

tak ako som spravne pochopila ty si vybavujes konkretneho anestez., takze to nie je tak ze si zaplatis epi...lebo co ked musia robit cisarsky aj v noci

blondy12
11. feb 2010

bre ranko dievcata..no zas nam tu nasnezilo 😖 ...MM uz odhadzuje sneh...jaj dnes neviem co varit nic sa mi nechce 😅 ..ale asi dam na pekac zemiaky s kuracim maskom a s lecom ....taka rychlovka...

no ja musim napisat kamoske co rodila pred par mesiacmi ze co to tu u nas treba aby som zbytocne nekupovala navyse...alebo zas aby mi chybalo...co mate dnes na plane?

fruchtbar
11. feb 2010

tak predsa treba specialne vlozky,no este sa tu popytam,mozno tu netreba....moc sa mi nechce navliekat do sietkovanych gatiek.... 🤐

ja budem mat dnes palacinky,maly v brusku si pyta uz niekolko dni....
Baby kolko ste uz pribrali...ja mam uz 12 kg viac 😒

BLONDY ja mam v plane dosit tu zavinovacku a zacnem este asi aj hniezdo,bo mi vela latky ostalo....
A ty?

cicimon
11. feb 2010

caute,
tak moj dnes pracovny den sa zacal preinstalovanim outlooku, ked sa hned ohlasil s errorom :L)

a fajne nam nasnezilo 🙂

ja som zatial pribrala 9kg, ani sa mi verit nechce ze len tolko

kamilakd
11. feb 2010

ahojte bambulky

no epidural a spinal su dve rozdielne veci,rodit sekciou s epiduralom? 😕 to som este nepocula ale rodit sekciou so spinalom uz ano...

veve23
11. feb 2010

Dobre rano baby,
Stanusa....meno dr. potrebujes nahlasit uz v nemocnici, koli dokumentacii, staciu meno a adr.
Frucht....tie vlozky su lepsie tie poporodne, koli materialu, a ak ta nastrihnu, stehy sa zachytavju o tie dierky, ja mam tiez uz vyse 12 kg navyse, pomaly aj 13 ☹

...a zas je to vonku biele......

aktakk
11. feb 2010

Dobre ranko...

Frucht...tie vlozky su okrem ineho nelepive...cize su len akoby prilozene 😒 . Proste paradicka.

Cicimon, to si dobra, ja som pribrala uz asi 15kil...krasavica 😉 .

Ja idem robit cesnacku a makove gule plnene visnou. 🙂 AK by sa chcel niekto inspirovat.

tantama
11. feb 2010

ahojte kočky 🙂
tak zbežne som vás dočítala.... ja som pribrala 9kg ale na poslednej poradni som mala o kg menej.. takže zatial 8 🙂
v utorok po tom pohrebe som prišla domov taká unavená že som sa ku koníku ani nedostala a včera som na 90% upratala všetky veci v byte a zbavila sa skoro všetkých krabíc 😀
a od pondelka som na MD tak hádam sa už dostanem aj k taške.... 😠

cicimon
11. feb 2010

inac...ja som mala na ranajky zvysok vcerajsej pizze a makove rezance, v tomto poradi 🙂

stanusa
11. feb 2010

blondy doobeda nakup potravin, potom mozno sa stavi mm na obed a poobede skusim spravit madarsky gulas...taka zienka domaca

kami ahoj, ak sa ti chce tak mozes vysvetlit ten rozdiel...uz davnejsie sa na to chystam kuknut, dik
myslim, ze v nemocke by mal byt stale pritomny anesteziolog pre pripad necakanych operacii...takze pokial si platim epidural tak je to jedno kedy rodim.
tak ma napadlo, ze ked nerobia v RS porod s epi tak sa ale mozno da dohodnut s anesteziologom...to len tak teoretizujem, uz vidim ako odrodim bez 😲

kamilakd
11. feb 2010

MONI tu by sa ti na SK rozum pozastavil za co vsetko sa tu plati ako vysoky nadstandard,hold nase zdravotnictvo

EVIL a co ta tak podrazdilo v brusku?netlaci tam krpec?a s lekarom to ja mam jednoduche mame v rodine pediatricku moju krstnu...a pravdu povediac ani by som nevedela komu inemu by som zapisala krpca,je to celkom tazke vybrat kto je vhodny

SEUSKA no mi hovor som si poplakala aj tlak mi zisiel 😀 ja chcem tiez EPI a chcem to pripomenut doktorovi,stale to odklada ze sak cas a cas 😅 i ked jeho nazor je taky ze vsetko prirodzene no asi preto ze on sam nerodil 😀

BLONDY ahoj mi hovor o tom snehu ...inak mna mm nejeduje z toho nemam ten vysoky tlak 😀 ja som rada ze ho mam a je taky aky je ked to porovnam tak som veru spokojnai ked mu sem tam prepne 😕

ja som zatial pribrala 8kg zatial ale zacina mi extremne chutit sladke tak uvidime kam to pojde 😀

stanusa
11. feb 2010

vcerajsia vaha uz ukazala + 16kg...co tyzden to kilo, sa cudujem ze este sa aj hybem 😀

kamilakd
11. feb 2010

Pri epidurálnej analgézii (EDA) sa zavádza cez špeciálnu ihlu tenký katéter (plastová cievka) do oblasti medzi druhým a tretím, prípadne tretím a štvrtým bedrovým stavcom. Cezeň sa v potrebných intervaloch vpravuje do oblasti tzv. epidurálneho priestoru v chrbtici presne vypočítaná dávka látky, ktorá prerušíprenos bolestivých vzruchov z maternice. Dávka je rovnaká pre všetky rodičky bez ohľadu na ich hmotnosť, a keďže každá žena je individualita, má rozdielny prah bolesti, lokálneho prekrvenia aj intenzity sťahov maternice pri pôrode, epidurálna analgézia nemusí vyradiť úplne všetku bolesť. Rozhodne však žene uľaví. Činnosť maternice analgézia nijako neovplyvní, pôrod plynule pokračuje, rodička môže chodiťa môže tlačiť.

SPINAL anestézia sa pichá podobným spôsobom ako epidurálna analgézia či anestézia, ale prepichne sa tvrdá blana oddeľujúca epidurálny priestor od spinálneho. Rodičke sa teda znecitlivícelá dolná časť tela, nemôže sa hýbať a nemôže ani tlačiť. Je to šetrnejšie ako narkóza a zatiaľčo epidurál začne účinkovať až v priebehu pol hodiny, spinál užo päť minút. Nežiaducim účinkom spinálnej anestézie môže byť tzv. postpunkčná bolesť hlavy, ak pretrváva, dá sa tiež riešiť. Po epidurálnej analgézii ani anestézii sa bolesť hlavy nevyskytuje.

kamilakd
11. feb 2010

stanuska staci taketo vysvetlenie?ak chces mozem aj odbornejsie 😉

stanusa
11. feb 2010

tak to je teda sakra rozdiel 😉

kamilakd
11. feb 2010

inak sa treba informovat ci v nemocke sluzi 24hodi anesteziolog 😅 to je tiez kamen urazu u nas volaju a kym dojde amen tma 😕 mojej svagrovej nestihol dobehnut ale ona mala fajne rychli porod a 2stehy 😅 za hodku bolo po vsetkom stastna to zena

stanusa
11. feb 2010

takto je to dobre vysvetlene 🙂 este kuknem aky je epiduralny a spinalny priestor

kamilakd
11. feb 2010

stanuska je to rozdiel a preto sa bavim na niektorych kockach co to maju popletene a mudruju potom su prekvapene...

a k tym vlozkam frucht to vydrzis v tych poporodnych urcite aj v gatkach dierkovanych lebo bude to rana a budes vetrat a keby si mala umelace s kridelkami tak by to kvasilo a mohlo by sa stat ze sa ti to tam nebude hojit a ked budes zasita aby sa ti do kridelok steh nezachytil 😅 a normalne nohavicky su tesne a priliehave a mozno nebudes zasita a potom si mozes dat hoci co 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre