Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
11. feb 2010

ano minius aj ja mam chute a stale horsie xixi,,,este horsie ako na zaciatku tehu,,vtedy mi skor zle byvalo bléééé a teraz? by som zjedla aj slona a stale som vyberavá nv chutiach 😝

vejulka, take chute si mi narobila mnami,... inak ked tak kukam brušenka,,tak moje vyzera ako tvoje velkostou 😀 tebe tiez tak skoro vykuklo ako mne vsak, ?

moni
11. feb 2010

minius, ja to mam opacne, mrkvove obdobie mam za sebou, teraz mam pomarancove 😀 ale ide ma vyvalit lebo ma pali zaha. ale jasne ze si dam, uuuplne nepoucitelna 😅

veji, no veru chlapi to nepochopia lebo im hormony neudieraju ako nam 🤐 niektori by sa mohli viac snazit 😔
minule som citala ze v tehotenstve je hladina hormonov 150x vyssia ako bezne....tak som ja len zvedava ako budeme zvladat tie poporodne vykyvy, s nedostatkom spanku 🙄

silvi, ja som tiez vzdy "rada" ked niekto trpi ako ja 😀 a to mne pritom nic nie je! to si vzdy opakujem dokola ked citam ostatne dievcata ake problemy maju 😔

silvia7
11. feb 2010

moni - 😉 tak tak... mňa sa všetci stále pýtajú, že ako sa cítim a tak.. a ja že v pohode ľudia 😀 ani neviem, že som tehu pomaly.. oproti iným tehulkám.. proste sa nemôžem sťažovať - aj keď pomaly už je to horšie.. kríže, nohy..zadok - kostrč ma bolieva občas (to pripisujem toľkému vysedávaniu na koníkovi) 😝

jaaaaj mini že žuvky pepermintové ti zachutili??? hehee.. ja stále klasika - sladké a ovocie, kapustnica mi behá po rozume každý druhý deň, pečiem nejaké koláče skoro stále..
ale mandarinky, pomaranče, kiwi, hrozno, mňaaaam.. to môžem stále.. jablčka spolu s maslovým chlebíkom ma omrzeli už.. ale dakedy ani neviem, čo by som jedla, no to čo je v chladničke obchádzam 😝 a sťažujem sa, že nič nemáme... 😀 😀

moni
11. feb 2010

silvi, to su vsetko drobnosti tie boliestky, pichania, patri to k tomu. ved aha co pred sebou tlacime 😵

silvia7
11. feb 2010

no však to 🙂 taká pohodička v podstate 😉

jaj včera som stretla spolužiačku zo ZŠ - že je tehu - vie to týždeň, vraj sa tešia, že to aj čakala - vraj "ved viem, čo sa dialo u nás v posteli" 😀 😀 😀 tak som sa zasmiala teda, aspoň niekto z našej školy - môjho ročníka, čo nerieši VŠ a karieru, ale ide byť maminkou 🙂 som sa tak potešila..

nesvrbieva vás bruško?? mňa okolo pupku strašne, si to škrabkám - ale až to páli ako to svrbí.. sa mi aj dosť potrhalo v tej oblasti, normálne sa nekukám ani do zrkadla už.. no hlavne, že Danko Granko je ok 😉

civavava
autor
11. feb 2010

taak a moja prva babovka v zivote sa pecie...nemam ale dobry pocit..som zvedava co z toho vznikne.... 😲 😲

ale raz zacat treba 🙂) chudak muz ani netusi na co som sa odhodlala...ked je uz ten Valentin 😀 😝

silvi aj mna tam dole picha....ale nerieism...sak na kontrole u gyn je vzdy secko OK tak sa nejdem stresovat..ako vravi Moni, to patri k tehulkovaniu .... 😝

a svrbia ma prsia, brusko zatial nie...

vejulcek, dobra hadka je najlepsia na tlak 😎 😲

moni
11. feb 2010

silvi, ze danko granko 😀
uz sa ti trha koza na brusku? ani kremiky nepomohli?

civi, no mozno budes prijemne prekvapena svojim vytvorom 😵 len vydrz a nenakukaj do truby aby ti to necaplo 😅
moja ob/gyn vzdy povie...it's perfectly normal 😀 najprv mi tym isla na nervy ale ma pravdu, tie zmeny su neuveritelne takze tieto drobnosti patria k tomu 🙂

silvia7
11. feb 2010

civii - 😉 hop šup, bábovečka.. mňam 😉 to je milé, že mu pečieš k valentínovi ... ja si spomínam, že moje "pekárske prvotiny" (2 štrúdle) mi "zhoreli" lebo som ich šupla do trúby a išla si dať sprchu - no nakoľko ja v sprche vždy pobudnem minimálne 15min a viac, lebo teplú vodu milujem, tak potom len kúdol dymu v kuchyni bol ... 😀 ale zase teraz to už ide dobre.. aj keď koľkokrát si aj čajík dám ohrievať v hrnci a prevarím ho tak 10min 😀 klasika u mňa.. ja dačo dám robiť a zabudnem.. 😠

silvia7
11. feb 2010

moni - no ja krémikujem po sprche vždy, resp. pred spaním, ale aj tak sa potrhala.. ale tak ja mám riadny kotlík .. na mňa všetci pozerajú už od 6mesiaca, že kedy rodím 😅 ale tak to je tým, že som taký krpec a ide to do brucha.. aj ked priznám sa, už aj stehná mi "rozkysli" fuj.. celulitida.. fuj fuj fuj.. 😢 😔

civavava
autor
11. feb 2010

silvi 😀

moni, chodim k trube kazdu minutu pomaly, ale do polhodky uz nepojdem....vonat to voni, ale nevyzera to bohviejak....no co, uvidime....

ja uz chute nemam, ani som v podtstae nejak specialne nemala...akurat stale neviem citit varene maso....takze psici maju varene, len ked dojde mm... 😎

moni
11. feb 2010

silvi, mne sa pocas puberty urobili strie takze som viac menej pripravena na to ze budem mat aj teraz. sice mazem ale to len tak pre dobry pocit. za posledny mesiac mi vyhuklo brusko, ja som tiez taky krpec....ale okrem bruska mi to lezie aj na prdel. to asi aby sa mi dobre sedelo a neprekotilo ma dopredu 😀

silvia7
11. feb 2010

civi - mne na začiatku strašne "smrdelo" mäso.. či už surové, varené.. dokonca aj všetko ostatné mi smrdelo - v kine sme boli a to som ešte nevedela, že som tehu, bolo narvané kino a proste ja som všetko cítila, drahý nič a mne smrdelo total všetko.. ale už to prešlo našťastie 😉

mne naposledy bábovka "napučila" ale len z jednej strany - vyzerala ako hrbatá.. to som robila tú pudingovú.. chuťovo super, ale neviem, prečo to spravilo.. aj som myslela, či som nejak ten prášok do pečenia zle nevymiešala, že bol len na jednej strane 😝 stáva sa.. čo už..

dejna3
11. feb 2010

ahojte,
no už je to vidieť, že ste viaceré na MD, veď to sa už ani dočítať nedá, koľko toho čmárate 😀 😀

silvia7
11. feb 2010

babulky utekám ja do hajan, aj keď teda ešte by som čoto "zbodla" 😅 ale njeee.. mala som pomaranč pred chvíľou..

čivi - nech sa bábovečka vydarí (ak nááááhodou nie, treba kúpiť cestou dakde - voňať to doma bude, takže 😉

moni - zajtra príjemný deň v práci a aj nech sa ti dobre vstáva po toľkom voľne 😀

dobru všetkým

moni
11. feb 2010

dejni vitaj 😵
ja tu veru obtazujem od rana 😅

silvi, dobru noc!
este je mozne ze nas nechaju aj zajtra, tak psssst aby som to nezakrikla 😅

civavava
autor
11. feb 2010

fuuj maso, mne vadi surove a jeho vona doteraz...ale jest ho jem zato, najma v cinskej restike...a tesim sa na zajtra, ideme na valentisnku veceru do indickej restiky, zboznujem pikanktne a tie ich masa - kuracie a hovadzie, mnaaaam...az sa mi sliny zbehli.... 😝

ta babovka asi uz bude lebo sa oddeluje od formy...dam tomu este 10 min a vyberem ju..inak tiez je nejaka hrbata... 😠 ale aspon pekne voni

civavava
autor
11. feb 2010

dobru silvi 🙂

moni
11. feb 2010

civi, mne na zaciatku vadilo surove maso 😝 ale zato dozrat som sa ho nevedela 😅
my planujeme (teda ja, mm este nevie 😅 ) thajsku restiku, tiez take suer pikantne chutne, mnam. akurat ze asi tam pre isotu zavolam bo sa budu ludia blaznit kvoli valentinovi 😝
nevadi ze je hrbata, ved ju vyklopis a nebude to vidiet 😵 hlavne aby bola prepecena.

dejna3
11. feb 2010

mne surové mäso strašne "smrdelo" keď som čakala sofi... teraz trochu tiež, ale oveľa viac mi vadi surové vajcia 😝 🙄

dejna3
11. feb 2010

my budeme na valentína domka... drahému urobím obľúbené palacinky a hotovo... on tento sviatok nemá rád, a priznám sa, ani ja z neho nešaliem 😅

civavava
autor
11. feb 2010

moni sak aj ja som preto bookla na zajtra vecer , lebo cez weekend neni sanca..a v nedelu uz vobec nie...tak si to odpapame zajtra 🙂)
mnaaam thajske jedlo 😝 😝

dejni, mne vajcia nevadia, len to maso a este ryby....fuuuuj 😒

civavava
autor
11. feb 2010

dejni, aj my to berieme tak vlazne celkom, zvykli sme si kazdy rok ist na veceru, dame si nieco malinke ako darcek a je to...ale ziadne haloo z toho nerobime...sak tento rok moj darcek je tato babovka = kedze peciem uplne 1x v zivote....a mm ma strasne rad sladke..tak snad to oceni 😉

moni
11. feb 2010

aj my sme taki vlazni 😀
radi varime, pecieme, papame...tak aby sme mali obidvaja oddych, pojdeme niekam von 🙂
v sobotu ideme na oslavu narodeninam synacikom nasich kamaratov, sarkani budu mat 4 roky, no a ked nevyjde nedela tak sa nic nedeje. pojdeme inokedy. mne take verejne masove akcie nerobia dobre 😅

dejna3
11. feb 2010

civi, ja som piekla bábovku prvýkrát v živote minulú sobotu 😉

dejna3
11. feb 2010

a v reštike sme už veru dlhšie neboli... aj by som sa išla niekam chutne napapať 🙂 my chodíme vtedy, keď si zmyslíme... ani nie k nejakej príležitosti, proste len tak spontánne sa vyberieme 😉

moni
11. feb 2010

dejni, tie spontanne akcie poznam. my sa niekedy strepeme ked sa nam nechce varit, alebo ma niekto hroooznu chut na nieco 😀

civavava
autor
11. feb 2010

jeej dejni tak gratulujeem 😉 a aka bola?

ja som tu moju uz vytiahla, co ja viem...nie som bohvieako spokokna s vyzorom, ale sak uvidim co povie mm na nu...este pockam kym vychladne a posypem ju cukrom.... 😝

my do restik tiez spontanne + na nejaky sviatok, ale vacsinou striedame aj tak len 3 - pizzeria,cina, indicka.... to su nase najoblubenejsie kuchyne 🙂
kebyze si tu nejaky Slovak zalozi restiku, tak aj tam by sme chodili, na bryndzaky 😀

dejna3
11. feb 2010

my tiež často pizzerka + v meste máme nejaké 2 reštiky klasické, kde výborne varia - tak ešte tam chodíme... a presne tak isto...najmä, keď sa mi nechce variť a riady umývať 😀 a necháme sa len obskakovať

dejna3
11. feb 2010

civi - no mne tá chuť veľmi nesadla, ale drahý si pochvaľoval... takže sa v podstate vydarila 🙂 robila som v sobotu navečer a v nedeľu okolo obeda už bolo komplet po nej 🙂

moni
11. feb 2010

v tejto oblasti su ludia z celeho sveta, to znamena aj restauracie z celeho sveta takze som mala sancu ochutnat uz kadeco 😵
ale do slovenskej na bryndzaky by som si nohy polamala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre