Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
16. feb 2010

seus ake dupacky? si si ma asi splietla 😅

sasikas
16. feb 2010

ahojte tehulky....
jaaaaj ale ste mi narobili chute s tym kolenom.....mnaaaam... 🙂

kamilakd
16. feb 2010

TAMI krasne vidis aky jedak to bude a tatino asi rad robi blbinky 😀

FLEURY ak co ich do tvojho bruska ked porodis nebudes mat problem davat dolu...no ja mam tiez dojem ze tie mimina si robia velakrat prdel z nas u nas je to podobne ked sa mi vlni brusko sa mm prihovara a tiez uz sem tam dostal supicku do ucha ked nacuval

martina05
16. feb 2010

Baby, inak ak sme pri sexe ... po tom čo mi lekár v piatok pri vyšetrení detailne opísal ako cíti malej hlavičku, normálne nás s MM prešla chuť ... MM je na malú strááášne citlivý a má strach aby jej neublížil ... Takže možno o pár mesiacov ............. ☹ ☹ ☹

tantama
16. feb 2010

seus ved na jaternici a ni tlačenke nič nie je... hlavne ak ti chutí...... mne sa napr strašne baží teraz za kofolou alebo kolou a bez problemu si dám... aj dr povedal že to mi chutí chutí hlavne aj malej a to jej neublíži.....nooo som zvedavá čo dnes povie malá na to koleno....a ja som tak zdravo skušala že zeleninku a tak a ona takto... no bude po tatinovi 😀 😀 a čajík dávať nemusíš pri kojení... ak nebudeš kojiť tak len detský čajík lebo sušené mliečko smädí.... a v lete môžeš trošku ak bude velmi horuco aby si nemusela každu chvílu cicík vyťahovať ale ked si doma tak radšej vytiahni 🙂

juliap
16. feb 2010

ahojte tehulky,

aj my sa pripajame ku gratulacii minke a malej vaneske, nech su zdravucke a vaneska nech pekne rastie do krasy

inac ja tiez mam 3 den svista natlaceneho v brusku tak, ze sa mi zapiera jednou nohou o zaludok, tak mam stale pocit, ze mam jedlo az v hrdle a druhou nohou o rebra, az vzdy nadskocim, ked ma tam kopne. hlavickou zase tlaci na krcek, tak cez den beham na wc jak sisi kazdu pol hodinu a len cvrknem.

na prietoky sa u nas obkednava, samozrejme 3 tyzdne maju plno, tak mam termin az 10.3., som zvedava, ako dopadneme, a to som mala este nervy s objednanim, ze telefonicky, volate tam, oni dvihnu, pocujete, ze sa tam rozpravaju a zlozia, tak sa to opakovalo asi 10x, co si myslia, ze som dobrovolny sponzor telekomunikacii ci co? nakoniec volala do nemocky na vratnicu mamina, ze aky tam vlastne maju system, tak jej odporucali zavolat rano o 7 ked nastupuju do smeny, tak sa dovolala tiez ale az po pol hodine, uz bola rozhodnuta volat primarovi, ze aky bordel tam maju. no ale povedala im svoje, ze ci ked dvihnu telefon, tak nemozu povedat cloveku ze ordinuju, aby si zavolal neskor a nie furt zlozit ... a sa ich aj pytala, ci koly objednaniu, ked to tak robia s telefonatmi, by som sa musela ako rizikova pacientka trepat do nemocky, ked mam lezat ... no hruza

kamilakd
16. feb 2010

SASKA no chute sa tu robia veru 😀 SEUSKA tu tiez robi chute s tlacenkou a jaternicou mnam

MARTINKA uz mas fotky z atelieru?ja uz hej akurat ich nemam doma ked pojdem na kontrolu sa po ne stavim

martina05
16. feb 2010

kami, poslala mi ich minulý piatok, tak som si popozerala a vybrala si cca 10ks na tlač a ostatné mi upraví a dá na CD.. Zatiaľ sa mi neozvala... Dáš potom tie tvoje aj na net ???

fleury
16. feb 2010

kami no ja mam skor opacny problem, ze ja moc nenaberam, aj ked by som mohla, ja som mala dost nizku vahu pred tehotenstvom. Mne by prirastok vahy robil najmensi problem, presne tak..po porode to clovek vybeha az az .. mnohe z nas budu chudsie ako boli pred tehotenstvom. Mne len kazdy hika nad mojim malym bruskom, ale ved to nie je problem, kazda ma ine brusko..a moja malinka je uz nasackovana dole ako keby som mala rodit, takze uz ani necakam, ze sa mi nejako zdvihne brusko a klesat uz tiez nema moc kde 😅

tantama
16. feb 2010

ved to kami ked tak nad tým premýšlam ved čo by malá priberala ked ja ju krímim zdravími vecami a ona po udenom kolene túži. 😀 😀 😀 😀
a s našim tatinom si veru srandy užijeme....jemu sa vždy podarí nejaká hluposť ale je roztomilý tak mu to rýchlo odpustím... 😉

kamilakd
16. feb 2010

julia no to je dnes den asi sa dnes v zdravotnictve zle vyspali 😀 a zas si to odnesieme len my pacienti 😠 a preto treba drzo na nich ked aj oni na nas.

sasikas
16. feb 2010

no a tu jaternicku by som dala tiez.... 😅 my mame neska na obed spenat...ja to mam strasne rada....a po styroch dnoch co som stravila v posteli som sa dokopala konecne nieco uvarit....
a to koleno nechavam v zalohe na tento tyzden....mame tu taku jednu restiku kde robia straaasne dobre tak cez wekend musim mm prehovorit.... 😀
kami- ten zinnat sa moze kludne papat, po 1. trimestri je bezpecny, kein problem....mne ho tiez dala dr., ale uz som trocha lepsie, tak ani si ho nenasadim....momentalne striekam bioparox.... 🙂 aby malej nebolo luto ze uz davno ziadnu medicinu nedostala.... 🙂

sasikas
16. feb 2010

martinka- a ty si si davala tie foto robit tam kde kamilka?....ci niekde inde?....ja som nad tym tiez zacala rozmyslat, ale zakial sa ja rozhybem tak hadam aj porodime.... 😀

kamilakd
16. feb 2010

MARTINKA no mne urobili 25 fotiek a ostatne poupravovali na CD jasne take dake co budu vhodne tak dam 😉

FLEURY kakaj na nich nes sa nestaraju hlavne ze je miminko zdrave

TAMI vidis si jej mala davat od zaciatku tlacenku klobasky jaternice a koleno..ved to su vsetko zdrave veci mnam

tantama
16. feb 2010

no asi budem musieť....ved uvidíme ako sa jej bude dariť zajtra po kolene🙂))

kamilakd
16. feb 2010

saska som rada ze sa moze ja teraz citim vsetko na prieduskach..idem troska pospat dievcata t zatial a dobru chut k obedu

fleury
16. feb 2010

kami presne tak, malinka pekne rastie ako ma a to je hlavne 😉

julia .. tak presne kvoli tymto nemocnicnym cakackam som sa ja na prietoky objednala k sukromnemu dr, pekne na cas ma vzal a este bol aj mily, no sak za tie peniaze .. 😀 ale uz sa tesim na prietoky v nemocnici, ktore budu nasledovat posledny mesiac 😝

tarinka333
16. feb 2010

kamilkad, pokial ide o to, ze babenka nase mozu iba mliecko a maju koliku, tak sa odporuca, aby mamina vypila feniklovy cajik, ingrediencie sa dostanu do mliecka a das malickemu. A ono tak dostane latky, ktore mu od kolike odpomozu.
K teme sex... hm... Taky normalny posledny bol asi pred tyzdnom, ale ma taaaak rozbolelo brusko, ako menzes bolesti.. cca 3 hodky to trvalo, no nebolo mi jedno. Lekar vravel, ze sa to moze stat a preto obmedzit... Tak som obmedzila tak, ze sex stop... Ved sa da dopomoct aj inak k blahu, nielen cez vychod pre nase babuliatka 😀 😀 😀

tarinka333
16. feb 2010

Ete som chcela,
kupujete si niektora pracie vlozky do podprsenky? A odkial?

seuska
16. feb 2010

Fleu juuuj prepac som si pomylila albumik, som tu mala pootvarane Vase albumy a som sa sekla.... a vlastne ty nemas ziadny album zatial, no uz som uplne osprostela z toho stresu z poradne, prepac moja... 😉 😉

Martinka tak ja pozriem u nas v tescu ten sterilizator, ked nebude cinknem segre do NR nech ho pokuka v hypaci.. diky...aj za tie tabletky...

No tak uz som s tym kojenim trosku mudrejsia...cize iba mliecko bude mimi... len dufam ze ho budeme mat a nebude slabe... co napriklad sa odporuca jest aby bolo vela a dobre mliecko?

tantama
16. feb 2010

seuska piť mlieko jogurty a polievky.... a obmedziť všetko čo v mlieku cítiť a čo obmedzuje jeho tvorbu....ako napr citrusy a kyslé veci zastavujú a strukoviny kapusta naduvaju a cibula v mlieku páchne....ale uvidíš sama niektorým papáčom nevadí nič🙂)

kiwinka
16. feb 2010

ahojky 😀 , ktore idete na poradnu, len dobre vysledky prajem! baby, co dnes varite na obed, ci veceru HM?
mm mal vcera mrazenu pizzzu a uz "zazeral" , ze chce nieco uvarené , tak dnes som nutena 😅
cesnakova polievka a tuniakove cestovinky,,bude mat taliansky vecer 😉 snad mu bude chutit !
baby kolko si beriete kosiel do porodky?? pisu 2 na KRAMARE,,ale ked tam ms by tak 4-5 dni,,tak 2 kosele ti nestacia predsa =( ja mam stale problem zohnat nejake kosele vobec,,,

seuska
16. feb 2010

tantami diky, mam zapisane.... bezkam ku kadernicke a na poradnu.... teda este k jednej zakaznicke ktora je nespokojna s farbou nabytku od nas ☹ bleeeee..... vecer sa ozvem ako sme dopadli...

tarinka333
16. feb 2010

kiwinka, ja mam v plane zobrat 3 kosele. A menit kazdy den a tu pouzitu poslem po manzelovi stale domov na vypratie a mi donesie po dvoch dnoch (preto tri) a tak dookola.

kiwinka
16. feb 2010

jasne tarinka, skvely napad,, tak, ja mam zatial 1 koselu kupenu,,tak este dokupim aspon dve.. ja kosele nenosim,,ja spim v pyzamku :D

sasikas
16. feb 2010

baby a tie pracie vlozky do podprdy to treba?...nestacia take tie jednorazove?....sak to sa mi asi nebude chcet prat este aj vlozky do podrpdy.... ☹

sasikas
16. feb 2010

kosele mam zatial dve, ale asi este jednu dokupim....tiez mam radsej pyzamo....tak len do tej porodnice, neaku lacnu za par supov....

kats
16. feb 2010

seuska, slabe mliecko neexistuje 😉 to su len zastarale babske keci .... mliecko je vzdy presne take ako babo potrebuje. A ak kojis a prikladas babo pravidelne je ho aj dost 😉 v urcitych tyzdnoch sa moze dostavit laktacna kriza - a to len preto ze babo ma 'rastovy skok' tj odrazu potrebuje viac mliecka, a jedine riesenie na to je kojit este viac a castejsie 😀 do 2 dni sa to vzdy upravi. Byva to okolo 6 tyzdnoch, 3 mesiacoch.. tu to tiez spominaju.... http://www.mamatata.sk/clanok/3594/2/25/ked_sa_... ale urcite najdes o tom aj viac 😉
sasikas - podla mna ak ma tie papierove vlozky do podprdy, tie stacia... 😉
kosele tiez planujem tak ako tarinka 😉 ale minule som pouzila len jednu svoju na porod a zvysok casu v erarnych 🙂 boli paradne, makkucke a hlavne som si ich menila aj 2x za den 😅

strava pri kojeni... http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=97

jana3
16. feb 2010

Ahojte,
ozyvam sa po dlhsom case.. V prvom rade gratulujem minke, nech je vsetko ok a nech su cim skor doma
bavili ste sa o sterilizatoroch do mikrovlnky, dajte si pozor, nie vsetky flasky je vhodne sterilizovat v mikrovlnke, teda aspon som to tak nasla v niektorych navodoch 😒
vlozky do podprsenky: kupila som si pratelne od Baby Lucy, tak som velmi zvedava, ci ich vyuzijem a ci sa mi osvedcia. Predtym som pouzivala jednorazove a minula som ich aspon zo zaciatku naozaj kvantum...
citrusy sa nemozu kvoli alergii...
nocne kosele: som kupila minule na trznici, ale su super, stale ich nosim
Aaaa dnes mi dosla babysatka, som sa na nu strasne tesila... uz aby bolo koho nosit;) Lebo starsia odmieta 😉 Uz asi zabudla, ako sa jej pacilo, ked bola mensia a ked maminka este vladala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre