Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
17. feb 2010

alicc, no ja som už strašne zvedavá, ako v piatok pochodíš 😕

alicc
17. feb 2010

to aj ja , veru som z toho už aj trochu nervozna 😠

silvia7
17. feb 2010

alicc inak mne tiež dr. posunula termín.. podla PM mi vychádzal 22.3. - jej sa to nezdalo na ultrazvuku, že je moc malinky, či som sa nesekla, tak hovorila, že pojdeme podla ultrazvuku a ten vychadzal na 6.4. a vraj pocas vsetkych prehliadok bol maly ok na termin podla ultrazvuku a teraz pred mesiacom uz bol veeelky na ten prvy skorší termín.. tak tiež nechápem, že kedy to vlastne príde 😅 lebo zase v 30.tt vraj vazil 1478g - čo mne teda nepríde nejak extra vela oproti iným mimi - co vy spomínate vase vahy.. 🙄

susanita555
17. feb 2010

idem ja kocky daco papat lebo uz ma chyta taky hlad,ze koniec inak od zaciatku tehu som pribrala 13 kil to je dost,ale velku hlavu si z toho nerobim ved to po porode pojde dole a teraz si neodopieram nic kludne aj hranolky o 22.00 ved ked mam chut tak co? n drzte sa vecer sa ozvem papa

alicc
17. feb 2010

aj moja malá mala v tom 30 tt okolo 1500g, tak dúfam, že priberá tak ako má, ja som doteraz pribrala 7,5kg.

kika29
17. feb 2010

ahojte baby len sa chcem opýtať viete niečo o minke a maličkej?

ja som v čera v noci skončila na pohotovosti ☹ s iniekciou v zadku.
môj doktor mi predpísal tabletky železo a zvraciam z ních a hnačkujem a včera som myslela že umrem. o 23:15 ma bral muž už na pohotovosť čo sa nemohol pozerať na mňa. bolo mi strašne zle 😝 teraz dospávam.

fleury
17. feb 2010
fleury
17. feb 2010

kika idem jej napisat sms, zistim ako sa maju 😉

a preco beries tie tabletky ked ti robia zle, nech ti daju ine

cheerlady
17. feb 2010

baby k tej EPI - v ruzinove to funguje tak,ze uz ked o nu ziadam pri kontrakciach,musim sa preukazat tym poucenim podpisanym od anesteziologicky,ze nemam ziadne zdrav.problemy,ktore by vylucovali vyuzitie epi a zaroven aj potvrdenim,ze ju mam zaplatenu.takze ja som si ju zaplatila rovno vcera,ked som bola na tej prednaske,lebo si neviem predstavit,ze v tom strese,ze idem rodit by sme s mm hladali este pokladnu v druhej casti budovy 😅 ak by som si ju vsak nakoniec nedala,peniaze mi vratia. a podava sa vacsinou v 2-3 slabsich davkach,prva sa moze dat az ked ste otvorene na 4prsty,skor nie.dalsiu si mozte vypytat,ked vam prestane ucinkovat.

jankako
17. feb 2010

ahojte.hlásim sa z druheho domova,nemocky.. 😖 rovno z poradne,ležať..že sa mi skracuje krčok,nízko ma mala hlavičku..
cervikometria je v norme,krčok 38mm.vaneska rastie pekne.do 30tt bola o týž.menšia a teraz na sone je o týž.väčšia...tešim sa.že vraj váži približne 2400g,sa mi ale nezda,nato aky mám maly bruch.
uvidim čo bude zajtra na vizite,bud v piatok dom,alebo do 36tt ležať,t.j.ešte 2 týž.takže fajn,nemám kočiar,nemam nič nachystane,ani pre malu,ani všetko nakupene....ani doporodky..ale seriem na to,nachysta segra..
inak našťastie je všetko ešte uzavrete,chvalabohu..
som to tušila v pond.že v utorok poradna nedopadne dobre..
baby ja som už aj po vyšetreni trochu krvácala/špinila/.. 😖 a som riadne chora,brechám ako stary hrniec,nádchu mám..poteši.

vejula
17. feb 2010

ahojte kočky 😉

alic ten prvý termín máš podla poslednej menstruácie??? Mne doky povedal že s,erodajný je termín z ultrazvuku z 12 tt, vtedy su tie detičky vraj rovnaké, potom su väčšie alebo menšie podla genetických predpokladov... Mne dal v t om 12tt termín a povedal že sa s ním už nebude v žiadnom prípade hýbať, vraj je smerodajný... Inač ja mám uplne iný ako podla poslednej mnesruácie pretože mne vlastne vynechal uplne jeden cyklus vôbec mi nedosla MS a na ten akoby druhý cyklusm, ktorý bol vlastne spojený s tým prvým lenbo som medzi nimi nemala ms som potom otehotnela, takže rozdiel medzi dátumom otehu a poslednou MS je takmer celý jeden cyklus 😅

Silvi inač myslím že tá váha dieťatka na ten 30 tt je akurát ja som mala v 31 tt 1700g...

čo sa týka EPI tak v Ca kde idem vraj pichaju len cez den lebo v noci tam nieje anesteziológ... Jedine že by sa žena popredu dohodla s niekym... Ale ja som aztila o EPI neuvažovala, a asi ani nebudem 😉 Uvidíme aká budem hrdinka potom tam na pôrodnej sále 😀 😀 😀

fleury
17. feb 2010

janka tak zase si ta tam nechali ☹ Hlavne je, ze malicka je v poriadku! Tak sa drzte baby 😉 A s velkostou bruska sa netrap, ja mam tiez malinke, to nerozhoduje o velkosti babatka. Len lezis, ci ti davaju infuzky?

kika29
17. feb 2010

fleury dal mi tie lieky kôli tomu že mám málo železa v krvy a zobrala som prvykrát a hned mi bolo aj zle takže viac ich neberiem. len pozisťuj akosa kočky majú a pozdrav ich.

zuzkabar1983
17. feb 2010

Ahojte baby,

tak som sa akurat dovalila od doktorky ... bola som tam kvoli tym bolestima v podbrusku a maly je ok, trosku tlaci hlavickou, ale krcok je pevny a zavrety, ale pre istotu si mam davat magnezium ... 🙂 Takze klidek pianko ..... Avsak, ked zbadala moje nohy, tak ju skoro zamrazilo ... ze vsak ich mam hrozne opuchnute (ja, ze .. vsak aj to som jej chcela spomenut medzi recou 😅 ), tak hned na kozu a robila mi vysetrenie a vraj mam daky zapal vnutri, tak si tam musim 12 dni vkladat ATB a ked mi zmerala sestricka tlak, tak zamrazilo aj mna .... ze 150/80 .... Takze Kamilka uz sme dve 😝 Dali mi tabletky na odvodnenie, tak uvidim, co to so mnou postvara ... 😅 😅 Asi bude hajzel moj najlepsi kamos ... 😀 😀 😀

Idem vylozit nohy a pekne vas docitat .....

cheerlady
17. feb 2010

a v kazdej vacsej nemocnici je epi dostupna 24hod.denne,ale treba si to samozrejme zistit,v blave urcite.

veji ja som si ju radsej vybavila a keby mi to hrdinstvo vydrzalo,tak sa nic nedeje-peniaze mi vratia 😉

martina05
17. feb 2010

Ahoj Jani...to je super, že tak pekne rastiete... Mne sa tiež skracuje krčok, bola som u lekára v piatok a mám sa šetriť.. tento týždeň ešte chodím do práce, od budúceho týždňa už len oddychujem.. Tiež mi povedali že malá je o 2-3tt väčšia ale beriem to tak že všetky tieto údaje sú len odhadom, takže, hlavne nech je zdravá a či bude mať o pár gramov viac alebo menej je už asi teraz jedno ...

kats
17. feb 2010

stanusa - fuuuh tie videjka 😝 som to nikdy nechcela vidiet ale neodolala som 😅 v podrepe by som to teda nechcela 😕

Ja som si Epi tiez pri matuskovi preventivne dala, aj ked som zo zaciatku bola hrdinka ze nedaaaam 😀 ... bola som na prednaske, podpisala papier ale zaplatila som ju az ked sme v noci leteli do porodnice 😅 v kontrakciach som stala pri pokladni kym teta vytalcila potvrdenku 😅 a aj tak mi ju nikto nedal, ze ved o tom rozhodne az moj zaplateny lekar... vsetci dali odomna ruky prec 😠 a kedze nedela rano, moj lekar prisiel 5 minut pred tym nez matus vyskocil - tak fakt nestihli 😠

janka drzte sa este chvilku pokope 😉 spravny pristup - segra vsetko zabezpeci, ty hlavne oddychuj 🙂

cheerlady
17. feb 2010

kika a dala si si to zelezo na lacno? lebo ja ho beriem tiez od zaciatku roka a teta v lekarni mi hovorila,ze malo by sa nalacno,ale vraj je tazke na zaludok,tak ze si ho mozem davat kludne aj po jedle.a malo by sa zapit dzusom-niecim kyselym,aby ta nezapekalo,ale ja to zapijam s hocicim a je to ok 😉

jankako
17. feb 2010

včera som mala infuzku...určite sa mi to skracuje kvoli tomu tvrdnutiu..pokial netvrdlo,tak aj krčok bol pekny..
niečo kupi segra,ja obj.cez net,mama pomože s vecami,muž sa bude musieť tiež pričiniť..čo narobim...kvoli mimi obetujem behanie...
ja sa velmi teškam z toho že mala tak krásne rastie od toho 30tt..
včera ma sfukol na poradni že som vela pribrala/11kg/????

vejula
17. feb 2010

jankako držte sa, a oddychujte.... Bude v poho uvidíš

zuzkabar, no vy sa tiež držte, ale tie lieky na odvodnenie ti snad pomôžu... a Kedy n´máš isť na kontorlu?

cheer no tu sa platí vraj až ked sa pichne EPI, no ak budem rodiť cez den tak v poho sa môžem rozhodnuť aj priamo ked tam dojdem že chcem EPI... Ale nechcem si vybavovať lekára na noc, že tam kvôli mne bude vstávať a trepať sa a ja nakoniec poviem že nchcem, to by asi nebol moc nadšený... Takže zajednávať nejdem a uvidíme kedy ma to chytí...

fleury
17. feb 2010

janka tak to tvrdnutie bruska na to ma vplyv a velky..ale krcok mas dost dlhy, to ja nemam ani tretinu, neboj, v piatok ta pustia domov..oddychuj, stres tvrdnutiu tiez nepomaha

jankako
17. feb 2010

no ved fleury to si mi ty písala že sa potom skracuje krčok..a je to tu...som rada že to nie ovela,ale ked bude stále tvrdnuť ako večer a v noci tvrdne..neviem neviemm.ale to už nejako dobačujeme..v piatok začíname 35tt.lepšie akoby som tu mala ležať zo 2 mes.ako mnohe..

fleury
17. feb 2010

mas uz krasny tyzden, presne tak, su na tom horsie tie, ktore v nemocnici s tymto skoncia ovela skor a prelezia tam cele mesiace..alebo tie, ktore nemozu mat deti, co by dali aj za nase problemy .. ja som mala vcera behacky po doktoroch a brusko som mala potom cely den ako skala, buduci tyzden mam poradnu, vela sanci si nedavam, ze ma nedaju do nemocky, ale som rada, ze uz to bude zase o tyzden viac a blizsie k malickej 😵 Hlavne, ze babatka su ok 🙂

seuska
17. feb 2010

Tak Vas obdivujem hrdinky bez EPI 😀 Ja sice som rozhodnuta na 100%, ale co mi to pomze kedze u nas Epi pichaju len v pracovnom caseee???? Akurat tu teraz dobehla za mnou sestricka od gynekologa, taka zlata je, len tak ma pozriet 🙂

Janka drzkajte sa. A cooo? 11 kg je vela na pribratie,????? Sak ja som dala hore 20 kg to mne co by povedal dokino???!!!! 😀

dejna3
17. feb 2010

u nás sa ide na to poučenie o epi a potom o ňu môže rodička kedykoľvek počas pôrodu požiadať... máme ju dostupnú 24hodín a platí sa za ňu až po pôrode, teda, až keď je jasné, že ju pacientka skutočne dostala 😉

jankako, drž sa v nemocke 😉 malinká má veľmi peknú váhu už 🙂

dejna3
17. feb 2010

mňa tí dr. niekedy fakt štvú 😠 ako keby neprihliadali, že každá máme iný oraganizmus, tak rôzne priberáme... nemôžeme byť podľa tabuliek všetky 😝 ja mám + 10,5 kg (z čoho sa vytešujem - že "iba") a tiež mi na diabetológii povedali, že je to moc 😒 kámoška pribrala počas oboch tehu 23kg, obe deti rodila o 3 týždne skôr a do 3 - 4 mesiacoch bola na pôvodnej váhe... ďalšia kámoška pribrala 11kg, je rok po pôrode a má ešte 2-3kg na sebe... čiže je to strašne individuálne, tak prečo dr. stresujú ešte aj kvôli kilám, pokiaľ nie sú žiadne problémy 😨 😲 🙄

civavava
autor
17. feb 2010

ahooj babule,

frucht, dufam ze si uz OK 😨

stanusa, pozerala som tie videa, nepomozem si , po ich zhliadnuti som stale viac rada, ze idem na cisarak..pride mi to najprijemnejsia z tych moznosti 🙂

seus, ty si preco mala ist na CS?

lubka,, jeej malinky uz aky valibuk 🙂)

ja mam poradnu zajtra tak uz som fest nedockava .... 😉

jankako
17. feb 2010

seuska teba mi moj dr.dal donemocky,dieta č.10 lieky na odvodnenie a nepustil by ta pokial by si neschudla aspoň 5kg 😀
ozaj baby dnes som vravela dr.že mne je najlepšie na chrbte ležať.no takže,že na chrbte by sa malo čo najmenej ležať,lebo že plod tlači na cievy tie sa zužuju a dochádza k nedokrveniu placenty..tak si musim dávať bacha na to.lenže ked mne je v noci tak najlepšie,vtedy brucho netvrdne.doneni dávna mi tvrdlo ked som bola na chrbte...to su ale stavy v tom tehotenstve... 😖

civavava
autor
17. feb 2010

jankako, mna sfukol doki, ked som mala 8,5 kg na sebe...na konci 7.mesiaca, ked ine zeny uz maju cez 13kg na sebe ...to uz aka haluz... 😠 😲

jankako
17. feb 2010

dakujem baby.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre