Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
18. feb 2010

roxi no ja som skoncila na hematologii s nizkym hemoglobinom, teraz mi brali v podstate krv kompletne na vsetko mozne, takze sa tesim na vysledky 😝 drzim palce aj ja tebe nech mas dobre vysledky!

vejul aj moj mm na mna pozeral takym sposobom, ze ved mi ma byt jasne, ze on je v poriadku, len nepocuje zvonenie..skratka asi to mame obratene nejako..ja sa bojim o neho viac ako on o nas 😀

lubkamik
18. feb 2010

Tantami to mi je luto ☹ Ale neboj - urcite to zvladnete, len oddychuj a nenamahaj sa ;)
Ja sa tiez otvaram uz od decembra ale vraj tieto posledne mesiace to uz neni take riziko. A malinka ma mozno ovela viac ako 1300 g - niekedy sa ultrazvuky mylia aj o pol kila 🙂
Drzim palce!

fleury
18. feb 2010

tantama pozeram, ze za chvilu nas bude v nemocke celkom velky pocet, mna moj doki chcel supnut uz minulu poradnu, o tyzden mam dalsiu, takze sa k nemocnicnym pacientkam pripojim aj ja asi .. drzkajte sa aj s malinkou, uz mas tiez pekny tyzden na to, keby sa narodila skor, kopec deti sa rodi predcasne..nech ste obe zdravucke

susanita555
18. feb 2010

tantama drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😔

roxi
18. feb 2010

vejula - no hej levíčatka sú rozkošné, kým nezačnú vystrkovať pazúriky 😀, obávam sa, že tiež bude poriadne žiarliť, dnes a mi dokonca snívalo, že keď videla, že kojím malého tak chcela aj ona a musela som ju kojiť a to dokonca ešte vonku pred nejakým obchoďákom, okolo chodili ľudia a že čo kojím také veľké dieťa, hanbila som sa poriadne a vravela, že ona nie je taká veľká ako vyzerá 😕 , no dúfam, že až také niečo nám nehrozí, stačil mi ten sen 😝

tantama - veľmi ti želám, aby sa dalo všetko do poriadku a Grétka ešte vydržala v brušku aspoň pár týždňov, ale myslím, že už sa nemusíš obávať, už nie je až taký drobček, takže určite bude v poriadku, aj keby prišla na svet skôr, hlavne sa nestresuj a snaž sa viac odpočívať a nepreťažovať, snáď sa ešte stabilizujete, veľmi držím palce

seuska
18. feb 2010

Tantamka straaasne vam drzim s Gretulkou palce, neboj sa moja vsetko zvladnete, Gretka je bojovnicka uz sa dlho drzi. Vcera som nakukla do temy nedonosene deticky a vela je tam takych co sa im deticky malinke narodili a dnes su z nich uzasne zdrave deturence, nezufaj, mala je uz vyvinuta, je len je trosku mensia. Myslim na Vas.

Tak som volala teraz do tej Sace v KE a bola teta sestricka hrozne mila, ze sa mozeme prist pozriet ako to tam vyzera a porozpravat sa aj s doktorom... tak asi cez vikend ideme kuknut....

fleury
18. feb 2010

seus takze mala bude nakoniec kosicanka? 🙂))

susanita555
18. feb 2010

seuska keby som nesla rodit do levoce tak urcite by som sla do sace kazdy to tam chváli,cistotu,pristup a celkovo vraj super tak uvidite 🙂

vejula
18. feb 2010

roxi 😀 😀 😀 to snad nie... Aj ked moj bratranec ked sa mu narodil maldší brat tak začal cumlať cumel a cumlal ho nakoniec dlhšie ako ten mladší 😀 😀 😀 No a mna mamina kojila len do pol roka, bo potom zistila že je už v 3ťom mesiaci.... Vieš ako tatko dobiedzal že však nemôže otehotnieť ked kojí a hop asi vystihli práve tu chvílku ked mal mamine prísť prvý cyklus po pôrode a a mamina vlastne otehotnela ked som mala 3 mesiace, no a potom bola na dlho v nemocke, takže som cítila akusi nespravodlivosť, že som si maminku vôbec neužila 😔 A také dieťa ťažko pocopí... No teda spon ja, som bola taký malý egoista 😅

fleury inač mne sa tiež zdá že chlap sa o mna ani nebojí... minule som drisla na schodoch a on to ani nevidel len som za nim prisla so slzami v očiach že som spadla a on ale to je v pohode... A ja že ako v pohode však si ani nevidel ako som spadla, a on keby sa niečo zlé stalo tak tu ani po vlastných nedôjdeš... Chápeš... Som bola fakt nasratá, že aj ked už budem chytať pôrodne bolesti tak mi povieže to je ešte nič že máme čas, a nakoniec asi porodím doma na gauči alebo čo, s tým jeho pohodackym prístupom...

tantami moc držím palčeky nech maličká ešte chvílku vydrží, a hlavne nech už sa stane čokolvek, nech to obe v zdraví zvládnete 😉

kika29
18. feb 2010

baby čítam že tý vaši chlapi vám len ubližujú. Ale aj ja to poznám velmi dobre. Ked vám to pomôže už pri druhom tehotenstve budete iné. Ja som bola s mužom na nože pri prvom vkuse hádky a výčitky a žiarlivostné scény. Tak isto som si pripadala škaredá tučná no a o tom zadku ani nehovorým 😀 😀 😀 . Aj teraz si pripadám škaredo a aj sa sem tam pohádame s mm ale verte teraz je to už iné. Ked mu poviem že som tučná tak mi mm povie že ved ty trúbka sitehotná tak aká chceš byť. 😀 jedno čo ma mrzí je ten sex že nieje a preto si možno aj namýšľam že sa mu nepáčim ☹ . Alebo naozaj sa tý naši chlapy boja že nám ublížia alebo je tolen výhovorka aby nemuseli spať so slonicou??? 😠 😀 😀

tantama
18. feb 2010

babulky ja Vám všetkým tak moc dakujem za podporu...bude to ťažké každý deň sa nepripojiť na koňa a nevedieť čo sa deje....len dufam že to rýchlo preletí a prajem vám všetkým tie najkrajšie a najzdravšie najmilšie a najlepšie uzlíčky štastia.... musim veriť že aj ta naša Palculienka ako ju nazvala moni to zvládne inak by som sa asi zosypala.....

kika29
18. feb 2010

roxi ked ťa to uteší aj ja mám doma čerta. minule som od nervoch tak vybuchla že som sa rozplakala buchla dverami na izbe a kašlala na všetko. Keby som ju zdrapila v tedy asi by som ju roztrhla jak žabu. Oni sú zlatučké ale ked tú moju chytí rapel tak vie byť poriadna sviňa 😠 a to mám tlak nad 2OO sorry za výraz ale deti vedia dvyhnúť adrenalín 😀

roxi
18. feb 2010

kika - neboj, aj u nás sa už sexíkovanie rapídne obmedzilo, myslím, že je to jedno s druhým, jednak nechcú ublížiť, lebo veď nikdy nevieš, aj pre nás to už nie je celkom ono a bohužiaľ aj tie brušká sú už priveľké, takže na príťažlivosti sme už troška stratili, teraz sem príťažlivé inak 😉 a mne minule zahlásil, že už zohráva svoje aj fakt, že mu to pripadá, že už sme pri tom traja, lebo bruško sa už odmyslieť nedá a že to sa mu už zdá divné, keď som čakala malú tak to bolo rovnaké, ale viem, že ešte úplne ku koncu sme sa o niečo snažili, ale to už skôr z mojej iniciatívy, lebo vraj to pomáha urýchliť pôrod 😅

pepita52
18. feb 2010

ahojte maminky chcem sa len opitat te co mate dievcatka kupujete nausnicky vopred a dete im ich prepichnut v nemocke lebo ja by som to tak chcela sparavit

fleury
18. feb 2010

vejul to bude tym chlapskym flegmatickym pristupom, a samozrejme nemaju tolko hormonalneho pretlaku ako my teraz 🙂)) moj mi tiez furt hovori, ze vsetko dopadne ok, ze nic to nie je a pod. .. ale zas ked ma videl lezat v nemocnici po zasiti v krvavej koseli s infuziami v zile videla som na nom, ze sa o mna strasne boji a zalezi mu na mne aj malickej najviac na svete 🙂

kika tak to si ma potesila, ze v druhom tehu uz to bude lepsie, len ci sa ho dozijem 🙂)

roxi
18. feb 2010

kika - 😀 , som rada, že nie som sama, raz mi tak volala kamoška, keď som bola práve v ráži a že čo som vytočená, tak vravím, že mám sto chutí šľahnúť malú o stenu, alebo ju doslova rozdrapiť a ona na to, že ako môžem niečo také povedať (sama má 2 chalanov, ale musím povedať, že je strašne trpezlivá a flegmatička, tak zrejme to znášala inak), ale keď sa bavím s inými babami, tak zisťujem, že sú na tom rovnako, proste tie naše pokladíky milujeme, ale niekedy vedia neskutočne vytočiť, mňa najviac štve, že to urobí práve po tom čo sa jej neskutočne venujem, prekonám sa, ideme vonku, šantíme (ja už meliem z posledného, ale poviem si, že hoc aj po štyroch sa vyplazím, len aby sa nenudila a kvôli mne nebola obmedzovaná) a ona potom vyvádza, ja viem, že si to ešte neuvedomuje, čo námahy som musela vynaložiť kvôli niektorým veciam a že to robím len a len kvôli nej, ale v tej chvíli ma to naštve, vybuchnem a potom ma to zas neskutočne mrzí, ale musí vedieť, že sú hranice,

fleury
18. feb 2010

pepita
ja osobne nedam prepichnut uska uz v porodnici a nausnicky kupim az po narodeni.

seuska
18. feb 2010

fleu to este nevieme ci budeme v ke rodit, este len sa tam kukneme... 🙂
Tu pisete o mm ze aky su bezohladny a mna teraz tak ten moj nasral cez sms, som mu pisala ze ideme v nedelu do KE a on ze on nemoze v nedelu, lebo ide v sobotu von a bude v nedelu vyspavat opicu!!!!!!! Tak som mu napisala, ze mozem okaslat jeho opicu ze ja chcem v nedelu vidiet porodnicu v ke! Tak! vrrrrrrrrrrrrrrrr!!!

Susanitka hej citala som si aj tu na koniku recenzie na Sacu, ale vies keby som mala s tebou menit tak s kludom vymenim ze by mi bola mamina pri porode ako dozor 😀

pepita ja davam prepichnut uska uz v porodnici a nausky vyberie manzel ked sa mala narodi....

kika29
18. feb 2010

pepita my sme prepichli malej uška v 3 mesiaci. Neviem či sa prepichujú ušká aj čerstvo narodeným bábätkám to by sisa mohla opýtať doktora.

vejula
18. feb 2010

fleury ked ja mám už pocit že čokolvek mu poviem že čo ma trápi alebo bolí berie s velkou nadsázkou... Akokeby som si všetko vymýšlala a zveličovala a všetko je normálne a msuí to tak byť a mám strach že ked sa ozaj niečo stane tak stále to bude tak nadlahčovať ako keby sa nič nedialo...

kika roxi, no tie zlatíčka vedia určite občas riadne vytočiť.... No som zvedavá akoto zvládnem druhý krát ja 😒

roxi
18. feb 2010

ja som chcela dať malej prepichnúť ušká už v pôrodnici, ale potom som zmenila názor, vraj sa ešte lalôčiky vyvíjajú a tie dierky by potom možno nemala presne v strede, tak sme dali nastreliť až keď mala tuším 5 mesiacov, možno menej už presne neviem, ani pri tom nemukla, len sa jej nepáčilo, že som jej držala hlavičku, keď jej ich nastreľovala, po 2 dňoch som ich vymenila za zlaté, mali sme ich pár dní namočené v liehu, odporúčajú meniť až po 2 týždňoch - alebo tak nejako, ale jej sa z tých nastreľovacích stratil ten čudlík vzadu, čo ich držal, tak sme vymenili hneď a v pohode.

kiwinka
18. feb 2010

aktakk, ano ten mlady muz zaujaty teutoniou 🙂 ho predal aj nam, vynachvalil do nebies :P a presvedcil nas,, my sme si ho skombinovli z toho, co mali na predajni,,takze sme neobjednavali nic, lebo mladik tvrdil, ze to trva 11-13tyzdnov dodanie a tolko casu uz nemame... my mame vanickovu cast inej farby, sportovy je in ej farby a autosedacka tiez inej farby :P no sranda... maju to tam na sklade a dojdeme prteo ked porodime,,, podrzia nam ho, zaplatili sme uz... len nam este chyba taska zavesna a este daco na uchopenie autosedacky do auta..
no ta cena teutonie je divoka veelmi! ked k tomu vezmes vetky doplnky ktore znacka ponuka pripadne aj vyzaduje, tak je to tych 1100eur... HM.. 😒 je to dost.
mne sa inak paci 3kombinacia X-lander 464eur, v kocikove, oranzova a modra farba, posledne kusy mali a veelmi pekne to bolo! j n webe maju obrazok, kukni si!!! len MM nesuhlasil, zze je to polsky vyrobca...a ze v ziadnom pripade NIE 😖 tak som sa s nim nehadala, nemalo vyznam!tak som sa dala zlanarit na tu teutoniu! a porazí ma, ak to nebude kocik na 100%!!! za tu cenu.

kika29
18. feb 2010

fleury a prečo by si sa nemala dožiť ved teraz musíš ved budeš mať pre koho žiť 😀
roxi ja tu moju by som nedala za nič na svete ale ozaj dakedy tak dobre padne ked ju vezmu vonku a ja som sama doma. Ten bohov pokoj a ticho 😀 na nezaplatenie. Teraz majú prázdniny deti a už čakám kedy pôjde do škôlky 😀

roxi
18. feb 2010

no troška som sa pri vás odreagovala, idem nakŕmiť háveď 😀

fleury
18. feb 2010

seus saca je dobra, len keby bol problem s malou po narodeni posielaju do novej, lebo tam maju lepsie vybavene novorodenecke.

vejul mozno by sa spraval inak keby si naozaj mala pocas tehu problemy a lezala v nemocnici napriklad..teraz to berie tak, ze si len tehotna ako xy dalsich. Len oni nechapu, ze kazda tehotna ma tych hormonov viac ako by chcela 🙂) Mojmu ked dr v nemocnici povedal, ze pokial chce, aby som donosila malu tak ma okolo mna skakat a setrit ma ako najviac moze..tak zacal fakt okolo mna skakat 🙂 len obcas sa pozabudne 😀

susanita555
18. feb 2010

seuska ved kludne mozes ist aj do levoce k mojej mamine ona by sa o vas postarala neboj 🙂

adasik
18. feb 2010

Caute babule,

lubkamik- aj ja som bola vcera na tej prednaske a nevedela som, ci sa mam smiat alebo plakat...este dobre, ze ta Dr. robi len anestezie a nerodi...inak by sme asi prisli o koncatiny 😵 ☹

fleury
18. feb 2010

kika no ked si predstavim, ze mam este raz prejst tymto vsetkym co toto tehu tak neviem, ci by som to dokazala este aj s dalsim dietatom uz doma..prve mesiace som bola odrovnana nevolnostami, to som nedokazala ani chodit pomaly. Zasitie mi hrozi na 99% aj v druhom tehotenstve, to mi uz povedali teraz. No a lezat ci uz doma alebo v nemocnici tolke mesiace a doma nechat dieta..neviem ako by som to zvladla ..

adasik
18. feb 2010

cicimon- v pondelok o 12,30 je prenaska o predporodnej priprave na Antolskej a kazdu stredu o 14tej pred odd.anestezie nezabudnutelna prednaska o EPI...

lubka-nejdes naaahodou v pondelok na tu prednasku? Ja budem tam...

kiwinka
18. feb 2010

tantamka, neboj! budeme na Vas vsetky mysliet, aby ste boli obidve aj s Gretkou v poriadku spokojne! 🙂
Drzkaj sa nam a ked budes moct vzdy sa nam ozvi. a nezabudni, my zeny sme silne! POsielame Vam aj s Karolínkou veeela energie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre