Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

anaja81
18. feb 2010

no ved ja si tiez myslim, ze to musi byt nejaky blud, aby v priebehu 12 dni pribral 600g 😖
a je riadny rozdiel, ked mam napisany TP 18.4. a nakoniec to moze byt uz aj 10.3.....to je o 3 tt....a to sa este buduci tyzden chystam na take mensie nakupy do Polska....take dokupovacky....tak snad to zvladnem a hadam moje dieta nebude mat polsku narodnost 😀 😀 😀

alicc
18. feb 2010

vejulka viem že to asi vyznie ako fráza, ale fakt čas všetko spraví a treba si dať trochu času na to aby vychladol on aj ty. casto sa nám zá že niektoré veci sú neriešitelné a ked pozrieme na to s odstupom času, tak to vyznie úplne inak. len sa nestresuj - teda ak sa ti čo i len trošičku dá. držím ti úprimne palce aby to všetko rýchlo prešlo a prebolelo a aby bolo už len dobre a aby ste si užívali malý pokladík a jeden druhého.

vejula
18. feb 2010

kika pred tým bolo uplne inak, boli sme šťastní, ale od kedy som tehu a proste to somnou mávaju tie hormony že sa rozplačem často a tak, tak ho to somnou akosi nebaví... A vyčíta mi to. A ja sa cítim potom ešte horšie. To som už písala že som pred tehu brala lieky lebo som mala asi 4 roky dozadu také uzkostne stavy, proste som sa bála vela vecí a často som plakala... A všetko som mm povedala aj to že ked otehotniem tak musím tabletky vysadiť a tie stavy sa vrátia a on mi len stále tvrdil ako to zvládneme lebo sa lubime a blabla bla... No a tie jeho ružove rečičky skončili asi takto, že stačí že ma počuje vzlykať vo vedlajšej izbe už nadáva ako sa to somnou nedá vydržať 😔

alicc
18. feb 2010

je mi to luto, že to berie takto, hold chlapi sú predsa len slabšie povahy

kiwinka
18. feb 2010

vejul, nebojkaj,, jeho to prejde isto.. trucuje len, chlapi su uz taký .... sa citia byt dotknuty hned.... a za vsetko "revú" !
teraz je ti zle,,ale prejde to a bude zasa dobre,,uvidis.

vejula
18. feb 2010

maji inak pisala som ti IP kuk

alick dakujem 😔 ja sa snažím byť ako tak v poho... Ale je to fakt ťažké, strašne ma to bolí, že je to takéto, ved ja som si všetko predastavovala uplne ináč, a teraz mám pcot že moj život je jedna velá katastrofa ☹

alicc
18. feb 2010

babulky idem si ja lažkať, prajem dobrú noc a babatka nech poslúchajú a nech sa v noci moc nemrvia 😉

veve23
18. feb 2010

no Veji, tak kd si brala tabletky taki to si nebola na stopro ty, ak dobre tipujem brala si antidepresiva tie ti nedovolia mat vykyv emocii, bud rada ze ich neberies, a najlepse keby si ich ani nezacala opatovne brat, neni to sranda, a ak to muz vie, tak bud mu to vadi a chce ta s tabletkami alebo ti chcepomoct a taktota chce donutit k realite, neviem, ale mam s tym skusenost,preto typujem......nemozes sa lutovat...lebo pojdes dole vodou, a ked budes kojit nemozes tabletky, ale toto je na odbornu pomoc

vejula
18. feb 2010

veve no je to tak, ale ja som chodila na všelijaké sedenia a proste to nezaberalo... Jedine tie tabletky... Nechcem teraz vyznieť ako nejaký psychopat ale pre tým ako som ich brala som mala fakthrozné stavy uzkosti. No a mne to potom doktor vysvetlil tak že proste v mozgu je nejaká chyba v prenose vzruchov či čoho a proste tam nastáva blok a mne sa to prejavuje tými uzkosťami. A tie tabletky napomáhaju v správnej činnosti toho mozgu. Fakt môj život sa zmenil o 180 stupnov ked som ich začala brať, život ma začal baviť a velmi som si začala užívať každu maličkosť, všetko mi pripadalo zrazu super, ked som nebola blokovaná tým hnusným strachom. Myslím že som si uvedomovala všetko pekné omnoho viac ako ostatní ludia ktorý to všetko už brali ako samozrejmosť... A teraz sa ten zlý sen vracia a jafakt potrebujem pomoc oporu mojho manžela lenže marne... Som v tom viacmenej sama, keby nemám maminu tak neviem či to vydržím 😢

moni
18. feb 2010

veji, presne ako dievcata hovoria, nemozes sa lutovat. tvoj zivot nie je katastrofa, musis v sebe nazbierat silu, kedze nemas tolko opory v manzelovi s akou si pocitala. pre neho su to takisto velke zmeny, ale mal by si uvedomit ze na tebe je toho ovela viac. rasties noveho cloviecika, najvacsi zazrak 😵
viem ze teoreticky toto vsetko vies, a nam ako nezainteresovanym sa lahko hovori. ale nehadz flintu do zita, ste mladucki, neblizi sa koniec sveta, ale zaciatok krasneho spolocneho rodinneho.
ak sa s tabletkami ty citis istejsia, mozno by bolo dobre prebrat s lekarom ze by si ich nasadila po porode. sice nebudes moct kojit, ale ak by to malo pomoct k nejakej lepsej situacii, treba to zvazit.

anaja, kamoske tvrdili ze jej synacik je o 3tt vacsi, a nakoniec este prenasala par dni podla povodneho TP. nepusti ho von v polsku...radsej slovensku demografiu podpor 😀

veve23
18. feb 2010

Veji, presne viem o com pises, mala som to iste, psychologovia, tabletky atd....ja som sa tomu aj tak laicky venovala, citala som o tom....mna to chytilo pri ex mm. Pomohla mi mamina,.........je to tak cca 3-4roky dozadu, len fakt tam trba ist tvrdo, nech sa clovek uvedomi, mna zobrala precna dovolenku aby som v cudzom prostredi vysadila lieky a vela velasme sa rozpravali a osvietilo ma 😉, odvtedy jevsetko ok.
Len toto cele je o tebe, nie o mm, on to len nezvlada, ale on nevie co mas ty v hlave, si mlada baba aby si bola na liekoch nebudem pokracovat z je to zavislost atd. a ty musis hlavne pozerat na maleho, aby si aj pri nom nemala stavy, lebo to je diagnoza, budem teraz zla, ale ak sa nesamatas, aby ti v tom nahorsom pripade muz nezobral maleho ze si psycho, ale nechcem zachadzat do detailov, porad sa stvojim pszchologom co a ako, fakt, vyplakat sa mame je super, ale rodinu lahko oklames oni ti nevedia pomoct tak iba tolko, ale chapem ta a drzim palce

vejula
18. feb 2010

moni veve ja sa nechcem lutovať... lenže neviem ako to mám popísať. Ked si poviem že proste ten strach nebudem riešiť vxykašlem sa na to, proste to nejde hlavne ked zaspávam, len sa modlím nech ma nenapadaju zas tie blbé myšlienky, lebo ked ma začnu napadať nedokaážem to všetko jednoducho zahnať. PRoste to tam je a stále dookola dookolanad tým rozmýšlam, či chcem alebo nie... U psychologičky som bola dva krát počas tehu a prestala som tam chodiť lebo je to uplne o ničom, všetko čo mi hovorí už dávno viem o mojej chorobe mám toho možno preštudovaného viac ako ona.
A ked si poveim vykašlem sa na to pretože to proste nedokážem všetko zvládať tak zas manapadá aká som nezodpovedná matka, že kvôli mojej lahkovážnosti dovolím aby sa stalo niečo mojmu dieťaťu... a musím zas všetko sledovať a bát sa... A viem že tým strachom asi ubližujem bábu viac ale ten strach proste nejde von, stále ma bude trápiť a nahlodávať... Veve rada by som bola taká silná ako ty a zvládla to, alew asi som slabšia neviem akým spôsobom na to, čo mám spraviť aby som bola zas OK... Hnevá ma to ale fakt neviem neviemčo mám robiť ako to zvládnuť bez tých liekov ako sa to dá... Inač niekey mám lepšie chvíle a niekedy horšie, teraz o tých skušok čo som mala sa to rapidne zhoršilo, len dufam že to je len chvílkové obdobie a vráti sa to zas ku lepšiemu

moni
18. feb 2010

veji, no lahke to nemas 😔 ked nie je opora v manzelovi, a lekarka tiez nie je napomocna, tak to je ozaj potom tazko. nam sa tu mozes vyrozpravat, ale neviem ci to pomoze vyriesit tie problemy 😖
ty si vlastne v zacarovanom kruhu, na jednej strane sa chces zbavit uzkosti, na druhej strane sa stale vynori nieco, co ta rozhodi 😖 potrebujes sa z toho dostat. tiez nechcem malovat certa na stenu, ale po porode budu zase ine hormony s nami mavat.
velmi ti drzim palce, a rada by som pomohla, len neviem ako 😔 snad to prechdne obdobie prejde, a cim blizsie budes k porodu, tym bude lepsie. treba sa tesit na dominika, a na vsetko co vas spolu caka 😵

mima88
18. feb 2010

ahoj vejula...rozumiem ti v tych uzkostiach...no skusim ti nieco poradit. Moj otec berie tiez lieky - antidepresiva a jeden ludovy liecitel mu povedal, ze on vobec ziadne lieky nepotrebuje..ide vsetko len o tvoju psychiku a ako mi aj otec rozpraval ty si musis zacat uvedomovat, ze take lieky beries aby to malo nejaky ucinok, tak preto skus si aj ty zacat uvedomovat, ze beries tie lieky aj teraz..nejako si to skus vsugerovat..stale si to opakuj, ze ich beries a vsetko je ok, ze svet je krasny a tes sa hlavne z babatka a na mm kasli...nestoji za to aby si sa trapila a trapila aj babatko
skus mysliet pozitivne a nasad si ruzove okuliare aspon kym neporodis 🙂
No a co sa tyka tvojho mm, tak ti rozumiem...ja ked som otehotnela som svojmu priatelovi jasne povedala nech zabudne na tie jeho vyjazdy vonku, ktore boli niekolkokrat do tyzdna a samozrejme, ze on si nevedel dat par piveciek a prist domov..vzdy az do dna 😠 ..trosku mu to trvalo a aj som mu musela dat parkrat najavo, ze ma tym poriadne rozuculuje a teraz sa to znormalizovalo (tuk-tuk) na 1x do tyzdna s tym, ze tiez vie, ze dovtedy bude ponocovat kym sa babo nenarodi, no som zvedava ako to dopadne...
A ty svojmu skus ukazat, ze nie je jediny na svete a skus mu ukazat taku tvrdu povahu a neukazuj mu, ze sa pre neho trapis! A som rada, ze mas aspon mamu, ktora ta podrzi 🙂 tak sa pekne drz a mysli na babo

veve23
18. feb 2010

Veji..to je tazko, hlavne treba o tom rozpravat a nedusit to v sebe. Musis byt egoista a mysliet na seba a maleho, neboj si dost silna, tes sa na krpca, zamestnaj svoju mysel malickym...uz nebude dlho a budes ho mat pri sebe a urcite ti pomoze ked sa budes o neho starat a nebudes mat cas na pochmurne myslienky, urcte budes dobra mamina a s tatinom sa to vykristalizuje a casom uvidis co je pre vas najlepsie. Musis bytna seba tvrda a po porode uvidis, ci sa to lepsi alebo nie. Chod sa vyspat a uvidis rano bude lepsie. Nechsa ti neco pekne sniva o babatku 😉

kiwinka
18. feb 2010

baby, ked budete mat chut a cas pridala som fotky do albumu tak kukikuk urobte 😀
dobruuu nocku vsetkym tehulkam 🙂 , mna zase picha dolu pipi 😒

veve23
18. feb 2010

Kiwi..pekne ruzove kralovstvo 🙂 , ja planujem casom ked krpec podrastie Ferarri izbu 😎

Idem pospat, tak dobru noc vsetkym ......Moni, tebe pekny zbytok dna 😉

kiwinka
18. feb 2010

veve,, tak ferrari izbu by chcel moj MM,,,ale kedze je to dievcatko tak bude mat princeznovsku 😀 keby bol chlapcek mal by ferrari 😀

kika29
19. feb 2010

ahojky. ja neviem už od kedy spať len sa mrvým v posteli 😠 . tak som prišla pozrieť hokej a už som sa aj zapla 😅 . dnes ma čaká ta poradňa tak som kus nervozna. neviem prečo vždy pred poradňou sa obávam čo mi doktor povie 😅 chcela som sa ísť osprchovať a nejde nám teplá voda 😠 takže sa budem čľapkať v studenej brrrrr 😝

kika29
19. feb 2010

kiwinka pekná izbyčka. Aj ja by som zariadovala tým mojim ratolestiam keby sme nemali 2izbový byt ☹ Ale časom mono bude aj 3 ale to už nebudem zariadovať pre bábätká ☹ ale už pre slečinky 😉

fruchtbar
19. feb 2010

Dobre ranicko zenusky, tak ako sa mat ?

Mna ta viroza uz presla,den som prespala,nic nejedla a vcera to uz tak trosku islo....lekara mi treba nebolo,vdakabohu,aj tak sa im vyhybam ako cert krizu! 😀 ......tak sme zasa v poriadku !

Civavka,Minka,Tamtama,drzim vam palceky a myslim na vas,nech to vsetko dobre dopadne...tolko prajnych a pozitivnych myslienok ako k vam vysielaju vsetky zienky z apriloveho konika musia aj zemou pohnut,tak hlavy hore,my sme pri vas!

Vsetkym co idu dnes naporadnu prajem dobre a uspokojive vysledky !

Vejulka,chod za mm,pritul sa knemu,nic mu nevysvetluj,len mu ukaz ,ze ty pri nom stojis a hladas v nom oporu!
Nepremyslaj,nediskutuj,uzivaj si teplo domova a mm a babätka.....co by ini za to dali !!!!

fruchtbar
19. feb 2010

tak ja hodim tiez nejake nove fotky bruska do albumiku... 😝

blondy12
19. feb 2010

bre ranko dievcata...jaj aj vasi MM pozeraju ten hokej ako blazni?o 6ej vstava a pozera...a teraz toto strielanie ..vrieska ako blazon..

seus a prosim ta neposles na toho Dja kontakt? ako sa vola?

veji netrap sa...ja viem ze lahko sa hovori ale myslime s Oliviou na teba aby sa to zlepsilo....a nejako upravilo ...dnes mam zas behacky..

michalag
19. feb 2010

Dobre ranko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

kiwinka, krasna izbicka a aj brusko 😵

baby idete kupovat tie bunicite vlozky po porode?

fruchtbar
19. feb 2010

baby a vy este spite ???

Teda ani sa necudujemked tak dlho ponocujete... 😀 ....to my ranne vtacata..... 😕

no dobre,idem zehlit 😵

fleury
19. feb 2010

bre ranko
tak som si aj dnes kukla hokej, kebyze mam poradnu, prvykrat v zivote mi nameria vysoky tlak 😀

dnes ma cakaju vysledky z hematologie, som zvedava, teda ak mi to vobec v piatok niekto tam dvihne 😝

dobre vysledky v dnesnych poradniach prajem 🙂

cicimon
19. feb 2010

caute,

tak u nas ja vstavam pozerat hokej a vecer idem spat ked konci OH. ale dnes to stalo za to!

dnes mam dovcu, poobede dojdu nasi,tak musim ist popratat a navarit daco.. som rada ze v tejto hnusnej hmle nemusim nikde ist
(uz druhy piatok po sebe mam volno, dajako sa mi to zapacilo, rozmyslam aj o dalsom 🙂)

fleury
19. feb 2010

moni tak dneska ti malicka asi dala zabrat, kedze hokej bol dost akcny, moja sa rozkopala v druhej tretine a vydrzala az do konca 😀

cicimon
19. feb 2010

fleury - no dnes este nejako nekope, len nech spi 🙂) uvidime co povie na vysavac 🙂)

fleury
19. feb 2010

cici no moja kope hlavne pri hudbe, telke a ked pocuje mm hlas. Len mam pocit, ze kope az moc casto a razantne, dufam, ze si uz nevykopava cestu von 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre