Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
19. feb 2010

Ahojte kocky,
tak ja som dnes bola na prietoky - vsetko je OK 😀 a bola som aj na EKG, tiez je vsetko ok..
Ale som taka unavena, ze si idem na kus lahnut a pospat 😉

zuzkabar1983
19. feb 2010

Gajanka vsak uvidite, vsak keby to boli dve dievcatka mozete ich rozlisit na zaklade nausniciek .... s chlapcami by to bolo tazsie 😀 Budete mat aj tak krasne prekvapko 😉

Tarinka to je super, ze je vsetko ok .... je super pocut, ze aspon niekto ma dobre spravy ... 🙂

alicc
19. feb 2010

ahojte,
všetkým prajem kásny slnečný deň
tak ja sa hlásim po poradni. v TO nemocnici sa žiadne katastrofické scénare nekonajú - aspoň čo sa rizikovej poradne a porodnice týka. pobrali mi všetky odbery, ešte aj nejaké navyše na predoperačné vyšetrenia, v ambulancii bolo aj sono aj všetko ostatné tak ako pred tou kauzou. je však pravda že ostatná časť nemocnice je tichá, akoby tam ani pacientov nebolo. no sama som po zistení že je to v pohode kludnejšia. 🙂
inak, v poradni všetko našťastie ok 😉 (aj ked po včerajších správach tu na MK veru som bola trochu v strese aby bolo), malá je tam spokojná a o týžden si idem po výsledky tých odberov a potom sa uvidí čo dalej. od 25.2. som na materskej, tak už som bola aj za našou mzdovou zaniesť papier. Bola som aj na sociálke ale tam ma len posielali od dverí ku dverám a všade milion ludí, tak som sa na to vykašlala. pojdem hádam na budúci týždeň. 😝

teraz si vás idem prečítať babulky

fleury
19. feb 2010

alicc gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

alicc
19. feb 2010

fleury dakujem 😉 😉 😉

kika29
19. feb 2010

ahojte, tak aj ja som po poradni a nemám najlepšie správy ☹ som velmi chudokrvná chýba mi železo mám ho pod normou velmi 98globalin dal mi tabletky ale som z nich zvracala a hnačkovala tak mi teraz predpísal nejaké kvapky. hrozí mi predčasný pôrod. Krčok maternice sa mi opäť zkrátil o 1cm. Pred dvoma týždňami som mala 3,6 a teraz mám 2,7 tak ked už bude 2 tak okamžite ležať do nemocnice. Na materskú nastupujem 27.2.
Povedal aby sme to vydržali aspoň do 37tt a to je okolo 24.3 a pôvodný TP mám 10.4 ale kto vie či to vydržíme. Teraz idem do poradne 8.3.

alicc
19. feb 2010

kika tak to mi je lúto, len pekne oddychuj a nenamáhaj sa

alicc
19. feb 2010

babulky idem ja po malú do školy. zatial sa majte a vela toho nepíšte nech potom stíham čítať. 😀

fleury
19. feb 2010

kika neboj, ja mam krcok 1,5 cm uz od polovice decembra a pozri kam som to dotiahla 😉 To zelezo sme tu uz dnes preberali, prinasa neplechu, tak snad ti najdu taky typ, ktory ta nebude tak trapit. Viem, ze pri malej to nebudes mat lahke, ale snaz sa fyzicky setrit a potiahnes to este daleko 🙂

kiwinka
19. feb 2010

kikuš, neboj,, babenko uz bude dostatocne velke,,,,

baby vydrzali sme do teraz, vydrzime aj dalej! nase babetka uz maju peknu velkost a riziko niecoho zleho uz ani nie je! myslime len pozitivne!!! cmuk kazdej! 😉

fleury
19. feb 2010

alicc pokusime sa 😀

alicc
19. feb 2010

tak dííík 😀 😀 😀

fleury
19. feb 2010

kiwinka no v tvojom tyzdni uz budem aj ja spokojna optimistka 😅

ozaj vcera tu niekto spominal Zuzku s Maxikom, co je s nimi nove?

stanusa
19. feb 2010

kika 😒 nemas dobre spravy, ale uz to mame len za par 😵

baby ja mam poradnu v pondelok a uz mi musi kuknut aj na krk, lebo doteraz nepozeral 😲

fleury
19. feb 2010

stanus to ako myslis doteraz?? ze ta nepozeral cele tehu?

kika29
19. feb 2010

veru nemám ale tak snad to ešte vydržíme tých pár týždňou aspoň dúfam no.

fleury
19. feb 2010

vydrzime 😉

martina05
19. feb 2010

Ahojte, tak som si Vás dočítala aspoň tak zbežne.. Ja som včera chodila po lekároch, bola som u očnej, kde mi zistili, že sa mi zrak zhoršil o 0,25 dioptrie na každom oku a potom u zubára, ktorý mi pre istotu vyvŕtal plombu a na budúci týždeň mi dá novú ...........

Pridávam sa do klubu "skôrrodičiek" - mne sa krčok skracuje tiež, ale vraj je ešte uzatvorený, mám nasadené Magne B6 3x denne a do záznamu mi napísal že hrdlo 2cm- tak neviem ako veľmi vážne to je. Na PNke ma nenechal, od budúceho týždňa nastupujem na MD.
Čo sa týka pohybov, tak tie cítim už pomenej, bábo je už asi veľké a chúďa má málo miesta ....
Dúfam, že ešte pár týždňov vydržíme, hoci mám strach .... Jednak z pôrodu a jednak z toho aby bolo všetko ok.. Mám ešte toľko vecí vybaviť ... dnes som ešte v práci, musím ísť ešte nejaké veci nakúpiť - no a vyčítam si že neležím ale zase ani doktor ma na pnke nenechal tak neviem.....
Čo sa týka hmotnosti mám +9-10kg - lekár tvrdí, že OK...

fleury
19. feb 2010

kika
papaj vela cvikly a stavu z nej, velmi pekne to vie upravit zelezo. Strukoviny, jahody, marhule (aj susene), orechy .. 😉

lubkamik
19. feb 2010

Ahojte 🙂
ako vas tak citam, tak tusim skoro vsetky mame skratene krcky a hrozi nam predcasny porod 😕 No som zvedava ako dlho to vydrzime 🙂 Ja budem teraz 2 tyzdne sama tak by som radsej s porodom pockala 😀

Mati, ty si pribrala len 9 kg? Ja 20 😠 😠

civavava
autor
19. feb 2010

jeej kika, martinka, tak vitajte v klube, ako vravi fleury ...vyzera, ze nas tu bude zopar marcoviek urcite...a mozno nie a tie nase krpce to vydrzia este kus vnutri....

tarinka, alicc, gratulacia k dobrym vysledkom!

inak mne vcera doki povedal, ze od 34 tyzdna sa uz kontrakcie ani nemusia umelo blokovat, lebo babo je OK a nehrozi mu nic vazne..takze ja sa nestresujem a ked sa Renko vypyta von, bude vonku, co uz 😉

gajanka, krasny kocik pre dvojicky 😵

frucht, mne na zapchu veelmi pomahaju jablka, odkedy ich jem, mam normalnu a pravidelnu stolicu /pricom jablka inak nemusim a ani ich nejak neoblubujem/ ...2 jablcka denne to spravia 🙂

fleury
19. feb 2010

to skratenie az taky problem nie je, ale maknutie a otvaranie sa uz hej, tak nech to drobci este vylezia v bruskach 🙂
ja som pribrala doteraz necelych 6 kil, ale vaha ma trapi v tehotenstve fakt najmenej

martina05
19. feb 2010

Lubi, s tými kilami sa netráp, určite som mla vyššiu počiatočnú váhu ako ty ... Ja som pred otehoenením brala Duphaston a kadejaké hormóny, takže som bola dosť naliata.. Ono to po pôrode pôjde dolu.. A očakávam, že od budúceho týždňa ako zostanem na MD a budem ležať - pôjde to hore...

Lubi , ty poctivo ležíš celý deň ??? Alebo sa aj pohybuješ , varíš a podobne ???Ja fakt neviem čo mám robiť, lekár mi povedal len "štrite sa a oddychujte" a ja som teraz v strese, ležať sa mi nechce ....

martina05
19. feb 2010

Fleury, diky za povzbudenie ... Ja mám krčok podľa lekára zatiaľ tuhý a uzatvorený, tak ožno preto ma neposlal skôr na MD ...

kiwinka
19. feb 2010

ja mam +15kg,,, a dalej sa uz ani nevazim a neriesim vahu,, na poradni mi vzde len priberanie zapise, nic nepovie,,,tak ja sa tym nemienim zaoberat uz.. 🙂
civi, paci sa mi Tvoj pozitivny pristup 🙂 !!! budes nasim vzorom optimistky 🙂 zlatááá!

fruchtbar
19. feb 2010

nie civavka,ja zapchu nemam,lebo tie tbt nejem,ked som ich uzivala,nepomohli denne ani 4 litre vody a kila ovocia.....ved ja bez ovocia ani den nevydrzim,ladujem sa s nim stale,o zdravej vyzive viem asi vsetko.......len tie tbt zeleza ma serkaju.....ale uz som nasla,ze prirodnym a najbohatsim zdrojom zeleza je cierna melasa,tak je to vlastne celkom jednoduche,hor sa do obchodu zdravej vyzivy a budem zavisla na melasse....ved jaaaa sladkeeee rada !!! 😀

fleury
19. feb 2010

mata tak to mas v pohode, ked je tuhy a uzavrety. Treba davat pozor na tvrdnutie bruska. Ked ti vyslovene nepovedal, ze mas lezat, tak sa nemas coho bat. Keby to bolo zle, hned ta necha doma..len sa setri, nedvihaj tazke veci, nezohynaj sa moc, viac oddychuj ..

civavava
autor
19. feb 2010

mne doki povedal, ze NEMUSIM lezat cele dni, ale ze je dobre lezat co najviac ako sa da...ja mam psikov, musim ich 2x vyvencit denne..sice teraz je tu mm do 25.2., to sabudem snazit lezat v kuse, ale potom budem do 11.3. sama a to nebudem moct iba lezat...tak sa martinka neboj , len sa skus setrit co najivac ako sa da da...

kiwi, sak a co budem, ja mu dohovaram cez brusko ze sa nema veru kam ponahlat 😀 , ale ked xce uz ist na tento zly svet, tak nech ide 🙂

lubkamik
19. feb 2010

Mati dakujem za povzbudenie 😀 😀 hadam tie kila pojdu potom dole... Tiez som brala Duphaston, Euthyrox, teraz uz aj magnezium aj zelezo ☹
Nelezim cely den - snazim sa setrit sa, nic nedvihat ale lezat sa neda cely den - iba december som skoro cely prelezala 😀 Teraz mam skor problemy s krcovymi zilami a opuchnutymi rukami a krcami v lytkach 😠

fleury
19. feb 2010

civava .. moj hafan schytal nejaku srajdu posledne dni, sa furt modlim nech ju to chyti, ked uz je mm doma z prace, inak ma porazi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre