Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
19. feb 2010

nás ked pustili z pôrodnice tak po nás bola moja svokra lebo mm nemohol odísť z práce takže ona ju videla hned a ešte ten večer mi prišiel zagratulovať svokor a poďakoval mi za vnúčatko. Kúpil mi krásnu velkú kyticu. A sestry a moja mama hned druhý deň boli u nás. Ostatný až potom po mesiaci. Len 3 kamošky asi po týždni ma prepadli ale len na skok pribehli lebo ju velmi chceli vidieť a hlavne jedna bola zvedavá lebo aj ona čakala malého tak prišla na výzvedy. Ale to boli len tak na pár minút a oficiálne prišli až po mesiaci aj s darčekmy.

susanita555
19. feb 2010

kikus drzim palce
fleury no poviem ti pravdu,ze o tom sme sa ani nebavili mamka to skor berie tak,ze ma ukludnuje stale mi vravi joj nic sa neboj ked sa jej pytam co si mam pobalit tak mi poviem zober si pyzamo ostatne mam v robote vies ona to berie tak inak ako sa nato pozerame my ked som otehotnela tak sme sli na prvy ultrazvuk a ja som sa potom opytala doktora ci mi neda este tehu knizku a on zahlasil,ze este nie lebo to este sa moze stat hocico a ze prve ze to moze byt potrat som myslela,ze moj manzel tam skolabuje keby tam nebola pritomna aj mamka tak mu asi jednu vrazí a ked sme vysli z ordinacie tak sa moj mm rozculoval,ze co to je za idiota,ze on by bol zvedavi keby jeho zene niekto tak povedal ,ale ono lekári to beru inac prenas mozno az prilis drsne ale prenich je to každodenna prax no uvidime ci mamus neodpadne xixixi 😀

kiwinka
19. feb 2010

susanitka, aj j apijem actimel kazde rano a pomaha,, inak by som mala tazkosti ist na weecko 😒 niekedy j s actimelom mam problem,, mala som to na zaciatku tehu,,v strede nic a zase tento posledny trimester zapcha,,HM ...
no ja si dam tak 2 magnezka,ale uz to aso nestaci mam pocit, to pichanie dolu je nenormalne niekedy,, a magnezko by malo pomoct aj na tie krce v nohach co mam,aj lubkamik :P ozaj a lubkamik, mam pocit ze z magnezka sa pribera,, preto mas 20+ a ja 15+ :P a mozno uz aj viac len to nesledujem.. 😀
ja som magne B6 uzivala aj pred tehu,,robilo mi to dobre... a tiez sa mi podarilo pribrat ja som ho brala v tych ampulkach co rozbijes a nalejes do caju alebo dzusu, lebo je prilis sladke na chut,,,magnezko uvolnuje telo proste a je dobre aj mimo tehu...

fleury
19. feb 2010

susanita ved hej, oni to beru inak, ale pride mi to take zvlastne, ze mamka ta tam uvidi v tych bolestiach..moja mamka castokrat preziva nejaku moju bolest viac ako ja, co je samozrejme normalne, ze rodicia sa boja o deti a neradi ich vidia trpiet .. tak ma to len tak napadlo 🙂

moni
19. feb 2010

ahoj kvakalky, zas vas musim docitat 🙂

ja som tiez pozerala hokej vdaka malej, nam to vdaka posunu zcina o polnoci 😒 ako ta vyvadzala to uz mozne nebolo 😠 len ti debilni komentatori mi isli na nervy 😠 o druhej som to vzdala, a rano bolo veru tazke 😅
tiez mam malo zeleza, a uz sa tesim na zapekanie. kedysi som bravala zelezo a bolo to utrpenie, nic nezaberalo. tu odporucaju tehulam nejake s pomalym vstrebavanim tak uvidime ci to bude lepsie.

moni
19. feb 2010

my tych 6 tyzdnov urcite nedodrzime...ale zas kedze tu nemame rodinu, a malo kamaratov, neocakavam nejake navaly navstev 😅 uvidime ako sa budeme citit 🙂

susanita555
19. feb 2010

no ved ona tam hlavne bude nato aby mi pomohla tie bolesti znasat co najlepsie a ako dozor 😎

fleury
19. feb 2010

ahoj moni
tak vidis, nasi drobci v bruskach ten zapas vlastne uspesne dokopali do vyhry a nie hokejisti 😀
mozes byt kludna, dalsi den nehrajeme, vyspime sa 🙂))

fleury
19. feb 2010

no a ides do tej Levoce nejako skor? nie aby si porodila cestou 🙂)

moni
19. feb 2010

fleury, no my sme koniec nezvladli, poslednu tretinu, predlzenie a najazdy sme uz vzdali, to uz bolo pol3 rano 😅
takze si nejdem robit zasluhy 😀

susanita555
19. feb 2010

baby a nakupene uz mate vsetko?
ja este stale dokupujem hoci uz len asi aj nepotrebne veci ale chcem mat kupene vseko dnes som si bola kupit termofor na odporucanie mojej mamulky vraj pomaha pri bolestiach v prvej porodnej dobe tak uvidime ci pomoze ale taku skaredu farbu som kupila no otras zelena taka fuj no iny nemali 😀

fleury
19. feb 2010

moni dnes to este budu opakovat, tak si to vynahradite 😀

moni
19. feb 2010

fleury, no neviem ci aj tu. tito blbci davaju strasne malo zaznamov. a ked tak americanov 😝
mozno v nejakom archive to online najdem. ale ved zatial nejde ovela 🙂

susanita, ja nemam skoro nic kupene 😅

susanita555
19. feb 2010

no moni tak aspon nieco by si si uz mala nakupit nechcem ta strasit,ale vela casu uz nemame 😉

fleury
19. feb 2010

moni zatial nejde ovela, len ci este nad niekym vyhrame, treba si to uzit 😀

susanita ja uz radsej nenakupujem, myslim, ze mam vsetko, co budeme potrebovat prve dni, ostatne potom dokupime, chcem sa vyhnut zbytocnemu nakupnemu osialu 🙂

moni
19. feb 2010

susanita, lenze my sa ideme o mesiac stahovat a nechcem prevlacat tolko veci. ked to objednam online, za par dni to tu je. mam predstavu co chcem takze snad to bude OK 🙂
a stale mame 2 mesiace 😵

zuvinka102
19. feb 2010

moni ani ja som zatial nic nekupila ale mam vsetko uz vybrate a mozno nabuduci tyzden skocim do lekarne nakupit drobnosti ale ktore su velmi dolezite..

Kiwinka no ja beriem tiez magnezko a to od 5mesiaca, ale snazim sa tak jednu tabletku na den na a asi preto som pribrala 8kg ale u mna je aj to vela.. lebo urcite ani jedna zvas nema taku vahu ako ja.. 😀 😀

cheerlady
19. feb 2010

caute baby,nam dnes doviezli kocik!!!!!! 😵 😵 😵 😵 len ho este nemam poskladany,lebo cakam na mm,uz nech je tu! idem vas docitat 🙂

moni
19. feb 2010

zuvi, ta vaha je relativna. ja som mala cely zivot problem pribrat (co je pre niekoho nepochopitelne, ale verte mi, tie komentare ktore som si vypocula neprajem nikomu 😝 )....a teraz v tehu mam uz +14kg a neviem si zvyknut na "nove" telo 😀 no hlavne aby boli babatka zdrave 😵

mne sa treba rozkyvat a vybrat este matrac do postielky, inak uz mam predstavu o vsetkom. len to objednat 😅

stanusa
19. feb 2010

caute,
fleury tak pozeral raz a vtedy bral aj ster z krcka, posledne tri mesiace isto nie...
vela veci som tiez kupovala online, vacsinou do tyzdna prisli
z magnezia sa pribera? tak uz viem preco som tolko pribrala... 😅 pijem sumive tak max. 2 denne, vecer pred spanim a potom nemam v noci krce
co sa tyka navstev - isto budu skor ako po 6 tyzdnoch, pripada mi to uz staromodne to 600nedelie
krstiny planujeme v maji a krstni budu jeden z mojej strany - moj brat a krstnu vyberie manzel, nema sestru tak bude to jedna pribuzna

seuska
19. feb 2010

no baby co blaznite vsetky s tymi krckami???? Este vydrzkajte.... drzim vsetkym palceky....

Mne uz tiez chyba iba zopar veci a caka ma to najhorsie vsetko poprat a pozehlit, len nevieme kedy kedze stale musim chodit do prace.... ☹

Ja by som Susanitkinu situaciu menila hned, keby mi mala byt mamina pri porode, uz len ze to mas ako dozor je super...

Ja mam dnes saleny den v praci tak som nestihala pisat, ale docitala som Vas poctivo, len kym docitas tak zabudnes co si chcela napisat 😀 😀

A Kosicanky ked pojdem aj ja s malou do KE tak dufam ze date kavu aj so mnou 😉

Blondy posielam ti do IP info ohladne DJ.

fleury
19. feb 2010

stanus
tak to nechapem, mna pozera dr na kazdej poradni, ved keby si nedala zalezat tak v tom 5 mesiaci som uz potratila, keby na to neprisli a nezasili ma 😕

to magnezko kto rozsiril, ze sa pribera z toho? 😀 hluuupost, ja som sucha ako hlista, a hlcem ho fakt kvantum 😀

zuvinka102
19. feb 2010

moni ale ja som praveze rok pred tehu priblrala 20kg koli stitnej.takze teraz mam krasnu vahu a postavu ako malinky slonik ale nevadi mi to pokial sa mi zdravie zlepsilo tak radcej chcem byt slonik 🙂

fleury
19. feb 2010

seus jasna vec, dame stretko aj s drobcami 😉

moni
19. feb 2010

fleury 😀 ty si dalsia hlista? ja som taka hlista s kotlikom...cize pavuk 😀

zuvi, no hormony su svina 😝 hlavne ze si v poriadku a maly zbojnik takisto.

susinita, jeeej ty budes mat mamicku pri porode? to je mile 😵 mne by to teda nevyhovovalo, ale ked ti ma pomoct tak preco nie 😵 moja mamicka uvidi vnucatko az neskor 😔

cheerlady
19. feb 2010

stanusa a preco ti endokrinologicka odporucila cisarsky??? 😕 ja beriem L-thyroxin 50,ale to je slaba davka,pred tehu som nebrala,teraz v utorok idem na kontrolu.

no ja si musim zaklopat,ako to tak citam,tak som asi vynimka,kedze so zelezom problem nemam,na wc-ko chodim normalne,klop,klop,klop. ja som mavala skor opacny problem-na zaciatku tehu ma skor prehanalo.

co sa tyka navstev,tak moja mamina si berie tyzden dovolenku po tom,co sa maly narodi,takze to je jasnacka,ze nasi s brachom a asi aj svokra pridu pozriet asi hned prvy tyzden.a ostatni neviem,ale urcite,ked bude mat maly aspon 3tyzdne 😒

civavava
autor
19. feb 2010

fleury, to prave neviem, ci som mala hypotyreozu aj predtym....skor asi nie...zistilo sa to az ked som otehu a robili rozbor krvi..predtym som u endokrynologa nikdy nebola, a chodila som na preventivne rocne prehliadky kde brali aj krv a nikdy mi nic nepovedali, cize predpokladam, ze som s tym problem pred otehu nemala...

zacinala som na 50mg a v aprili min.rok sa to ustalilo na 125mg, az do min.mesiaca. beru mi krv kazdy mesiac. ale v poslednom trimestri je to normalne, ze sa ta davka zvysuje....po porode to ma ist zase dole.... 😝
duufam 🙂

civavava
autor
19. feb 2010

inak aj nasi uvidia malinkeho az neskor, mama pride az v maji a potom ideme na SK niekedy koncom juna a uvidi ho aj moj oco a svokrovci 🙂

ale mne to nevadi, naopak, budeme sami s mm nanho prvy mesiac, aspon nam nikto do toho nebude kafrat
😀 😝 , to je totiz k nezaplateniu 🙂

civavava
autor
19. feb 2010

jeej cheerie tak potom pekne pofot kocik a sup s nim do albumu nech pokukame 😵

kika29
19. feb 2010

a minka sa neozvala čo? čo raz častejšie na nich myslím a aj na zuzku a maxika a tamtamku. po dnešku na nich myslím ešte viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre