Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
20. feb 2010

kami ja som mala taky strašny kašel a po užiti hedelixu po dvoch rázoch zmyzol...našťastie..
med,som počula že zahlienuje,ale či to neplati len predeti..neviem..cibula vyluhovana v mede je dobra na kašel.tá šťava z toho..

seuska
20. feb 2010

Ahojte babulky...

Cici aj my mame dnes bryndzaky, teda este nemame, ale chystam sa...
sme s mm u nas na predajni a lepime tapetu na stenu 🙂 trosku skraslujeme úredajnu...
Zajtra ideme do tej Sace kuknut porodnicu tak Vam potom napisem dojmy...

fleury
20. feb 2010

kami ved ked ti nezabera hedelix treba skusit ine, ten kasel moc malemu neprida pri tom tlaku na brusko 😉
ja som inak na radu jednej znamej, nech si dam med s citronom zistila, ze som nan alergicka 😝

seus ahoj
tak si zajtra pekne obzri uz aj babatka 🙂

silvia7
20. feb 2010

ahojte

😵 minka - Vaneska je krásna, naozaj, veľmi Vám želám, nech je čoskoro doma pri rodičoch a zdravá ako buk 😵

cicimon - toto aj ja mám, trpnutie už prešlo do bolesti - celé prsty a hlavne klbiky ma bolia, ale tak hnusne, neviem sa ani oprieť o ruku, aby som sa z postele "odrazila" ... a magne B6 dávam 1x denne a dr. mi povedala, že môžem aj 2x.. no skúsim, ale zatial pomohlo len od krčov v lýtkach, inak nemám tiež ten pocit, že zaberá..

tie kríže trápia už aj mňa, tiež keď ráno vstanem z postele, tak vyzerám, že sa učím znova chodiť.. ale cítim, že aj svaly mám oslabené hlavne na nohách, straašne.. už nech je mimi doma v postielke, sa cítim občas ako "chorá"
asi aj na mňa niečo lezie, zle sa mi prehlta, soplíkujem - ale to hlavne v noci sa budím na ucpané dutiny, že neviem dýchať a sa mi začalo dačo robiť pod okom - akoby pupáčik, ale je to červený fliačik, no u mňa to znamená predzvesť choroby - tak strašne dúfam, že nebudem chorá, lebo ma šlahne.. aj na dotyk je to také nepríjemné.. ☹

juj, ja som včera dostala chuť na polievku na kyslo - tak taaaku mňam fazulovú na kyslo máme, ešte k nej také lievance by som prijala - ale radšej nee, to by som sa prežierala len lievancami 😀

martina05
20. feb 2010

Ahojte, tak ja mám dnes veľký oddychovací deň... V noci som sa moc nevyspala, tvrdlo mi bruško, furt som behala WC ale to asi všetky poznáte ... MM dnes vyupratoval celý byt, spravil nám raňajky ... no zlatíčko moje... Teraz išiel skontrolovať robotníkov na stavbu, tak trošku porušujem ležanie a koníkujem... Inak baby prezraďte mi ako zvládate internetiť po ležiačky ????????? 😕 😕

Ja sa dnes chystám variť paradajkovú polievku a pečené zemiaky v šupke s kyslým mliekom ....

Včera sme kúpili kýbliky na plienky - jeden žltý a jeden modrý /na jednorázovky aj látkovky../

Minka, malá je krááásna veľmi Vám obom držíme palce ....

fleury
20. feb 2010

martina
sila zvyku 🙂) aspon som sa pri tom lezani naucila tukat do pc lavou rukou 😀 clovek si zvykne na vsetko, ked musi 🙂

sanyk
20. feb 2010

No mam konecne dovarene. kapustnicu, rezne a salat drahemu a sebe dusenu zeleninu. len keby sa mi tak chcelo teraz zuupratovat kuchynu. musim si nachvilu lahnut ten tlak mi neklesa stale sa mi drzi spodny nad 100 a tvrdne mi brucho tak neviem nerada by som zas skoncila v nemocke.
kami skus cibulu vyluhovanu v mede to pomaha a tiez na mna zabera mucoplant alebo bezkasel to su skorocelove sirupy hedelix na mna nefunguje vobec

michalag
20. feb 2010

Ahojte 🙂

minka, Vaneska je naaadherna princeznicka, drzim vam silno palceky aby ste si ju mohli odniest domov co najskor ako to len pojde ...

kami, ten stodal je vraj dobry, len taketo sirupy treba brat minimalne 5-6 dni kym zacnes pocitovat ulavu od kasla .... ja som bola chora pocas tehu 4x a 2x z toho som mala kasel akoby som sa isla zadusit, doktorka uz nechapala a vravela ze teraz je to najhorsie lebo mi nemoze dat hocijake kvapky a je ich aj dost malo co tehule mozu ... tak mi predpisala fenistil kvapky 1x vecer na ukludnenie lebo to davaju uz aj miminkam a nastastie po 5 dnoch to zabralo a bolo po kasli, ale mala som k nim aj ATB (tiez vhodne pre tehule) .... je to na hov.o ked zacnes kaslat ako hrniec a nevies to zastavit .... prajeme rychle uzdravenie 😉 🙂
ja som dnes nastastie nemusela varit, mali sme slepaciu polievku a maso so zemiakmi 🙂

... vcera som bola na tom utz. a vsetko je v poriadku, pani doktorka sa nam venovala, skontrolovala ci ma 2 ruky, 2 nozicky, 20 prstov ... no proste vsetko, dokonca aj prietoky mame vraj vynikajuce a ukazkove 🙂 , potvrdila nam na 100% dievcatko 😵 a vazime 1670g (neviem ci malo, ci viac) ..... lutujem ze som na sono do nemocnice nezacala chodit od zaciatku, venovala sa nam oproti tomu druhemu doktorovi dost, ten to mal predtym za minutu hotove, pozrete ☹ 😒

kolko vazili vasi mrnusikovia v 30tt?

fleury
20. feb 2010

sanyk a beries nieco na ten tlak a tvrdnutie? kasli na upratanie kuchyne, oddychuj, ten tlak neni bohvieco..

fleury
20. feb 2010

michalag nasa vazila 1500g 🙂 dr mi ukazoval aj krivku, ze keby papala tak ako doteraz, tak v TP by mala mat cca 3500g

dejna3
20. feb 2010

ja som len tak narýchlo dnes urobila rizoto s kuracím mäsom...
zajtra chcem urobiť zapekané kuracia prsia so šunkou, syrom a hruškou a rozmýšľam, či mám k tomu aj syrovú omáčku robiť 😕 no a samozrejme ryža 😀 my budeme čoskoro šikmookí 😀 ale keď nám všetkým tak chutí 😉

kami, teba tá choroba fakt riadne drapla 😒
inak ja mám pocit, že až dnes sa mi konečne uvoľnili asi aj posledné hlieny, čo som nemohla dostať z priedušiek 😝

moni
20. feb 2010

ahojte, tak ja cakam kym sa mm zobudi a urobi nam ranajky 😅

cicimon, silvi - skoda ze vam mangnezium nezabera, to ma len utvrdzuje (ako odporcu Mg) ze to nebude vseliek ako si slovenski gynekologovia myslia 🙄
podla mna ak je raz cosi pricviknute od babatka tak pokial bude v brusku tak trpnutie/krce nemaju ako prestat 😕

kami, neviem nic poradit na kasel, mne nikdy tie bylinkovo-cibulovo-medovo-neviemake mnamky nezabrali 🙄

mne tiez nejde do hlavy ako tam tie babatka mozu byt poskladane, posledne dni som cela nejaka namakko z tehotenstva, ako je to uzasne vymyslene 😵 take super moderne inkubatory su z nas 😀

bryndzove halusky su SUPER napad, ja mam slovensku vakuovu bryndzu a taku chut ste mi narobili ze isto budu na obed 😵 😵 😵
mam za sebou asi najtazsi pracovny tyzden za poslednych par rokov, a veru vam poviem ze som to vcera vecer citila 😔 este sa mi aj fajnovo smyklo pred dverami, rucicky mi vyleteli do vzduchu, ale ustala som to. sice som si natiahla brusko, ale aspon som sa nezhucala na zem 🙄

michalag
20. feb 2010

fleury, tak tiez krasne vazi 🙂 , aj ked viem ze je to len orientacne, ja som sa bala ci to nie je malo, ale asi nie

dejni, mozem zajtra zajst k vam na obed??? ja tiez milujem kuracinu s ryzou, len moj drobec ma racsej zemiaky a ryzu fakt nemusi 😅

dejna3
20. feb 2010

miška, malá zas radšej ryžu než zemiaky 😉 zemiaky mi len surové vždy povyjedá, keď ich šúpem 😀 😀 fakt, vždy jej musím dať a ona ho spapá 🙂

dejna3
20. feb 2010

moniiiii, čaaaaauko 🙂 teba som tu už dlho nestretla 😕

dejna3
20. feb 2010

inak, sofi je dnes mimoriadne mrchavá ☹ ešte vôbec nespala, je unavená, ale spať nebude... už mám 100chutí je dať po zadku ☹
pred chvíľou som ju znovu uložila, tak som zvedavá, či už konečne zaspí 😝

moni
20. feb 2010

ahoj dejni, ani mi nehovor, totalne nestihacky boli v robote 😝
ale to bola posledna velka akcia ktoru som chcela pred porodom zvladnut. od pondelka mam prudko oddychovy mod, budem tam chodit len tak zo srandy 😅
rizoto je tiez dobry napad, urobime mozno na tyzden, ked zas nebudu mat nase papriky a mlete maso - lebo uz 2 tyzdne pilim usi mm s plnenou paprikou 😀

tak hovoris, ze ste konecne vsetci vylieceni?

fleury
20. feb 2010

michalag mne moj dr povedal, ze ta vaha je 5% nad priemernou hodnotou, ktoru by nasa mala mat podla rozmerov koncatin, takze tvoja malicka ma urcite vahu ok 😉

moni ahoj
tak oddychuj cely vikend po takom tyzdni, zasluzis si, vlastne zasluzite si 🙂

michalag
20. feb 2010

dejni surove zemiaky 😕 , tak to Sami by jedol len zemiakovu kasu so vsetkym

moni, tak si teraz este oddychni 😉

dejna3
20. feb 2010

no moni, zdá sa, že hej 😅
i keď cez týždeň som letela s malou k dokine, lebo mala už asi mesiac nejakú suchú kožičku na chrbte ruky a za posledný týždeň sa jej to rapídne zhoršilo... vyzeralo to fakt dosť zle a zľakla som sa, či to nebude atopický ekzém 😔
našťastie dr. povedala, že je to len presušené,ale ju to svrbelo a preto si to stále cuckala a hryzkala, a tým si to ešte viac rozdráždila... tak sme vyfasovali krémiky z lekárne a olejček do kúpeľa a dúfame, že to prejde a že sa dr. nemýlila 😅

a tebe sa ako podarilo šmyknúť? ešte máte sneh a ľad? 😕

cheerlady
20. feb 2010

tak my sme poskladali a poskusali kocik 😵 idem pridat fotky 😉 no a este stale ho tu mam poskladany,hovorim mm,ze dobre a teraz ho rozlozime a schovame do skrine a on na to,ze na co by sme ho skladali,ze ved za mesiac rodime (to mnozne cislo ma pobavilo 😀 ). tak musim vymysliet kam ho dame,lebo povodne som ho chcela odniest nasim,ale on ani pocut.tak aspon konstrukciu zlozim a poschovavam do skrine.
ja som varila na obed pyre a supla som do rury kuracie prsia poliate smotanou so 4-druhmi syra - to som kupila ten sacik od maggi,viete,sa mi nechcelo vymyslat,to je taka rychlovka 🙂 a mm strasne lubi taketo.

dejna3
20. feb 2010

miška, my tiež nechápeme, ako jej to môže chutiť 😅 ale vraj to malé deti robievajú, možno jej chýba škrob... počula som, že niektroé detičky ohrýzajú dokonca aj omietku (tiež neviem, čo im chýba, žeby vápnik?)😝 😀 to som potom rada, že sofi je len na surové zemiaky 😀 tie jej neuškodia, naopak sú zdravé 🙂

fleury
20. feb 2010

inak k tomu magnezku..vcera jedna kocka v inej teme spominala, ze podla poslednych zisteni sa babatka rodia zavisle na magneziu, niektorym ho potom musia dokonca nasadit a ze su niektore nervozne po narodeni z toho..ma porazi, hlavne, ze nas nimi napchavaju 😝

sanyk
20. feb 2010

michalag moj drobec vazil v 29tt 1040g ale vraj meskame 2t v stredu idem do ruzinova do rizikovej poradne mojej doktorke sa to nezda vraj to moze byt v placente ze nestiha kvoli tomu tlaku bo ked mi robili morfo v 21tt tak san vyvijal na termin teda nemeskal.

fleury beriem dopegyt, magnesko 500 a napchavam sa cesnakom. v nemocke to ustalili na normal ale tam do mna liali 2 tyzdne infuzky a dopegyt. teraz neviem ked mi to zas stupa a to som na pn a vacsinou v posteli. pozna niekto dr Suchanka z ruzinova? ma byt v tej rizikovej poradni alebo dr myslim Ferienc

sanyk
20. feb 2010

dejna moja mladsia milovala surove zemiaky ale tak od dvoch rokov by ich do ust nedala asi jej predtym nieco chybalo

moni
20. feb 2010

dejni, no snad to nebude atopak 😝 to je pliaga hnusna. teraz budes davat bacha aby si sofi necucala kremik 😅
mne sa zda ze aj ja ho mam, a teraz neviem ci to len teraz v tehotenstve udrelo ci co sa deje. medzi prstami na rukach a obcas na tvari sa mi to objavi, ale neviem prist na to z coho. tento tyzden som to uplne potentovala tym ze som mala cely den na rukach rukavice 🙄
topi sa ten sprosty sneh, hnusny, spinavy...a potom na vecer to zamrzne. mala som len tenisky obute (kvoli pohodliu v robote), a uz som isla....kam sa hrabe Pluscenko 😀

cheer, no hlavne ze je manzel pripraveny 😅 tie ich komentare ma niekedy dostavaju do kolien 😀

fleury
20. feb 2010

sanyk
infuzka magnezia v nemocnici sa rovna celej skatulke magnezia v tabletach, takze tam sa ti to ustali skor ako doma..

moni
20. feb 2010

fleury, k tomu magnezku...to ma vobec nenapadlo 🙄 snad to nebude platit u vsetkych, len pri tych konskych davkach co niektore dievcata musia brat dlhodobo kvoli tlaku, a pod.

sanyk, nam namerali podobnu vahu ako vam, asi 1.1kg a dr. povedala ze je to presne podla tabuliek. podla mna sa netreba plasit, ved uz si rastu svojim tempom 🙂

ja surove zemiaky aj teraz zjem 😀 ked robim zemiakove placky tak to dokazem jet lyzicou take surove 😅

dejna3
20. feb 2010

kami, že pľuščenko 😀
u nás sa oteplilo, do ráno spŕchlo a po snehu ani stopa... aj tak dobre, už to bolo o ničom, sánkovať sa nedalo a s kočíkom tiež komplikovane 😝
ja mám počas tohot tehu tiež nenormálne suchú kožu 😝 tiež sa mi robia vysušené miesta po celom tele 😔
sofinke dala, našťastie, jemné mastičky - žiadne kortikoidy a podobne (excipial a pod. - ak ti to hovorí niečo 😉 )...

sanyk, v´ja verím tomu, že aj moju malú to časom prejde 😀

cheer, my sme kupovali kočík necelé 2 mesiace pred pôrodom, hneď sme ho poskladali a mali sme ho vystavený v obývka... drahý hocikedy s ním jazdil po byte a nacvičoval 😀

a hlásim, že môj stočertisko už konečne spí 😝 😝 😎

dejna3
20. feb 2010

naše drobčiatko malo v 29tt cca 1400g 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre